10 fakti, mida sa ei teadnud melanoomi kohta

Allikas: www.tarbija24.ee
Ilmselt on enamik meist kuulnud haigusest nimega melanoom, kuid tõenäoliselt ei tea inimesed päris kõike, mida peaks, et hoida end tervena.
Kommentaare: 2
Melanoomil on erinevaid sümptomeid ja kui inimesel on palju sünnimärke, siis on ta riskigrupis, kuid melanoom ohustab ka neid, kellel ei ole ühtegi sünnimärki
Paljud arvavad, et melanoom tähendab seda, kui sünnimärk muudab oma kuju ja välimust, eriti heleda nahaga inimeste puhul, kes ei kasuta päikesekaitsekreemi, kuid paraku ei ole kõik nii lihtne ja selge. New Yorgi linnas Mount Sinai Icahni meditsiinikoolis praktiseeriv õppejõud Angela J. Lamb rääkis väljaandele, mis võiksid olla need teadmised, mis inimestel melanoomi kohta veel puuduvad.


Melanoom on noorte täiskasvanute seas kõige levinum kasvaja

Ameerika dermatoloogide akadeemia andmetel on melanoom kõige sagedamini esinev vähkkasvaja 25–29aastaste noorte seas ja teine kõige enam levinud vähk 15–19aastaste seas. Eksperdid usuvad, et see on rohke solaariumi külastamise tulemus.

Melanoom puudutab inimesi igast nahatoonist

On tõsi, et neil, kel on naha all rohkem pigmenti, on palju väiksem melanoomi tekkimise risk, kuna neil on päikse eest rohkem kaitset. See ei anna neile aga vabapääset kaitsekreemist loobumiseks. Teatud nahavähi vormid nagu basaal- ja lamerakuline kartsinoom tekivad peamiselt üldse peopesadele ja taldadele, mistõttu ohustavad need samamoodi tumedanahalisi.

Melanoom ei pruugi välja areneda olemasolevast sünnimärgist

Mõned patoloogid usuvad Lambi sõnul, et halvad sünnimärgid arenevad edasi melanoomiks, kuid osa mitte. Usutakse, et inimesel võib olla ka palju sünnimärke ja kõik on ikkagi korras, kuid melanoom võib tekkida hoopis mujale kehapiirkonda.

Melanoom võib tabada ka inimesi, kellel ei ole ühtegi sünnimärki

Melanoomil on erinevaid sümptomeid ja kui inimesel on palju sünnimärke, siis on ta tõesti riskigrupis, kuid melanoom ohustab ka neid, kellel ei ole ühtegi sünnimärki.

Melanoom ei pruugi alguses üldse sünnimärgi moodi välja näha

Melanoom võib alguses välja näha ka rohkem sinika moodi, mis ei parane või tumeda sõõri moodi, mis asub sõrme- ja varbaküüne all. Väga harvadel juhtudel ilmneb melanoom ka silmades.

Melanoom võib tekkida ka sinna keha piirkonda, mis ei ole olnud päikese käes

Näiteks võib melanoom tekkida sõrmede ja varvaste vahele, kaenla alla, suguelunditele.

Melanoom tekib ka vanemas eas

Praegu lööb melanoom välja paljuski nendel vanemaealistel, kelle nooruses ei kasutatud päikesekaitsekreemi.

Melanoom on kõige surmavam nahavähi vorm

Ameerika dermatoloogide akadeemia andmetel sureb üks ameeriklane melanoomi tõttu iga tund. Melanoomil on teiste nahavähi tüüpide kõrval suurem suremuse protsent.

Melanoom allub hästi ravile, kui see vara avastatakse

Mida varasemalt melanoom avastatakse, seda suurem on ellujäämise tõenäosus. Näiteks neil, kellel diagnoositakse melanoom ja asutakse ravitakse enne 3. staadiumi (siirded on kopsus), on viieaastase haigusvaba elulemuse protsent 98.

Melanoom ei murra ainult päevitajaid ja solaariumi külastajaid

Inimestel, kellel on perekonna ajaloos esinenud melanoomi, on ka suurem risk ise see haigus saada. Uuringute järgi on neil, kellel esimese astme sugulane (vanem, õde, vend) on põdenud melanoomi, 10 kuni 15 protsenti suurem risk haigestumiseks.

Allikas: www.tarbija24.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Ajani
2020-12-04 06:39:07
Hello everyone. My name is Ajani from South Africa.  I want to give a testimony about my HIV virus that was cured by a great spell caster called Dr Sahabi. Since the last 6 months I have been HIV positive. I never think I will live long again and i wanted to kill myself because the problem is very too much for me. But I am so grateful about this great man called Sahabi who cured my HIV AIDS last 3 weeks. I was in great pain so a friend came to visit me. And I told her my problem; She told me that there is a great spell caster that can cure my HIV. I asked her if she had his email address, she gave me his email sahabinaannabi11@gmail.com, and I emailed him. He talked to me and he perform the necessary rituals and he told me that after one week I should go for a test and Which I did, when the doctor told me that am now an HIV negative, I couldn't believe myself, I went to see another doctor the result was still the same, I was human on planet earth again, so I emailed him and thanked him. Email sahabinaannabi11@gmail.com or you can also reach him through thanks whatsapp number (+2348104676647) Dr. Sahabi for helping me at this young age if you need help contact
him Here are some of the problems he can do also.
1) He has herbs to cure HIV cancer, kidney .
2) He fixes broken relationships, marriages.
3) He cures madness/stress/addictions/long illnesses.
4) He has mixtures of herbs for sexual weakness.
5) love spell portion to win games
6) Restore back Lost Love Spells
7) Divorce Spells
8) Spouses' trust spouses
9) binding spelling to living together forever
10) Breakup Spells (terminate relationship)
11) Magic roots and herbs for strong erection and long lasting sex
12) Magic spell promoted in your Job office
13) Magic spell to have a baby. (women fruit of womb)
Note: I was desperate to get back my ex love man, it worked faster only for desperate ones seeking an urgent result to restore back true love and peace in a marriage relationship.  Problems solved 100%
Alkeemik
2018-08-16 01:48:13


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Kõik kommentaarid