11 viisi, kuidas seks mõjutab positiivselt sinu tervist

Allikas: http://articles.mercola.com
Regulaarne seks on suurepärane stressi maandaja, enesekindluse tõstja ning samuti suurendab see partnerite omavahelist intiimsust ja lähedust. Seksi loetaks mõõduka koormusega kehaliseks tegevuseks ning sellel on veel mitmeid positiivseid mõjusid nii meie füüsilisele kui vaimsele tervisele.
Kommentaare: 2
Seks suurendab kehas "õnnehormooni" taset, seega tunned suuremat lähedust ja seotust oma partenriga

Paljude jaoks on tevisliku elustiili lahutamatuteks osadeks ka tegevused, mis ei ole just alati kõige lõbusamad...nagu näiteks kurnavad treeningud või loobumine magustoidust. Kuid on üks tegevus, mis on ühtlasi lõbus, nauditav ning ka kasulik sinu kehale. See on seks.

Seksi loetaks mõõduka koormusega kehaliseks tegevuseks ning sellel on veel mitmeid positiivseid mõjusid nii meie füüsilisele kui vaimsele tervisele. Seega selleks, et parandada tervist, suurenda oma seksuaalset aktiivsust. Ära unusta kasutada ka kaitsevahendeid!

Reglaarne seks on suurepärane stressi maandaja, enesekindluse tõstja ning samuti suurendab see partnerite omavahelist intiimsust ja lähedust. Siin toome ära 11 kasutegurit, mida seks meile pakub:

1. Tugevdab immuunsussüsteemi. Inimesed, kes seksivad regulaarselt (1-2 korda nädalas) on tugevama immuunsussüsteemiga ning ei haigestu nii kergest.

2. Tugevdab südant. Uuringud on näidanud, et meestel, kes seksivad rgulaarselt on 45% väiksem võimalus haigestuda südamehaigustesse, kui nendel, kes seksivad korra kuus või harvem.

3. Alandab vererõhku. Seks vähendab stressi ja seega alandab vererõhku.

4. Asendab sportimist. Seks kiirendab südame tööd, põletab kaloreid ja tugevdab lihaseid samamoodi nagu sport. Üks hiljutine uurimus tõestas, et seks põletab 4 kilokalorit minutis ja seega võib seda lugeda täiesti arvestatavaks füüsiliseks tegevuseks. Samuti suurendab see paindlikkust ja tasakaalu.

5. Vähendab valu. Seks vabastab valu vähendavaid hormoone ning on leitud, et see vähendab valu seljas ja jalgades. Väheneb ka menstruaalvalu ja peavalu. Ühe uurimuse kohaselt võib seks osadel inimestel täielikult võtta ära migreenist tingitud peavalu.

6. Vähendab eesnäärmevähki haigestumise võimalust. Uuringud on näidanud, et mehed, kes ejakuleerivad vähemalt 21 korda kuus (seksides või masturbeerides) on väiksemas ohus haigestuda eesnäärme vähki.

7. Parandab une kvaliteeti. Seks vallandab kehas hormoone, mis aitavad kiiremini uinuda ning lasevad sügavamat ja paremini magada.

8. Vähendab stressi. Seksi käigus vabaneb heaoluhormoone, mis vähendavad stressi, suurendavad mõnutunnet, rahustavad ja parandavad enesetunnet. Need, kes seksivad, suudavad taluda ka paremini stressirikkaid olukordi, nagu näiteks rahvahulga ees kõnelemist.

9. Tõstab su libiidot. Mida rohkem sa seksid, seda rohkem sa soovid samamoodi jätkata. See kehtib eriti naiste puhul, sest seksimine parandab vagiinas verevarustust, elastsust ja seega muudab see seksi veelgi nauditavamaks.

10. Parandab naistel põie töö kontrollitavust. Seks tugevdav vaagnapõhjalihaseid ja aitab kontrollida seega põie tööd ja vältida uriinipidamatust.

11. Suurendab lähedust ja parandab sinu suhet. Seks suurendab kehas "õnnehormooni" taset, seega tunned partneriga suuremat lähedust ja seotust.

Refereeritud: http://articles.mercola.com

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2017-05-03 18:49:49
Ma ei teadnud inimesed ikka on volitused ja teha asju juhtunud. Mu abikaasa jättis mind teise naise kolm kuud tagasi
ja sellest ajast siis mu elu on täis valu kurbust ja murtud süda, sest ta oli mu esimene armastus
kellega ma olen veetnud kogu oma elu koos ja meil on laps koos. Sõber ütles mulle, et ta nägi mõned tunnistused õigekirja ratas nimetatakse
Baba-DO-hea (baba2goody@gmail.com), et ta võib tagasi tuua ex armuke jooksul mõned paar tundi,
i naerma see välja ja ütles ma ei ole huvitatud, kuid kuna armastus mu sõber oli minu jaoks, et ta konsulteeris suur preester minu nimel ja minu suurim üllatus pärast 2 päeva
mu abikaasa kutsus mind esimest korda pärast kolme kuu eraldamine, et ta on puudu mulle ta on nii kahju iga asi, mida ta tegi mulle läks through.He tuli mulle tagasi ja nüüd oleme koos õnnelikud isegi rohkem armastust, sest see kasutada olla minevikus, ma armastan teda nii väga ja ma tegin seda, mida ma pean tegema, et saada teda tagasi ..
Usun Baba võimu on suur ja töö kiire. Aitäh Dr.oduduwa tuua tagasi mu armuke ja
ka minu armas sõber, kes interceded minu nimel, iga üks, kes võiks olla sarnane probleem saab ühendust see suur preester Baba-DO-HEA, ta on võimas õigekirja ratas, mis töötavad reaalne kiire ja kiire. ta saab enamus ilm nagu: ...
-spell tuua tagasi oma endine armastus,
- õigekirja lõpetada eraldamine ja
- Õigekirja lõpetada lahutus,
- õigekirja saada tagasi Trust ja
- õigekirja kujutada beebi oma.
siin on e-posti aadress: baba2goody@gmail.com
Alkeemik
2014-01-24 14:59:18
Haruki Murakami: "Seks on kiirtee teisele poole.Vahekorras on midagi spirituaalset,see avab sümboolse ukse.
Kuid armastus on palju ilusam kui seks."
Kõik kommentaarid