30 asja, mida sa ei tohiks endale teha

Kui lõpetad valede asjade järgi jooksmise, siis annad õigetele võimaluse sind leida. Pole vaja tunda hirmu tundmatu ees ega klammerduda mineviku külge, ole julge ja alati enda vastu aus ning sa näed, kui palju võid sa ise oma elu muuta.
Kommentaare: 36
Positiivne mõtlemine on iga suurepärase eduloo aluseks

Ameerika kirjanik Maria Robinson on kord öelnud: "Mitte keegi ei saa aega tagasi kerida ja uuesti alustada, kuid igaüks saab asjadele uut moodi lõpu teha." Selles ütluses on väga palju tõtt. Kuid enne kui sa selle transformatsiooni protsessiga algust teed, pead sa lõpetama selliste asjadega tegelemise, mis sind tagasi hoidnud on.

Siin on mõned ideed, millest alustada võiksid:

1. Ära veeda enam aega valede inimestega. Elu on liiga lühike, et veeta see inimestega, kes sinust energia välja imevad. Kui keegi tahab sind oma ellu, siis teeb ta sulle selleks ka ruumi. Sa ei peaks ise oma koha eest võitlema. Mitte iialgi ära suru end kellelegi peale, kes pidevalt sind ja sinu väärtusi ignoreerib. Ja ära unusta, et sinu tõelised sõbrad ei ole mitte need, kes su hiilgeaegadel sinu kõrval on, vaid need, kes on sinuga siis, kui sul kõige raskem on.

2. Ära jookse enam oma probleemide eest. Seisa nendega silmitsi. Jah, see ei saa lihtne olema. Mitte ükski inimene maailmas ei ole võimeline vastulöökidega ilma pingutamata võitlema. Me ei peagi suutma probleeme silmapilkselt lahendada. Inimesed ei ole niimoodi loodud. Õigupoolest olemegi loodud ärrituma, kurvastama, haiget saama, komistama ja kukkuma. Kuna see ongi elamise olemus - seista probleemidega silmitsi, õppida neist, kohandada ja neid aja jooksul lahendada. See ongi see miski, mis voolib meid selliseks inimeseks kes me tänaseks oleme.

3. Lõpeta enesele valetamine. Sa võid valetada ükskõik kellele tahes, kuid sa ei saa valetada iseendale. Meie elu saab paremaks minna ainult siis, kui me riskime ning esimene ja kõige suurem risk, mille saame võtta, on enda vastu aus olemine.

4. Lõpeta oma vajaduste tahaplaanile seadmine. Kõige valusam osa protsessis kedagi palavalt armastada, on seeläbi iseenese kaotamine ja unustamine, et sa ise oled ka midagi väärt. Jah, aita teisi, kuid aita ka ennast. Kui on üldse olemas selline moment, mil oma kire järgi tegutseda ning teha seda, mis sulle meeldib, siis on see moment just praegu!

5. Ära ürita enam olla keegi, kes sa pole. Üks suurimaid väljakutseid siin elus on iseendaks jäämine selles maailmas ka siis, kui see üritab sinust teha sellise nagu seda on kõik teised sinu ümber. Alati leidub keegi ilusam, keegi on alati sinust targem, mõni jällegi noorem, kuid nad ei ole Sina. Ära muutu vaid selleks, et inimestele meeldida. Jää iseendaks. Õiged inimesed armastavad sind sellisena nagu sa oled.

6. Ära ürita enam minevikust kinni hoida. Sa ei saa alustada oma elus uue peatükiga, kui sa pidevat vana peatükki loed.

7. Ära karda vigu teha. Mingi asja tegemine ja seejuures eksimine, on vähemalt kümme korda produktiivsem kui mitte midagi tegemine. Iga edu taga on peidus rida ebaõnnestumisi ja iga läbikukkumine viib sind edu poole. Lõppude lõpuks kahetsed sa neid asju mida sa EI teinud palju rohkem, kui neid, mida sa tegid.

8. Lõpeta enda piitsutamine vanade vigade pärast. Me võime küll armastada valet inimest või nutta valede asjade pärast, kuid olgu need kui halvad tahes, üks asi on kindel - vead aitavad meil leida inimesi ja asju, mis on meie jaoks õiged. Me kõik teeme vigu, peame heitlusi ja isegi kahetseme mõningaid minevikus tehtud asju. Kuid sina ei ole sinu vead, sina ei ole sinu heitlused, sa oled siin ja PRAEGU, omades võimet kujundada oma päeva kulgu ja enda tulevikku. Absoluutselt iga asi, mis sinuga elu jooksul juhtunud on, valmistab sind ette momendiks, mis alles tulemas on.

9. Ära enam ürita oma õnne osta. Paljud meie ihaldatavatest asjadest on kallid. Kuid need asjad, mis meid tõepoolest õnnelikuks teevad, on täiesti tasuta - nagu armastus, naermine ja oma kirega tegelemine.

10. Lõpeta teistele lootma jäämine oma õnne leidmiseks. Kui sa ei ole rahul sellega, kes sa sisimas oled, ei ole sa ka rahul pikaajalises suhtes kellegi teisega. Sa pead esmalt looma stabiilsuse iseenda elus ja alles seejärel jagama seda kellegi teisega.

11. Lõpeta tühikäigul olemine. Ära mõtle liiga palju, muidu sa lood probleemi seal, kus seda esmalt ei eksisteerinudki. Hinda situatsioone ja astu kindlaid samme. Sa ei saa muuta midagi sellist, millega sa keeldud silmitsi seismast. Asjade paremaks muutmisega kaasneb risk. Punkt! Sa ei saa järgmisele tasemele jõuda kui sa oled kinni alles esimeses.

12. Ära enam mõtle, et sa pole selleks valmis. Mitte keegi ei tunne võimaluse esilekerkimisel 100%-list valmisolekut. Seepärast, et enamik elu suurimatest võimalustest sunnib meid mugavustsoonist välja murdma, mistõttu me ei tunne ennast esialgu väga hästi.

13. Lõpeta valedel põhjustel suhetesse astumine. Suhteid tuleb väga targalt valida. Parem on olla üksi kui olla kellegi halvas seltskonnas. Pole tarvis kiirustada. Kui miski on määratud juhtuma, siis see ka juhtub - õigel ajal ja õige inimesega ning parimate eeldustega. Armu siis, kui sa oled selleks valmis, mitte siis kui sa oled üksildane.

14. Ära tõrju enam uusi suhteid lihtsalt sellepärast, et vanadest midagi välja ei tulnud. Sa avastad, et kõigel, keda sa oma elus kohtad, on põhjus. Mõned panevad sind proovile, mõned kasutavad sind ära ja mõned õpetavad sind. Kuid mis kõige tähtsam - mõned toovad välja parima, mis sinus peitub.

15. Ära proovi enam kõikidega võistelda. Äa muretse asjade pärast, mida teised sinust paremini teevad. Keskendu parem igapäevaselt oma isiklike rekordite purustamisele. Edu on võitlus vaid SINU ja ISEENDA vahel.

16. Ära ole enam teiste peale armukade. Armukadedus on kunst pidada arvet kellegi teise õnnestumiste üle, iseenda omade asemel. Esita endale küsimus: "Mis on minul sellist, mida kõik teised tahavad?"

17. Lõpeta nurisemine ja iseenda haletsemine. Elu viskab kaikaid kodaratesse põhjendatult, et nihutada sind suunas, mis on sulle õige. Sa ei pruugi seda kõike näha ja mõista siis, kui see juhtub ning see võib väga karm olla. Kuid meenuta kõiki neid negatiivseid tagasilööke, millega sa minevikus silmitsi oled seisnud. Sageli märkad, et need on sind välja viinud mõne parema paiga, inimese, meeleseisundi või situatsiooni juurde. Nii et naerata! Anna kõigile märku, et oled täna palju tugevam kui sa olid eile ja sa saadki seda olema.

18. Lõpeta teiste peale viha pidamine. Ära ela oma elu, hoides oma südames viha. Sa kahjustad sellega rohkem iseennast kui neid inimesi, keda sa vihkad. Andeksandmine ei ole väljendus, "See, mis sa mulle tegid on OK." See on ütlus, "Ma ei lase sellel, mis sa mulle tegid, oma õnne igaveseks rikkuda." Andestamine on võti…lase sellel minna, leia rahu, vabasta ennast! Ja pea meeles, andestamine ei ole ainult teise inimese hüvanguks, vaid sinu jaoks ka. Kui muu ei aita, andesta iseendale, liigu edasi ja ürita järgmine kord paremini.

19. Ära lase enam teistel end negatiivselt mõjutada. Keeldu oma standardeid madalamaks laskmast, et sobituda kellegiga, kes keeldub enda omi tõstmast.

20. Lõpeta aja raiskamine, end teistele tõestades. Sinu sõbrad ei vaja seda ning sinu vaenlased ei usu seda nagunii. Lihtsalt tee seda, mida sa oma südames õigeks pead.

21. Ära tee enam samu asju uuesti ja uuesti, ilma pausi tegemata. Õige aeg on hingata sügavalt välja siis, kui sul ei ole selle jaoks aega. Kui sa teed vaid asju, mida sa kogu aeg teed, siis sa ka saad asju, mida sa kogu aeg oled saanud. Vahel pead sa iseennast kaugelt vaatama, et asju selgelt näha.

22. Ära jäta enam märkamata ilu, mis peitub väikestes momentides. Naudi ka pisikesi rõõme, sest ühel päeval tagasivaadates võid avastada, et need olid suured asjad. Parimaks osaks sinu elus on väikesed, nimetud momendid, mis on veedetud naerdes mõne väga erilise inimesega.

23. Ära proovi enam kõike perfektselt teha. Päris maailm ei autasusta perfektsioniste, vaid neid, kes asjad lõpule viivad.

24. Ära mine enam väiksema vastupanu teed. Elu ei ole kerge, eriti kui sa plaanid saavutada midagi väärtuslikku. Ära otsi lihtsamat lahendust. Tee midagi erakordset.

25. Lõpeta teesklemine, et kõik on korras kui tegelikult see nii ei ole. On täiesti normaalne kui me vahel enesevalitsuse kaotame. Sa ei pea end alati tugevana näitama ning pole mingit vajadust pidevalt tõestada, et sul kõik hästi läheb. Sa ei peaks muretsema ka selle pärast, mida teised inimesed mõtlevad - nuta kui sa seda vajad- pisarate valamine on tervislik. Mida rutem sa seda teed, seda kiiremini suudad sa taas naeratada.

26. Lõpeta teiste süüdistamine iseenda muredes. Sinu unistuste saavutamise ulatlikkus sõltub sellest, kui palju sa suudad oma tegude eest vastutada. Kui sa oma muredes teisi süüdistad, siis väldid sa vastutust - sa annad võimu selles osas oma elus teiste kätte.

27. Ära proovi enam kõigi jaoks alati olemas olla. Seda ei ole lihtsalt võimalik teha ning proovimine viib sind ainult läbipõlemiseni. Kuid tuues naeratuse vaid ühe inimese näole VÕIB muuta maailma. Ehk mitte kogu maailma, kuid selle inimese maailma küll. Nii et keskendu väiksemale osale.

28. Ära muretse enam nii palju. Muretsemine ei tee homsete tegemiste raskust kergemaks, vaid teeb olemise tänases raskemaks. Üks viis kuidas teada saada, kas miski on seda väärt, et selle pärast pead murda, on eneselt küsida:" Kas sellel on ka tähtsust aasta pärast? Aga kolme või viie aasta pärast? Kui vastus on ei, siis ei tasu selle pärast ka muretseda.

29. Ära keskendu enam asjadele, mille juhtumist sa ei soovi. Keskendu sellele, mille juhtumist sa soovid. Positiivne mõtlemine on iga suurepärase eduloo esiküljel. Kui sa ärkad igal hommikul mõeldes, et sinuga midagi toredat juhtub, siis piisava tähelepanelikkuse juures avastad sa sageli, et sul oli õigus.

30. Ära ole enam tänamatu. Ükskõik kui hästi või halvasti sul parasjagu läheb, ärka igal hommikul olles tänulik, oma elu eest. Kusagil on keegi, kes parasjagu võitleb meeleheitlikult enda oma eest. Selle asemel, et mõelda sellest mida sul ei ole, proovi mõelda asjadele mis sul juba olemas on.

Tõlkis ja toimetas: Anni Amor

Allikas: Internet

Lisa kommentaar

Kommentaarid

briana1112
2019-01-16 19:34:31
LOVE SPELL CASTER (DR. GBOJIE) THAT HELPED ME BRING BACK MY DIVORCE HUSBAND CONTACT HIM NOW FOR ANY KIND OF HELP

With so much in my heart i am here to express myself on how Dr. GBOJIE saved my marriage from divorce. Myself and my husband were having some misunderstanding and it was tearing our marriage apart to the extend my husband was seeking for a divorce. So i have no option than to go to the internet to seek for solution to my problem it was there i came across Dr. GBOJIE details and about how he has helped a lot of people by restoring there relationship. I contact Dr.GBOJIE and in less than 48 hours my husband cancelled the divorce papers. Now myself and my husband live together in peace and harmony all thanks to Dr.GBOJIE for saving my marriage from breaking up. Dr. GBOJIE contact information are via email: gbojiespiritualtemple@yahoo.com , gbojiespiritualtemple@gmail.com or call his phone number or WhatsApp: +2349066410185 .or check out his website :http://gbojiespiritualtemple.website2.me
brianna
2018-08-31 17:04:43
I feel very happy to share my great and wonderful testimony with everyone on this site,I was married for 4 years to my husband and all of a sudden another woman came into the picture he started hating me and he was abusive.but i still loved him with all my heart and wanted him at all cost.... He filed for divorce and my whole life was turning apart and i didn't know what to do, he moved out of the house and abandoned me and the kids... my very close friend told me about trying spiritual means to get my husband back and introduced me to a spell caster so i decided to try it. although i didn't believe in all those things then when he did the special prayers and spell, after 2 days, my husband came back and was pleading that he had realized his mistakes I just couldn't believe it, anyway we are back together now and we are happy in case anyone needs help here is his email address; gbojiespiritualtemple@gmail.com His spells is for a better life OR call his number +2349066410185 or contact him on his website : http://gbojiespiritualtemple.website2.me
Alkeemik
2018-08-21 18:19:21
am here to share with you my life experience on how a great man called Dr gbojie saved me and my marriage.I have been Married & Barren for for 5 years i had no child. i have never been pregnant i was a subject of laughter from my Friends & neighbors, i almost lost my marriage because of this issue.i was so confused that i did not know what to do until i came across this great Dr online and i contacted him at once i was scared weather it was going to work because i never believed things like this before, so i decided to give it a try and i did all what Dr gbojie asked of me and today to my greatest surprise i took in the first time and i gave birth to a bouncing baby boy and now my marriage that was about crashing before is now restored. my husband now love and want me better, Am so happy for everything that have been happening in my life since i met this Dr gbojie .I want to tell all the women/men out there who have a similar situation like mine,that the world is not over YET they should dry up their tears and contact this great man and their problem will be gone or are you also having other problems you can also contact Dr gbojie ,gbojiespiritualtemple@gmail.com His spells is for a better life OR call his number +2349066410185 or contact him on his website : http://gbojiespiritualtemple.website2.me
Kõik kommentaarid