5 küsimust, mis panevad su hommikuti tantsima!

Kuidas sa tunned end hommikul ärgates? Oled sa väsinud, või rõõmus algava päeva ees? Kuidas sa alustad algavat päeva? Paljudel meist on raske kontrollida esimesi mõtteid, mida mõtleme, kui hommikul ärkame. Ometigi on need kõige olulisemad mõtted, mis loovad meie algava päeva. Seega ole tähelepanelik nende mõtete suhtes.
Kommentaare: 2
Minu suurim südameasi on hommikuti tantsida ning teha igal päeval üks väike heategu. Pärast neid tegevusi saabub südamesse tõeline rahu ning päev kujuneb imeliselt ilusaks

Mõned nädalad tagasi võtsin hommikuti kasutusele viis olulist küsimust. Kui olin need endalt ära küsinud, tantsisin igal hommikul üksinda kodus. Tundub jaburana? See on väga vahva! Küsisin endalt viis küsimust, vastasin neile, panin mängima muusika ja tantsisin. Pole oluline, kas tantsid salsat, tangot või midagi muud, oluline on see emotsioon, mis paneb sind tantsima. Kui sa üksi kodus tantsid, siis see on märk sellest, et tunned end väga hästi ja sul tuleb imeline päev!

Luba igal hommikul enda jaoks see aeg, et tegeleda nende küsimustega ja tantsida vastu algavale päevale!

Kuidas sa elaksid selle päeva, kui teaksid, et see on sinu jaoks viimane?

Kujuta ette, et see on su viimane päev. Sul on täpselt 24 tundi aega, et elada oma elu nii, nagu oled alati soovinud! Kas sa oleksid enda vastu siiram? Kas sa armastaksid ennast ning teisi rohkem? Kas sa tunneksid, et su elu on õigesti elatud? Mis on need tegevused, mida sa teha sooviksid - sõita kuskile kaugele või teha ära langevarjuhüpe? Kes oleksid need inimesed, kellega sooviksid veeta need 24 tundi, kellega tunneksid end kõige paremini? Mida sa teeksid? Kas sa elaksid suuremalt? Kas sulle jõuaks sellel hetkel kohale, et iga hetk on väärtuslik, kordumatu ja ainulaadne?

Mille eest sa oled tänulik?

Kui tihti sa tunned tänutunnet oma elu või inimeste eest? Kui tihti sa mõttes tänad võimalust elada ning kogeda? Kiires elutempos jääb märkamatuks see lihtne, kuid nii oluline tunne - tänada, tänada absoluutselt kõige eest! Meil kõigil on nii palju eest tänulik olla- need asjad võivad olla väga väikesed või suured. Ütle kallitele inimestele "aitäh", selle eest, et nad lihtsalt sinu elus on! Täna oma kodu, et ta on soe ja hea. Täna oma keha, täna oma tundeid ja oma mõistust. Ole lihtsalt tänulik!

Mis on see, mida võiksid teha, et muuta oma elu erakordseks?

Millest sa oled unistanud? Kas oled unistanud elada hoopis kuskil mujal ja teisiti? Mis sind tegelikult takistab? Vastus on, et mitte miski! Kõik takistused asuvad vaid sinu peas ja reaalselt neid olemas ei ole. Seega on sul võimalus juba täna muuta oma elu erakordseks ja selleks pole midagi muud vaja teha, kui lihtsalt teha otsus. Otsus elada oma elu paremaks, ilusamaks ja meeldejäävamaks. Sinu elu muutub just sel hetkel, kui loobud keskpärasusest ning astud sammu selleks, et elada oma elu erakordselt meeldejäävaks ning nauditavaks!

Mida võiksid teha, et su elu oleks lõbus?

Kuidas sa muudaksid oma elu lõbusaks? Kas sa sooviksid minna lõbustusparki. Lennata õhupalliga. Käituda ja elada nagu laps? Hüpata porilompides ilma, et keegi keelaks? Tee seda! Tee seda kohe ja lusti! Ole rõõmus ja õnnelik! Isegi kui oled 50-aastane on vahva hüpata porilompides ja teha lapselike asju! Meie sees on alati väike laps, kes soovib vahel välja tulla ning lustida! Elu on loodud lustimiseks mitte piirides olemiseks! Elu on liiga lühike selleks!

Kuidas sa võiksid kedagi täna aidata?

Meie elu ülesanne on peale enda teenimise ka teisi teenida. Võta eesmärgiks iga päev teha kellelegi väike heategu ja teha heategu ka maailmale. Ole kasulik ühiskonnale. Peegelda ühiskonnale ja ühiskond peegeldab sulle vastu - kõike, mida sa soovid. Igas päevas väike heategu ei pea olema midagi suurt. Piisab väga väikesest teost või sõnast, mis näitab sinu headust ning annab panuse maailmale. Kui me soovime, et maailm ja ühiskond meid hästi kohtleks, peame esmalt seda kõike teistele pakkuma.

Minu elu muutub tänu neile küsimustele päev-päevalt. Minu suurim südameasi on hommikuti tantsida ning teha igal päeval üks väike heategu. Pärast neid tegevusi saabub südamesse tõeline rahu ning päev kujuneb imeliselt ilusaks.

Autor: Tuuli Mäemat

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2014-08-26 10:48:10
Viimane päev elada??? - inimesed lähevad paanikasse - nad niigi praegu elavad kiirustades (vibreerivad, mitte ei voola).
Voolamine on loomulik ja tasakaalus inimesele omane - sa ei pea seda olema kuid see valik on võimlik alati teha.
Ei ole kohustus olla hea või siiras kuid sul on olemas valik nii olla.
Miks mulle meeldib voolata? Vibreerimine viis mind alati surmaeelsesse seisundisse ja iga kord peale seda tuli alustada uuesti (valida elus õnnetusi - koomasse minna ja sealt tagasi tulla ei ole kõige mõistlikum valik). (Surmast ei tulda sellesse kehasse tagasi - surm ongi eraldumine sellest kehast). Tasandid on erinevad, mille läbi ma ennast defineerin, kui mõistetav on see teistele. Mitmekülgsus annab võimaluse näha asju erinevate nurkade alt.
Kõik on valik, kas me seda tahame või ei - teadmatus ei vabasta vastutusest (tagajärgedest).

Ilusaid mõtteid!
Jan
Alkeemik
2014-08-25 18:56:56
Mul on üks kommentaar esimesele küsimusele. Enamik inimesi seisaks silmitsi suure hirmuga, kui saaksid teada, et see päev on nende viimane. Nad ei suudaks võtta end kokku ja leida tegevust, mis viiks mõtted sellelt tundmatult, mis neid ees ootab. Arvata, et suudaksime võtta seda rahulikult ja nautides, on enesepett. Heal juhul suudaksime üles otsida inimesed, kellelt soovime andeks paluda või kes lihtsalt oleks nõus meid ära kuulama. Päriselt on see nii, olen olnud surija kõrval ja püüdnud aidata tal lahti mõtestada arsti sõnu: "Võtame üks päev korraga." Seega arvan, et üleskutse mõelda, et mul 24 tundi aega elada nii, nagu olen soovinud, ei tööta. Pigem aitab see, kui mõtestame oma elu. Oleme enda vastu ausad ning tunnistame endile, miks üht või teist asja teeme. Kõige hullemad valed on enesele sisendatavad valed. Sealt edasi hakkavad juba asjad ise lahti rulluma õnnelikuma elu poole...
Kõik kommentaarid