5 põhjust, miks kilpnäärmeravimid sind terveks ei tee

Allikas: www.mindbodygreen.com
Miljonid inimesed on hädas kilpnäärme alatalituse sümptomitega, aga arsti juurde minnes palutakse neil võtta ravimeid ja kolme kuu pärast uuesti kontrolli tulla. Paraku on tegemist levinud tervishoiumudeliga.
Kommentaare: 4
Tervise tõeliseks taastamiseks tuleb esmalt kõrvaldada kehast põletiku allikas

Probleem on selles, et enamikul inimestel püsivad kilpnäärme alatalituse sümptomid isegi ravimite võtmisest hoolimata. Nad on sunnitud elama selliste rammestavate sümptomitega nagu kurnatus, depressioon, ärevus, juuste väljalangemine, kaalutõus ja nahaprobleemid. Haiglast on neil inimestel vähe lootust abi leida.

Kilpnäärmeravimid on tavaliselt valmistatud sünteetilise T4-kilpnäärmehormooni kujul. T4 on peamine kilpnäärmehormoon, mida inimkeha loomulikul teel toodab, aga see hormoon tuleb esmalt muuta T3-ks, et keha seda omastada saaks.

Ma kirjutasin veebilehel MindBodyGreen artikli, mis kirjeldab detailselt kilpnäärme alatalituse kõiki tekkepõhjuseid, mida tavaline ravimudel ei kontrolli. Artikli avaldamisest saadik olen ma saanud rääkida üle kogu maailma elavate sadade inimestega, kes võtavad kilpnäärme töö asendamiseks hormoone ja kellele öeldakse, et see on "normaalne", kuigi neil ilmnevad endiselt sümptomid. Need inimesed teavad, et nende enesetundes pole midagi normaalset.

Kuna kilpnäärme füsioloogia on nii keeruline, siis leidub harva – kui üldse – mingi "võlutablett", mis probleemi ära kaotaks. Suurem osa kilpnäärme alatalituse käes vaevlevaid inimesi kogevad ka mingit liiki autoimmuunreaktsiooni. See tähendab, et nende immuunsussüsteem peab kilpnääret ekslikult vaenlaseks ja ründab seda.

See immuunsüsteemi regulatsioonihäire võib põhjustada kehas süsteemset põletikku. Põletik on keha loomulik vastus vigastusele, aga kui põletiku allikat – siinkohal autoimmuunreaktsiooni – ei ravita, siis ei katkegi süsteemse põletiku nõiaring mitte kunagi.

Patsiendi tervise taastamiseks tuleb esmalt lahendada autoimmuunsuse korduva mustri ja põletiku problemaatika. Keha saab kilpnäärmehormooni tõhusalt ära kasutada alles siis, kui sellised probleemid on seljatatud.

Vaatame seda meeles pidades viit peamist põhjust, miks kilpnäärmeravim sind terveks ei tee.

1. Kilpnäärmeretseptorite vähenenud tundlikkus.

Iga rakk sinu kehas on ääristatud kihi ehk membraaniga, mis koosneb küllastunud rasvast ja kolesteroolist ning mida kutsutakse lipiidseks kaksikkihiks. See kiht on tervise seisukohast ülioluline. Membraanil paiknevate retseptorite ülesanne on suhelda hormoonirakkudega. Põletik rakkudes võib põhjustada rakumembraani jäikust ja "tuimust" ehk vastupanu retseptoritele. Sinu keha võib küll toota piisavalt kilpnäärmehormooni ja isegi sinu kilpnäärmehormooniravimi annus võib olla piisav, aga kui sinu rakud ei suhtle hormooniga, siis ei kao ka sümptomid mitte kuhugi.

2. Kilpnäärmehormooni vähenenud muutumissagedus.

Põletik vähendab passiivse kilpnäärmehormooni T4 muutumist selle bioloogiliselt aktiivseks ja kasutatavaks kujuks ehk T3-ks. Kõnealune hormoonimuutus leiab aset peamisel maksas ja maos. Inimkeha on intelligentne ja keeruline süsteem. Kilpnäärmehormoonide korraliku töö tagamiseks on vajalik ka keha teiste elundkondade normaalne talitus.

3. Kõrge pöörd-T3 tase.

Kui sinu keha kannatab kroonilise stressi all, võib see toota suurel hulgal hormooni nimega pöörd-T3, mis on kilpnäärmehormooni passiivseim kuju. Seda hormooni ei ole võimalik muuta T3-ks, mis tähendab, et ka sel puhul ei ole probleem kilpnäärmehormooni puuduses, vaid selle muutmises T3-ks. Põhjuseks on krooniline stress ja põletik.

4. Aju ja kilpnäärme vahelise suhtluse vähenemine.

Kilpnääre ei tegutse omavoliliselt, vaid saab informatsiooni sinu ajult, täpsemalt öeldes hüpotalamuselt ja ajuripatsilt ehk hüpofüüsilt. Mõtle oma kilpnäärmest kui aju alluvast, kes kuulab ainult aju käsku. Seda ühendatud suhtlusvõrku nimetatakse hüpotalamuse-ajuripatsi-kilpnäärme (ehk HPT) teljeks. Krooniline stress, autoimmuunreaktsioon ja põletik võivad kõik sellele suhtlusvõrgule negatiivselt mõjuda.

5. Seleenipuudus.

Seleen on tervise seisukohast ülioluline mikroelement. See mängib tähtsat rolli kilpnäärmehormooni muutmises ja hormooni üldises toimes. Kuigi seleenipuudus täiskasvanutes on haruldane nähtus, esineb seda mõnikord patsientidel, kelle puhul ilmnevad ka põletikulised tegurid nagu seedetrakti haigused. Seleeni leidub pähklites, lihas, kalas ja munades.

Tervisesõnum kõrva taha panekuks:

Kõigi nende probleemide ühiseks nimetajaks on põletik. Lisaks on põletik ka ühine nimetaja kõigi krooniliste haiguste puhul. Kui ma räägin siin süsteemsest põletikust, siis ei viita ma paistes pahkluule ega suvalisele valule, vaid madala astme põletikule kõikjal sinu kehas asuvates rakkudes.

Põhjalik haiguslugu ja laboritestid võivad määrata põletiku tekkepõhjuse, olgu siis tegemist kroonilise põletiku, toksilisuse, toidutalumatuse, autoimmuunreaktsiooni või mingi kooslusega eelnimetatutest. Tervise tõeliseks taastamiseks tuleb esmalt kõrvaldada põletiku allikas.

http: www.mindbodygreen.com

Tõlkinud: Joonas Orav

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Ajani
2020-12-04 06:33:48
Hello everyone. My name is Ajani from South Africa.  I want to give a testimony about my HIV virus that was cured by a great spell caster called Dr Sahabi. Since the last 6 months I have been HIV positive. I never think I will live long again and i wanted to kill myself because the problem is very too much for me. But I am so grateful about this great man called Sahabi who cured my HIV AIDS last 3 weeks. I was in great pain so a friend came to visit me. And I told her my problem; She told me that there is a great spell caster that can cure my HIV. I asked her if she had his email address, she gave me his email sahabinaannabi11@gmail.com, and I emailed him. He talked to me and he perform the necessary rituals and he told me that after one week I should go for a test and Which I did, when the doctor told me that am now an HIV negative, I couldn't believe myself, I went to see another doctor the result was still the same, I was human on planet earth again, so I emailed him and thanked him. Email sahabinaannabi11@gmail.com or you can also reach him through thanks whatsapp number (+2348104676647) Dr. Sahabi for helping me at this young age if you need help contact
him Here are some of the problems he can do also.
1) He has herbs to cure HIV cancer, kidney .
2) He fixes broken relationships, marriages.
3) He cures madness/stress/addictions/long illnesses.
4) He has mixtures of herbs for sexual weakness.
5) love spell portion to win games
6) Restore back Lost Love Spells
7) Divorce Spells
8) Spouses' trust spouses
9) binding spelling to living together forever
10) Breakup Spells (terminate relationship)
11) Magic roots and herbs for strong erection and long lasting sex
12) Magic spell promoted in your Job office
13) Magic spell to have a baby. (women fruit of womb)
Note: I was desperate to get back my ex love man, it worked faster only for desperate ones seeking an urgent result to restore back true love and peace in a marriage relationship.  Problems solved 100%2
Alkeemik
2018-08-16 01:43:12


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Alkeemik
2014-06-07 10:20:47
milliseid raimtaime kasutada kilpnäärme töö tõhustamiseks,mul on see äragi opitud.
Kõik kommentaarid