5 uskumatut fakti inimese keha kohta

Allikas: http://www.mindopenerz.com
Inimkeha on tegelikult hoopis põnevam ja võimsam, kui meile kunagi õpetatud on. Kui ühelt poolt on ta nõrk ja habras, siis teiselt poolt vaadates mõistame, millised uskumatuid imesid ta endas peidab.
Kommentaare: 2
Me oleme loodud tähetolmust

5. Veresoonte kogupikkus meie kehas on 60 000 miili. Sellega võiks teha maakerale kaks ja pool korda tiiru peale.

4. Inimese kehas on rohkem rakke kui tähti galaktikas ehk siis 75 - 100 triljonit. Kui see kõrvutada 400 miljardi tähega, mis moodustavad galaktika, siis mõistame, kui ulatuslik on tegelikult rakkude arv. Me ei tohiks end kunagi tunda väikse või tühisena.

3. Keha rakud reageerivad sellele, mida me mõtleme. Me suudame kontrollida oma mõistuse abil keha tööd ning suudame ka juhtida oma mõtteid. Positiivsete mõtetaga suudame oma immuunsussüsteemi tugevdada, samas negatiivsed nõrgendavad seda. On isegi tõestatud, et see, mida me räägime ja milliseid sõnu me kasutame, suudab muuta meie füüsilist heaolu.

2. Iga seitsme aasta järgi toimub keha uuenemine. Rakud, mis moodustavad meie keha, vahetuvad pidevalt. Selleks ajaks, kui sa oled lõpetanud selle lause lugemise, on 25 000 000 sinu rakkudest surnud. Aga muretsemiseks pole põhjust, täna tekib meie kehas 300 miljardit uut. Kui selline igapäevane vahetumine kokku võtta, siis selleks, et terve keha kõik rakud oleks uuenenud, kulub 7-10 aastat. Paneb mõtlema ju küll – iga 7 aasta pärast saame me endale täiesti uue keha.

1. Me oleme loodud tähetolmust – süsiniku, lämmastiku ja hapniku aatomid, mis moodustavad meie keha, on loodud väga ammustel aegadel ehk 4,5 miljardit aastat tagasi. Neil deGrasse Tyson selgitab oma videos seda nii:

Aatomid, mis moodustavad elu maal ja samuti meie keha, on moodustunud äärmuslikes tingmustes. Tähed, mis on kokku varisenud ja plahvatanud, on paisanud galaktikasse selliseid elemente nagu süsinik, lämmastik, hapnik ja teised elementaarsed osad, mis on elu tekkeks vajalikud. Need koostisosad on moodustanud gaasipilvi, mis koonduvad, et moodustada järgmise põlvkonna päiksesüsteem ja planeedid. Need planeedid sisaldavad endas elu koostisaineid.

Nii, et kui öösel taevasse vaadata, siis tasub mõista, et me oleme osa sellest universumist, me oleme universumis ja universum on tegelikult ka peidus kõigis meis. Me peaksime end tundma osana universumist, sest osakesed, millest me oleme loodud, on tulnud tähtedelt.

Allikas: http://www.mindopenerz.com

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2014-05-27 20:43:49
Alkeemik
2013-08-14 11:00:37
Nii see on, me kõik oleme tegelikult ÜKS.
Väga lihtne näide on ka selline - inimaju on võimeline nägema rohkem kui 2 miljoni valgusaasta kaugusele - ehk siis väga heade tingimustega saame näha meie naabripoissi Andromedat.
See on küll Universumi mõistes väike vahemaa, kuid siiski tekib küsimus: kuidas nii kaugele palja silmaga (ajuga) üldse näha saab?
Minu arust on siin ainult 1 loogiline vastus - seesama, millega alustasin kommentaari :)

Kõige paremini on minu meelest kirjeldanud kogu seda maailmakõiksust Benoit Mandelbrot, kes kahjuks küll nüüd juba manalamees, kuid tema "jumalik valem" kirjeldab absoluutselt kõike, mis meie ümber toimub - olgu see makro - või mikrotasandil.

(Tõlkija mõtleb siin artiklis -galaktika- all ikka meie oma kodu Linnutee galaktikat)
Kõik kommentaarid