AHHAA kosmonautikapäeval esineb Eesti kosmoseteadlaste eliit

Reedel, 12. aprillil kell 15 esinevad AHHAA kosmonautikapäeval Eesti kosmoseteaduse suurkujud - ENE ERGMA, JAAN EINASTO, MART NOORMA. Pärast arutelu kostitab kosmiliste helidega IIRIS. Toimub R2 saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus.
Eesti kosmoseteadlaste eliit - Ene Ergma, Jaan Einasto, Mart Noorma - ning kosmiliste helide võlur Iiris

"Kosmonautikapäev on rajajoon, mis esimese orbitallennuga tähistab planetaarse inimese kosmiliseks muutumist. Eestlane on ilmaruumiga rohkem, kavalamalt ja perspektiivsemalt seotud kui tänane inimene seda teab," ütles sündmuse eestvedaja Igor Volke. "Meie mõõde semiosfääri, kosmosesse ja tulevikuperspektiividesse kangastuvad reedesel lühifoorumil ja järgneval meeleergastusel."

Foorumi peateema on "Eesti teel maailmaruumi". Astrofüüsik, Riigikogu esimees ja "kosmosemutt" Ene Ergma räägib kosmoseprogrammidest ja Eesti võimalikust seotusest nendega. Läbi videopildi jutustab rahvaluuleteadlane Mikk Sarv eestlastest kui täherahvast ning noor astronoomiahuviline Mari-Liis Aru viib publiku kurssi kosmose hõivamise ajalooga. Tagasi- ja edasivaadet inimkonna kosmilistele ambitsioonidele pakuvad Eesti tuntuim kosmoseteadlane ja universumi kärjekujulise struktuuri ja tumeda aine üks avastaja Jaan Einasto ning Eesti esimese satelliidi EstCube-1 eestvedaja ja värske Ökuli auhinna laureaat Mart Noorma.

Sündmusele paneb muusikalise punkti tähelaps Iiris – hinnatud lauljanna, kelle loomingus on esindatud nii astronaudid kui tulnukad ning sise- ja väliskosmilised dimensioonid.

AHHAA kosmonautikapäev leiab aset Tartu AHHAA (Sadama 1) lektooriumis reedel, 12. aprillil kell 15-18

Sündmust salvestab Raadio 2 saade "Hallo, Kosmos!"

Sissepääs kõigile tasuta!

Anna oma tulekust märku ja jaga sündmust sõpradega Facebookis


Kuula saateid "Hallo, Kosmos!" esinejatega:

Jaan Einasto 10.02.2013

Mart Noorma 13.05.2012

Mikk Sarv 4.09.2011

Lisa kommentaar

Kommentaarid