Puhas kuld

Arthur Schopenhauer: "Kuigi ümbrus on sama, elab igaüks meist erinevas maailmas."

ALKEEMIA AKADEEMIA V: "Nõiakunst tänapäeval - kuidas leida oma rada"

TÄNA, 16. mail kell 18 Von Krahlis toimub järjekordne Alkeemia Akadeemia "Nõiakunst tänapäeval - kuidas leida oma rada", kus Leesoja nõid Thule Lee annab nõu ja õpetab, kuidas leida enda jaoks elus õige tee.
Alkeemia Akadeemia V "Nõiakunst tänapäeval - kuidas leida oma rada"

Thule Lee ehk Leesoja nõid elab Varbla vallas sügaval metsa sees ja on kogu oma teadliku elu oma nõiavõimeid arendanud: ta vaatab maailma läbi taju ja tunnetuse ning tegeleb riituste, loitsu, märkide vaatamise ja ravitsemisega. Teistmoodi maailmataju ja nõiavõimed ilmnesid tal lapsepõlves ning juba kuue aastaselt hakkas ta kaartidega ennustama.

Seejärel jõudsid tema ellu jooga ja kätega ravimassaaži tegemine (parimateks peab ta vene klassikalist massaaži, champi india peamassaaži ja lomi-lomi kahunade õpetust), siis tantra ja erinevad enesearendusviisid, näiteks pimeda ruumi tehnika.

Tema elu loomulikuks osaks on sügavam loodustunnetus – nimelt suhtleb Thule ka lindude ja loomadega. Ta on õppinud Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas, seejärel aga pöördus tagasi oma juurte juurde. Thule tegeleb süstemaatiliselt pideva enesetäiendamise ja inimpsüühika saladuste uurimisega ning loob ka uusi psühhotehnikaid ja praktilisi harjutusi, et väga sügavalt lõõgastuda, pääseda ligi oma alateadvusele ja veel varjul olevatele võimetele.

"Elan teadmises, et täna on esimene päev mu allesjäänud elust. Ja kui juba on ärgatud, siis päeva juhin ise. Elan jooga ja tantra elulaadis, kus valikud ja mustrid mu ümber on olulised," räägib ta oma igapäevasest nõiaelust. Thule Lee tegeleb lisaks ravitsemisele ka ennustamisega, kasutades selleks enamasti vanu maagilisi sümboleid – ruune.

Tema ellu kuuluvad erinevad käsitööharud – keraamika, klaasikunst, vaibakudumine, tikkimine, sepa-ja kivitöö. Lisaks on tal tore pere: kolm last – Lauri, Marti ja Lee ja proviisorist elukaaslane Erik, kellega koos tegeletakse astelpajumarjade kasvatamisega ja erinevate naturaalsete mahetoodetega.

Kuula saadet "Hallo, Kosmos!", kus külaliseks Thule Lee: http://heli.er.ee/helid/1152232.mp3

Alkeemia Akadeemia http://alkeemia.ee/akadeemia

Vaata lisa Facebookist: https://www.facebook.com/events/138831402971262/

ALKEEMIA AKADEEMIA

"NÕIAKUNST TÄNAPÄEVAL"

Leesoja nõid THULE LEE

NELJAPÄEVAL, 16. mail kell 18 @ Von Krahl

Salvestab Raadio 2 saade "Hallo, Kosmos!"

Lisa kommentaar

Kommentaarid