Puhas kuld

Buddha: "Möödunud armastus on kõigest mälestus. Tulevane armastus on ettekujutus. Ainult siin ja praegu saame armastada tõeliselt."

ALKEEMIA AKADEEMIA alustab hooaega!

Eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari Alkeemia Akadeemia avab hooaja 31. OKTOOBRIL kell 18 kinos Sõprus SÕLTUVUSTE teemalise õhtuga. Teemat käsitlevad läbi isikliku kogemuse raamatu "Valik" autor AIGI VAHING ning AIN MÄEOTS & TOMMYBOY, õhtu kulmineerub mängufilmi "DEEMONID" eelesilinastusega.
Kommentaare: 2
Sõltuvustest paranemise protsessist jutustava raamatu "Valik" autor Aigi Vahing on täna probleemi tuumani ulatuval vabanemise teel

Eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari Alkeemia Akadeemia avab hooaja kolmapäeval, 31. oktoobril kell 18 kinos Sõprus sõltuvuste teemalise õhtuga. Ühiskonnas laialt levinud nähtust ning olulist ja aktuaalset teemat käsitlevad läbi isikliku kogemuse raamatu "Valik" autor Aigi Vahing ning Ain Mäeots ja Toomas "Tommyboy" Tilk, õhtu kulmineerub uhiuue mängufilmi "Deemonid" eelesilinastusega.

Aigi Vahing, Ain Mäeots ja Toomas "Tommyboy" Tilk on olnud sõltlased, kellele on saanud osaks sellest põrgust välja ronida ning nüüd saavad nad jagada osalejatega isiklikku praktilist kogemust - sõltuvuse haardesse sattumise ning sellest välja tulemise võtteid. Sõltuvused oma erinevates vormides on tänapäeval üks suuremaid probleeme, mis ulatuvad väga laiadesse elusfääridesse: lisaks alkoholi, tubaka, narkootikumide ja hasartmängude sõltuvustele on laialt levinud ka seksuaalne sõltuvus, suhkru- ja söögisõltuvus, emotsionaalne ja kaassõltuvus, teleri-, interneti- ja arvutisõltuvus, töönarkomaania, võimu-, raha-, glamuuri-, tunnustuse ja paljude muude sõltuvuste vormid. Harjumus muutub sõltuvuseks siis, kui see on võtnud üle inimese elu juhtimise.

Aigi Vahing oli pikalt sõltlane ehk teostas põrgu-uuringut, nagu ta seda perioodi ise nimetab. Täna on ta probleemi tuumani ulatuval vabanemise teel: "Leidsin sõltuvuse alt müriaadi kontseptsioone ja emotsioone, mis minu elu juhtisid. Isegi kui sõltuvusest paranemise programmis end toestuse abil kaineks sain, ei lubatud seal täit tervenemist, nagu näen, just tänu noile juhtivatele emotsioonidele ja kontseptsioonidele, mis kusagile ei kadunud. Olen aga tänaseks asunud teele, tänu millele vabanen nii neist sõltuvusele sundivatest impulssidest kui ka kainena hoidmise toest. See on iseseisvumise tee ja kättesaadav kõigile, kel on siiras soov vabaneda." Teeline Aigi Vahing on sõltuvustest paranema asumise protsessist kirjutanud  autobiograafilise romaani "Valik", ta on MTÜ Lilleoru liige, juhendab väetantsu ja tal on hetkel kirjutamisel uus ilukirjanduslik teos.

Kasiinosõltlastest jutustava mängufilmi "Deemonid" stsenaristid on Ain Mäeots ja Toomas "Tommyboy" Tilk, kel mõlemal seljataga karm kogemus mängupõrgu sõltuvusega. Lavastaja ja filmimeister Ain Mäeots vaevles selle deemoni käes mitu aastat: "Mängusõltuvus koosneb eelkõige ainult valedest - kõigepealt iseendale ja läbi selle ka teistele. Minu kogemus oli põrgulik, aga sellest on võimalik eluga välja tulla ja paraneda." Ain Mäeots avab läbi isikliku kogemuse akna kasiinopõrgusse - nii mänguri enda hinges kui ka mängulaua taga majas, mis võidab alati.

Talle sekundeerib poeet ja muusik Toomas "Tommyboy" Tilk, kes elas mängupõrgulise elu terve dekaadi. "Ühel hetkel saab valetamiste ja jamade kollaps su lihtsalt kätte ning sa saad aru, et sellisel viisil lihtsalt pole võimalik võita," kirjeldab karmi eluperioodi kulminatsiooni Tommyboy, kes esitab ka oma temaatilist luulet.

Alkeemia Akadeemia külalistel avaneb suurepärane võimalus näha uut mängufilmi "Deemonid" enne novembrikuist esilinastust. Kasiinosõltlastest jutustav film pälvis sooja vastuvõtu maailmakuulsal Montreali ja Armastus & Anarhia filmifestivalidel ning valiti ka Eestit esindama Euroopa Liidu filmide festivalituurile Põhja-Ameerikas.

Mängufilm "Deemonid" on tragikoomiline lugu valedest ja hingelisest põrgust, mille kolm täiesti normaalset inimest endale ja oma lähedastele hasartmänguga üles ehitavad. Ja seda parimate kavatsustega. "Deemonid" on katse vaadata hasartmänge ja kasiinot kolme erineva sõltlase vaatepunktist. Filmi režissöör ja stsenarist on Ain Mäeots, kaas-stsenarist Toomas "Tommyboy" Tilk, produtsent Anneli Ahven, peaosades Tambet Tuisk, Ain Lutsepp ja Ene Järvis, kõrvalosades Evelin Võigemast, Mait Malmstein, Kaia Skoblov, Eva Püssa, Liina Tennossaar ja Peeter Oja.

Aigi Vahingu autobiograafiline romaan "Valik" toob lugejani paranema asunud sõltlase hetkest-hetke uueneva valiku leida midagi oma väiksest minast kõrgemat, mis kinnistaks terveneja vabanemise teele jäädavalt. "Valik" kandideeris Betti Alveri kirjandusauhinna 2010 preemiale ning on Eesti Päevalehe sõnul: "Eesti seisukohalt üks väga vajalik raamat".

Alkeemia Akadeemia on eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari. Vestlusringides osalevad kõnelejad ja nende poolt käsitletavad teemad pakuvad elukogemust ja läbitunnetatud teadmisi. Peale vestlusringi jätkub eluülikooliõhtu spetsiaalselt valitud filmi, muusika, perfomance'i või häppeningiga.

Moodsale, avatusest ja arenemisest huvitatud inimesele loodud enesearenguportaal Alkeemia.ee õpetab muutumise kunsti, elamise teadust ning mitmekülgset ja holistilist maailmakäsitlust. Alkeemia.ee käsitleb keha, hinge ja vaimu valdkondi ning peavoolumeedias vähem tähelepanu saanud teemasid: inimese terviklik tervishoid, keskkond ja roheline elustiil, altervatiivsed maailmavaated, innovaatilised tulevikuvisioonid, müstilisem pool maailmast.

Alkeemia Akadeemia sündmustesarja salvestab Raadio 2 saade "Hallo, Kosmos!"
http://hallokosmos.ee/


ALKEEMIA AKADEEMIA

Teema: Sõltuvustest vabanemine

Esinejad: Aigi Vahing, Ain Mäeots & Toomas "Tommyboy" Tilk

Maiuspala: mängufilmi "Deemonid" eelesilinastus

Kus: Tallinnas, kinos Sõprus

Millal: Kolmapäeval, 31. oktoobril kell 18

Vestlust juhib: Ingrid Peek

Salvestab: Raadio 2 saade "Hallo, Kosmos!"

Pilet: 11.-

Lisainfo: Alkeemia.ee/akadeemia

 


 

 


Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2020-12-01 09:23:56
Hello everyone. My name is Ajani from South Africa.  I want to give a testimony about my HIV virus that was cured by a great spell caster called Dr Sahabi. Since the last 6 months I have been HIV positive. I never think I will live long again and i wanted to kill myself because the problem is very too much for me. But I am so grateful about this great man called Sahabi who cured my HIV AIDS last 3 weeks. I was in great pain so a friend came to visit me. And I told her my problem; She told me that there is a great spell caster that can cure my HIV. I asked her if she had his email address, she gave me his email sahabinaannabi11@gmail.com, and I emailed him. He talked to me and he perform the necessary rituals and he told me that after one week I should go for a test and Which I did, when the doctor told me that am now an HIV negative, I couldn't believe myself, I went to see another doctor the result was still the same, I was human on planet earth again, so I emailed him and thanked him. Please if you are having a similar problem you can Email sahabinaannabi11@gmail.com or you can also reach him through Whatsapp number (+2348104676647) Dr. Sahabi for helping me at this young age if you need help.  Once again thank you Dr Sahabi..
Alkeemik
2018-08-16 01:01:00


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Kõik kommentaarid