Puhas kuld

Paulo Coelho: "Elul on mitmeid viise, kuidas inimese tahe proovile panna, tehes kas nii, et ei juhtu midagi, või nii, et kõik juhtub korraga."

Alkeemia jälgib 2012 fenomeni!

Tuleb? Ei tule? Mis värk selle maailmalõpuga siis ikkagi on!? Alkeemia.ee uurib furoori fenomeni ümber, mis võiks kulimineeruda kuupäeval 21.12.2012.

Maailmalõppe on alati kuulutatud ja kardetud. Alles see oli, kui täistuuridel tuututas milleeniumipaanika – aastatuhande vahetusega pidi toimuma midagi tohutult erilist! Oodati Suurt Muutust ja hiigelhaibiks kujunes Y2K fenomen ehk siis hirm, et kogu digitaalmaailmasüsteem variseb kokku, kuna raalid ei oska 1900ndaid sujuvalt 2000ndateks üle sättia. Aga oskasid. Midagi ei juhtunudki.

Ilmselt siis lükkus kauaoodatud Suur Muutus edasi? Ja uueks tärminiks sai 21.12.2012 – aeg, mil väidetavalt lõppeb Maiade kalender, täitub hopide ettekuulutus, vahetuvad Maa magnetpoolused, toimub üleminek (neljandasse dimensiooni, järgmisesse tihedusse, hakkame võnkuma teisel sagedusel), algab Uus Ajastu, saabub Uus Paradigma, toimub Suur Nihe (teadvuses ja selle avardumises), ehk isegi mingitlaadi kvanthüpe, millega kaasneb võimas spirituaalne transformatsioon (mil esiplaanile tõusevad südametarkusest lähtuvad väärtused ja tänast hirmupõhist materialistlikku tarbimisühiskonda tabab tõenäoliselt kollaps).

Kui veelgi julgemaid stsenaariume vaadelda, siis ootab meid ees planeetide joondumine (mis astronoomiahuvilise skeptiku pilgu läbi nii tähendusrikkalt ei toimu) ja galaktika südamest tuleva müstilise kosmilise kiirega tabamine (ning kuskil sealkandis pidi olema ka meid endasse imeda tahtev Must Auk!) ning kõige sellega seoes võib saabuda ka elektri kadumine ja kolme ööpäevane pimedus, võimatu pole ka kurikuulsa planeet Nibiru ilmnemine taevalaotusesse ja tulnukate invasioon (ehkki see võib olla ka masside manipuleerimiseks korraldatud false flag ehk liba-operatsioon) ning samal ajal kui kogu selle mäsu sees üritab illuminaatide salajane võimueliit kehtestada Uut Maailmakorda (New World Order), võivad purskama hakata ka supervulkaanid!

Teaduskeskuse AHHAA juhatuse liige Andres Juur lubab, et maailma lõpp tuleb kindlasti! Aga teadlaste praeguste arvestuste kohaselt kuskil viie miljardi aasta pärast, kui lõppeb Päikese stabiilne periood. Teadjanaine Mai-Agate Väljataga arvab aga, et inimesed on endiselt veel üsna primitiivsed ning teab rääkida, et kõrgemalt arenenud kosmilised tsivilisatsioonid on päikese ette Jupiteri suuruse nähtamatu kaitseketta paigaldanud – ehk kaitseb see meid Päikese suurenenud aktiivsuse ja sellega kaasnevate magnettormide eest, mille tsükli haripunkti eesti aastal 2013 on hoiatanud ka NASA.

Filosoof ja psühhonaut Terrence McKenna rääkis ka singulaarsuse saabumisest aastal 2012, mida tema 70ndatel kirjeldas kui "punkti, kus kõik kujuteldav ilmneb samaaegselt", tänapäeval mõistetakse selle all hetke ajas, mil tehnoloogiline areng hakkab kulgema inimesele hoomamatul ning kujuteldamatul moel ning kiirusel. India guru Kalki Bhagavani sõnul, keda peetakse jumal Vishnu taaskehastuseks, on 2012 nii-öelda inimkonna "tähtaeg" – selleks ajaks peaksime olema valgustunud, virgunud.

Viimane ärevushäire põhjustaja oli Tiibeti laama, tuntud ka kui Shambala oraakel, kelle jutustused sellest, kuidas Maa läbib detsembris galaktilist null-välja, kus ei ole ruumi, aega, energiat ega ka gravitatsiooni, tekitasid inimestes suure küsimärgi, segaduse ja hirmu, et mis siis nüüd ikka saab ja mida teha. Õnneks annab oraakel ka teada, et see pull ei kesta lõputult, vaid nihe võib jätkuda 7. veebruarini 2013. Seda, et radikaalsete muutuste ajad kestavad kauem, arvavad ka Vabaduse Õpetused, mille järgi on täheaktiveerimistsükkel (Stellar Activation Cycle) aktiivne aastatel 2012-2017, mil avanevad portaalid ja on võimalus liikuda edasi järgmis(t)esse dimensiooni(desse), ning kui õnnestub, siis teha isegi ülestõusmine, mis on ajastuid võimatu olnud, kuna kogu meie ajamaatriks on languses. Muide, samal ajavahemikul valmistatakse väidetavalt teatud instantside poolt inimkonda ette kohtumiseks maavälise mõistusliku eluga.

2012 pole mitte ainult kurioosumijanulise kõmumeedia, esoteerikute ja new age tegelaste ning neile hagu alla andvate skeptikute lemmikmaiuspala – kogu fenomeni naudib täiel rinnal popkultuur, kes peale milleeniumipaanika vaibumist on uue maailmalõpu eel mõnuga teemast inspireerunud ja sealt ka üsna rammusat koort välja lüpsnud: hittfilmid "2012" ja "Melanhoolia", popid teleseriaalid "End of Days", "2012 Apocalypse", "Doomsday Preppers", "Nostradamus: 2012", "Falling Skies" ja paljud teised teosed, lisaks tohutul hulgal kõikvõimalike teooriatega raamatuid, arvutimänge, veebilehti.

Peamiseks argumendiks, miks maailm võiks lõppeda just talvisel pööripäeval ehk kuupäeval 21.12.2012, peetakse enamjaolt maiade kalendri lõppu. Seda on pahameelega ümber lükanud maiade vanematekogu ning Guatemala maiad protestivad nende kalendriga seonduva rahaks tegemise vastu, süüdistades riigi valitsust ja turismifirmasid maiade pärimuste võltsimises ja selle abil kasu taotlemises: nimelt kavandab Guatemala kultuuriministeerium maailmalõpu päevale suurüritust riigi samanimelises pealinnas, kuhu oodatakse 90 000 inimest. Samal ajal korraldavad sealsed turismifirmad viimsepäevateemalisi reise! Eksperdid rõhutavad, et maiade kalendri järgi on lõppemas vaid üks ajastu ja kalender ei ennusta maailmalõppu. "Uus ajastu tähendab suuri muutusi", täpsustab organisatsioon Oxlaljuj Ajpop oma avalduses.

Ärevusega kardetakse ekstreemsusele kalduvate sektide ja religioossete liikumiste reageeringuid, keegi ei taha uut Heavens Gate’i usujüngrite saatust – 1997. aastal otsustasid neist 39 koos vabatahtlikult elust lahkuda, et nende uskumist mööda Hale-Boppi komeedi taga asuvale tulnukate emalaevale hüpata. Vandenõude uurijate seas ringlevad kuulujutud maa-alustest linnadest ja püramiididest, kuhu eliit apokalüpsise eest pakku poeb. Survivalists ehk ellujääjad valmistuvad juba aastaid väga praktiliselt – olemas on punkrid täis toitu, joogivett ja kõikvõimalikku katastroofide üleelamiseks vajalikku, ning muidugi relvad, millega oma elu kaitsta.

Mis siis hakkab 21. detsembril toimuma ja kuidas selleks ette valmistuda?

Üsna tõenäoline on, et keegi päris täpselt ei teagi. Või kui teab, siis on endiselt üsna tõenäoline, et meie, lihtinimesed, sellest teada ei saagi – vähemalt mitte enne kui 22. detsembri hommikul ärgates ja vaadeldes, kas maailm on alles ning kui, siis milliseks on see – ja meie selle sees! – muutunud peale selle furoori kulmineerumist.

Ettevalmistuste osas on parim ikkagi säilitada rahu ja terve mõistus. Olulisim on teadlikkus ja meeleseisund. Tänutunne ja armastus avatud südames - alati, igapäevaselt. Tikud-küünlad, taskulamp ja tualettpaber, nädala jagu joogivett ja süüa võiks vast igas kodus igaks juhuks alati olemas olla. Kui aga maailm lõppeb, siis pole meil, inimestel, sellega ju enam mingit muret – siis lõppeme ka meie sellisel kujul nagu praegu oleme, ning enne seda tasuks täiel rinnal rõõmustada elamise võimaluse üle. Ja kui lõppeb ainult osa füüsilisest reaalsusest, saame rahulikult tõdeda, et "Shift happens!".

Palju olulisem küsimus on see, et mis saab siis, kui maailm ei lõppe? Saabub Suure Maailmalõputralli järgne pohmell ning tõusevad tõelised küsimused – kuhu ja kuidas edasi? Inimese ja inimkonnana.

Alkeemia.ee võtab 2012 fenomeni vaatluse alla ja uurib, mida kostavad selle kõige kohta teadlased, müstikud, esoteerikud, kanaldajad, skeptikud, teadjamehed-naised, nõiad, sensatsioonijanused meediakanalid, erinevad autorid ja kõik muud tegelased, kes järelejäänud kuu aja jooksul teemast veel viimast võtavad, nii ka meie – sest millal siis veel kui mitte nüüd uurida nähtust, mis hoiab enda haardes nii suurt osa lääneühiskonnast!

Olge hoiatatud – ainuõigeid vastuseid ei pruugigi leiduda. Küll aga leidub palju huvitavat, omapärast ja kummastavatki. Nagu ikka peab järelduste tegemiseks igaüks ise oma isiklikku mõistust ja mõistmisvõimet rakendama. Igatahes hoidke meel avatud, kriitiline mõtlemine ja huumorimeel töös ning mis peamine – säilitage rahu! Hirmust pole küll mingit abi, vastupidi.

"DON'T PANIC!" nagu õpetab meid targalt kosmilistes sündmustes palju kogenum Douglas Adamsi kultusteos "The Hitchhikers Guide to the Galaxy".

Mis teie arvate, kas midagi erilist ja olulist toimub 21. detsembril 2012?

Ja kui, siis millised on teie meelest need tõenäolised saabuvad sündmused?


Rahu ja rõõmu soovides,
Sinu Alkeemia.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid