Ilmus seeniorarst Adik Levini elutööd käsitlev raamat

Kirjastuselt Pilgrim ilmus värskelt originaalraamat "Dr. Levini tervisenõuanded. Tervisest ja toitumisest kogu perele", milles hinnatud seeniorarst käsitleb oma elutöö kahte peamist suunda: ema ja beebi suhet ning tervislikku toitumist.
Kommentaare: 144

Platseeboefekt aitab demonstreerida mõistuse tervendavat väge

Harvardi Meditsiinikooli eksperdid soovitavad platseeboefekti suhtuda positiivsemalt. Eksperdid on jõudnud järeldusele, et mõttejõud võib osutuda erakordselt tõhusaks vahendiks inimeste tervendamisel, keskendudes oma uurimuses füsioloogilistele muutustele, mida on seostatud platseeboefektiga.
Kommentaare: 87

Tagasihoidlik teeleht on väekas ravimtaim

Teelehte kui ühte vanemat ravimtaime tunnustab ka tänapäeva meditsiin. Tema raviomadusi tundsid juba vanad kreeklased ning selle taime nime esineb väga vanas arstiteaduslikus kirjanduses ja folklooris.
Kommentaare: 58

Doktor Levini tervisenõuanded: mis toiduained tuleks oma menüüst kindlasti välja jätta?

Dr Adik Levin kirjutab oma värskelt ilmunud raamatus "Dr. Levini tervisenõuanded. Tervisest ja toitumisest kogu perele" teadliku toitumise tähtsusest inimese tervisele.
Kommentaare: 26

Sinu ilu ja tervise heaks: hulk põhjuseid, miks rohkem spinatit süüa

Spinat ei ole kohe kindlasti kõigi suurimaks lemmikuks. Paljud annaksid isegi teab mida, et selle söömisest pääseda. Mis on aga need põhjused, miks seda rohelist vilja võiks meie köögilaudadelt palju rohkem leida?
Kommentaare: 8

Toida oma aju

Aju on elund, mis vajab ärksaks tegutsemiseks toitu. Kui tahad oma mälu, arukust ja loomingulisust täiel määral ära kasutada, tuleb oma aju toita õigete toiduainetega ja vajadusel turgutada toidulisanditega.
Kommentaare: 9

Vesi on tervise alus – veepuudus muudab pahuraks ja paksuks

Suvel on lihtne meeles pidada, et tuleb regulaarselt vett juua. Palava ilmaga haarab igaüks pikemalt mõtlemata veepudeli järele. Kuid regulaarselt veejoomine on harjumus, mida ei tasu unustada ka siis, kui sügis saabub ja päike madalama kaarega käima hakkab.
Kommentaare: 14

Mediteerimise kasust

Arvukad psühholoogilised uurimused on näidanud, et inimesed, kes regulaarselt mediteerivad, on keskmiselt õnnelikumad ja eluga rohkem rahul. Juba sellest üksi ju piisaks, et mediteerimisega algust teha, kuid vaatame siiski meditatsiooni kasu pisut lähemalt.
Kommentaare: 11

Käes on mahlaste ploomide aeg

Ploomipuu on üks populaarsemaid Eesti aedade viljapuid, jäädes alla vaid õunapuule. Pole ka ime, sest oma tervislike omaduste poolest ületab ploom paljusid puuvilju-marju.
Kommentaare: 6

Puhasta oma organism kahjulikest keskkonnamürkidest

Meie keha on algselt loodud sellisena, et see peaks toime tulema kõigi tervisehäiretega. Aga me oleme süsteemi nii üle koormanud, et keha ei suuda enam ilma abita keskkonnast tulenevate mürkidega toime tulla. Kuidas oma organismi puhastada?
Kommentaare: 7

Pohl - punapõskne tervisepomm

Pohlad kasvavad kuivades nõmmemetsades ja rabaservadel. Kui hilissuvised jahedamad ilmad saabuvad, jõuab pohlade hooaeg haripunkti. Metsaalused on küpsetest punastest marjadest tulvil.
Kommentaare: 5

6 jooki vananemise vastu võitlemiseks

Vananemine ei ole probleem, pigem on see loomulik fenomen. Seda ei saa küll täielikult peatada, kuid on mitmeid looduslikke viise, mille abil on võimalik vananemise protsessi aeglustada.
Kommentaare: 7

Keha on hinge kodu

Kui vaatame maja kui sümboolset mudelit ühelt poolt kehasüsteemidest ja teiselt poolt meeles valitsevatest mõttemustritest, võime näha põnevaid paralleele. Astu oma kujuteldava maja uksest sisse, uuri ruume ja pane tähele detaile. Ära anna hinnanguid, vaid ole uudishimulik! Sind ootab ees põnev rännak!
Kommentaare: 5

Stressi alandamine võib olla abiks ilusama naha saamisel

Dermatoloogide tööd seostavad aknet, psoriaasi ja rosaatsead närvisüsteemi seisundiga. Vistrike teke enne tähtsaid elusündmusi annab vihjeid stressi osalusest nahaprobleemide tekkel. Hiljutised tööd pakuvad võimalusi kirjeldada stressi ja põletikuliste nahahaiguste vahelisi seoseid aga ka molekulaarsel tasandil.
Kommentaare: 2

Põldmurakas - maitsev tervisetooja

Kätte on jõudnud põldmurakate valmimise aeg. Neid maitsvaid ja kasulikke marju tasub metsaservadelt otsida ja kindlasti ka talvevarudena säilitada, nende tugevate tervendavate omaduste tõttu.
Kommentaare: 3

Tšakraid tervendades terveks

Tšakrad on kehas olevad energiakeskused, mille ülesanne on säilitada ja muundada universaalset eluenergiat e praanat. Peamisi energiakeskuseid on seitse, tervendamiseks kasutatakse neist kuut. Milliseid tehnikaid kasutatakse tšakrate tervendamiseks?
Kommentaare: 2

Kaunite silmade heaks

Mitmekülgne ja tervislik toit, mis sisaldab rohkelt vitamiine ja mineraalaineid, aitab korras hoida ka silmade tervist. Millised toidud on kõige sobivamad selleks, et "toita" oma silmi ja pakkuda neile kõike vajalikku?
Kommentaare: 2

Pihlakas – koduhaldjas, iidne toidu- ja ravimtaim

Pihlakas on põhjamaal suur kingitus, sest ta on kõige külmakindlam vitamiinirikaste viljadega puu. Pihlakate ilu imetleme kaks korda aastas - kevadel nende lopsakaid õiepuhmaid ja sügisel punavaid marjakobaraid.
Kommentaare: 2

Kas juua kohvi või mitte?

Kohv on levinumaid jooke maailmas, eriti populaarne põhjamaades. Põhjus, miks kohvi juuakse, on selles sisalduv kofeiin, taimne alkaloid, mis toimib inimesele mitmeti. Kofeiin on stimulaator, mis kiirendab psüühiliste protsesside kulgu ja tõstab töövõimet, kuid võib põhjustada ka öist ärkvelolu, närvilisust, tõsta vererõhku, tuua peavalu.
Kommentaare: 7

Hea karma kunst Tiibeti moodi, 4. osa

Paremat homset loovaid häid tegusid teha ning elu hinnalisuse üle mõtiskleda saab igaüks, olenemata kultuurist või usulisest taustast. Tiibeti hea karma kunstis kasutatakse lisaks aga ka vaid budismis levinud peenelt lihvitud harjutusi, mis meie tavaarusaamast eristuvad, nimetades neid ebaharilikeks harjutusteks.
Kommentaare: 5

Looduslik valgus kontorites on tervisele hea

Rohkema valgusega kokkupuutuvad kontoritöötajad magavad kauem, nende uni on kvaliteetsem, nad on füüsiliselt aktiivsemad ja nende elukvaliteet on parem; seda kõike võrreldes nende töötajatega, kelle kokkupuude loodusliku valgusega on töökohas väiksem.
Kommentaare: 2

Arooniamarjad – kodumaine supertoit

Niinimetatud supertoiduaineid ei pea otsima tervisetoodete riiulist ja mahepoodides – neid leidub Eesti looduses ja aedades küllaldaselt. Järjekordne igapäevane mari, mida võib supertoiduks pidada, on aroonia.
Kommentaare: 4

Hea karma kunst Tiibeti moodi 2. osa

Kui tahad hakata tegelema süsteemselt vaimsete praktikatega, siis tiibeti kultuuris paneb õpetaja Sind esmalt keskenduma viiele inimese meelt ja motivatsiooni pööravale ning inimelu olemust väärtustavale mõttele.
Kommentaare: 3

Hea karma kunst Tiibeti moodi, 1 osa. Ainuüksi mõtlemine karmast loob head karmat.

Üha rohkem inimesi toovad asjade ja sündmuste mõtestamisel põhjendusena välja sõna "karma", imetledes või ka kadestades neid, kel tundub olevat mõnusat elu loov hea karma ning tundes hirmu halva karma ja selle tagajärgede ees.
Kommentaare: 4

Teraapiaviisid, millest sa ehk polegi kuulnud

Otsid endale sobivat teraapiat? Toome siinkohal ära mõned teraapiaviisid, mis ei ole veel väga laialt levinud, aga millest ehk on põnev rohkem teada.
Kommentaare: 2

Naistepunal on müstiline mõju

Naistepuna on mitut liiki. Meditsiiniliselt on kõige rohkem huvi pakkunud harilik naistepuna ehk Hypericum perforatum. Tema mõju on põhjalikult uurinud paljud teadlased ning on leitud, et naistepunast on abi nii depressiooni kui spordivigastuste korral.
Kommentaare: 2

Tervislikud eluviisid võivad aeglustada rakkude vananemist

Füüsiline aktiivsus, tervislik toitumine ja korras unerütm aitavad kaitsta keha stressi negatiivsete mõjude eest ja aeglustada rakulisel tasemel toimuvaid vananemisprotsesse.
Kommentaare: 7

Kõrvitsaseemned

Kõrvitsaseemned on rikkad organismile vajalike antioksüdantide, vitamiinide ja mineraalainete poolest. Neis on rohkesti kasulikke ühendeid (karoteen, C-vitamiini, samuti B-rühma vitamiine, kaaliumi, magneesiumi, tsinki, aminohappeid) mis kõik aitavad ära hoida tervet hulka erinevaid haiguseid.
Kommentaare: 3

Nõiataim angervaks

Angervaksa peetakse Euroopa niitude kuningannaks. Vahepeal oli angevaks põhjendamatult unustatud, kuid nüüd on teda jälle hindama hakatud kui väärt ravimtaime, millest on abi nii mõnegi tervisehäda puhul.
Kommentaare: 4

Kas Eestis kasvavate taimedega on võimalik vähki ravida?

Telegram.ee uuris taimetarkade ja teadjate käest, kas Eestis kasvavate taimedega on võimalik lisaks valu leevendamisele ka vähkkasvajast lahti saada?
Kommentaare: 3

Rudra Shivananda: Mida kõrgem on teadvus, seda suuremad on õnn, õndsus ja kaastunne

Joogafestivali peaesineja Rudra Shivananda viib sel nädalavahetusel Haapsalus läbi festivalil avamise ja lõpetamise ning Nada jooga ja Kolmanda silma avamise töötoa.
Kommentaare: 3

Milliste toitudega vähki näljutada?

Tänavu aprillis tutvustas dr William Li TedX üritusel uut viisi, kuidas vähki ravida: anti-angiogenees ehk vähki toitvate uute veresoonte kasvu ennetamine.
Kommentaare: 4

Hingamine – side eluga

Kas sa vahel mõtled sellele, kuidas meie imeline keha töötab? Vahel on nii mõnus oma keha lihtsalt jälgida ja saada teadlikuks, mis meie kehades ja kehadega toimub. Võtame näiteks hingamise. Kas sa tead, millise kehaosaga sa hingad?
Kommentaare: 6

Alkeemia Akadeemia Joogafestivalil: Tiina Tiitus ja dr. Adik Levin

Alkeemia Akadeemia läheb sel nädalavahetusel Haapsallu Joogafestivalile, kus pühapäeval, 27. juulil toimuvad TIINA TIITUSE ja doktor ADIK LEVINI loengud.
Kommentaare: 16

Kuidas alustada enesetervendamisega?

Tundub, et kõiki töid ja vajalikke asju pole iial võimalik ära teha. Kõiki muresid ning mõtteid, mis on seotud materiaalse maailmaga, pole iialgi võimalik läbi mõelda ja ära lahendada. Kuidas siis kogeda rahuseisundit? Õnneks on võimalik lihtsalt otsustada, et praegu ma ei mõtle millestki ja lülitada ennast välja.
Kommentaare: 2

10 fakti meditatsiooni kohta, millele sa ehk pole mõelnud

Meditatsiooni osas pole vastunäidustusi, see sobib nii vanadele kui noortele, nii tervetele kui haigetele, algajaile ja edasijõudnutele. See aitab meelel rahuneda, emotsioonidel lahustuda ning parandab kontsentratsioonivõimet ja mälu.
Kommentaare: 8

9 võimalust migreeni vältimiseks ja elukvaliteedi parandamiseks

Pulseerivad valuhood, jõuetus, valguskartlikkus, iivelduseni viiv nõrkustunne, kõnehäired – need on vaid mõned sümptomid, mis tugevaid migreenihooge kirjeldavad. Anname nõu, kuidas migreeni põhjuseid leida ning ennetada.
Kommentaare: 4

Tumeda šokolaadi positiivsed tervisemõjud leidsid kinnitust

Itaalia teadlased näitasid, et tumedas šokolaadis leiduvad antioksüdandid võivad olla abiks neile inimestele, kes kannatavad jalgade verevarustuse häirete käes.
Kommentaare: 8

Looduslikud vahendid päikesepõletuse leevendamiseks

Peale karget suvist suusailma on Eestimaale lõpuks jõudnud ka pisut soojem õhk. Päike võrgutab meelalt taevalael ja nii mõnigi laseb end tema särast nii pimestada, et unustab ettevaatuse.
Kommentaare: 7

10 põhjust paprikat süüa

Paprika tarvitamine toiduna mõjub ergutavalt — see erksavärviline köögivili peletab väsimuse tänu suurele C-vitamiini sisaldusele. Siin on sulle veel hulk häid põhjuseid paprikasõbraks hakkamiseks!
Kommentaare: 6

Imeline ravimtoit, mis edestab toidulisandeid pika puuga

Hapukapsast võib pidada üheks eestlaste rahvusroaks. Vastupidiselt ameeriklastele, ei ole meile vaja seletada, et hapukapsas on kasulik ja et seda süüakse ka ilma kuumtöötlemata. Aga kas olete ikka teadlik, millise imelise potentsiaaliga ravimtoiduga hapukapsa näol tegemist on?
Kommentaare: 4

Kuufaasid ja kehahooldus

Kuu mõjutused juuksekasvule on teada tuntud tõsiasi juba ammusest ajast ning seda võtavad arvesse ka palju juuksurid. Kuufaaside mõju on inimeste poolt kasutatud ja kasutatakse ka tänapäeval väga erinevates valdkondades, olgu selleks siis ilumaailm või aiandus.
Kommentaare: 4

11 nippi kuidas kaitsta juukseid kuuma päikese eest

Juuksurite sõnul on eesti naiste juuksed kõige halvemas seisundis mitte vitamiinivaesel kevadtalvel, vaid hoopis septembris, kui neid on kahjustanud kuum päike ja merevesi.
Kommentaare: 4

Imeline praana: miks jooga paneb meid nii hästi tundma?

Peamine põhjus, miks sa tunned end paremini peale joogatundi, seisneb elujõu liikumises, mis viib sind paremini tasakaalu, muudab sind terviklikuks ja sobib sinu mentaalsete või füüsiliste vajadustega.
Kommentaare: 2

20 valuvaigistit sinu köögis

Kas su hammas valutab, aga hambaarsti juurde ei pääse? Või oled hoopis hädas kõrvapõletikuga, mis ei taha taanduda? Kui tavaline valuvaigisti ei ole sind aidanud, siis proovi lisada oma menüüsse mõni valuvaigistava toimega toiduaine.
Kommentaare: 2

6 nippi puugi tõrjumiseks

Ehkki puukide peamine pesitsuskoht on pigem pikas heinas, pole sugugi liigne ettevaatus kaitsta end puugi eest ka aiamaal ja koduõues. On mõned lihtsad, kuid tõhusad looduslikud vahendid, mis aitavad puugid eemale hoida.
Kommentaare: 4

Kurkum kaitseb ja turgutab keha

Kurkum on väga hinnatud oma tervisele kasulike omaduste tõttu. Kurkumis sisalduval pigmendil kurkumiinil, mis annab taimele sellele iseloomuliku tugeva kollase värvuse, on antioksüdantsed omadused ja põletikuvastane toime. Ta tugevdab immuunsüsteemi ja ergutab seedimist.
Kommentaare: 3

Tervendavad kristallid I osa

Poolvääriskivid ehk kristallid on imeline kingitus, mida maa meile pakub. Nendesse on talletunud kogu universumi jõud ja vägi. Seetõttu on kristallid imelised tervendajad, kuna kokkupuutes inimesega nad asuvad kohe tõstma inimese vibratsiooni ja taastavad keha isetervenemise võimet ning sealjuures ei tekita mitte mingisuguseid kõrvalmõjusid.
Kommentaare: 3

Õige une pikkus hoiab vananeva aju töökorras

Kui palju und vajab vanainimene? Ajakirjas PLoS ONE avaldatud uuringu põhjal ei maksa auväärses vanuses olles ülemäära pikalt magada ja une kvaliteet on siis äärmiselt oluline. Õige kogus kosutavat und hoiab mälu teravana.
Kommentaare: 5

Petersell teeb kauniks ja toob tervise

Petersell on väga levinud ja armastatud toidu- ja maitsetaim. Lisaks mõnusale ja omapärasele maitsele pakub petersell ka leevendust ja ravi mitmetele tervisehädadele.
Kommentaare: 4