Andestamise kunst

Allikas: www.salasona.eu
Oled ehk kuulnud ütlust, et andestamine on kingitus, mille teed iseendale? Näib, et ilusast lubadusest hoolimata teevad seda kingitust endale vähesed. Sellega on nagu tervislike eluviisidega – enamik teab selle kasulikkust, aga vähesed rakendavad oma igapäevaelus. Miks on andestada nii raske?
Kommentaare: 1
Kui sina oled see, kes tunneb end halvasti, siis saad ise olla ka see, kes olukorra parandamiseks midagi ette võtab

Asjast üle olemise ja eitamise lõks

Andestamist aetakse sageli segi suuremeelse asjast üle olemisega, juhtunu unustamise või eitamisega. Oletame, et juhtus midagi halba, keegi ütles või tegi nii, et sina said haiget. Suuremeelse ja intelligentse inimesena oled sellest üle, hoiad end vaos ja eitad haigetsaamist.

Kui oled lõpuks leidnud rea loogilisi põhjendusi, miks antud olukord sind "tegelikult üldse ei häiri" ja arvad, et oled sellega kõik andeks andnud, siis ... vead ennast ninapidi. Suuremeelsus on küll voorus, aga kui see rakendada üleoleku ja eitamise vankri ette, siis sellega andestamiseni ei sõida. Miks mitte? Aga sellepärast, et unustamiseni jõudmiseks tuleb halvale veel korraks otsa vaadata, selle olemasolu tunnistada.

Kui asuda kohe kustutamise või kinnikatmise juurde, siis jääb juhtunu teadvustamata. Ja allasurutud emotsioonid mõjutavad sind hiljem alateadlikult. Ja pealegi – mida sa kustutad või kinni katad, kui ise väidad, et asja ei ole?

Selline eitamine on ainult mulje jätmine ja enesepett. Naeratad vapralt ja püüad unustada, aga kingitus iseendale jääb tegemata ja kergus saavutamata.

Tunded tahavad valla päästmist

Olukord, kus sa said haiget, tekitas sinus negatiivseid tundeid. Võib-olla ei julge sa nende olemasolu tunnistada ja seepärast ignoreerid neid. Paraku on nii, et asi, mis andestamist vajab, mõjutas sinu tundeid ja just tunnete kaudu pääsed platsi puhastama, et andestamiseni jõuda.

Vastasel juhul on sinusse kogunenud allasurutud vimm nagu tihe tropp andestamise raja peal ees. Kuni takistus on ees, ei pääse andestavad mõtted ja sõnad su seest siiralt välja. Psühhoterapeudid teavad, et vanadest asjadest rääkides võib klient saada mõningat kergendust, kuid alles tunnete vallapäästmine toob püsiva vabanemise.

Seega, kui enda sisse vaadates saad aru, et olukord oli tegelikult ikka paganama vihaleajav, siis kõigepealt luba endal korralikult vihastada, emotsioon välja elada. Võibolla sobib sulle seda tehes ka jalgade trampimine, tühjal rannal meretuulde karjumine või kodus patja peksmine – valikuid on palju.

Igal juhul on sul õigus olla kurb, vihane või hirmunud ja seda väljendada. See ei tähenda, et peaksid pidevalt kraaklema ja tujutsema. Kui oskad oma tunnetest juba siis, kui asjad juhtuvad, aru saada ja neile aegsasti reageerida, siis ei pea hiljem suurpuhastusega tegelema.

Andestamine ei sõltu teisest inimesest

"Miks mina pean andestama, kui tema pole andeks palunud?". See on veel üks komistuskivi andestamise teel. Elu jooksul võib niimoodi koguneda mäekõrgune hunnik igasugu lahendamata konflikte. Sa oled muidugi täiesti vaba tegema oma eluga, mida ise heaks arvad: viha pidama, solvuma või andestama – nii nagu sulle sobib ja siis, kui sulle sobib.

Keegi tegi sulle haiget ja sa otsustasid, et tema peab selle ka heaks tegema. Aga mis teda peaks motiveerima? – kui tahab, siis palub andeks, kui ei taha, ei palu. Kas sa kavatsedki ohvrimeelselt temast sõltuvusse jääda?

Ei ole mingit mõtet jääda ootama teise poolt esimest sammu – sellega annad oma elu juhtimise tema kätesse. Kui sina oled see, kes tunneb end halvasti, siis saad ise olla ka see, kes olukorra parandamiseks midagi ette võtab.

Andestamise kolm tahku

Rohkem teatakse andestamise kahte külge: seda, et annan andeks sellele, kes on mulle haiget teinud ja palun andeks sellelt, kellele olen ise haiget teinud. Kolmas tahk, mis sageli ununeb, vabastab ruumi eneseaustusele ja -armastusele. See on oskus anda andeks iseendale oma igapäevased suuremad ja väiksemad möödalaskmised.

Perfektsioniste piinab sageli enesesüüdistamine ja lausa julm enesekriitika. Andestamatus enda eksimuste vastu ei lase ennast armastada. Alateadvus ei suuda uskuda su enesearmastuse kinnitusi, kui sa järgmisel hetkel ründad ennast ennastpiitsutavate mõtetega. See mõjutab su enesetunnet sama valusalt kui väljastpoolt tulnu. Õpi seda märkama ja enesele andestama.

Kuidas see andestamine siis käib?

Kui tunned, et hetk andestamiseks on küps, võib tekkida küsimus: kuidas ma seda ikkagi teha võiksin, et asi korda läheks? Mis sõnu peaksin kasutama ja kui palju aega kulutama? Südamest tulnud andestamine on kindlasti tõhusam, kui mokaotsast öeldud "vabandust!" või möödaminnes mõeldud "ma andsingi talle juba andeks".

Oluline on siiras soov ja keskendumine. Igaüks võib endale oma rituaali välja kujundada. Võid kasutada ka Salasõna meditatsiooniplaatide sarja #3 plaadil "Armastusega iseendale" olevat juhendatud meelerännakut "Andestamise kunst", mis sisaldab andestamist nii iseendale kui teistele.

Seda, kas andestamine toimib, saad aru selle järgi, et tõelist andestamist sa tunned, mitte ei seleta loogiliselt lahti. Pärast andestamist läheb juhtunu sul sedavõrd meelest, et sa ei oska seda enam kirjeldada, rääkimata tundmisest. Sul ei ole enam kohtumõistmise vajadust. Kõik on andestamises lahustunud.

Autor: Jana Reidla

Allikas: www.salasona.eu

Lisa kommentaar

Kommentaarid

JenniferParks511
2019-01-13 15:48:16
HOW TO GET YOUR EX BACK WITH YOU NOW!!!
I have something to share with you!!! There is a great joy in my heart which I want to share with everyone. My name is Jennifer Parks . I had a misunderstanding with my lover several months ago; which led us to break up and he never wanted to hear my voice again. But as time went on, a good friend of mine recommended DR.PEPOKO who could help me with Love Spell to get my man back. At first, I thought the idea of a love spell was strange,but was willing to give it a try because i really love my boyfriend. For the first time I was scared to contact the DR.PEPOKO because I was not sure if what they did was against my religion. But my friend assured me that they only use Spell which is safe and has no side effects. I felt a little better and decided to contact DR.PEPOKO on his mail (pepokolovespell@gmail.com)I contacted him through his email and explained everything to him. He said that I shouldn't worry, that my lover will come back to me on his knees begging for forgiveness. I bought an item that he told me to buy for the preparation of the spell and assured me that my lover will come to me within 48 hours in remorse. My greatest joy now is that he actually came back to me and fell on his knees begging for forgiveness. We got back together and our relationship has been better this second time around. I have to give DR.PEPOKO all the credit for helping us get back to a better place than where we began. The new found love that my boyfriend has for me is incredible and i can't wait to see what the future holds for us. Do you have any problem with your loved one? Well worry no more because DR.PEPOKO can provide you with a spell to get him or her back. With the help of a spell just as he helped me. Contact DR.PEPOKO via email: pepokolovespell@gmail.com or visit her website: www.pepokolovespelltemple.blogspot.com OR you can contact Dr.PEPOKO through WhatsApp number +2348156148821
Kõik kommentaarid