Arenda endas loovat mõtlemist

Kas loovat mõtlemist on võimalik arendada või on see kaasasündinud omadus? USA üks legendaarsemaid enesearengu ja motivatsiooni koolitajaid David J.Scwartz on kindel, et seda omadust saab endas igaüks arendada. Oma raamatus "Suurelt mõtlemise maagia" soovitab ta kasutada järgmisi tööriistu:
Kommentaare: 2

1) Uskuge, et mõtet saab teostada. Kui usute, et midagi saab ära teha, leiab teie mõistus viise see ellu viia. Lahendusse uskumine sillutab teed lahenduse juurde. Kõrvaldage oma mõtlemisest ja sõnavarast väljendid „võimatu", „see ei toimi", „ei saa teha" ja „pole mõtet püüda".


2) Ärge laske traditsioonidel oma mõistust halvata. Olge vastuvõtlik uutele ideedele. Olge eksperimentaalne. Katsetage uusi lähenemisviise. Olge igas oma teos edasipürgiv.


3) Küsige endalt iga päev „Kuidas ma saan paremini tegutseda?". Enesearenduses piirangud puuduvad. Kui küsite endalt „Kuidas saan paremini tegutseda?", ilmuvad arukad vastused. Proovige ja vaadake.


4) Küsige endalt „Kuidas saan teha rohkem?". Võimekus on meeleseisund. Selle küsimuse esitamine endale paneb teie mõistuse otsima nutikaid teid. Edukuse kombinatsioon äris on: tee seda, mida sa teed, paremini (parandage oma pingutuste kvaliteeti), ja tee seda, mida sa teed, rohkem (suurendage oma pingutuste kvantiteeti).


5) Olge küsijad ja kuulajad. Küsige ja kuulake ning seeläbi omandate asjalike otsuste tarvis vajalikku toormaterjali. Pidage meeles: avara mõtlemisega inimesed on pigem kuulajad, ahta mõtlemisega inimesed rääkijad.


6) Avardage oma mõistust. Otsige stiimuleid. Suhelge inimestega, kes aitavad teil mõelda uusi mõtteid, näha seda, kuidas asju uut moodi teha. Suhelge inimestega, kellel on teist erinevad töised ja sotsiaalsed huvid.

Allikas: David J. Schwarts "Suurelt mõtlemise maagia"(AS Eesti Ajalehed 2011)

 

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2011-11-20 14:03:40
Mis on loov mõte? Hea oleks vabaneda ebaõigest mõistuse kontseptsioonist. Mõistus ei ole asi,vaid protsess, nähtus.Ta on eksis-tentsiaalne, ta sarnaneb linnuga, kes ei jäta lennates enda järele mingit jälge. Eksisteerib vaid mõte.. Mõistus on mõttemassi väline ilming. Kui vaadata sügavamalt mõistusesse, siis ta kaob ja paljud probleemid kaovad viivitamatult ja tekib tunnetus.
Mõtted tulevad ja lähevad ja seda tunnetades saab inimesest vaatleja.
TAO räägib: kui tark ei suuda kontrollida oma mõtteid, siis ta hullub,kui hull hakkab kontrollima oma mõtteid - muutub ta targaks.
Jõuamegi loovuseni.
Alkeemik
2011-11-11 09:30:45
Kui neist ettepanekutest kasvõi ühte järgida läheb juba paremini, aga kui kõiki :)
Kõik kommentaarid