Armasta ennast!

Alati ei nõua enese eest hoolitsemine palju, piisab jalutuskäigust looduses, mõnest enesearengu praktikast või mõnusast joogatunnist. Jooga harrastamine tähendab aja võtmist iseendale - selleks, et elada rahulikumat ja harmoonilisemat elu.
Kommentaare: 6
Joogafestival Haapsalus, foto: Kristel Aija

Millal on kõige tähtsam hetk? Praegu!
Kes on kõige olulisem inimene? Sina!
Mis on kõige olulisem, mida sa saad teha? Hoida ja armastada ennast.

Jooga harrastamine tähendab aja võtmist iseendale. Selleks, et hoolitseda iseenda eest ja seeläbi elada rahulikumat ja harmoonilisemat elu. Meile tundub vahel, et me pole väärt seda aega, mida enese eest hoolitsemine nõuab. Jooga aga annab võimaluse näha ennast kui autorit oma imelise eluloo kujundamisel ja kirjutamisel ning paneb väärtustama iga hetke ja valikut, mida oled kasutanud enese hüvanguks.

Olles matil ja harjutades hingamist ning aasanaid, võid sa õppida nii mõndagi iseenda kohta. Sa saad tõeliselt jälgida oma keha, emotsioone, tundeid ja mõtteid. Läbi iseenese tundmaõppimise võime me tugevdada eneseusku, lasta minna vihal, mis on meie sees peidus või venitada välja kurbus, mis on meie kehasse elu vältel salvestunud.

Thich Nhat Hanh soovitab enese eest hoolitsemise praktikas rääkida otse selle tundega, mida sa koged. Ütle otse oma kurbusele: "Ma hoolitsen sinu eest nüüd". Teadvusta seda tunnet enda sees ja välja hingates lase sellel lihtsalt minna. Või nagu ütleb meie oma teadjanaine Mai-Agathe Väljataga, kogedes viha tunnet, ütle enesele kõvasti, et mina kogen praegu viha tunnet ja sellega annad vihale võimaluse lahkuda. Hinga ja koge seda hetke ning lase siis lahti.

Joogaõpetajana on mul alati hea meel, kui keegi joogatunnis ootamatult nutma puhkeb, mis võib tunduda küll kummaline ja tihti inimesed häbenevad neid emotsioone, aga see näitab, kuidas jooga aitab just neist allasurutud ja tallelepandud negatiivsetest emotsioonidest sinu sees vabaneda ja neid neutraliseerida. Sa lähed koju kergema ja helgemana.

Jooga suutra 1.33 ütleb: "Tihti näeme me vaid oma puudusi ja võimendame neid tugevalt. Samal ajal võtame kõiki oma häid/imelisi omadusi iseenesestmõistetavalt või me ei teadvusta neid üldse." Kas see ei tundu ebaõiglane?! Kui sa soovid tõeliselt enda eest hoolitseda, siis võta aeg maha. Just see annab sulle võimaluse värskendada oma suhet kõige olulisema inimesega siin maamunal – iseenesega!

Kuidas siis ikkagi enda eest hoolitseda?

Väga paljud inimesed, kes on võtnud aja tõeliselt maha, kirjeldavad sarnaselt, et just see muutis nende elu. Aeg vaikseks mõtisklemiseks, jalutuskäikudeks ja meditatsiooniks looduses, joogaks ja enese eest hoolitsemiseks toob paljusid tõdemuseni, et enda oluliseks muutmine ja aja maha võtmine, et aru saada, kes me oleme ja mida tegelikult tahame, ei ole lihtne, aga on ülimalt oluline.

Ainult aja mahavõtmine saab pakkuda sulle seda vaikust ja rahu. See on see, millest Elisabeth Gilbert kirjutab oma raamatus Söö, palveta, armasta: "Sa ei saa näha oma peegeldust voolavas vees, ainult rahulikus".

Ja alati ei nõua enese eest hoolitsemine ju palju: mõnus vann, hea muusika või raamat, vaikne jalutuskäik looduses, päikeseloojang koos lähedastega, mõnus joogatund, maitsev söök, mõni enesearengu praktika koos vaimselt ülendavate inimestega või lihtsalt uni, rahu ja vaikus. Kuula ennast ja lase oma kõrgemal minal end suunata ja sa tead alati, kuidas enda eest parimal viisil hoolitseda.

Milleks investeerida iseendasse?

Sest sa tahad kogeda ja suurendada oma õnnetunnet. Jooga õpetab, et kui sa pole õnnelikum täna, kui sa olid nt aasta tagasi, siis sinu isiklik areng on peatunud. Me oleme ära teeninud selle, et parim päev sinu elus oleks just TÄNA. Ja me võime viia selle uuele tasandile homme. Võttes aja maha, kuulates ennast ja hoolitsedes enda eest, taipad sa, et meie õnn kärbub, kui jääme kogu aeg kordama samu vanu mustreid. Nagu pole jõgi kahel päeval täpselt sama, nii pole seda ka sina, sinu vajadused ega õnneallikad.

Jooga julgustab meid olema õnnelikumad, kui me kunagi isegi oleme ette kujutanud. Läbi oma meele vaigistamise, saame me näha oma vanu probleeme ja liikuda edasi oma tõelise ja parima elu suunas.

Ja miks mitte alustada enese eest hoolitsemise ja oma tõelise õnne leidmise seiklust näiteks joogafestivalilt, koos teiste innukate otsijate, parimate õpetajate ja imeliste energiatega. Juba peatselt, 26.-27. juulil Haapsalus.

Sa oled seda kõike väärt just täna ja kõikidel imelistel järgnevatel päevadel. Lihtsalt tunnista seda.

Autor: Kristi Kass

Kolmas rahvusvaheline Joogafestival "Heli ja vaikus" toob juulikuu viimasel nädalavahetusel Haapsallu head väega inimesed. Sajandite saladusi varjavate piiskoplinnuse müüride vahel rulluvad lahti joogamaailma saladused. End sellest vaimsusest kanda lastes saab kogeda turvalist üksiolemist hinnangutevabas õhkkonnas - olla ise ja olla koos teistega.

Peaesinejaks on tänavu India juurtega Rudra Shivananda USAst, välisesinejad on ka tantraõpetajad Shashi Solluna ja Kiya Shanti, joogamuusik Ram Singh, tantsujooga õpetaja Sat Darshan ning õhtuse tantsuraputuse juhendaja Magalie Bonneau. Kokku on kavas üle 40 sündmuse mitmes paigas üle Haapsalu, 14 joogastiili, ohtralt loenguid ja töötubasid, ühismeditatsioone ja muusikat ning väljakutseks 108 päikesetervitust.

Joogafestival "Heli ja vaikus" toimub Haapsalu linnusehoovis 26.-27. juulil. Parimad õpetajad Eestist ja välismaalt, väemuusika kontserdid, tervisekaupade bazaar, maitsev toit ja lasteprogramm.

Loe lisa joogafestivali kodulehelt

Piletid saadaval Ticketpro müügipunkides

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Wayneadams23
2023-02-17 02:51:51
Hey everyone I bring to you good news.. Have been playing lottery for years now and unable to win I even came to conclusion that I won't play lottery again, last Monday I came online and I saw a post about Dr dominion spell lottery number I doubted but decided to give a last try and I reach out to him, we chatted to my greatest surprise on Thursday he cast a spell and gave me a winning number and i tried the numbers, guess what guys I won the lottery, my retired mom has be playing too and I have asked her to reach Dr dominion and I know soon she is going to win, if you want to win this lottery I will advice u reach on Dr dominion he has all it requires to make u win
Email: dominionlottospelltemple@gmail.com
website: https://dominionlottospell.wixsite.com/dr-dominion
WhatsApp: +16574277820
Call: +12059642462
Velton
2023-01-23 09:40:32
(Whatsapp: +357-961-68055) Hankige pass, ID-kaardid, juhiload ja muud dokumendid.


Pakume ehtsaid ja ehtsaid passe, juhilube, isikutunnistusi, TOEFL-i, IELTS-i, sünnitunnistusi järgmistele riikidele: Austraalia, Belgia, Brasiilia, Soome, Prantsusmaa, Suurbritannia, Iirimaa, Itaalia, Holland, Norra, Austria, Rootsi, Šveits , Hispaania, Suurbritannia, USA jt. Garanteerime teile 100% ehtsad dokumendid, mida saate kasutada mis tahes probleemi korral. meil on rahulolevaid kliente üle kogu maailma.


Võtke ühendust e-postiga: info@patenteitalianaonline.com
Whatsapp: +357-961-68055
privaatne e-post: diplomaticdocsassistance@yahoo.co.uk

https://patenteitalianaonline.com/

Osta Itaalia pass Internetist
Ostke Internetist Itaalia ID-kaarte
Ostke Internetist Itaalia juhiluba
Osta Itaalia kollast lehte Internetist
Osta Saksa passe Internetist
Osta Saksa ID-kaart Internetist
Osta Saksa juhiluba Internetist
Mis tahes passi saamiseks võtke meiega ühendust
Ostke juhiluba Internetist
Uuendage oma juhiluba
Tellige litsentsi duplikaat
Asendage juhiluba
Hankige uus juhiluba
Nime muutmine litsentsil
Aadressi muutmine

veebisait: https://patenteitalianaonline.com/
khulusum
2022-10-23 14:48:57
Online service Lost Love Spells Casters / Black Magic Spell / Native healer, Spiritual healer, Psychic Reader Prof Mama Khulusum +27732318372 Win Court Cases Same Time Results, Traditional healer, Astrologer, Spell caster, Marriage spells, Ancient Magic Spells, Attract Love Spells caster, +27732318272 Native healer, Spiritual healer, Magic love spells, lost Love Spells, Traditional healer, Astrology, Spell caster, Infertility Spell Caster, Marriage spells, Black Magic Spells, Attraction Spells, Magic rings, Psychic reader, Binding spells, +27732318372 Success Spells, Money spells, Barrenness problems, Promotion spells, Divorce spells, court cases, Banishing Spells, Magic rings, Psychic reader, Binding spells, Success Spells, Money spells Quick Reacting Revenge Spells / Punish Your Enemy, Death Revenge Spells Black Magic Revenge Spells +27732318372 Voodoo Revenge Spells – Revenge Curses Spells – Spells to Break a Curse – Death Spells That Work Overnight – Death Spell Chant – Death Revenge Spell – Spell To die In Your Sleep – Voodoo Death Spells Black Magic Revenge Spells +27732318372 Black magic revenge spells can be cast on your behalf to curse or hurt those you want to cause you suffering Curses spells, voodoo revenge spells, hexes spells, powerful revenge spells,+27732318372 voodoo revenge & witchcraft revenge spells. Discipline someone with voodoo revenge spells. Get rid of enemies & regain confidence using voodoo revenge spells by contacting +27732318372, Voodoo Revenge Spells Cast a voodoo revenge spell on someone who is abusive or has a wrong on you. Regain the respect of the community & the people whose opinion matters to you with voodoo revenge spells Financial Disaster Revenge Spells +27732318372 Voodoo financial disaster revenge spells to hurt someone financially causing them to lose money, get fired from their job or experience financial Disaster Revenge Curses Spells. Call or Whats app Dr Mama Khulusum and Prof Abdu Rahman +27732318372 website: https://www.strongspellcaster.us.com
Kõik kommentaarid