Armastuse defitsiit

See, mis on nii loomulik, on järsku saanud tänapäeva suurimaks defitsiidiks. Meie vanematel pole enam aega ja meie lastel pole hiljem huvi. Lihtsam on oma valu kinni mätsida ja kasvatada krõbe koorik, kui näidata oma inimlikkust. Nõnda palju kohtab hukkamõistu, et inimesed ei julge enam olla inimesed, olla nemad ise.
Kommentaare: 8
Märgakem oma lähedasi, tunnustagem neid ja julgegem olla need, kes me tegelikult oleme. Ja kui Sa näed, et teine veel ei oska või suuda, siis anna talle aega ja anna aimu sellest, et Sa armastad teda täpselt sellisena, nagu ta on

Miks on nii, et nõnda palju inimesi on eemale taritud tõelise armastuse voolavast olemusest? Miks kogetakse ja kannatatakse mõistmise asemel hukkamõistu? Miks sügav rõõm on asendunud valuga? Miks vabad inimesed, vabad hinged on lõpuks kellegi meelevallas? Miks võimumängud on saanud igapäevanähtuseks ning armastust tuleb, läbi meile esitatud tingimuste, välja teenida?

Ma olen alati olnud veendunud, et kui me küsime küsimusi, siis meile avalduvad ka vastused. Mis on tänapäeva ühiskonna totaalse kreeni vajumise tegelik põhjus?

Meie inimesed on hirmul – kardetakse jääda üksi. Ja teate miks see nii on? Sest me ise oma hoolimatusega külvame hirmu. Me ei taha märgata inimesi enda kõrval ja ümber. Me möödume ükskõikselt ja lõpuks nad usuvadki, et on miljonite inimeste keskel ihuüksi, sest keegi ei märka ega ei ütle sooja sõna.

Meie inimesed on armastuse näljas. See, mis on nii loomulik, on järsku saanud tänapäeva suurimaks defitsiidiks. Meie vanematel pole enam aega ja meie lastel pole hiljem huvi. Lihtsam on oma valu kinni mätsida ja kasvatada krõbe koorik, kui näidata oma inimlikkust. Nõnda palju kohtab hukkamõistu, et inimesed ei julge enam olla inimesed, olla nemad ise.

Me ise oleme loonud selle valede, hirmude, aktsepteerimatuse ja hoolimatuse ühiskonna. Seni, kuni Sina ei õpi ütlema: "ma armastan Sind", "ma hoolin Sinust", "ma ei oska", "ma ei suuda", "ma ei jaksa", ei julge neid lihtsaid ja inimlikke lauseid reastada ka inimesed Sinu ümber ja nii me elamegi maailmas, kus kõik näevad välja nagu raudrüüd kandvad sõdurid, kelle sisemaailm on puruks pekstud.

Me klammerdume, sest me tunneme pidevat puudust, me klammerdume, sest meil on hirmud, me ründame, sest see on parim kaitse ja me põgeneme, sest me ei oska selles viltu kasvanud ühiskonnas olla need, kes me tegelikult olla sooviksime.

Miks me süüdistame oma hädades teisi? Sest siis keegi ehk ei märka, et ma ei oska, ei suuda, et ma olen inimene. Olla inimene on justkui patt, see on nõrkuse märk. Kas ikka on? See kriitiline eestlane ei ole ilmselt tegelikult sugugi nii halb ja paha, ta lihtsalt tunneb, et lihtsam on sappi pritsida, kui olla ise millegagi üle valatud.

Kui paljud meist siis tegelikult ideaalsed on? Mitut ideaalset inimest Te reaalselt tunnete? Olla inimene, st olla ekslik. See pole häbiasi öelda, et ma vajan abi, ma vajan lähedust ja häbiasi pole ka armastada ning seda selge ja kõva häälega välja öelda.

Märgakem oma lähedasi, tunnustagem neid ja julgegem olla need, kes me tegelikult oleme. Ja kui Sa näed, et teine veel ei oska või suuda, siis ära mõista hukka, vaid anna talle aega ja anna aimu sellest, et Sa armastad teda täpselt sellisena, nagu ta on. Lihtsalt sellepärast, et ta on.

Autor: Kadri Luik

Tutvu Kadri Luige uue raamatuga "Julgus mõelda, julgus öelda II"

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Loanoffer
2021-03-13 23:07:12
International Loans Personal Loans?
Apply for a Loan from $3,000.00 to $10,000.000
with no collateral required
low interest rate as low as 2%
email: abdullahibrahimlender@gmail.com
whatspp Number +918929490461
Mr Abdullah Ibrahim
JenniferParks511
2019-01-13 15:44:53
HOW TO GET YOUR EX BACK WITH YOU NOW!!!
I have something to share with you!!! There is a great joy in my heart which I want to share with everyone. My name is Jennifer Parks . I had a misunderstanding with my lover several months ago; which led us to break up and he never wanted to hear my voice again. But as time went on, a good friend of mine recommended DR.PEPOKO who could help me with Love Spell to get my man back. At first, I thought the idea of a love spell was strange,but was willing to give it a try because i really love my boyfriend. For the first time I was scared to contact the DR.PEPOKO because I was not sure if what they did was against my religion. But my friend assured me that they only use Spell which is safe and has no side effects. I felt a little better and decided to contact DR.PEPOKO on his mail (pepokolovespell@gmail.com)I contacted him through his email and explained everything to him. He said that I shouldn't worry, that my lover will come back to me on his knees begging for forgiveness. I bought an item that he told me to buy for the preparation of the spell and assured me that my lover will come to me within 48 hours in remorse. My greatest joy now is that he actually came back to me and fell on his knees begging for forgiveness. We got back together and our relationship has been better this second time around. I have to give DR.PEPOKO all the credit for helping us get back to a better place than where we began. The new found love that my boyfriend has for me is incredible and i can't wait to see what the future holds for us. Do you have any problem with your loved one? Well worry no more because DR.PEPOKO can provide you with a spell to get him or her back. With the help of a spell just as he helped me. Contact DR.PEPOKO via email: pepokolovespell@gmail.com or visit her website: www.pepokolovespelltemple.blogspot.com OR you can contact Dr.PEPOKO through WhatsApp number +2348156148821
Alkeemik
2018-11-12 17:16:41

Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +233558502814.
Kõik kommentaarid