Bill Gates: 11 soovitust noortele, mida koolis ei õpetata

Bill Gates pidas kõne, kus ta avaldas arvamust, et kool on üles ehitatud poliitiliselt korrektsele õpetusviisile, mis on loonud generatsiooni noori, kes elus hakkama ei saa ja kukuvad läbi. Ta rääkis 11 olulisest asjast, mida koolid ei õpeta, aga võiks kõik teada, et elus paremini hakkama saada.
Kommentaare: 27
Bill Gates: "Ole kena kõigi vastu, ka nende kes on nohikud ja veidrikud. Võib juhtuda, et kunagi on nendest keegi Su tööandja."

1. Elu ei ole õiglane - lepi sellega.

2. Maailmal on ükskõik, milline on Sinu enesehinnang. Sinult oodatakse, et saavutaksid midagi, alles peale seda saad ennast hästi tunda.

3. Sa ei hakka kohe peale kooli lõpetamist teenima suuri summasid. Sa ei saa firma juhiks enne, kui oled selle nimel vaeva näinud, selle välja teeninud.

4. Kui sa arvad, et Su õpetaja on kõige karmim, siis oota, kuni oled kohtunud oma bossiga.

5. Burgeri müüjana töötamine ei alanda Su väärikust. Vanavanematel oli sellise töö kohta teine arvamus, nad nimetasid seda võimaluseks.

6. Kui midagi kihva keerad või ebaõnnestud, ei ole see Sinu vanemate süü, ära hädalda vaid õpi oma vigadest.

7. Enne Sinu sündi ei olnud Su vanemad nii igavad, nagu nad praegu Sulle tunduvad. Nad muutusid sellisteks, tegeledes Sinu arvete tasumisega, Sinu riiete pesemisega ja kuulates kui ägedaks ning kõvaks tegijaks Sa ennast pead. Nii et enne, kui oma vanemate põlvkonna hukka mõistad ning vihmametsasid päästma ruttad, proovi ise enda järelt koristada ja ise enda eest hoolitseda.

8. Sinu kool võib olla on oma õpilased liigitanud võitjateks ja kaotajateks, aga elu ei ole seda teinud. Mõnedes koolides antakse Sulle võimalus arvata õigeid vastuseid nii mitu korda kui tahad. Tegelikus elus selliseid võimalusi ei ole.

9. Elu ei ole jagatud semestriteks. Sa ei saa suvesid vabaks ning väga vähesed tööandjad on huvitatud kaasa aitama Su eneseotsingutele. Tegele sellega omal vabal ajal.

10. Televisioon ei ole tegelik elu. Päris elus peavad inimesed tegelikult lõpuks kohvikust lahkuma ja tööle minema.

11. Ole kena kõigi vastu, ka nende kes on nohikud ja veidrikud. Võib juhtuda, et kunagi on nendest keegi Su tööandja.

Tõlkis: Siret Antsov

Allikas: www.youtube.com

 

 

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2020-01-03 02:05:07
Laen 100% tagatud

Neile, kes soovivad erakorralist laenu, pakun teile taskukohast intressimäära 3%. Kas paljud pangad on teid tagasi lükanud? Kas vajate kiiresti võlgade konsolideerimise rahastamist? Või vajate oma ettevõtte jaoks pala rahastamist. Seega oleme teie vajadustele parim lahendus.


E-post: paquet1financial@gmail.com

Helistage + WhatsApp: +32 460 21 16 01

E-post: infos.kredit700@gmail.com
Alkeemik
2013-09-01 17:41:00
Alkeemik
2013-08-16 08:00:38
Naljakas, olen seda suhtumist omajagu kohanud. Öeldakse, et kes kaua kannatab, see kaua elab. Lisame sellele juurde veel levinud maailmavaate, "kes teeb palju tööd, seda saadab edu" ja saamegi kühmus küüruga tigeda näoga eestlase, kes ei naera ja mõtleb, et elu peabki selline olema, kus talle tööl iga päev mingi debiilik hinge laseb oma sotsiaalsete ebapädevustega.

Billil võib-olla on siiber, et tema rikkust iseenesest mõistetavaks nähtuseks peetakse. Kindlasti peaks inimestel olema suuremad ootused, kui võtma iseenesest mõistetavaks seda, et elu ongi sitt ja see tuleb ära kannatada, küll siis sind saadab edu. Ainuke asi, mis sind siis saadab on visiit apteekri ja perearsti juurde antidepressante ostma.

Ärge unustage, et ülemused tihtipeale on need samad idioodid Teie ülikooli kõrvalpingist, kelle esseed retsenseerides mõtlesite, kuidas nii lollid inimesed eksisteerida saavad. Ülemused pole mingid jumalad. Tõsi ta aga on, et mitte midagi tehes, kuldlusikas suhu ei sula. Eestis tuleb, kas naerda mõttetute inimeste naljade üle ja ehitada sotsiaalset kapitali või olla innovatiivne ning luua midagi, mis sunnib inimesi sinu igavate naljade üle naerma.
Kõik kommentaarid