Suhkruasendaja aspartaam - hea või halb?

Kaalustalla.ee võtab selles artiklis põhjalikult kokku kõik selle, mis puutub aspartaami ning tema ohutusse/ohtlikkusse. Loodetavasti on artikli lõpuks kõigil sarnane arusaam teemast tekkinud.

Ülekaalulisus — Kolmandik kõigist vähktõbedest on otseselt sellega seotud

Ülekaalulisus on otsekui terrorioht; see hävitab meie ühiskonda seestpoolt ja kui me midagi selle suhtes ette ei võta, siis jätavad selle tagajärjed varju ka mis tahes terrorirünnaku, millele osutada võite.

Ülemaailmselt tunnustatud südamekirurg räägib südamehaiguste tõelistest põhjustest

Kaua levinud toidusoovitused on kaasa toonud ülekaalulisuse ja suhkurhaiguse epideemia, mille tagajärjed jätavad täielikult varju kõik inimkonna ajaloos esinenud katkud, kui võtta arvesse suremust, inimestele põhjustatud kannatusi ja ränka mõju majandusele.
Kommentaare: 29

Öövahetused suurendavad diabeediriski

Suhkurtõbi muutus viimaste kümnendite jooksul moodsaks epideemiaks. Praegu on maailmas ligi 350 miljonit diabeedihaiget ning nende arv kasvab kiiresti.
Kommentaare: 1

Mis meid tegelikult paksuks teeb?

See, et vähe liikudes ja valesti süües on võimalik paksuks minna, tundub olevat siililegi selge. Miks aga sageli ei taha kehakaal langeda kuigi me sööme vähe ja teeme paar korda nädalas tõhusat trenni?
Kommentaare: 13

Magusjoogid - kui tõsiselt nad meie tervist ohustavad?

Mitmeid südamehaiguste ja diabeediga seotud sümptomid, nagu insuliini resistentsus, rasvumine kõhupiirkonnas, kõrge vererõhk ja kõrge triglütseriidide tase ei ole mitte ainult vanemate inimeste probleem, vaid neid haigusi põevad aina enam ka nooremad inimesed.

Esimest tüüpi diabeet

1. tüüpi diabeet kuulub haiguste rühma, mida nimetatakse autoimmuunhaigusteks. See tähendab, et immuunsüsteem, mis tavaliselt aitab teie organismil võidelda bakterite ja viiruste vastu, ründab nüüd ka teie enda organismi.

Diabeedijuhtude arv mitmekordistub lähematel kümnenditel

Kui rikkamates riikides üha enam leviv rasvumistrend jätkub, võib teist tüüpi diabeedi esinemissagedus lähematel aastakümnetel mitmekordistuda.

Glükeemiline indeks

Glükeemiline indeks näitab toidu mõju veresuhkru tasemele. Süsivesikuid saab jagada gruppidesse selle järgi, kui kiiresti nad muutuvad glükoosiks. Kõik toiduainetes olevad süsivesikud lammutatakse sooles glükoosiks, kuid protsessi kiirus ja tekkiva glükoosi kogus on toiduainetel erinev.

Teist tüüpi diabeet

2. tüüpi diabeet tekib tavaliselt ülekaalulistel inimestel vanuses 45 ja rohkem. Kuigi järjest kasvav ülekaalulisuse probleem laste ja noorukite seas tõstab riski haigestuda diabeeti juba nooremas eas. Esmane ravi on dieet, kehakaalu kontroll ja füüsilise koormuse suurendamine. Kui vaatamata sellele püsib veresuhkur kõrge, tuleb raviskeemi lisada tabletid või mõnel juhul ka insuliin. Sageli on vaja raviskeemi lisada ka vererõhku ja kolesterooli alandavad ravimid, et vähendada tüsistuste riski.

Diabeet - kas mind ohustab teise tüüpi diabeet?

Diabeet võib ohustada meid kõiki. Tee siinsamas lihtne test, mis näitab kui suur on sinu risk haigestuda 2. tüüpi diabeeti.