ESTCube-1 start lükati halva ilma tõttu edasi

Euroopa uusima kanderaketi Vega teine lend, mis viib kosmosesse Eesti esimese satelliidi ESTCube-1, lükati halbade ilmastikuolude tõttu vähemalt kaks päeva edasi. Otsus tehti vaid pool tundi enne planeeritud starti.
ESTCube-1 start lükati halva ilma tõttu edasi

ESTCube-1 delegatsiooni juht Euroopa kosmosesadamas Prantsuse Guajaanas Silver Lätt teatas, et stardi edasilükkamise põhjuseks olid lubamatult tugevad tuuled atmosfääri ülakihtides. "Kanderakett on tehniliselt valmis ja ootab stardiplatvormil. Uus stardi aeg kuulutatakse ilmselt välja niipea, kui tuul vaibub," ütles Lätt ning lisas, et ilmastikuolude tõttu raketistartide edasilükkamine pole ebatavaline, seda juhtub üsna sageli.

Eesti tudengisatelliidi meeskonna ülejäänud tudengid võtsid teate stardi edasilükkamisest vastu ESTCube-1 missioonijuhtimiskeskuses Tartu Observatooriumis. "Ega looduse vastu saa. Tehniliselt ei tähenda see viivitus ESTCube-1 missioonile midagi halba ja loodetavasti peavad ka tudengid sellele emotsionaalsele lisapingele vastu. Täname tiimi poolt kõiki unetuid sõpru ja tuhandeid kaasaelanuid, kes koos meiega põnevusega starti ootasid ning loodame, et kahe päeva pärast saame näha meie satelliidi lendu kosmosesse," kommenteeris projekti juhendaja Mart Noorma, kes soovitab operatiivsete uudistega kursis olemiseks jälgida ESTCube’i facebooki lehte www.facebook.com/estcube.

Ametlik teadaanne kanderaketi stardi edasilükkamise kohta:
www.arianespace.com/news-mission-update/2013/1040.asp

ESTCube-1 ametlik uudistekanal: www.facebook.com/estcube
Eesti tudengisatelliidi koduleht: www.estcube.eu

Värsked satelliiditeemalised animatsioonid:
http://www.youtube.com/watch?v=LjKtq5GatbY&feature=youtu.be
https://www.dropbox.com/s/oldmlexnmsqhk7v/estcube_final_cut_w_comments.mov

Loe ka stardiuudise kohta: http://alkeemia.ee/artiklid/Eesti-esimene-satelliit-ESTCube-1-lendab-kosmosesse-4-mail-kell-506/l-128/c-1149/

Kuula Eesti esimese satellidi stardile pühendatud saateid "Hallo, Kosmos!"

Satelliidimeistrid - Mart Noorma, Urmas Kvell, Marit Puusepp + Mikk Sarv - Täherahvas eestlased & ESTCube-1 start (26.04.2013)

Ene Ergma – kosmoseriik Eesti (14.04.2013)

Tõnu Viik & Uno Veismann – kosmonautikamemuaarid (21.04.2013)

Jaan Einasto universumid (10.02.2013)

Lisa kommentaar

Kommentaarid