Puhas kuld

Jiddu Krishmanurti: "Kui su südames tekib see eriline võimas tunne, mida kutsutakse armastuseks ja sa tunned selle sügavust, rõõmu ja ekstaasi, siis sel momendil avastad, et maailm on sinu jaoks muutunud."

 

Esimest korda jõusaalis...

Esimene asi, mis tuleks endale selgeks teha, on see, et iga inimene on erinev ja tal on erinev kehatüüp: mõnel on õllekõht ees, mõni on lihtsalt tüsedam. Mõnel on just vastupidiseid probleeme. Seega on igal inimesel vaja hakata treenima kohe algusest peale erinevat moodi.
Kommentaare: 1
Algus võib olla pisut raske ja osad inimesed ei suuda kiireid tulemusi nägemata ennast edasi tööd tegema sundida. Mõned peavad aga lihtsalt rohkem pingutama, kui teised.

Esimene
Kui sa ei tea ja kui sa ei ole enne jõusaalis käinud, mine sellisel kellaajal, kui treener parajasti tööl on. Omapead on ka muidugi tore pusida, aga see võib osutuda pigem ajaraiskamiseks. Kui räägid treenerile, mida saavutada tahad ja mida varem teinud oled, räägib tema, millega võiksid pihta hakata - kuula teda. Ja muidugi on enne trenni soovitav ka oma terviseprobleemidest rääkida, vastasel juhul võid päris tõsiselt oma tervisega riskida. Treener teab kõige paremini, kuidas neid lahendada, et trennist mingit kasu ka oleks.

Teine
Algajate puhul on mõistlik ära teha koormustest, et teada saada just sinu maksimaalne südamelöögisagedus. Enamasti töötab selle puhul ka valem 220 miinus vanus, kuigi see ei pruugi anda sama täpset vastust - maksimaalset tulemust mõjutavad kindlasti ka varasem treenitus ja geenid. Koormustest näitab, kui palju on su süda võimeline taluma ning see aitab valida õiget treenimistempot. Otsi endale üks mugav pulsimõõtja ja hakka aga pihta

Kolmas
Algajate puhul on kardiotreeningu optimaalseks pulsisageduseks 50-70% maksimumist. Liiga suur füüsiline pingutus kohe alguses võib olla ohtlik. Keskmise vormiga võiks teha üks-kaks kuni tunniajast treeningut nädalas pulsisagedusel 50-70% ja ülejäänud üks-kaks 20-30minutilist pulsisagedusel 70-80% maksimaalsest või kolm kergemat ja kaks raskemat trenni.

Vastupidavust arendavad just pikemad väikse koormusega treeningud. Kui sa endast kohe maksimumi välja paned, võtab organism kasutusele juba oma avariisüsteemid ja seetõttu on suurem oht läbi põleda.

Neljas
Õllekõhu või ülekaalu puhul on oluline keskenduda madalama koormusega treeningule. Raskel treeningul kulub tohutult palju energiat, mida keha tahab loomulikult kompenseerida toitumisega, nii et söögiisu jällegi tõuseb.

Viies
Ülekaalulistel on oluline keskenduda rasvade põletamisele - need aga põlevad ainult hapniku leegis. Kehtib selline reegel: rasvapõletustrenni ajal pead saama rääkida.

Selleks, et rasvad energiaks kasutusele võetaks, peavad süsivesikute varud olema ära kasutatud. Seega pole mõtet just enne jõusaali minekut kõhtu täis süüa - siis on organismi süsivesikute varud suured ja rasvade asemel lõhustab su keha pigem neid, et energiat saada. Rasvapõletus peatub ka siis, kui juua treeningu ajal süsivesikuid sisaldavaid spordijooke. Töövõime küll paraneb, kuid kehakaal ei alane.

Kuues
Kaalu alandamiseks soovitatakse tihtipeale aeroobse trenni kõrval ka jõutreeningut. Aeroobsel treeningul kulub tunduvalt rohkem kaloreid kui jõutreeningul, kuid energiavajadus pärast trenni on suhteliselt väike ja rasvade põlemine lakkab kohe, kui kardioseadmelt maha astud. Jõutreeningu ajal kulub vähem energiat, kuid sellele järgnevad taastumisprotsessid on nii intensiivsed, et taastumine ja treening kokku põletavad sama palju või veel rohkem kaloreid, olenevalt treeningu intensiivsusest.

Jõutreening kiirendab ka ainevahetust. Põhirõhk algajate puhul peaks olema tõesti suurte lihasgruppide treenimisel. Liigutused peaksid olema korrektsed ja rahulikud - lihastreeningu puhul on oluline siiski jõud, mitte tempo. Niikuinii läheb sul esimene kuu selleks, et üldse aru saada, mida su lihased on võimelised tegema ja kuidas nad üldse töötavad.

Seitsmes
Igale inimesele tuleks koostada isiklik treeningplaan ja seda tuleks muuta iga kolme-nelja kuu tagant, et keha ei harjuks ühekülgse koormusega. Kui keha on sellega harjunud, ei saa sa juurde vastupidavust, jõudu ja lihased ei arene enam. Seega tuleks trenni ajal kontrollida oma pulssi, vajadusel lisada koormust või varieerida harjutusi.

Kaheksas
Nagu öeldud, ei tohi üle pingutada. Algajatel kulub taastumiseks tunduvalt kauem aega kui treenitud inimestel. Lihasvalu peab enne järgmist trenni olema täielikult taastunud. Kui organism ei ole treeninguga harjunud, ei pruugi ta seda järsku koormust väga hästi taluda - tekivad lihas- ja liigesevalud ning immuunsussüsteem nõrgeneb. Põhimõtteliselt tekib täpselt vastupidine efekt sellele, mida trennitegemiselt lootsid.

Üheksas
Kui hakkad juba jõusaalis käima ja tahad ennast vormi viia, on ka oluline, et sa paremini sööma hakkaksid. Ainult sportimine tulemust ei anna, tähtis on ka süüa täisväärtuslikku toitu. Mida rohkem trenni teed, seda enam vajab su keha ka vitamiine ja mineraalaineid. Kui sa ei oska seda ise teha, on jällegi treener see, kes suudab sulle nõu anda: mida rohkem süüa ja millest peaksid loobuma.

Allikas: www.mees.eu

 

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2018-08-16 01:24:09


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Kõik kommentaarid