Suurim tarkus on peidus sinu kehas

Intervjuu 5 rütmi tantsuõpetaja Eugene Hedlund`ga, kes tutvustab 5 rütmi tantsu olemust ning räägib, kuidas sellega alustada ning milliseid suurepäraseid lõpptulemusi ja kogemusi võib see imeline tants kaasa tuua.
Kommentaare: 86

Täna on kasupäev

Täna, 29.09. on kasupäev, mis on tähtsamaid pühi maarahva aastaringis. Kasupäev, laiemalt tuntud laenunimega mihklipäev, on sisult sügisene pööripüha. Nagu pööriajal ikka, ennustatakse talveilmasid ja inimsaatust. Sellest, kuidas kasupäeva peetakse, sõltub, kuidas inimese käsi talvel käib.
Kommentaare: 49

Kristallpealuude saladus - ehk kõik pole kuld, mis hiilgab

New-Age meedia ühe püsilegendina on aastaid laineid löönud lood kristallpealuudest, mida justkui muistsed Kesk-Ameerika tsivilisatsioonid meisterdada olevat suutnud ja millel olevat müstilisi omadusi. Kvartsist pealuude päritolu on endiselt ebamäärane, aga igatahes Kesk-Ameerikast nad küll pärit ei ole.

Täna on sügisene pööripäev

Selle aasta sügisene pööripäev ehk sügisene võrdpäevsus on ööpäev 23. septembril, millal on kogu Maal päev ja öö sama pikad - 12 tundi. See on ka astronoomilise sügise algus.
Kommentaare: 1

Alkeemia Taroskoop 2014 september

Maagilised taro kaardid näitavad, milliseks kujuneb sinu tähemärgile september. Kas armastuses on sind ees ootamas head ja helged ajad? Milliseks kujuneb sinu tööelu? Mida peaksid silmas pidama tervise ja heaolu osas?

Intuitsioon

Igal inimesel on intuitsioon, see on osa inimeseks olemisest. Sinu intuitsioon räägib sinuga iga päev, iga minut, iga sekund, nii suurte kui väikeste asjade ja olukordade puhul. Kahjuks suur osa inimesi ei ole sellest häälest meie sees üldse teadlikud või siis nad ei oska seda kuulata ja ära tunda.
Kommentaare: 10

8-aastane poiss ehitas kristallvõrgustiku, et muundada negatiivset energiat positiivseks

Räägitakse, et praeguse generatsiooni lapsed on palju teadlikumad, kui eelmiste põlvkondade omad. 8-aastane Adam valis välja kristallid ja ehitas neist energiat muundava võrgu. Vaata videost, kuidas tema kristallvõrk toimib.
Kommentaare: 141

Salapärased "orbid" ilmutavad end fotodel

Millistel tingimustel võivad fotodele ilmuda viirastused, UFO’d, tulnukad, kodukäijad ja muud vaimse maailma veidrused? Füüsik Klaus Heinemann teab vastust – see toimub nähtuse puhul, mida ingliskeelses teaduskirjanduses kutsutakse terminiga "orb". Sealjuures pole liiast ettevaatus, kui juttu tuleb teemast, mis balansseerib teaduse ja müstika piirimail.
Kommentaare: 3

Ussimaarjapäev - 8. september

Sügis edeneb, 8. sügiskuud on ussi urguminemise päev, rahvakalenderis ka ussi magamise päev, ussimaarjapäev ja väike maarjapäev. Selle päevaga seotud uskumusi tutvustab Maavald.ee.

Meditatsioon: armastuse sfäär

Proovi rahustada oma meelt ja avada südant selle lihtsa armastuse meditatsiooniga. Lase headel energiatel voolata oma sees ja sellest läbi, saada ka teistele armastuse energiat.
Kommentaare: 2

Šamanism ja neošamanism. Kas kõigis meis on peidus väekas šamaan?

Šamaan on mitmetes kultuuriruumides inimene, kellel usutakse olevat võime meelerännakuteks ja väe ning teadmiste toomiseks, et neid enda ja teiste heaks kasutada.

Kristallid toovad sinu ellu armastuse

Igaüks meist soovib oma ellu armastust, kirge ja lähedust. Kahjuks ei ole sugugi mitte kõik leidnud endale sobivat partnerit. Kristallimaailmas on aga nii mõnigi väekas kivi, mis suudab sind sinu unistusele lähemale viia.
Kommentaare: 2

Tšakraid tervendades terveks

Tšakrad on kehas olevad energiakeskused, mille ülesanne on säilitada ja muundada universaalset eluenergiat e praanat. Peamisi energiakeskuseid on seitse, tervendamiseks kasutatakse neist kuut. Milliseid tehnikaid kasutatakse tšakrate tervendamiseks?
Kommentaare: 2

Põhjamaine väestav taimeteerituaal

Laupäevasel Herbaatikapäeval saavad külastajad kogeda ka põhjamaist teerituaali – ainulaadset elamust, kuhu on põimitud põhjamaine teadmine väekast taimemaailmast ja "igapäeva nõiakunst". See rituaal annab võimaluse süüvida enda sisemaailma läbi peegelduse loodusest, olla samas kogeja ja manaja.
Kommentaare: 1

Hea karma kunst Tiibeti moodi, 4. osa

Paremat homset loovaid häid tegusid teha ning elu hinnalisuse üle mõtiskleda saab igaüks, olenemata kultuurist või usulisest taustast. Tiibeti hea karma kunstis kasutatakse lisaks aga ka vaid budismis levinud peenelt lihvitud harjutusi, mis meie tavaarusaamast eristuvad, nimetades neid ebaharilikeks harjutusteks.
Kommentaare: 5

Hea karma kunst Tiibeti moodi 3. osa

Rikkumatu kavatsuse ja hea motivatsiooni abil võib kõik saada täiuslikult heaks karmaks. Karmajooga tegemine võib viia tulemuseni, kus te kogete õnnelikku meelt, paremat elukvaliteeti, sisemist rahu ja rõõmu.
Kommentaare: 2

Homme kõrgub taevas superkuu

Pühapäeval, 10. augustil, on Kuu Maast kõigest 356 896 kilomeetri kaugusel ning paistab nii lähedalt meile hiigelsuurena. Millest superkuu tekib ja missugused on tema mõjud?

Hea karma kunst Tiibeti moodi 2. osa

Kui tahad hakata tegelema süsteemselt vaimsete praktikatega, siis tiibeti kultuuris paneb õpetaja Sind esmalt keskenduma viiele inimese meelt ja motivatsiooni pööravale ning inimelu olemust väärtustavale mõttele.
Kommentaare: 3

Hea karma kunst Tiibeti moodi, 1 osa. Ainuüksi mõtlemine karmast loob head karmat.

Üha rohkem inimesi toovad asjade ja sündmuste mõtestamisel põhjendusena välja sõna "karma", imetledes või ka kadestades neid, kel tundub olevat mõnusat elu loov hea karma ning tundes hirmu halva karma ja selle tagajärgede ees.
Kommentaare: 4

Alkeemia Taroskoop 2014 august

Milliseks kujuneb augustis sinu tööelu? Kas on lootust kohata oma unistuste partnerit või peaksid asuma pulmaplaane pidama? Kuidas saaksid oma tervise eest kõige paremini hoolt kanda? Uuri järgi, mida lubavad Katrin Oidra taro kaardid sulle augustiks.

Rudra Shivananda: Mida kõrgem on teadvus, seda suuremad on õnn, õndsus ja kaastunne

Joogafestivali peaesineja Rudra Shivananda viib sel nädalavahetusel Haapsalus läbi festivalil avamise ja lõpetamise ning Nada jooga ja Kolmanda silma avamise töötoa.
Kommentaare: 3

Alkeemia Taroskoop 2014 juuli

Soovid teada, mis ootab sind juulis ees armastuse ja suhete osas? Kuidas on lood tervise ja enesetundega? Milliseks kujuneb kuu tööalaselt? Katrin Oidra taro kaardid toovad neile küsimustele vastuse.

Kuufaasid ja kehahooldus

Kuu mõjutused juuksekasvule on teada tuntud tõsiasi juba ammusest ajast ning seda võtavad arvesse ka palju juuksurid. Kuufaaside mõju on inimeste poolt kasutatud ja kasutatakse ka tänapäeval väga erinevates valdkondades, olgu selleks siis ilumaailm või aiandus.
Kommentaare: 4

Tervendavad kristallid II osa

Kui valid enda jaoks sobivat poolvääriskivi, siis võta see kätte ja tunneta, kas selle energia on sulle sobiv. Sinu intuitsioon juhatab sind just praegusel hetkel sinu jaoks vajaliku kristallini.
Kommentaare: 1

Tervendavad kristallid I osa

Poolvääriskivid ehk kristallid on imeline kingitus, mida maa meile pakub. Nendesse on talletunud kogu universumi jõud ja vägi. Seetõttu on kristallid imelised tervendajad, kuna kokkupuutes inimesega nad asuvad kohe tõstma inimese vibratsiooni ja taastavad keha isetervenemise võimet ning sealjuures ei tekita mitte mingisuguseid kõrvalmõjusid.
Kommentaare: 3

Kuidas puhastada kristalle

Poolvääriskivid ehk kristallid on imeliselt kaunid, värvilised ja tervendava toimega. Selleks, et nende sära ei tuhmuks ja tervendamisvõime ei kaoks, tuleb neid aegajalt puhastada ja uuesti laadida. Kuidas seda teha?
Kommentaare: 1

Kuidas jaanipäevast maksimaalselt maagilist väge ammutada

Iidne suvepüha jaanipäev on eestlaste jaoks aasta üks tähtsaim püha. Paljugi, mis nüüd ette võetakse, on seotud sellega, et kõige elava jõud on praegu väga suur. Sellest tulenevalt on jaanipäeva aegu hea rituaale sooritada ning pisut maagiat proovida.

Miks tähistada suvist pööripäeva?

Suvise päevapesa aeg on looduse ja looduga tihedaks suhtlemiseks, suhte taasuuendamiseks ja kinnitamiseks. Selleks sobivad kõiksugu tegevused looduses, mis teevad rõõmsaks, ärksaks, keskendunuks ja ennast unustavaks kõike korraga.

Suvised meeste väe ja naiste väe laagrid Leesojal

Suvel on hea looduses olles veidi sügavamalt endasse vaadata ning avardada oma sisemist olemust: Leesoja nõid Thule Lee viib läbi võimsat naiste väe laagrit ja tema kaaslane Erik Grünberg juhendab meeste väe laagris osalejaid mehelikkuse teadmiste teele.

Virumaal tähistatakse Tammealuse hiie aastapäeva

Sel nädalavahetusel 7.- 8.juunil toimuvad Lääne-Virumaal Viru-Nigula vallas Tammealuse hiie taassünni 25. aastapäevale pühendatud sündmused.

Alkeemia Taroskoop 2014 juuni

Kas saad nautida tööalast edu või ootab sind ees hoopis romantiline armumine? Kuidas on lood sinu tervise ja enesetundega? Vaata, mida ennustavad Katrin Oidra taro kaardid sinu tähemärgile juuniks?
Kommentaare: 1

Alkeemia Taroskoop 2014 mai

Milliseks kujuneb sinu jaoks maikuu? Millele tasub senisest rohkem tähelepanu pöörata ja millest peaksid hoopiski hoiduma? Kuidas sul läheb armuasjadega, milline on olukord tööl ja mida on oodata tervise osas?

Kodu energeetiline puhastamine

Kodu on meie kõige armsam paik, see on koht, kus ennast taastada ja laadida ning kuhu peaks saama alati tulla rõõmuga. Kui tunned, et see ei ole nii, siis on aeg teha läbi kodu energeetiline puhastamine.

Kerge kehameditatsioon

Proovi lihtsalt meditatsiooni "Rännak kehas". Meditatsiooni eesmärgiks võib olla rahunenud meelega millegi parem mõistmine või arusaamine, aga ka lihtsalt lõõgastumine, rahunemine, puhkus.

Alkeemia.ee ootab sinu imelise tervenemise lugu!

Juhtiv keha-hinge-vaimu ja tervikliku tervishoiu teemasid käsitlev portaal Alkeemia.ee ootab oma lugejate imeliste tervenemiste lugusid. Kui oled raskest olukorrast elule naasnud, siis kirjuta meile, sest sinu lugu võib inspireerida teisi tervenema!

Küünlamaagia

Meil on komme süüdata küünlad, kui meie elus on pidulik, romantiline või ka kurb hetk. Seeläbi praktiseerime me alateadlikult küünlamaagiat. Tegu on iidse ja väeka võlukunstiga, mida võime ka tänasel päeval täiesti teadlikult ja eesmärgipäraselt kasutada.

Maagilised talismanid II: naerev Buddha, kõikenägev silm, ruunimärgid ja ankh

Jätkame maagiliste talismanide tutvustamise seeriat. Uuri lähemalt, kas sulle sobiks hea õnne toojana naerev Buddha, kõikenägev silm või hoopis ruunimärgid.

Maagilised talismanid I: hobuseraud, unenäopüüdja, viipav kass ja elevant

Aegade algusest saadik on inimestel olnud talismanid, mis on neid kaitsnud kurja eest ja head õnne ligi meelitanud. Maagiliste talismanide sarjas saame teada, miks usutakse hobeseraua õnnetoovasse mõjusse, kuidas toimib unenäopüüdja ning paljudest teistest talismanidest ja nende mõjust.

Uuring: pea pooled eestlased usuvad maavälise mõistusliku elu olemasolu

Kõrgharitute hulgas levivad uue vaimsuse praktikad, paljud usuvad maaväliste tsivilisatsioonide olemasolusse ning enam kui pooled vastanuist leiavad, et eesti rahva õige usk on maausk.

Lihavõtted

Lihavõtted ehk munapühad või ülestõusmispühad on tänavusel aastal 20. aprillil. Paljudel maadel on selle päeva nimetustes ja kombestikus säilinud paganlikke jooni ja tavasid, ühtlasi on see tähtis kevadpüha.

Urbenädalal valmistu munapyhaks

Esmaspäeval, 14.04 algas urbenädal, mis lõpeb pyhapäeval munapyhaga. Meie ja hõimurahvaste põlises rahvakalendris on urbenädalal eriline koht. Sellega seotud tavad ja uskumused aitavad valmistuda saabuvaks kevadpyhaks.

Alkeemia Taroskoop 2014 aprill

Katrin Oidra maagilised taro kaardid näitavad, mis on sinu tähemärki aprillis ees ootamas armastuses, milleks pead valmis olema tööalaselt ja mida võiksid silmas pidada tervise osas.

Inimesed suudavad ammutada energiat teistest inimestest samamoodi nagu taimed

Bioloogiateadlased tõestasid, et taimed suudavad kasutada alternatiivse energiaallikana teisi taimi. Sellel avastusel võib olla tohutu mõju bioenergia tulevikule ning lähiajal võib see välja tuua ka tõendid näitamaks, et inimesed võivad üksteiselt samamoodi energiat ammutada.
Kommentaare: 4

Neli tehnikat teadlikuks unenägemiseks

Kuidas olla oma unenägudes ärkvel, nii et suudad toimuvat kontrollida, elada läbi oma kõige julgemaid unistusi, suhelda alateadvusega ning lahendada loomingulisi või isiklikke probleeme?
Kommentaare: 1

10 nippi kuidas luua kevadeks ja suveks head tervist ja õnne

Täna, 25.03 on põline naistepäev – marjapunapäev (paastumaarjapäev). Kevade alguse, naiseliku loova väe tärkamise püha, mis on juba aastasadu olnud üks aasta tähtsaim naiste püha. Kuigi paljud selle päeva tavad on suunatud naistele, saavad selle päeva väest kasu ka kõik teised.

5 tava marjapunapäeval, mis aitavad mehele saada

Vallalistele naistele, kel soov sel aastal abielluda, tasub täna, 25. märtsil järgida viit lihtsat esiemade nõuannet. Täna on marjapunapäev - põline naiste püha. Sellel päeval on eriline vägi, millega seostuvad kümned pärimuslikud tavad ja uskumused.
Kommentaare: 1

Kevadine pööripäev (20.-21.03)

Kui täpne olla, tähistab kevadine pööripäev astronoomilise kevade algust. Kevad ise ei hooli kalendrist ega tähetarkusest vaid saabub tasapisi koos kõrgeneva päevakaare ja tema äratatud kevadmärkidega.

10 üllatavat fakti punapeade kohta

Punane on kõige haruldasem juuksevärv maailmas, mida esineb vaid 1-2% kogu maailma elanikkonnast ja seda põhjustab üsna haruldane retsessiivne geen. Lisaks sellele on punapead erilised ka mitmel muul viisil, millest võid järgnevalt lugeda.

India teadmamees Sadhguru: Mis on elus tähtsaim?

Välimuselt jõuluvana meenutav Sri Sadhguru Jaggi Vasudev on moodne müstik, India joogi, visionäär, vaimne teejuht ja poeet. Mitmekülgne, üllatav ja huumorist pulbitsev teadmamees Sadhguru räägib meile sellest, mis on elus kõige tähtsam. Mis on see, mis aitab inimesel elada õitsvat elu ning teostada kogu oma potentsiaal.

Alkeemia Taroskoop 2014 märts

Soovid teada, mida on märtsis oodata armastuses, tervise osas ja tööasjades? Uuri järgi, mida ennustavad Katrin Oidra maagilised taro kaardid sinu tähemärgile kevadkuuks?