"Hallo, Kosmos!" mängib Viljandi Folgil kosmilisi mõttemänge

Homme, reedel kell 15 toimub Viljandis Koidu seltsimajas Raadio 2 saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus, kus mängivad mõttemänge folklorist Anzori Barkalaja, elukutseline elu uurija Erki Kaikkonen ja antropoloog Marje Ermel.
Kommentaare: 1
Mõttemängus osalev Anzori Barkalaja on folklorist ning Viljandi Kultuuriakadeemia direktor, kelle teadustegevuse põhisuunad on ühiskonnateadused ja kultuuriuuringud

Sündmustesarja VÄLK raames toimuvas vestlusringis võetakse vaatluse alla Viljandi pärimusmuusika festivali tänavune peateema – mäng. "Arutleme selle üle, kus algab ja lõpeb mäng, kes jagab mängu kutseid ja kehtestab reeglid ning miks me üldse mängime? Kõne alla tuleb ka mäng kui sotsiaalne fenomen ning mängu roll inimese elus - mida mäng meiega teeb? Ja muidugi tahaks jõuda ka ka kosmilisematesse dimensioonidesse ning püüda visioneerida, fantaseerida ja improviseerida ka natukene kõiksuse kosmilise mängu üle," ütleb saatesarja "Hallo, Kosmos!" autor Ingrid Peek.

Mõttemängus osalev Anzori Barkalaja on folklorist ning Viljandi Kultuuriakadeemia direktor, kelle teadustegevuse põhisuunad on ühiskonnateadused ja kultuuriuuringud. Rahvaluuleteadlase doktorikraadi sai ta Tartu Ülikoolist, lisaks on ta end täiendanud ka Helsinki Ülikoolis. Barkalaja on ema poolt eestlane, isa poolt megrel ning uurinud Siberi šamanismi ja end ise naljatledes handihingeks nimetanud, ta on antropoloogiliste filmide "Nõiatrumm" ja "Pimi jõe handid: uus põlvkond?" autor. Valgetähe III klassi teenetemärki omanik on muide ka poeet ja džuudokas.

Elukutselist elu uurijat ja muinasjutuvestjat Erki Kaikkoneni on mäng kui sotsiaalne fenomen alati huvitanud. Eluaegne õppur tudeerib Tallinna Ülikoolis ühiskonnateadusi ning on end täiendanud end Tartu Ülikoolis ja Viljandi Kultuuriakadeemias, talle pakuvad huvi pedagoogika, antropoloogia, semiootika, kommunikatsioon. Ta õppis ka Taani kuninglikus mereväe allohvitseride koolis ning Rootsisintuitiivpedagoogikat ja mentorikoolitust. Koos mõttekaaslastega on ta vägivallatu suhtlemise maaletooja ja edendaja.

Antropoloog Marje Ermel oskab mänguteemasse sisse tuua ka põlisrahvaste tarkust. Hetkel on tal käsil doktorikraadi õpingud Eesti Humanitaarinstituudis, kus ta töötab ka sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia lektorina. Kõrghariduse esimese astme omandas ta Viljandi Kultuuriakadeemias. Ta on end täiendanud Šotimaal Aberdeeni Ülikoolis ning Kanadas Regina Ülikoolis ja Kanada Põliselanike Ülikoolis, kus süvenes indiaanikultuuri olemusse. Oma magistritöö (mis pälvis humanitaarteaduskonna parima magistritöö tunnustuse) tegi ta hare krishna liikumisest Eestis ning jätkab selle teema uurimist Ida-Bengalis, Indias.

Raadio 2 saade "Hallo, Kosmos!" on silmaringi avardav audiorännak maailmavaadete äärealadele erinevate tunnetusakende kaudu. Põnevatele sise- ja väliskosmilistele teemadele keskendunud saade vaatleb elu ja inimest vaimsest ja maisest, müstilisest ja fantastilisest, teaduslikust ja metafüüsilisest vaatevinklist.

Raadio 2 saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus teemal MÄNG

Reedel, 25. juulil kell 15 Koidu seltsimajas (Jakobsoni 18)

Kosmilisi mõttemänge mängivad:

Folklorist ANZORI BARKALAJA

Elu uurija ERKI KAIKONEN

Antropoloog MARJE ERMEL

Sündmus on kõigile tasuta!

Jaga sõpradega facebookis

Uuri kõikide saadete arhiivi

VÄLK info

"Hallo, Kosmos!" koduleht

"Hallo, Kosmos!" facebookis

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Domisab34
2021-07-13 04:54:44
DR. JOROMI IS TRULY A POWERFUL MAN. Contacting Dr Joromi is the best thing that has ever happened to me. My husband left me for another woman for the reason which i know nothing about. I tried every means to get him back but to no avail, all my efforts proved abortive. I was even contemplating suicide. On a lucky day when i was browsing the internet, i came across some amazing testimonies about Dr. Joromi on how he has helped a lot of people with his powerful love spells. I contacted him and explained all my problems to him and he assured me that he will help me. He told me what to do and assured me that my man will be back in 12 hours. I obeyed him and followed the instructions and to my Greatest surprise, my man called me in 12 hours time just as Dr. Joromi said. Thank you Dr Joromi. May the good God continue to bless you. If you are in need of help please contact Dr Joromi now on his website: https://www.joromispells.com and you can also reach him with his email: Joromispells@gmail.com and here is his WhatsApp number which you can also use to reach him +2348138695387 Thank you Dr Joromi. Thank you once again
Kõik kommentaarid