Hea karma kunst Tiibeti moodi 3. osa

Rikkumatu kavatsuse ja hea motivatsiooni abil võib kõik saada täiuslikult heaks karmaks. Karmajooga tegemine võib viia tulemuseni, kus te kogete õnnelikku meelt, paremat elukvaliteeti, sisemist rahu ja rõõmu.
Kommentaare: 2
Iga tegu, mis on tehtud hea motivatsiooni ja tulemusega, on karmajooga

Pärast mõtlustamist ja vaimseid harjutusi tuleb tegutseda "karmameistrina".

Kui mõtisklused põhjuse ja tagajärje seoste ja elu väärtuse üle aitavad meie meelt ja motivatsiooni hea karma suunas pöörata, siis järgmise sammuna soovitatakse tiibeti vaimsetes traditsioonides tekkinud "iha" hea karma järele tegudega ellu rakendada.

Seda nimetatakse arginöndroks või karmajoogaks ning seisneb lihtsalt väljendudes kõigile head tegemises. Pealtnäha lihtne, kuid sisuliselt võib suures tuhinas tekkida ideede kriis ning tarkusemeele puudumisel ka äraspidised tulemused. Groteskse näitena võib öelda, et vaevalt ennast kaotanud vanakese üle tee talutamisel, kui ta tegelikult sinna minna ei plaaninud, või tänulikule viinaninale pudeli kinkimine helget karmat loob.

Nõnda on tiibetlaste iidsetesse tekstidesse salvestatud konkreetsed juhised igapäevaelu vaimse praktika teenistusse rakendamiseks ja hea karma loomiseks. Nendest tänapäevases vormis on tiibetlasest arst ja vaimne meister dr. Nida Chenagchang lühendatult välja toonud järgmised:

- Osalege heategevusprojektides, eriti neis, kus aidatakse vaeseid ja haigeid. Tähtis ei ole summa, vaid selle tegevuse järjepidevus.

- Leidke võimalusi päästa elusid – mitte ainult inimeste, vaid ka loomade omi. Valu puhkemine on kõigile olenditele kõige keerulisem aeg. Sel hetkel abi pakkumine on hüvanguks mõlemale poolele. Loomad pole vähem tähtsad, sest meil võivad küll olla erinevad kehad, kuid meid kõiki ühendab see, et meil on ELU. Hingame ja elame ühtemoodi ning inimese sarnase intelligentsi puudumine ei tähenda, et nende elu oleks vähem väärtuslik. Soovitatakse kord kuus või igal aastaajal teha midagi kalade, kasside, hiirte, vihmausside vt loomade päästmiseks.

- Tehke annetusi või panustage aega, et aidata rajada paljudele olenditele hüvesid loovaid kohti, näiteks kogukonnakeskusi või varjupaiku. Vabadel hetkedel käige vanadekodudes või haiglates inimesi aitamas või toetamas. Üksipäini eralduses viibimine, istumine ja kujustamine on hea viis praktikaid teha, ent ülioluline on ka teisi aidata.

- Tegutsege keskkonna hüvanguks. Selleks võib liituda sihikindla tegevusplaaniga organisatsioonidega, kuid ka jalgsi käimise autole eelistamine on tegu. "Näiteks üks enim väljaõppinud dzogtsheni (budistlike praktikate liin – S.S) tegijaid on rangelt taimetoitlane ning seeläbi säästnud tuhandeid loomi ja kalu – ta on suurepärane näide "karmameistrist"."

Sama suurt väärtust, kui tegu evib endas ka mitte-tegemine. Budismis räägitakse kümnest halvast teost, mida soovitatakse kindlasti vältida. Need jagunevad kehaliseks-, suuliseks- ja vaimseks:

- Kolm kehalist väärtegu on tapmine, varastamine või jõuga võtmine, seksuaalne väärkäitumine.

- Suulised väärteod on valetamine, laimamine, sõimusõnad ja sisutu loba.

- Vaimses osas viivad inimese valele kursile ahnus sh kõik ihaldatavad ja saamahimulised mõtted, pahatahtlikud mõtted, väärad vaated (ei usuta positiivsesse karmasse või valitakse maailmavaade, mis õigustab teistele liigategemist, ka nihilism ja eternism.

Kokkuvõttes on iga tegu, mis on tehtud hea motivatsiooni ja tulemusega karmajooga. "Rikkumatu kavatsuse ja hea motivatsiooni abil võib kõik saada täiuslikult heaks karmaks. See harjutus võib viia tulemuseni, kus te kogete õnnelikku meelt, paremat elukvaliteeti, sisemist rahu ja rõõmu. Karmajooga tegemine kogub vaimse virgumise tarbeks pälvimusi ja tarkust."

Tsitaadid on võetud tiibetlasest arsti ning üle maailma tegutseva International Academy for Traditional Tibetan Medicine looja dr. Nida Chenagtsangi äsja eesti keeles ilmunud raamatust "Hea karma kunst Tiibeti moodi", mille on eesti keelde tõlkinud Leene Korp.


Autor: Silva Soobik

Vaata ka: Hea karma kunst Tiibeti moodi, 1 osa.

Hea karma kunst Tiibeti moodi, 2 osa.

Kuula ka Drukmo Gya mõtteid ja õpetusi Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!"


Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2019-01-19 00:06:54
URGENT AND EFFECTIVE LOVE SPELL CASTER TO HELP YOU GET BACK YOUR EX LOVER VERY FAST 2018 Contact LORD OJOKA
http://drojokaspelltemple.website2.me/love-spell WhatsApp @ +2348144172934

I am jessica roma from (ALABAMA), When I eventually found testimonies about this spell caster LORD OJOKA , how he helped many people to get their lovers and broken homes back, i contacted him too,because I was absolutely desperate to get my lover back. Life without my lover was a real mess for me and my kids. i wanted a dramatic change and I thought love spell could be the solution. After discussing the resolution with LORD OJOKA, he gave me hope that he will restore my relationship. I felt confident that he will actually make my lover to return home and he did! It’s fantastic what this great spell caster have done for me, his help is priceless! I don't know what I would have done without LORD OJOKA, He does his job so well he is organized and highly functional, i believe he is the best spell caster i can count on when it comes to all kinds of spell, I am so happy that my lover return back home. If you need help, contact him right now through these details below:

Email: dr.ojokaspelltemple@gmail.com
WhatsApp @ +2348144172934
Website: http://drojokaspelltemple.website2.me/love-spell
brianna
2018-10-05 15:31:19
This is my testimony about the good work of a man who helped me..I base in US .My life is back!!! After 8 years of marriage, my husband left me and left me with our three kids. I felt like my life was about to end, and was falling apart. Thanks to a spell caster called Dr gbojie who i met online. On one faithful day, as I was browsing through the internet, I was searching for a good spell caster that can solve my problems. I came across series of testimonies about this particular spell caster. Some people testified that he brought their Ex lover back, some testified that he restores womb, some testified that he can cast a spell to stop divorce and so on. There was one particular testimony I saw, it was about a woman called grace,she testified about how Dr gbojie brought back her Ex lover in less than 48 hours and at the end of her testimony she drop his email. After reading all these,I decided to give Dr gbojie a try. I contacted him on gbojiespiritualtemple@gmail.com , gbojiespiritualtemple@yahoo.com or call his mobile number on +2349066410185 or contact him on his website : http://gbojiespiritualtemple.website2.me and indeed he restored my marriage and am so grateful.
Kõik kommentaarid