Imeline praana: miks jooga paneb meid nii hästi tundma?

Peamine põhjus, miks sa tunned end paremini peale joogatundi, seisneb elujõu liikumises, mis viib sind paremini tasakaalu, muudab sind terviklikuks ja sobib sinu mentaalsete või füüsiliste vajadustega.
Kommentaare: 2
Selle suve Joogafestivalil on esindatud 14 põnevat joogastiili, parimad õpetajad, väemuusika, bazaar ja lasteprogramm

Praegusel ajal on peadpööritavalt palju erinevaid joogastiile ja lähenemisi joogale. Mõned neist sisaldavad puhkust lihtsates toetatud asendites, vaikuses, küünlavalgel. Teised lükkavad õpilasi kompama oma füüsilisi piire, rütmilise tugeva muusika saatel. Neis kõigis on nii palju erinevust, et nende kõikide kirjeldamine on peaaegu võimatu. Kuid kogu selle erinevuse juures jagavad joogastiilid siiski midagi ühist, mis inspireerib inimesi neid harrastama - nad toimivad! Lihtsalt öeldes, sa tunned end paremini tunni lõpus kui sinna minnes. Küsimus on, miks?

Kuidas jooga toimib? Nagu sa tõenäoliselt oled kuulnud, on üks põhjus, miks aasanad panevad sind hästi tundma, seotud parasümpaatilise närvisüsteemiga. Aasanad aktiveerivad sinu parasümpaatilise närvisüsteemi tänu kahele elemendile, mis peaaegu kõikidel joogastiilidel on ühine – lihaste venitamine ja tugevdamine ning aeglane ühtlane hingamine.

Parasümpaatiline närvisüsteem on see närvisüsteemi osa, mis sind maha rahustab, käsib su lihastel lõdvestuda, parandab su seedimist ja toitainete imendumist, ergutab immuunsust ning aitab paremini magada. See aitab normaliseerida vererõhku ja aeglustab südamelöökide kiirust ning neutraliseerib paljusid stressiga seotud sümtomeid, mis on muidu meiega igal pool kaasas.

Kuid tõde on, et suur osa joogast, mida tänasel päeval harrastatakse, ei tee parasümpaatilise närvisüsteemi jaoks nii palju, nagu sa võiksid arvata. Selleks, et tugevada oma parasümpaatilist närvisüsteemi, pead sa tegema aasanaid, mis võimendavad sügavat lõdvestumist nagu näiteks ettepainutused ja puusi avavad harjutused, samas tegema vähem püsti asendeid ja rohkem istuvaid, selili ja kõhuli asendeid ning samuti ümberpööratud asendeid. Samuti peaksid sa olema aasanas kauem ja pühendama pikemalt aega rahulikule hingamisele. Jõulised liikumised, tahapainutused, kätelseisud on võimsad ja kasulikud, kuid nad ei stimuleeri sinu parasümpaatilist närvisüsteemi nagu eelpoolkirjeldatud.

Seega, kui positiivseid muutusi, mida sa koged joogat harrastades, ei saa kirjutada vaid närvisüsteemi mõju arvele, siis mis aitab sul tunda end mõnusalt ja elada paremini? Vastus on - elujõud! Peaaegu kõik hatha jooga ehk füüsilise jooga stiilid suurendavad praana või elujõu hulka sinu kehas.

Jooga, nagu ka akupunktuur või tai chi ja qi gong, põhineb praanal. Need praktikad näevad praanat kui peamist jõudu, mis hoiab alal kõike. Joogid on läinud sammu veelgi kaugemale, soovitades praana intelligentset kasutamist kui võtit spirituaalsele ärkamisele.

Praana on alati mänginud tähtsat rolli hatha joogas. Iidseid kirjutised järjestavad erinevad tehnikad, mis aitavad ehitada, kanaldada ja reguleerida elujõudu. Nendes kirjutistes on kirjeldatud aasanaid kui joogapraktika alustala, kuna need on lihtsalt kättesaadavad ja aitavad vabastada elujõudu, sest aasana hoidmine koos sügava teadliku hingamisega lahustab praana blokeeringud. Erinevad asendid vabastavad praana erinevatel viisidel. Ettepainutused näiteks suurendavad praana hulka, mis rahustab, pehmendab ja maandab, tahapainutused aitavad vabastada praanat, mis on rohkem avav ja energiat andev.

Seega, peamine põhjus, miks sa tunned end paremini peale joogatundi, seisneb elujõu liikumises, mis viib sind paremini tasakaalu, muudab sind terviklikuks ja sobib sinu mentaalsete või füüsiliste vajadustega. Põhimõtteid, kuidas erinevad aasanad mõjutavad elujõudu, on selgitatud nii hatha jooga traditsioonis kui ka ajurveedas. Mida rohkem me õpime ja praktiseerime neid õpetusi, seda rohkem saame teada, mis aasana millisel ajahetkel aitab.
Mida rohkem sa kontrollid ja laed oma elujõu varusid, seda rohkem võid sa saavutada läbi jooga praktiseerimise. Mida enam sa õpid oskuslikult praana väge rakendama, seda lähemale sa jõuad jooga piiritu potentsiaali äratundmisele.

Kui ka sina soovid suurendada oma praana hulka, siis tule kindlasti Joogafestivalile 26.-27. juulil Haapsalus. Selle suve Joogafestivalil on esindatud 14 põnevat joogastiili, parimad õpetajad, väemuusika, bazaar ja lasteprogramm.

Osta pilet SIIT

Autor: Kristi Kass

Vaata festivali kohta lisa Joogafestivali kodulehelt.

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2020-02-17 19:18:24
EFFECTIVE LOVE SPELLS TO GET EX HUSBAND/BOYFRIEND OR EX WIFE/GIRLFRIEND AND CURE INFERTILITY THAT WORKS WITHIN 24 HOURS.  Contact Dr. Odunga at odungaspelltemple@gmail.com OR Whats App/CALL +2348167159012
I got my ex husband back to me and also got fertile and gave birth to twins girls after 12 years of marriage.
When I came online last year, I met a testimony about Doctor ODUNGA how he has been helping people with marriage issues and I decided to contact him. We spoke on email at odungaspelltemple@gmail.com and later he gave me his Whats App number which is +2348167159012. He assured me he would help me get my ex husband back after 3 years of no contact. Doctor Odunga is the best spell caster I must say. My husband called me after 24 hours of contact. The third day, I received natural herbs for fertility and after using it, I became fertile and conceived. I and my husband reconnected, had sex and I was pregnant. Presently I am happy to say I am the mother of twins girls and this is ALL THANKS TO DOCTOR ODUNGA. I came online to say this If you need help, I believe you are saved with this man. Contact his email at odungaspelltemple@gmail.com OR Whats App/Call +2348167159012 and you too will give a testimony too to help others
Alkeemik
2018-08-16 01:14:07


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Kõik kommentaarid