India teadmamees Sadhguru: Mis on elus tähtsaim?

Allikas: www.telegram.ee
Välimuselt jõuluvana meenutav Sri Sadhguru Jaggi Vasudev on moodne müstik, India joogi, visionäär, vaimne teejuht ja poeet. Mitmekülgne, üllatav ja huumorist pulbitsev teadmamees Sadhguru räägib meile sellest, mis on elus kõige tähtsam. Mis on see, mis aitab inimesel elada õitsvat elu ning teostada kogu oma potentsiaal.
"Minu elu on pühendatud sellele, et aidata inimestel kogeda ja väljendada oma jumalikkust. Saagu sinu osaks tunda jumalikkust," on särasilmne ja nakkava naeruga pühamees oma missiooni sõnastanud

Kes on Sadhguru?

Olles põhjatu elutarkusega müstik India pühameeste traditsioonist, on ta ometi väga modernne guru. Tundes end ühtviisi mugavalt nii pühamehe niudevöös kui tavalistes sinistes teksades, paljajalu Himaalajas matkates või BMW tsikliga kiirteel kihutades, on Sadhguru üks kõige ebatavalisematest müstikutest, keda kohata võid.

Tema õpetused on kahe jalaga maa peal, mõistes süvitsi igapäevaelu ilmalikku argisust ja samas nii sügavalt kohal inimteadvuse süvahoovustes, kõrgeimates vaimusfäärides ja kõiksuse loomistantsu müsteeriumites.

Sadhu ei piira end ühe konkreetse India õpetusliini alla kuulumisega, vaid hõlmab ja kasutab oma õpetustes seda, mis on jooga õpetustest tervikuna meie tänapäeva maailmale kõige paremini vastav, toetav ja kohane. Sadhguru teaduslikud meetodid enese transformeerimiseks on vahetud ja võimsad.

Armastatud ja tuntud üle maailma

"Minu elu on pühendatud sellele, et aidata inimestel kogeda ja väljendada oma jumalikkust. Saagu sinu osaks tunda jumalikkust," on särasilmne ja nakkava naeruga pühamees oma missiooni sõnastanud. Ta töötab väsimatult kõigi inimeste füüsilise, mentaalse ja vaimse heaolu hüvanguks.

Sri Sadhguru Jaggi Vasudev on tuntud avaliku elu tegelane ning tema võime tuua kokku iidne tarkus ja ultramodernne maailm, luua sild tuntu ja tundmatu vahel, on teinud temast armastatud vaimse juhi, kelle ülesastumised ja satsangid (grupivestlused) meelitavad kokku mitmesajatuhandelisi rahvahulki.

Sadhguru esineb sageli ka suurtel ülemaailmsetel juhtimiskonverentsidel ja rahukongressidel, ta on astunud korduvalt üles Maailma Majandusfoorumil ettekannetega nii diplomaatiast ja majandusarengust kuni hariduse ja keskkonna teemadeni. Tema intervjuud ja kolumnid leiavad sageli avaldamist suurte ajalehtede veergudel ja teleekraanil.

Sadhguru soovitused elu kõige tähtsamate asjade osas:

Peegelda end ümbritsevat maailma

Sinu sisemaailm – kui soovid seda niiviisi nimetada – peaks olema ainult sinu ümbritseva peegeldus. See võib olla risti vastupidine mitmete moraalsete teooriatega, mis ütlevad, et sisemaailm ja välismaailm ei tohiks kokku puutuda, muidu rikub välismaailm su ära. See ei ole tõsi. Välismaailm rikub su ära vaid siis, kui sul on kõige kohta arvamused ja hinnangud. Sa hindad ühe asja heaks ja teise asja halvaks. Sa klammerdud selle külge, mida pead heaks ja püüad meeleheitlikult vältida seda, mida hindad halvaks. Ja loomulikult hakkab see kahesus valitsema sinu sisemaailma üle. Aga see pole olemise viis. Vaadelda kõike just sellisena nagu see on – see on olemise viis. Kui sa näed midagi, mida tegelikult pole olemas, siis sa saastad maailma oma hinnangute ja eelarvamustega.

Puudutada ülimat ja mitte samastada end oma mõttemustrite ja emotsioonidega on suurim ja olulisim asi mida oma elus saad teha.  Kõiksus on loodud nii, et sa näeksid teda nii nagu ta on, mitte ei püüaks seda teha selliseks nagu sina tahaksid. Sedasi rüvetab inimkond Looja loomingut.

Mida on sinul siis loomingus teha? Haara see endasse, kui suudad – midagi enamat polegi vaja teha. Ja ega seegi ole lihtne, sest loodu on nii fenomenaalselt mitmetasandiline. Selles pole pelgalt asjad, vaid uskumatult palju palju ilminguid on siin korraga toimumas – üksteise sees, kõik ühes samas ilmaruumis, kõik ühel samal hetkel.

Kõik see, mida sa pead minevikuks ja see mida pead tulevikuks, asub siinsamas. Kui sa näed kõike sellisena nagu ta on, kui kõiksuse looming peegeldub sinu sees, kui suudad selle hõlmata enesesse sellisena nagu ta on, muutud sa ise loodu allikaks. See on olemise viis, nii sisemaailmas kui välismaailmas.

Ära ole psühholoogiline juhtum

Sa eksisteerid siin kui osake loomingust, mis on päris hea tulemus. Või siis muutud loomingu allikas, mis on fantastiliselt suurepärane tulemus. Aga olla psühholoogiline juhtum, see ei ole hea. Selleks, et olla psühholoogiline juhtum, pole vaja muud teha kui lihtsalt sündida. Samahästi võiks su ema tuua ilmale toimiku ja keegi võiks toimikus kirjeldatavat juhtumit uurida. Olla psühholoogiline juhtum, pole midagi väärt. Kui sa pead oma eluks vaid oma mõtteid ja emotsioone ning ei midagi enamat, siis oled sa psühholoogiline juhtum.

Inimene ei peaks surema psühholoogilise juhtumina – see tähendab hunnik mõtteid, emotsioone, hinnanguid ja eelarvamusi. Sa peaksid püüdlema eredaks ja täielikuks elu väljenduseks saamise poole. See on kõige tähtsam, mida saavutada – elada täielikult, totaalselt! Olla elu täielik väljendus ja elada täielikult ei tähenda, et tuleks minna välja ja lihtsalt teha kõikvõimalikke asju, mida maailmas teha saab. See tähendab lasta endal kasvada oma täies sügavuses ja kõigis mõõtmetes. Iga inimene peaks seda tegema.

Teha seda, mida tõesti vaja

Selle, mida teha, määrab ära vajadus. Viimasel ajal, kuhu iganes ma ka ei läheks, tunnevad inimesed mind kui kedagi, kes istutas nii ja nii palju puid, õpetas nii ja nii palju lapsi, asutas nii mitu haiglat jne. Ma häbenen mõeldes, et see on see, mille järgi mind tuntakse. On ülimalt kahetsusväärne, et enamik inimesi ei suuda mõelda enamast kui toit, haridus ja teised sellised argised asjad. Oletame, et riik või maailm saaks tõeliselt hästi hakkama, kõigil on piisavalt süüa, kõik on haritud, kõik on hästi – milline tähendus oleks siis Isha Vidhya kooli avamisel ja lastele toidu jagamisel?

Praegu, kus lapsed kannatavad alatoitumuse all, tundub söögi jagamine tõesti suure õnnistusena. Kuid see on õnnistus ainult julma vaesuse tõttu. See pole tõeline õnnistus. Ainult sellepärast, et me oleme loonud vaesuse, paistab näljaste toitmine õnnistusena. On tõesti kurb, et maailm vajab ikka veel selliseid asju.

Ka siis, kui kõigil oleks kõhud täis ja neil oleks kõik, mida nad soovivad, oleks elu kogemine tema absoluutses täiuses ja võimalikkuses ikka endiselt oluline. See on ju elu ülim mõte – puhkeda õide oma täielikus potentsiaalis. Olgu see tilluke taimeke, suur puu, elevant, sipelgas, mees või naine – nende kõigi ülim eesmärk on saada täielikult väljaarenenud elu väljenduseks.

Kuid tulles siia maailma, peame me mängima üht mängu. Mängigem siis mängu, mis on kõigile meie ümber maksimaalselt kasulik ja tähendusrikas. Kui sa peegeldad loodut sellisena nagu see on, siis ei ole mingit isiklikku vajadust mängu mängida ja sundi olla osaline üheski mängus. Ükskõik, kas tõmbud eraklusse kuhugi koopasse või sukeldud turuplatsi rahvasumma, see on ikkagi mäng. Ainus viis mängudes mitte osaleda on lahustuda. See on suur saavutus, aga kui inimesed omandavad teatud sisemise selguse, muutuvad nad tohutult väärtuslikeks kõigile ümbritsevatele, seega oleks hea kui nad mõni aeg püsivad veel teiste keskel ja aitavad ka ümbritsevatel oma sisemist selgust saavutada.

Soovitame lisaks alljärgnevat Sadhguru videot, kus ta vastab küsimusele mis on elu mõte, räägib mis on inimkonna suurim probleem, selgitab mis toimub, kui inimene samastub oma mõtete ja uskumustega. Vaimumehe jutt on kokku põimitud mõnusa huumoriga.

Siit saad vaadata Sadhguru TED kõnet, kus ta räägib oma kujunemisloost, inimteadvusest ja inimkonna valikuvõimalustest.

Allikas: www.telegram.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid