Jooga on lihtne!

Allikas: www.joogafestival.ee
15. veebruaril toimub esmakordselt Joogafestivali Talvepäev, Tallinnas. Sellel sisutihedal päeval keskendume neile joogapraktikatele, mida saab igapäevaelus hõlpsasti kasutada, vahel isegi joogamatti lahtirullimata.
Kommentaare: 1
Joogafestivali Talvepäeva programmis astub üles hulk praktikuid, kes on joogafilosoofia oma igapäevaste toimingute aluseks võtnud: Ingvar Villido, Peep Vain, Ville Jehe, Svea Sööt, Holger Oidjärv, Jocke Salokorpi, Merit Raju jt

Intuitsioon, inspiratsioon, loovus, tasakaal, harmoonia, sisemine rahu, tõeline eneseteostus, tervis, kvaliteetsed suhted ja kvaliteetaeg – see kõik tuleb joogat tehes. Aega pole kellelgi ülearu. Võtmeküsimus on, kuidas teha vähem, aga õigeid asju, tundes seejuures sügavat rahulolu.

Inimesed hoiavad tihti joogast eemale kartes, et see on suur reeglite rägastik, kus peab tõsiselt tegelema vaimsete teemade ja iseendaga. Tegelikult ei pea see üldse nii olema! Tegelikult sa juba teed joogat, isegi kui ei käi joogatunnis. Näiteks kui loed mõttes kümneni enne kui reageerid – sest nii saad ära hoida teisele tekitatud valu. Kui armastad piimavahumütsiga chai lattet – tervislikest vürtsidest pungil mõnusalõhnalist jooki. Kui ärritudes püüad hingata aeglaselt – sest kui hingad seitse korda minutis või aeglasemalt, ei suuda keha samaaegselt stressihormoone toota. Sa teed joogat ka siis, kui ütled ei kolmandale tordilõigule või tutvud tootesiltidega enne millegi ostmist – sest tunned huvi ja oled teadlik, mis on sulle hea ja mis mitte ning tahad teha parima valiku.

15. veebruaril toimub esmakordselt Joogafestivali Talvepäev, Tallinnas. Sellel sisutihedal päeval keskendume neile joogapraktikatele, mida saab igapäevaelus hõlpsasti kasutada, vahel isegi joogamatti lahtirullimata. Ükskõik kui kiire sul igapäevaelus ka poleks, peaksid ometi leidma aega mõnesekundilisteks teadlikkusehetkedeks, toitaineterikkamaks roaks, sügavamaks hingamiseks või mõni minut kestvateks joogapraktikateks.

Millised on need imelised harjutused, mis aitavad elada pikalt ja tervena? Kui saad aimu, kui oluline on hoida oma keha ja meel töökorras ning hing õnnelik, hakkad sa selleks tõenäoliselt üsna lihtsalt aega leidma. Kui õpid oma joogapraktikates koondama tähelepanu ja teadlikkust, siis tuleb see automaatselt kaasa ka igapäevaelu tegemistesse.

Joogafestivali Talvepäeva programmis astub üles hulk praktikuid, kes on joogafilosoofia oma igapäevaste toimingute aluseks võtnud: Ingvar Villido, Peep Vain, Ville Jehe, Svea Sööt, Holger Oidjärv, Jocke Salokorpi, Merit Raju jt.

Jooga on üks vanimaid elamise õpetusi, selles on midagi igaühele – ka neile, kelle elustiil ei võimalda pühenduda praktikatesse süvitsi. Veebruarikuu ajakirjas Sensa kirjutab Joogafestivali Talvepäeva üks õpetajatest, Jocke Salokorpi, joogast. Tema sõnul on Ashtanga jooga praktikad abivahend, mis õige kasutuse korral aitab elu elusamaks muuta, luues parema füüsilise ja emotsionaalse heaolu, turgutades meele selgeks ja aidates sügavuti mõista, mis sinu enese südamega tõeliselt kokku kõlab.

Sama kehtib ka teiste joogastiilide kohta, lihtsalt igaühel on vaja leida n-ö oma. "Jooga on äärmiselt praktiline lähenemistee heale tervisele ja õnnelikkusele, siin pole midagi müstilist ega "imelikku" nagu sellest vahel rääkima kiputakse. "Eluline" on ehk kõige õigem väljend seda kirjeldama," leiab Salokorpi.

"Ma ei taha öelda, et tegemist ei ole imepärase praktikaga, on küll. Kuid selles on sama palju müstikat, kui sinu tööriistakastis lebavas haamris. See on töövahend, õpi seda kasutama ja loo selle abil midagi kaunist. Ja õpi olema täpne, sest naelast mööda lüües tabad oma enese pöialt."

Joogat teed sa ka siis, kui vaatad enese sisse, küsides, mida ma tegelikult tahan. Siis, kui teed midagi natuke teisiti, kui oled harjunud tegema. Lähed tööle teist teed pidi. Valid supermarketi letilt mõne uue köögivilja ja katsetad uut retsepti. Kui hindad kvaliteeti nii suhetes, toidus kui ka mujal. Arvestad ka teiste ja maakeraga, mitte ainult iseendaga. Püüad valitseda oma emotsioone, et teistele ja endale mitte liiga teha. Otsid vähem meelelahutust, lähed varem magama ja tõused reipalt varem üles. – See kõik on jooga.

JOOGAFESTIVALI TALVEPÄEV annab igale osalisele inspiratsiooni ja motivatsiooni, et tuua lihtsad joogapraktikad oma igapäevaellu.

Luba meil Sind inspireerida!

Autor: www.joogafestival.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2018-08-16 01:19:58


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Kõik kommentaarid