Kas Eestis kasvavate taimedega on võimalik vähki ravida?

Allikas: www.telegram.ee
Telegram.ee uuris taimetarkade ja teadjate käest, kas Eestis kasvavate taimedega on võimalik lisaks valu leevendamisele ka vähkkasvajast lahti saada?
Kommentaare: 3
Ka meie metsades ja niitudel leidub palju taimi, millest on abi ka karmimate tõbede ravimisel

Vastuse saamiseks pöördusime inimeste poole, kes on reaalselt selle teemaga tegelenud ning seekord räägivad vähki ravivatest taimedest lähemalt taimetark Irje Karjus ehk Metsamoor ning metshaldjana tuntud Mari Metsallik. Mõned põnevad vähki ravivad taimed avaldab ka vähiravi uurimise oma missiooniks võtnud herbalist René Kuulmann.

Metsamoor Irje Karjus kasvajatest ja vähiravist:

On öeldud, et kasvaja hakkab inimese organismis arenema siis, kui inimene on jõudnud emotsionaalse taluvuse piirini. On viimane aeg koondada nii sisemised kui ka välised jõud ja abi, et aidata tervis tagasi tuua. Kasvajarakud hakkavad soodsamalt organismis arenema piirkonnas, kus rakud ei ole hapnikuga piisavalt varustatud.

Soovitan enda tehtud rohtudest:

• Kuldjuure-pojengi toonik: 20 tilka 3 korda päevas segatuna veega

• 99 tõve rohi: kahjustatud kohale pealemäärimiseks

• Rabavõõp: kahjustatud nahale

• Käbiheina taimetilgad

• Raudrohu lillevesi: elujõu taastamiseks

Taimed, mida soovitan kasvajate raviks:

- Kikkaputk kõhule

Üks kikkaputke rahvapärane nimetus ongi püha vaimu juur. Kasutatakse seemneid, lehti ja juuri.

Kikkaputk on seedehäirete, migreeni, kroonilise väsimuse, gripi, bronhiidi, närvihaiguste ja siseelundite kasvajate vastane, verd puhastav taim.

Kui on tegemist seedeelundite, eelkõige soolestikukasvajatega, tuleb juua kikkaputke juure teed vähemalt kolm nädalat järjest, siis teha vahe, uurida organismi seisundit ja vajadusel korrata kuuri.

Kui on nakkushaiguse oht, näri kikkaputke juurt või seemneid.

- Saialill kogu kehale

Saialill aitab põletiku, kasvajate, sügelemise ja krampide vastu, parandab haavu, puhastab verd, vaigistab valu ning takistab viiruste levikut.

Kui on kurgupõletik, tee saialillemähis: pane 3 spl saialille 1 tassi kuuma vee sisse. Hoia 2 minutit ja kurna. Pane saialillemass linase lapi vahele ja aseta kurgule ja seo kuiva lapiga kinni. Hoia pool tundi. Tee seda päeva jooksul mitu korda.

Joo saialilleteed eriloomuliste kasvajate korral. Määri saialillesalviga keha peal nähtavaid kasvajaid.

Kui organismis on põletik, tee saialilleteed: pane 1 teelusikatäis saialille tassi kuuma vee sisse, hoia 15 minutit ja joo.

- Suur teeleht nahale ja kõhule

Nahakasvaja korral pane teelehe juured piirituse sisse ja hoia nädala aega hämaras. Tupsuta selle tinktuuriga nahakasvajat.

- Põdrakanep meestele

Põdrakanep on põletiku-, krambi- ja kasvajavastane, uinutav, rahustav.

Meeste eesnäärmekasvaja puhul tuleb juua põdrakanepiteed 3-nädalaste kuuridena, kui organism reageerib positiivselt, siis pikemalt.

- Tatar kogu kehale

Tatral on verejooksu peatav, vererõhku alandav, ainevahetust reguleeriv, lihaste toonust parandav, kolesterooli alandav, rögalahtistav, immuunsüsteemi tugevdav, põletiku ja vähirakkude arenemise vastane toime.

Idanda eestimaist tatrakruupi ja söö immuunsüsteemi toetamiseks ning vereloome parandamiseks.

Kasuta tatart idanditena, jahuna ja pudruna vähivastase ravi toetamiseks.

Mari Metsallik: Üks parimaid abimehi loodusest vähi vastu on punane kärbseseen

Mis tahes ravi puhul on lõpuks ikkagi meie enda organism see, kes tervendab end vähist. Seega, ravimise puhul ei ole vaja rünnata vähki, vaid aktiveerida immuunsüsteem enesetervendusele ning seejärel lõpetada kohe enda edasine mürgitamine toiduga.

Ta ei ole küll taim, kuid üks parimaid ravimeid vähi puhul on punane kärbseseen. Taimedest näiteks on puhastav vereurmarohi. Võime öelda, et iga taim, mis aitab organismi puhastada ja tugevdada, on vähist tervendav.

Kõige olulisem on puhastada keha, sest kui taimede abiga taandame vähi, aga jätkame keha ummistamist lima ja muid mürgiseid jääkaineid tekitava toiduga, tuleb ta varem või hiljem tagasi, sest me ju kutsume ta tagasi.

Vähk pole kunagi ootamatu külaline, vaid keha pikaajalise väärkohtlemise ja iseenda hooletuse tagajärg. Vähk võib olla ka parasiitide tekitatud haigus. Tean juhtumit naisest, kes paranes täielikult ajuvähist pärast korralikku parasiidikuuri. Ussid väljusid läbi tema näonaha, ta tõmbas neid välja nagu niite, mis liigutasid. Sel puhul on abiks parasiitidest puhastavad taimed, näiteks takjas.

Vähk tuleb ära sööma mürgist jääki ja me peame lõpetama tema toitmise, kui soovime temast vabaneda ja oma keha tervendada. See on ainus tee.

Herbalist René Kuulmann: Oluline on õige baastoitumine

Vähk suudab aktiveeruda ja rünnata enamasti organismi, mille loomulik vastupanuvõime on mingitel põhjustel nõrgenenud või väga madal. Organismi nõrgenemine ning vastupanu haigustele on teadaolevalt suuresti seotud mingite kõrvaliste faktoritega tekkinud või tekitatud tegevuste koosmõju.

Enamus usub, et vähk on geneetiliselt päritav, kuid see pole päris nii. Mõned teadlased on lausa avaldanud arvamust, et vähk on organismi püüd muuta ennast taas surematuks algmaterjaliks, kuid ei pidavat veel olema evolutsiooniliselt nii arenenud, et mõista, mida ta valesti teeb.

Vähi ennetuse ja ravi puhul võiks esmane olla oma igapäevase menüü ja ka emotsionaalse keskkonna kriitiline analüüs, sest nagu igasugune haigus, nii on ka vähk tugevalt seotud nii inimese psüühilise kui ka füüsilise maailma ja selles asetleidvate sündmustega. Seetõttu on ka psühhoneuroimmunoloogia (PNI) asjatundjad järjest enam veendunud, et meie välisel ning sisemisel maailmal ning selles toimuval on järjest olulisem tähtsus ning tähendus vähirakkude "üllatuslikul" aktiveerumisel.

Näiteks sellise ebasoovitava mantra, et "Minu vanavanemal oli vähk, minu vanemal oli sama vähk, järelikult haigestun ka mina samasse vähki" pidev enesele ja teistele korrutamine on äärmiselt vale ja PNI seisukohalt ebasoovitav, sest sellisel juhul inimene justkui programmeerib endasse haiguse ning taolisel enesesugestsioonil on uskumatult suur mõju nii meie vaimsele kui ka füüsilisele tervisele, mida nn moodne teadus, mis senini peab inimest pelgalt mehaaniliseks masinavärgiks, veel hiljaaegu ei soovinud tunnistada, kuid täna juba vaikselt kaalub selle võimalikkust.

Seetõttu soovitavad psühholoogilise ning kliinilise onkoloogia asjatundjad vähi ennetamiseks või ravimiseks multikompleksset lähenemist, mis kujutab endast peale tervisliku toitumise ka suuremat keskendumist vaimsetele, füüsilistele ja keskkondlikele teguritele, sest nende kaudu saab inimene suurima osa negatiivsest stressist.

Ka on täna järjest suurem osa vähihaigetest veendunud, et ülimürgine keemiaravi või kiiritamine ei suuda neid nõutaval viisil aidata. Seetõttu pöördub järjest rohkem ja rohkem inimesi pärast ametliku diagnoosi panemist abi saamiseks ise traditsiooniliste looduslike ravimtaimede poole või otsivad ja küsivad vajadusel nõu loodusmeditsiiniga tegelevatelt inimestelt.

Õnneks ei ole teadmised ravimtaimedest eesti inimeste mäluvarasalvest veel kadunud, sest nn vana Euroopa ja üllatavalt näiteks ka Soome puhul on tänase põlvkonna inimeste teadmised ravimtaimedest praktiliselt olematud ja see pole mitte ainult kurb, vaid lausa traagiline.

Meie piirkonna ravimtaimed ja taimetargad on aga olnud läbi ajaloo sedavõrd tuntud ja tunnustatud, et siinsetelt põhjala aladelt on väidetavalt juba muinasajal saadetud nõgest nii kaugele ja kuulsale Tiibeti ravitsejamungale ning Tiibeti budismi ühele tähtsamale pühakule Milarepale, kes elas 11.–12. sajandil.

Milliseid taimi René vähiraviks soovitab?

Nõgest võib lugeda üheks Eesti võimsamaks ravimtaimeks, mille kasutamine organismi immuunsüsteemi korrastajana ja tugevdajana on teada ilmselt paljudele.

Vähem teatakse ehk seda, et meie esivanemad kasutasid vähi puhul tihti ka erineval kujul seeni ja üheks selliseks võluseeneks oli amanita muscaria ehk punane kärbseseen. Kuivõrd aga punane kärbseseen ja panter-kärbseseen (amanita pantherina) on suhteliselt sarnaste omadustega, siis on võimalik, et kasutati mõlemat.

Peale nende hirmuäratavate seenemikkude on edukalt kasutatud organismi puhastamiseks ja tugevdamiseks ning vähi ravimiseks ka teada-tuntud kasekäsna, puuvõõrikut, piimaohakat, põdrakanepit jne, millest võib tegelikult lihtsalt järeldada, et väga oluline on toitumise muutmine taimseks: kuna vähile meeldib happeline keskkond, siis taimne menüü ja dieet kui teadlik tervislik toitumine on aluselise iseloomuga. Seetõttu soovitataksegi vähihaigetel (ja veel tervetel) loobuda lihast ja liigrasvasest toidust ehk loomsetest valkudest, mis moodustab täna meie menüüst peagu 60–70%, kuid soovitatav piir oleks pigem 5–7%.

Välismaistest taimedest on edukat kasutust leidnud ka kurkumiin, ingver ning isegi brokoli idud, kuid nii idude kui ka paljude teiste taimsete komponentide puhul soovitatakse kasutada siiski kontsentreeritud variante, sest keegi ei suuda süüa iga päev 2,5 kg brokolit või idusid ning seepärast ongi selleks olemas näiteks naturaalsed brokoliidude tabletid või kapslid.

Siinkohal vajaks aga kindlasti rõhutamist oluline asjaolu, et eneseabi korras ravimtaimede ning muude distsipliinide kasuks otsustamisel ei soovita piirduda ainult interneti googeldamisega, vaid eeltöö peaks olema rohkem kui põhjalik, sest nagu iga ravi puhul, on olulised kogused ja kontsentratsioon. Lihtsalt tavalise taimetee tegemine või salati söömine pole tihtipeale see, mis maksimaalse tõhususega aitab. Ütleb ju vanarahvaski, et kui on väga kibe ja kange, siis aitab.

Ka seekord ei saa ma jätta mainimata, et täna on juba piisavalt palju meditsiinilisi uuringuid ja isiklike kogemustega inimesi, kes on veenvalt tõestanud, et üks paremaid ja tõhusamaid abilisi erinevate onkoloogiliste, aga ka teiste üliraskete ning tihti moodsale meditsiinile ülejõu käivate haiguste puhul on tõestatult positiivseid tulemusi andnud ravikanep ning sellest valmistatud õli.

Inimesed ajavad tihtipeale nn meditsiinilise kanepi segamini tööstuslikuga, kuigi ka õigesti valmistatud tööstusliku kanepi õlis on palju antikantserogeenseid ühendeid, kuid parimad profülaktilised- ja raviomadused on vaieldamatult meil kahjuks arusaamatutel või valedel põhjustel ja seega tundub, et isegi ignorantselt pahatahtlikel alustel keelustatud meditsiinilisel ehk ravikanepil, millest tehtud õli on aidanud tuhandeid ja juba võib-olla miljoneid inimesi. Õigesti tehtud tööstusliku kanepi õli all ma ei pea silmas rafineeritud ja kuumtöötlusega kanepiseemnetest pressitud õli.

Kahjuks pole meie otsustajatel olnud kas piisavalt julgust või huvi tegeleda raskelt haigete inimeste tarbeks ravikanepi legaliseerimise ning piisavalt lihtsustatud korras kättesaadavaks tegemisega ning seetõttu peavad paljud inimesed, kes soovivad enda või oma lähedaste raviks kanepiõli kasutada, tundma ennast nagu kurjategijad või riskima vanglaga, kui nad soovivad seda teha. Raskete haigustega võitlevatel inimestel peaks olema vaieldamatu õigus ja legaalne võimalus ravida ennast vajadusel selle iidsetest aegadest tuntud loodusliku ning tõestatult ohutu ravimtaimega,  nagu seda on kanep, ja seda õigust peaks nad otsustajatelt ka valjuhäälselt nõudma, sest tundub, et kui ei nõuta, siis neid õigusi ka ei anta.

Allikas: www.telegram.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2020-02-17 19:17:40
EFFECTIVE LOVE SPELLS TO GET EX HUSBAND/BOYFRIEND OR EX WIFE/GIRLFRIEND AND CURE INFERTILITY THAT WORKS WITHIN 24 HOURS.  Contact Dr. Odunga at odungaspelltemple@gmail.com OR Whats App/CALL +2348167159012
I got my ex husband back to me and also got fertile and gave birth to twins girls after 12 years of marriage.
When I came online last year, I met a testimony about Doctor ODUNGA how he has been helping people with marriage issues and I decided to contact him. We spoke on email at odungaspelltemple@gmail.com and later he gave me his Whats App number which is +2348167159012. He assured me he would help me get my ex husband back after 3 years of no contact. Doctor Odunga is the best spell caster I must say. My husband called me after 24 hours of contact. The third day, I received natural herbs for fertility and after using it, I became fertile and conceived. I and my husband reconnected, had sex and I was pregnant. Presently I am happy to say I am the mother of twins girls and this is ALL THANKS TO DOCTOR ODUNGA. I came online to say this If you need help, I believe you are saved with this man. Contact his email at odungaspelltemple@gmail.com OR Whats App/Call +2348167159012 and you too will give a testimony too to help others
jonebedford
2018-08-16 20:41:23
I am very happy today for what God used Dr. Ifa the great spell caster to do in my life. My name is Jones. I had a fight with my wife in the past which led to our divorce. I tried all i could to make her come back to me but she refuse and said it was over between us, one day i came across a testimony on the internet on how Dr. Ifa used his spell to reunite two lovers and so i decided to contact him. and he assured me that my wife will come back to me within 48 hounrs after he has finish the preparation of the white magic spell. I am very glade today to tell the world that Dr.Ifa is truly a man of his word because my wife came back to me and fell on her knees begging me to forgive her and accept her back. Do you have a problems with your loved once then contact Doctor Ifa today via email:


Drifaspelltemple@gmail.com call or text him +15184920023
Alkeemik
2018-08-16 01:09:32


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Kõik kommentaarid