Kas sina oled andmeseksuaal?

Andmeseksuaali töövahendiks on nn. humblebrag ehk tõlkes midagi tagasihoidliku uhkustamise laadset, mille koostamiseks tuleb täpselt sõnu valida nii, et enda kohta Facebookis kirjutatud uudisnupud paistaksid hooletult tagasihoidlikena, kuid räägiksid suurest rikkusest ja õnnest.
Kommentaare: 1
Andmeseksuaal veedab olulise osa päevast teda puudutava digiprügi ujutamiseks netiavarustes

Mees - noor, üksielav, sissetulek võimaldab piisavalt vaba raha, elab või töötab kesklinnas, parimate kaupluste naabruses. Kaheksakümnendatel võis temasugust leida vaid moeajakirjast, Levis’e reklaamist või geibaarist. Üheksakümnendatel on nad kõikjal ja nad shoppavad. Nad on metroseksuaalid.

Selliselt iseloomustas enda ja oma välimuse eest hoolitsemisele märkimisväärselt aega ja ressurssi panustavaid mehi 1994 aastal kirjutatud artiklis kolumnist Mark Simpson. Teema ärkas uuesti vastse sajandi alguses tänu David Beckhamile, kellest sai metroseksuaalide pildipoiss.

Simpson parandas varasemat kirjeldust märkides, et tegemist on noore ja rahaka ning metropolis või lähedal elava mehega, kuna siit leiab parimad poed, klubid, spordisaalid ja juuksurisalongid. Ta võib olla avalikult ja ametlikult gei, hetero või bi, kuigi see pole vähimalgi määral oluline, sest ilmselgelt on ta valinud ise end oma armastuse objektiks ja nautlemisest on saanud seksuaalne eelistus.

Kuigi nähtus on uuepoolne, on kõik neid ilusaid ja õrnu mehi tänaseks juba kohanud. Elu on rikas ja kasvatab igasuguseid õisi. Nii võiks teema lõpetada, jättes õhku küsimus – mis seost selle kõigel on tehnoloogiaga? Vahest ainult ühe ilusa fööni jagu.

Maailma 160 riigi elektri ja elektroonika insenere koondava organisatsiooni IEEE esindusajakirjas on kasutusele võetud uus sõna – dataseksuaal. See rajaneb metroseksuaalile ning on põhjuseks miks pidime selle teema esmalt lahti rääkima. Urbaanne, andunult ennast lihviv isane on saanud uue sugulushinge kirglikult enda kohta andmeid ja infot koguva ning kujundava isiku näol.

Data- või andmeseksuaal veedab olulise osa päevast teda puudutava digiprügi ujutamiseks netiavarustes. Elektroonikainseneride ajakirjas kasutatakse taolise tegevuse kirjeldamiseks konkreetset määratlust "narb", mille tähendus tuleneb nelja sõna esitähtedest ja kajastab põhjuseta kõvaks minemist.

Jah, jutt käib inimkonna paljunemisel olulisest talitlusest, aga seekord siis ilma ilmse põhjuseta. Kui mitte arvestada armuvalu ise enda vastu. Rõhutan veelkord, et tegemist on äärmiselt lugupeetud ajakirja sõnakasutusega. Olgu siiski täpsustatud, et loo autor püüab kombekohasuse elustamiseks väita, et urbaanse slängi sõna "narb" tuleneb sõnadest "narratiiv" ja "bit".

Noh, jäägu see autori mänguks, kui peab näiteks tööl oma ülemusele kirjutatud kohta selgitusi andma. Põhimõtteliselt peab ta siis rääkima, kuidas mõnedel inimestel on soov kultiveerida veebiruumis personaalset narratiivi, kasutades selleks temale kättesadavaid andmebitte ja sobivaid andmekeskkondi.

Oma virtuaalse keha kaunistamiseks kasutavad andmeseksuaalid kõike, mis teevad neist teiste silmis kaunima indiviidi. Näiteks registreerivad nad pulsimeetrite ja muude kogumisvahenditega treeningute kohta andmeid ja läkitavad need sõpradele ning tuttavatele informatsiooniks mõne sobiva veebiteenuse kaudu.

Loomulikult valivad nad põhjalikult Facebooki ülesriputatavaid pilte, panustades eriti avalehekülje autoportree nimel. Mõned kasutavad spetsiaalseid kosmeetilisi operatsioone just pildiilu rõhutamiseks. Huvitavaks töövahendiks on nn. humblebrag ehk tõlkes midagi tagasihoidliku uhkustamise laadset, mille koostamiseks tuleb täpselt sõnu valida nii, et enda kohta kirjutatud uudisnupud paistaksid hooletult tagasihoidlikena, kuid räägiksid suurest rikkusest ja õnnest.

Analoogselt metroseksuaaliga pühendab andmeseksuaal tähelepanu isiklikule hügieenile, siin siis andmehügieenile ja andmehooldusele. Andmeseksuaali jaoks on veebiruum lava ja tema peanäitleja. Aga ta ei unusta ka päriselu, mis on virtuaallava laiendus. Siingi lavastab ta oma elu, tutvustab lähedalolijatele põnevamaid ja kindlasti kadedust külvavaid andmeid ning joonistab uusima mudeliga telefonikäega õhku tähendusrikkaid kurve suurtest tegudest. Te olete neid näinud. Nüüd siis teate, kuidas neid nimetakse.

Autor: Kristjan Port

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2017-05-03 18:54:05
Minu nimi on Alien Jane. ma olen Texas. see mees mind aidata lahendada minu abielu probleem lõpuks mu ex abikaasa, kes
lahutatud mulle 2yrs tagasi tulla tagasi mulle eile õhtul. oleme söögilaud nüüd. Ma tahan jagada seda rõõmu maailmale.
Tänud lugemise eest ...
võtke see võimas taimsete mees. Ta kasutab looduslikke-maitsetaimed ja teha mõned vähe põletus- ohverdama.
teha head võimas võlu lahendada mingi probleem pere kuitahes väike või suur probleem teil on ees elus.
siin on oppurtunity teile tappa selliseid probleeme läbi oma elu siin .. Saada e-kirja see võimas taimsete-mees
Baba täidab loitse tuua tagasi oma endine armastus.
sa ei pea midagi tegema lihtsalt usuvad ja järgivad tema juhiseid, kuidas teha ... ta teeb imet ja te igavesti õnnelikud.
Võtke nüüd tema .. baba2goody@gmail.com
Ta on ka volitused Heal igasuguseid verehaigused ja iiveldust.
probleemid nagu: -
- Õigekirja tuua tagasi oma endine
- Õigekirja saada abielluda kiire (atraktiivseks vastassoost)
- GoodLuck õigekirja
- Promotion kontoris tööd õigekirja
- Õigekirja Get terveks teha vere haigus.
- Spell võita loto ja loterii
- on tugev paigaldamine (Man võimsusega)
- Et kauakestev Sex oma partner.
Ma luban Dr.Oduduwa et ma eetrisse mu tunnistus maailmale kui mu ex armastus tagasi tulla minu ja kindlasti see toimib
mu abikaasa tuli tagasi minu juurde ja nüüd ma olen väga õnnelik, et jagada avalikkusele mu läbimurre maritally.
see on ainus viis, kuidas näidata talle oma tunnustust.
Baba Oduduwa on vastus teie elu küsimusi.
õnne kallid sõbrad oma vabaduse lõpuks. baba2goody@gmail.com
Kõik kommentaarid