Kasulik ghee

Allikas: www.telegram.ee
Ghee või ghii on peamiselt India köögis kasutusel olev rasvaine. Eksootilise nime taga ei ole midagi keerulist – tegemist on selitatud võiga, millest on eemaldatud viimasedki piimavalgu jäägid, nii et alles jääb vaid puhas rasvaine.
Kommentaare: 2
Ghee soodustab seedimist, ärritamata magu ja aitab tasakaalustada mao happelisust

Ghee valmistamise protsess on veidi pikem, kui või selitamine. Ajurveeda tekstides on juba sajandeid tagasi kirjutatud, et kõikides inimtoiduks sobivatest rasvadest on Ghee inimesele parim. Seda kasutatakse nii toidu kui ravimina, et toita keha kudesid, puhastada toksiinidest, parandada silmade tervist, alandada kolesterooli, tugevdada immuunsüsteemi ja toetada elujõudu üldises plaanis.

Lääne inimestel on rasvade osas viimase 30 aasta jooksul välja kujunenud keeruline suhe. Meie vanaemad kasutasid julgelt võid ja searasva, kuni need kuulutati kõige ebatervislikemateks toiduaineteks ning pakuti selle asemel margariini. Mõne aja pärast tuli välja et margariini kasutusmugavus ei kaalu üles seda, et see sünteetiliselt valmistatud rasvaine on kordades ebatervislikum, kui ükski looduslik variant.

Gheed on kasutatud juba aastasadu ning moodsad toitumisteaduste suunad, mis muutavad igal aastal ning on sageli juhitud tööstuste huvidest, kahvatuvad selle teadmiste hulga kõrval, mis sisaldub India traditsioonilises meditsiinis.

Ajurveedakirjandus kirjeldab gheed kui "aju toitu", sest ta teravdab mõistust ja parandab mälu. Ghee soodustab seedimist, ärritamata magu ja aitab tasakaalustada mao happelisust. Ghee aitab kanda maitseainete ja teiste toiduainete raviomadusi keha kudedesse ja rakkudesse, mistõttu loetakse teda ajurveedas toiduaineks, mis toob head tervist, elujõudu ja pikaealisust. Ghee on samuti hea kuiva naha korral, toimides niisutavalt ja toitvalt keha seest väljapoole. Gheed võib kasutada ka välispidiselt naha võidmiseks.

Ajurveedas kasutatakse gheed keha puhastamiseks toksiinidest. Idee rasva abil keha puhastamisest näib esmapilgul loogikavastane, kuna veel ja puuviljadel põhinevad mürkide eemaldamise meetodid on enam levinud. Kuid mitmed uuringud on näidanud, et sellel metoodikal on tõepõhi all – rasvlahustuvate mürkide eemaldamiseks, sealhulgas raskemetallide ja pestitsiidide eemaldamiseks on rasv väga vajalik. Veel ja puuviljadel põhinev puhastumine eemaldab peaasjalikult vees lahustuvaid toksiine ning liialt rasvavaene dieet võib osutuda aju tervist kahjustavaks.

Rasvad aitavad maitseid välja tuua ning India köögis kasutatavad vürtsid ei maitseks ilma gheeta pooltki samamoodi. Kuigi gheed võib leida ka valmiskujul, on veel parem seda ise teha.

Vali võimalikult puhtast piimast valmistatud või, parimal juhul mahetoodang ning kuumuta seda madalal kuumusel paksupõhjalises roostevabas anumas. Lase sellel veidi keeda ning 7-10 minuti pärast märkad, et keemise mulin on muutunud ning selles on kuulda kohati praksumist. Vedelik on kuldkollane ning anuma põhjas näed pruunikat tahket ainet. Eemalda ghee pliidilt ning kurna läbi tiheda riidetüki klaasanumas. Lase sellel jahtuda, sulge kaas ning säilita toatemperatuuril või külmikus.

Allikas: www.telegram.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2022-06-09 14:42:52
I suffered from what they called peripheral artery disease (PAD). I have been suffering for years, Me and my wife searched for a medical cure, and then we came across a testimony of a man who suffered the same and was cured by Dr Chief Lucky. So my wife and I contacted Dr Chief Lucky via an email and thank God he replied. I explained what was wrong and he sent me herbal medicines that helped heal me completely. I am happy to say that herbal medicine is the ultimate and Dr Chief Lucky I am grateful. You can contact him on his email: chiefdrlucky@gmail.com or whatsapp: +2348132777335, Facebook page: http://facebook.com/chiefdrlucky or website: https://chiefdrlucky.com/. Dr Chief Lucky said that he also specializes in the following diseases: LUPUS, ALS, CANCER, HPV, HERPES, DIABETES, COPD, HEPATITIS B, HIV AIDS, And more.
Alkeemik
2018-08-16 01:35:45


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Kõik kommentaarid