10 fakti, mida sa ei teadnud melanoomi kohta

Ilmselt on enamik meist kuulnud haigusest nimega melanoom, kuid tõenäoliselt ei tea inimesed päris kõike, mida peaks, et hoida end tervena.
Kommentaare: 2

Mammograafia kasulikkus küsimärgi all

Üks hiljutine suur uuring viitab sellele, et mammograafia ei pruugi päästa rohkemate naiste elusid kui lihtne füüsiline rindade läbivaatus – see võib hoopis viia väikeste rinnavähkide ebavajalikule ravimisele, kuigi need vähid ei kujuta endast erilist ohtu.

Anita Moorjani "Minu imelise tervenemise lugu" II osa

Loe katkendit Pilgrim kirjastuselt äsja ilmunud Anita Moorjani raamatust "Minu imelise tervenemise lugu". Oma haiguse tõttu jõudis autor surmalähedasse seisundisse, milles mõistis enda tõelist väärtust ja oma haiguse tegelikku põhjust. Tänu teispoolsuses kogetule jõudis ta äratundmiseni, et universum kätkeb selliseid imesid, mida ta poleks iial osanud ettegi kujutada.
Kommentaare: 13

Anita Moorjani "Minu imelise tervenemise lugu"

Pilgrim kirjastuselt ilmub jaanuari lõpus tõsielulistel sündmustel põhinev raamat "Minu imelise tervenemise lugu", kus Anita Moorjani jutustab avameelselt sellest, mida ta vähki põdedes õppis oma haiguse, tervenemise, hirmude, armastuse ja igas inimeses leiduva võrratu olevuse kohta.
Kommentaare: 4

Kemoteraapia efektiivsus on peaaegu olematu

Kemoteraapia efektiivsus vähiga võitlemisel on kolm protsenti (3%). Esialgne järeldus põhineb 1985. aastal avaldatud faktidel. Järelduse edasine ja praegu kehtiv kinnitus avaldatud 2004. aastal.
Kommentaare: 4

Kuidas hoida end vähi eest?

Inimeste suurem teadlikkus vähki põhjustavatest faktoritest ja nende ennetamisest, samuti erinevatest vähi varajase avastamise programmidest, aitaks vähisurmade arvu vähendada. Hoia end teadlikult!
Kommentaare: 2

Suhkruasendaja aspartaam - hea või halb?

Kaalustalla.ee võtab selles artiklis põhjalikult kokku kõik selle, mis puutub aspartaami ning tema ohutusse/ohtlikkusse. Loodetavasti on artikli lõpuks kõigil sarnane arusaam teemast tekkinud.

Miks meditsiin ei taha, et vähk saaks ravitud

Tuleb mõista, et vähk kujutab endast suurt äri. Vähiga võitlevad organisatsioonid ei kuluta peaaegu sentigi tõhusate ennetusstrateegiate väljatöötamiseks. Selle asemel kulutatakse kogu raha vähi ravimiseks pärast haiguse ilmnemist.
Kommentaare: 10

Vähk purgis: šokeeriv tõde Pringles krõpsude valmistamise kohta

Arvatavasti meeldib enamikule inimestest kartulikrõpsude maitse. Sellest hoolimata on selgelt tegu ühe kõige mürgisema töödeldud toiduga, mida on võimalik süüa – olgu need krõpsud siis valmistatud päris kartulilaastudest või mitte.
Kommentaare: 32

Ülekaalulisus — Kolmandik kõigist vähktõbedest on otseselt sellega seotud

Ülekaalulisus on otsekui terrorioht; see hävitab meie ühiskonda seestpoolt ja kui me midagi selle suhtes ette ei võta, siis jätavad selle tagajärjed varju ka mis tahes terrorirünnaku, millele osutada võite.

Lõpuks on leitud tõendid, et vähk on inimeste loodud haigus

Iidsete surnukehade uurimine tõestab, et vähk on inimtegevusest tingitud haigus, mida on õhutanud moodne eluviis. Kasvajad olid haruldaseks nähtuseks veel suhteliselt hiljuti, enne kui saaste ja kehv toitumine muutusid tõsisemaks probleemiks.
Kommentaare: 20

Teadlased mõistatavad, mis peitub vähi siirete taga

Vähiga on raske, kuid mitte võimatu võidelda. Suurimat peavalu arstidele ja teadlastele valmistavad aga kasvajate siirded.

Geenikiip viib täpsema vähidiagnoosini

Kui praegu hindavad arstid kopsuvähi arengut niiöelda silma järgi, siis lähiajal peaks valmima kiip, mis geenide tegevuse põhjal määrab täpsemalt nii vähitüübi, haige prognoositava eluaja kui ka ravi tõhususe.

Personaalne vähiravi: mida varem, seda parem?

Kopsuvähk on väga levinud kasvaja. Euroopas põhjustab see iga viienda vähisurma. Eestis haigestub aastas kopsuvähki ligi 700 inimest.

Rinnavähi ülediagnoosimise tulemusena saab tarbetut ravi iga kolmas naine

Teadlaste sõnul on rinnavähi sõeluuringud viimas ülediagnoosimiseni, mille tulemusena saadetakse paljud naised tarbetutele operatsioonidele või määratakse neile kemoteraapia. Uued uurimistulemused näitavad, et iga kolmas naine saab rinnavähi väärdiagnoosi.

Meeste vähk on seotud naiste rasedusvastaste tablettidega

Mida rohkem naisi kasutab piirkonnas pereplaneerimiseks hormonaalseid vahendeid, seda enam kasvab seal kohalike meeste suremus eesnäärmevähki. Sellise sõltuva seose avastas Kanadas Ontarios asuva Toronto ülikooli teadlaste rühm.
Kommentaare: 2

Vähidiagnoos: Võimalus muutuda, mitte surmaotsus

Vähidiagnoos ei ole midagi muud kui vaid meeldetuletus, et pöörduksime tagasi oma loomuliku tervise ja heaolu juurde. Nii arvab tervise ja heaolu ekspert Joanie McMahon.

Elektriväli hävitab kasvajarakud

Kõige ohtlikumaks ajukasvaja vormiks peetakse multiformset glioblastoomi, mis on kiiresti kasvav, keeruline ravida ja lõppeb peaaegu alati surmaga. Isegi põhjaliku ravi korral surevad selle diagnoosiga patsiendid keskmiselt vähem kui kahe aasta jooksul. Teadlased püüavad aga välja töötada uusi meetodeid selle ajukasvajavormi raviks ning üks ettevõte on eesmärgile päris lähedale jõudnud.

Vähiennetuse võimalused

Kaasaaegsed teadmised pahaloomuliste kasvajate tekkepõhjuste ja ennetamise osas on tõestanud, et ligi 40% kõigist vähijuhtudest oleks võimalik vältida. Võttes lisaks arvesse, et vähk on ühiskonnale kulukas haigus, on oluline panustada vastavasuunalisse ennetustegevusse. Selleks tuleb pöörata tähelepanu nii tubaka ja alkoholi tarvitamisele kui ka töö- ja elukeskkonna riskide vähendamisele, aga ka tasakaalustatud toitumise ja kehalise aktiivsuse suurendamisele. Need meetmed üheskoos rakendatuna võimaldaksid langetada vähi üldist haiguskoormust.

Ida-Tallinna Keskhaigla võttis kasutusele uue vähiravi meetodi

Ida-Tallinna Keskhaigla alustas Eestis uue vähiravimeetodiga, mida rakendatakse kõhukelmele levinud kasvajatega patsientidel, kellel traditsiooniline ravi ei ole efektiivne või ei toimi.

Mis võib olla vähi põhjustajaks?

Vähk on haigus, mille puhul ei ole võimalik nimetada ühte kindlat põhjustavat tegurit. Küll on aga teada, et 2/3 vähijuhtudest on seotud tubaka ja (väär)toitumisega. Sellest järeldub, et toitudes täisväärtuslikult ning tasakaalustatult ja järgides tervisliku eluviisi reegleid, on võimalik alandada oma vähiriski.

Vähktõve ennetamine

Vähk on haigus, mille puhul ei ole võimalik nimetada ühte kindlat põhjustavat tegurit. Küll on aga teada, et 2/3 vähijuhtudest on seotud tubaka ja (väär)toitumisega. Sellest järeldub, et toitudes täisväärtuslikult ning tasakaalustatult ja järgides tervisliku eluviisi reegleid, on võimalik alandada oma vähiriski.

Rinnavähikäigu vastu

"See ei ole võimalik - mul avastati rinnavähk," ütleb üheksa patsienti kümnest, kes hoolimata mingi valu või eelsoodumuse puudumisest karmilt kõlava diagnoosi saavad. Ehkki varajase avastamise korral on see haigus enamasti väljaravitav, tekitavad müüdid rinnavähist hirme, milles ajakiri Üks üritab selgust tuua.
Kommentaare: 1