Kaunite silmade heaks

Allikas: www.maakodu.delfi.ee
Mitmekülgne ja tervislik toit, mis sisaldab rohkelt vitamiine ja mineraalaineid, aitab korras hoida ka silmade tervist. Millised toidud on kõige sobivamad selleks, et "toita" oma silmi ja pakkuda neile kõike vajalikku?
Kommentaare: 1
Õige toiduvalikuga on võimalik hoida ja parandada silmade tervist

Lapsepõlvest saati üritasid vanemad ja vanavanemad selgeks teha, et porgand on kasulik nägemisele ning aitab hästi näha ka pimedas. Ja sel on tõepõhi all. Kuid silmade tervise säilimiseks üksi porgandeist ei piisa. Säilitamaks teravat nägemist, vajab organism tervet kompleksi vitamiine ja mineraale. Näiteks kasulikud rasvhapped saadakse organismi ainult koos toiduga.

Silmade terviseks on vajalikud oomega-3 rasvhapped, mida saab rohkesti kaladest (lõhe, skumbria, heeringas, tuunikala, makrell).

Nägemisele mõjuvad hästi pähklid, nt mandlid, kreeka- ja pekaanipähklid. Eriti kasulikud on aga pistaatsiapähklid. Lisaks rohkele vase, magneesiumi, fosfori, kaaliumi ning kasulike rasvade sisaldusele, leidub pistaatsiapähklites ka luteiini ja seaksantiini. Mõlemad aeglustavad vananemisega seotud protsesse ning aitavad ära hoida kaed ja silma võrkkesta taandarengut.

Et aeglustada nägemise halvenemise protsessi, tuleb sagedasti tarbida toitu, mis oleks rikas vitamiinide (A, E, C ja B-rühma vitamiinid) ja mineraalide (tsink, kroom, seleen, vask) poolest. Menüüs peaksid olema ka taimsed õlid, kapsas, spinat, merikapsas, tsitruselised, roheline tee, porgand, tomatid, paprika, munad. Tsinki, kroomi, seleeni ja vaske leidub peaaegu kõigis köögiviljades ja teraviljades.

Silmade tervisele on head ka mustikad, murakad, sidrunväändik ja kibuvitsamarjad. Nende hooajal sööge neid eelkõige värskelt, talveks aga külmutage või keetke suhkruga hoidiseid. Mustikad on rikkad C, PP ja B-rühma vitamiinide poolest. Samuti parkainete, pektiinide, orgaaniliste hapete ja antioksüdantide poolest. Sidrunväändik teravdab nägemist ja aitab kaasa näha paremini eelkõige pimedas. Kuivatatud ja värskeid marju ja nende lehti lisage teele, magusaks tegemiseks kasutage mett. Kombineerides erinevaid toiduaineid saab silmi edukalt "toita" kõikide vajalike mineraalide ja vitamiinidega.

Lisaks mitmekülgsele toitumisele ei maksa unustada ka üldist silmade eest hoolitsemist. Töötades arvutiga, tuleks iga kahe tunni tagant teha 15 minutililsi pause. Silmi lõõgastavaid harjutusi tehke 5-7 minutit, kasuks tuleb ka ruumi tuulutamine. Sage pilgutamine aitab silmi ühtlaselt niiske hoida ning väldib silmade liigset kuivust.

Arvutiga töötades jälgige, et ekraan oleks silmadest 50-70 cm kaugusel. Ärge töötage hämarates ega pimedates ruumides. Töökoht peaks olema hästi valgustatud. Valgusallika puhul jälgige, et see ei pimestaks silmi.

Silmade väsimuse vältimiseks hoiduge toas kontrastidest: eredalt valguselt pimedasse ja vastupidi üleminek väsitab silmi ja on pikas perspektiivis silmadele kahjulik. Pidev sundasend pingestab kaela ja seljalihaseid, halveneb vereringe, tekivad peavalud ja kahjustub nägemine.

Originaalallikas: Мой прекрасный сад

Allikas: www.maakodu.delfi.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2018-08-16 01:08:58


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Kõik kommentaarid