Kerge kehameditatsioon

Proovi lihtsalt meditatsiooni "Rännak kehas". Meditatsiooni eesmärgiks võib olla rahunenud meelega millegi parem mõistmine või arusaamine, aga ka lihtsalt lõõgastumine, rahunemine, puhkus.
Tunne end oma kehas suurepäraselt!

Rännakule minnes võiksid olla pikali. Sule silmad. Oma meele rahustamiseks hinga mitu korda sügavalt kõhu kaudu sisse ja suu kaudu välja. Sa oled nüüd rahunenud. Sul on hea olla. Mitte ükski mõte ei häiri sind, millelgi muul pole praegu tähtsust. Oluline on vaid see, mida sa hetkel tunned. Mida sa tunned?

Mine ja vaatle seda, mida sa tunned. Kas tajud, kuskohas see tunne sinu kehas võiks asuda? Kui leiad selle koha, pane oma käsi sinna peale ning hoia seal. Koge seda tunnet. Koge, mis tunne on tunda seda tunnet. Kas see on meeldiv tunne? Või vastupidi, on see tunne ebameeldiv? Kas sulle meeldib , et see tunne sinu kehas on või sooviksid sa sellest vabaneda?

Vaatle, mida see tunne sulle öelda tahab. Miks ta seal on, sinu kehas? Ta on seal põhjusega. Kas oled püüdnud midagi alla suruda, pole tahtnud endale tunnistada, pole tahtnud näha? Isegi kui sa kõik alla surud ega midagi näha ei soovi, on tunne siiski olemas... sinu kehas...

Ta on seal ning ootab, et sa teda märkaksid. Et sa tegeleksid temaga, et sa vaataksid talle ometi kord otsa. Kas julged? Nüüd vaata teda... Ole tema sees. Luba tal end sulle näidata , nagu ta seda soovib. Kui tunned vajadust nutma puhkeda või südamest naerma hakata, siis tee seda, ära hoia ennast tagasi. Tee seda niikaua, kuni tunned, et saabub rahu, vaikus.. Kuni seda tunnet pole enam. Ta on lahustunud.

Nüüd palu oma kehalt andeks, et oled niikaua seda valusat tunnet endas hoidnud ja kehale sellega liiga teinud. Võid öelda oma kehale nii – "Kallis keha, palun andesta mulle, et olen sulle valu põhjustanud. Ma tänan sind, ja soovin sulle vaid parimat".

Kuula, kas su keha vastab sulle! Mida ta sulle ütleb? Kuidas su keha end praegu tunneb? Veel võiksid sa oma kehalt küsida, mis on see söök või jook, mida ta vajab? Võid näha seda pildina, tajuda lõhna või maitsena.

Lõpetuseks kiida oma keha, kui ilus, terve ja tugev ta on! Täna teda sõbraks olemise eest! Hinga mõned korrad sügavalt. Liiguta vaikselt varbaid ja sõrmi ning ava oma silmad. Sa oled täielikult ärkvel ning tunned end oma kehas suurepäraselt!

Autor: Maria Lepmaa

Lisa kommentaar

Kommentaarid