Elu eesmärk on armastada

Armastus - see on tunne, mida soovib terve inimkond leida ja kogeda. Me ei otsi enam armastatut enda kõrvale, me otsime armastust enda sisse. Seda võimsat tunnet, mis annab meile jõu ärgata igal hommikul ning saata korda suuri tegusid. Seda põlevat leeki, mis annab meile soovi liikuda, rääkida, mängida, õppida, areneda ning jõuda oma unistustemaale.
Kommentaare: 22

Hirm ja valu

Jätkame teemaga, kuidas tuua oma ellu rohkem rõõmu, silmadesse taas sära ja vajadusel keerata oma elus lausa uus lehekülg. Kuidas saada üle endas pesitsevast hirmust ja valust, mis takistab sul edasi liikumast?
Kommentaare: 8

Armastuse defitsiit

See, mis on nii loomulik, on järsku saanud tänapäeva suurimaks defitsiidiks. Meie vanematel pole enam aega ja meie lastel pole hiljem huvi. Lihtsam on oma valu kinni mätsida ja kasvatada krõbe koorik, kui näidata oma inimlikkust. Nõnda palju kohtab hukkamõistu, et inimesed ei julge enam olla inimesed, olla nemad ise.
Kommentaare: 8

Ausate ja heade meeste kaitseks!

See kiri on Eesti mehele. Just Sulle, kes Sa oled aus mees ja armastad oma naist, aga ometigi kuuled hommikust õhtuni alandavaid ning põhjendamatuid etteheiteid.
Kommentaare: 10

Vett lihtsalt pole

Mis saab siis, kui vett enam pole? Vesi on meie jaoks nii loomulik ja iseenesestmõistetav ning kohati läheb meelest hinnata tema rolli meie elus. Mikk Sarv meenutab meile, et peaksime veest rohkem lugu pidama.
Kommentaare: 1

Elu nagu kevadine tuul

Tänasel päeval mulle tundub, et meie elu on justkui praegune kevad. Kui hakkab tunduma, et nüüd ongi kõik ilus ning liblikad jäävadki kõhtu, siis ilmateade lubab juba varsti külma ilma. Kas meie elu pidevat muutumist saab kirjeldada praeguse kevadega?

Tõelised mehed ja naised?

Tõeliste meeste ja naiste jutt õhutab sugudevahelist vaenu ja see on igivana trikk. Seda on tehtud aastatuhandeid ja ikka astume kolinal sellesse vanasse pange. Tõelise mehe ja naise jutt on võimas relv vastassooga manipuleerimiseks. Kui mitte ette sööta seda vana jura, poleks naistel õpitud abitust ja meestel ülestimuleeritud agressiivsust.
Kommentaare: 8

Kuidas elada nii, et elu ei tapaks?

Miks selline raske pealkiri, küsite? Puhas tõlgendamise küsimus. Mingil imelikul põhjusel on surma käsitlemine meie kultuuriruumis suur tabu. Vaatamata tõsiasjale, et enamik meist siiski varem või hiljem sellest kehastusest lahkub.
Kommentaare: 1

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 275

Kas sinu valikud toetavad seda, kes sa tegelikult oled? Alustades suurtest valikutest, näiteks elukutse ning partner. Ja lõpetades väikestega, näiteks trenni asemel teleka vaatamine, mango asemel küpsise söömine jne.

Tiina Tiitus: Milline on õnnelik suhe?

Meie armastatud kolumnisti Tiina Tiituse raamat "Õnnelik suhe" ilmub 15. novembril. "See raamat räägib teekonnast ja armastuse äratundmisest. See on raa­mat­ minu teest, taipamistest, näge­mus­­test ja kogemustest selles elus," tutvustab Tiina Tiitus.
Kommentaare: 4

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 276

Seekordset tehnikat toetas elu sellega, et sain teemat kogeda täpselt kirjutamise ajal. Jätsin esimest korda lapse hoidjaga, keda ta (ja ma) ei tunne. Milline ideaalne võimalus lasta süütundel enda eest live’is rääkida.

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 277

Milline on sinu suhe vihaga? Kas sa tuled toime vihaga? Mida sa arvad vihast? Millised uskumused on sul vihaga seotud? Kuidas su perekond tuli toime vihaga? Kas sa lapsena tohtisid olla vihane? Kuidas sa praegu väljendad viha? Kas sa üldse väljendad?

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 278

Läksime perega seitsmeks kuuks Aasiasse elama. Peamine küsimus, mida kuulsime enne reisi kui ka reisi ajal: "Mida te seal tegema hakkate?" Me kumbki ei osanud enne reisi ja ka praegu vastata.

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 279

Kui oleme maandatud, siis tunneme end siin maailmas turvaliselt ning elusalt. Maandatud saame olla ainult läbi keha. Keha aitab meil tuua end hetkesse ning saada kontakti nii iseenda kui ka ümbritsevaga.

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 280

Millised inimesed on sinu ümber? Kas nad toetavad sinu uudishimu, tahet saada, teada, anda rohkem? Sinu haavatavust? Või sõjakust? Sinu emotsionaalsust? Või kindlameelsust? Kas nad toetavad sind, kui sa muutud? Püsiksid nad ka siis su kõrval? Või tunneksid nad end sinu muutusest ohustatuna?
Kommentaare: 2

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 281

Õpetamine on vastutus. Sõnu seades võiks igal õpetajal vasardada tühikute vahel teadmine, et tõde on kõigis ja kõiges. See, mis sulle sobib, ei pruugi sobida teisele. Vahet pole, kas sa oled guru või alles esimese eneseabi raamatu läbi lugenud. Sama teadmine võiks ridade vahelt ka lugejate, kuulajateni jõuda.

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 282

Millal on õige aeg rääkida kellegi olulisega teemadest, mis sind puudutavad? Näiteks elukaaslasega, et kirg on kadunud? Isaga teie omavahelisest suhtest? Ülemusega palgast? Ämmaga lastekasvatamisest? Sõbraga tülist? Jne.
Kommentaare: 1

Kuidas armastada iseennast?

Terve, loomulik ja harmooniline enesearmastus on sooja, meeldiva ja usaldusväärse inimese tunnus, kes oskab võrdselt hoolitseda nii enda kui ka oma suhete eest teiste inimeste ja maailmaga.
Kommentaare: 2

Tiina Tiitus: Naiselikkus

Naised tahaksid olla naiselikud aga kuidas seda teha? Mis on naiselik? Mis on see kummaline naiselik müsteerium, millest isegi naised ise aru ei saa?
Kommentaare: 2

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 283

Seekord kirjutan kadedusest. Teate küll, sellest kohutavast emotsioonist, millest kõik käsivad suure kaarega eemale hoida. See tunne kuulub isegi seitsme patu nimestikku!

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 284

On hirmus mõelda, et meie tänased valikud mõjutavad meie laste tulevikku. Veel hirmsam on mõelda, et nendega juhtub midagi. Kuid see on omamoodi pea liiva alla peitmine, kui arvame, et keelates või lapsi luku taga hoides või tema eest kõik ära tehes või õppetunnid ära õppides, suudame neid kaitsta.
Kommentaare: 1

Tiina Tiitus: mehelikkus

Kuuleme ümberringi palju karme hinnanguid meeste kohta. Kes on vägev mees, kes on tuhvlialune, kes on tõeline mees või kes on siga. Mis on mehelik, kust nad seda teavad? Milline on sobilik käitumine oma soole? Miks on nii palju viha ja hirmu seotud sooga ja eriti vastassooga?
Kommentaare: 6

Millal saabub õnn?

Õnn on alati ainult siin ja praegu. Kui teie pilk on ainult tulevikku suunatud, lootes kogeda midagi muud, kui see, mis parasjagu on, ja oodates, et muutuksid kõik inimesed ja asjaolud, peale teie, siis elu läheb vaikselt mööda, aga õnn jäi teil märkamata ja kogemata.

Tiina Tiitus: Valu vangid

Kui kõik hakkaksid tegema seda, mis nende südame hõiskama paneb, elaksime teistsuguses maailmas, sellises, nagu me tegelikult tahaksime elada. Vaata üle vanad "tarkused", mis sulle õpetatud on. Kui nad sind enam ei teeni, siis viska nad oma tõdede hulgast välja.
Kommentaare: 10

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 285

Peame oma hirmudele nõiajahti. Kuid tegelikult pole ju asi hirmus, vaid teadmatuses. Aga kui sa teadlikult märkad oma hirmu, siis on sul alati võimalik valida mitme valiku vahel.
Kommentaare: 1

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 286

Keegi ei ole täiuslik. Kui sa eitad oma vigu, siis sa ei võta vastutust ning ei õpi. Ära õppimiseks tuleb asi omandada, see tähendab, enda omaks võtta.
Kommentaare: 3

Tiina Tiitus: Ole tubli!

Miks me soovime teistele, et nad tublid oleksid? Kas nad siis juba ei ole piisavalt? Teisele inimesele seda soovides eeldame, et praegu ei ole ta tubli.
Kommentaare: 14

Tiina Tiitus: Kas suhtega on võimalik tööd teha?

Meile õpetatakse, et suhtega on vaja tööd teha, suhte loomine ja koos hoidmine on üks raske töö. Terapeutide vastuvõttudel käivad paarid otsivad lahendust küsimusele, mis nende suhetes viga on ja mida saaks parandada. Ja need on need tublid, kes pole lootusetult käega löönud.
Kommentaare: 12

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 287

Kas oled kogenud vabanemist, kui oled lahti lasknud hirmust või probleemist ning usaldanud midagi suuremat nii endas kui ka universumis? Mis motiveeris sind nendel hetkedel ja milline oli lõpptulemus?

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 288

Ma arvan, et aeg-ajalt on hea küsida endalt suhtes olles küsimusi. Miks sa oled suhtes? Miks just selle inimesega? Kas kõik su vajadused on täidetud? Millest on sul puudus? Mida üleliia?

Kes alustab?

Naine annab loa kõigeks, mis hakkab või ei hakka suhtes juhtuma. Ta võib ka võidelda võidu nimel, see on kõigi isiklik valik vastavalt meie elude kogemusele. Kuid kui meie sisemine naine annab loa edasi minna ilma sõjata, algavad uued mängud uues liivakastis.
Kommentaare: 4

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 289

Hirmudel on alati iva, põhjus, kuid peamiselt - neil on alati LUGU. Palju hirme on põhjendamatud, kuid see ei tee neid valeks, vaid sinu osaks. Kui sa ütled, et nad on valed, siis sa ütled, et sina oled vale.

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 291 ja 290

Vastuvõtmise teemat võib lõpmatuseni avastada, iga tahu alt avaneb uus arusaam. Koorid nagu sibulat kiht kihilt. Seekord kirjutan vastuvõtmisest inimsuhetes.
Kommentaare: 1

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 292

Ilu ei tule ainult väljast. See on mingi sisemine olemus. Õigem oleks öelda, et ilu on sisemine olemine. Ilu on oma kehas olemine (mitte mõtetes, soovides, kujutlustes ringi rändamine). Sisemine olemine tuleb siis, kui sa lased minna fikseerunud kujutlustel "milline on ilus" ning oled valmis oma keha kuulama.
Kommentaare: 1

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 293

On üks teooria, mis ütleb, et me otsime enda kõrvale neid inimesi, kellel on kõige raskem anda meile seda, mida kõige rohkem vajame. Näiteks vajad sa üle kõige hellust, kuid leiad enda kõrvale mehe/naise, kellel on hellust kõige raskem anda/välja näidata.
Kommentaare: 1

Tiina Tiitus: Vanadest tüdrukutest ja vanadest poistest

Milline on naiselik naine, milline mehelik mees? Lihtsam on lüüa käega, kui saada vastuseid. Mõned väga visad inimesed on jõudnud nende saladuste jälile, kuid siis ilmub uus küsimus: kuidas seda saavutada?
Kommentaare: 6

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 294

Ükskõik, kui väga sa ei tahaks olla uhke, kummist rinnaga, siis ebakindluse perioodidel küsi toetust ja armastust. See avab sinu ja teiste südameid. See aitab sind hoida laetuna. See aitab hirmudega toime tulla.

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 295

Nõudmine on tugeva energiaga tegevus, millel võivad olla ohtlikud tulemused. Põhimõtteliselt on see sama, mis soovimine, aga gramm kangem. Seega on ka tulemus gramm kangem. Tuleb olla vastutav oma nõudmiste eest ning mõelda kaugemale kui hetk.

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 296

Läbi keha me tajume elu, läbi keha toimivad kõik meie viis meelt, mis annavad naudingu või rahulolematuse. Neale Donald Walch ütleb: "Naudi kõike, aga ära vaja midagi." Nii kaua, kuni me ei jää asjadest sõltuvusse, kuni me ei vaja midagi, kuni asjad ei sega meie elu, võib siin elus kõike nautida.
Kommentaare: 2

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 297

Vahel tuleb ette sellised perioode, kus kõik kisub viltu. Juhtuvad ootamatud asjad. Need, mida sa ei plaaninud. Kuid püüa neid armastada, sest elu on turvaline. Ta peab olema. Kõigel on kõrgem eesmärk. Vali seda uskuda.
Kommentaare: 3

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 298

Ükskõik millisel uuel rännakul sa parasjagu oled, tekib vajadus õpetaja järele. Keegi, kes aitaks ja suunaks, kui on raske või kui on vaja kuskilt läbi minna. Keegi, kes aitab su energiatel voolata.
Kommentaare: 1

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 299

Hingesugulus ei ole ainult roosamanna, vaid usalduse õppimine ning julgemine tuua oma luukered valguse kätte. Usalduses peitub armastus. Alati on risk, et teisele ei sobi sinu mineviku haavad ja teod. Kuid riskimata loobume juba eos võimalusest saada kontakti millegi tõelisega.

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 300

Tänapäeval arutatakse palju teemadel, milline on naiselik naine ja mehelik mees. Räägitakse, et mõlemaid tuleb tikutulega taga otsida. Naised olevat mehelikus energias ja mehed naiselikus. Kuidas seda muuta ja tuua endasse tagasi õige energia?
Kommentaare: 1

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 301

Kas poleks mõttekas olla enda vastu aus, teades, et need inimesed, kes sinu ümber on, aktsepteerivad ja peavad tõelisest sinust lugu? Selle asemel, et omada enda ümber inimesi, kellele meeldib ainult sinu mask?

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 302

Tingimusteta armastuses on midagi hingematvalt ilusat. Võib-olla sellepärast, et oma ego tõttu suudame seda harva kogeda? Lapsed ja loomad on abitud, nad sõltuvad meist, täiskasvanutest ja nad suudavad sedasi armastada.

Mikk Sarv: Kes me oleme?

Nüüd, kus 95 aastat on möödas meie riigi väljakuulutamisest ja viis aastat on veel esimese sajandini, veereb mõte taas küsima: kes me eestlastena siis ikkagi oleme?

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 303

Avastasin end paar päeva tagasi kurtmas, kuidas mul midagi pole ning teistel on. Puudusteadvus on osav ligi hiilija, sa ei saa arugi, kui ta on juba jälle end sinu mõtetesse ja tunnetesse sättinud. Ja nii ongi, et siis märkad kõike seda, mida pole või mis halvasti on.

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 304

Väeloomi võib olla üks või mitu. Nad võivad tulla ning minna, kui õppetunnid õpitud või siis olla sinu alatised saatjad. Väeloom on energia, millel on teatud looma projektsioon. Sellel energial on sinu väeloomale omased füüsilised ning kultuurilised omadused, mis on meile olulised.
Kommentaare: 1

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 305

Luba endal olla laps. Üks parimaid viise enda lapselikkusega kontakti saada, on mängida mänge. See "äratab" meie ajus need osad, mis käivitavad loovuse.

TIINA TIITUS: Sammud kõrvaltoast

Meie uskumuste süsteem on see, mis ei luba meil olla vabad. Enamus sellest süsteemist oleme endasse võtnud väga varajases lapsepõlves. Kas elu on hädaorg või põnev seiklus? Kas kõrvaltoast tulevad sammud lubavad armastust või hirmu? Kui tahad, et muutuks su elu on vaja muuta oma uskumuste süsteemi.