Kõnni oma tervis paremaks!

Allikas: http://eviva.ee
Vaid 30 minutit päevas 5 korda nädalas mõnusas tempos kõndimine, näiteks poodi või sõbrannale külla, tööle või niisama peale õhtusööki, parandab tervist kogu lihaskonda, siinjuures ka kõhulihaseid ning meeleolu. Mida kõndimine sinu organismile annab?
Kommentaare: 3
Kõndida võib nii linnas, metsas, pargis, rannas või miks ka mitte kaubanduskeskuses – tähtis on vaid järjekindlus ning liigutamise nautimine

Sport on tihtipeale vigastusterohke ning teatavat varustust või aega nõudev tegevus. Heaks alternatiiviks on heas tempos kõndimine – see ei vaja vastavaid ekstra riideid, jalanõusid ega suurt pingutust, kuid tulemused on märgatavad ja uskumatult kasulikud.

Kõndimise kasu organismile:

1. Vähendab glaukoomi (silmahaigus ehk roheline kae) haigestumise riski.
2. Tõstab endorfiinide hulka kehas – leevendades stressi, pingeid, viha, kurnatust ja segaduses oleku tunnet 10 MINUTIGA!
3. Vähendab Alzheimeri tõve soodumuse riske 5 aasta võrra.
4. Limiteerib külmetushaigusi, vähendades nakatumise riski.
5. Parendab südame tervist, suurendades südame löögisagedust ning tsirkulatsiooni.
6. Kaasab õla ning käte lihaste töö.
7. Parendab vererõhku.
8. Kaasab kõhulihaseid.
9. Kasvatab luumassi – vähendades osteoporoosi (luude hõrenemise) riski.
10. Vähendab 31% käärsoolevähki jäämist naistel.
11.Tugevdab jalgu – kaasates töösse nelipealihased, puusa painutaja lihased ning hamstringid.
12. Parendab tasakaalu, ennetades kukkumist.
13. Kulutab rohkem rasva kui sörkjooks!

Lisaks ei põruta kõndimine jooksmisega võrreldes põlvi ja ei koorma selga. Päikselise päevaga saab 30 minuti jooksul kätte oma D-vitamiini vajaduse ning kehvema ilmaga saab organism meie kliimas nii vajalikku karastumist.

Kõndida võib nii linnas, metsas, pargis, rannas või miks ka mitte kaubanduskeskuses – tähtis on vaid järjekindlus ning liigutamise nautimine.

Siinkohal tõstaksin au sisse ka kepikõnni. Viimane on häbitult maha tehtud ja põlgusega pensionäride harrastuseks tembeldatud. Tegelikult on see aga suurepärane võimalus alustada sportimist pärast pikka aega, kui kehakaal on suur või joosta ei meeldi ja jõusaalis olla ei taha. Siinjuures käivad hooga kaasa ka käed, mis on üldise koormuse saavutamiseks väga oluline. Lisaks saad ka keppide abil teha teisi harjutusi, näiteks kükke (asetades kepid õlgadele), teha venitusharutusi sealjuures hoides tasakaalu.

Valige mõnus tempo, pange vastavalt ilmale ennast riidesse ja nautige oma keha liikumist.

Treenige kõndides oma tervise heaks!

Kelli Palmiste
Eviva OÜ

Allikas: http://eviva.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2018-08-16 01:19:39


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Alkeemik
2014-04-22 15:59:54
Ei olegi väidetud, et jooksmine on halb - jooksmine on väga hea treeningviis, kui seda teha õigesti.
Samuti on 13 punkti all mõteldud enam sellist sörkjooksu, kus õieti ei liigutagi ning tehakse seda vähe läbimõeldult.
Ja kõnni all on siin ka mõteldud heas tempos kiirkõndi, kus käed käivad hoogsalt kaasa.
Igaühe jaoks on olemas õige treenimisviis.
Alkeemik
2014-04-02 13:22:30
Enamik neist effektidest kasnevad ka jooksmisega, ja palju tõhusamalt. Suisa vale aga on 13. punkt- joostes on pingutus kordades effektiivsem kui kõndides, vastavalt ka "rasvakulutamine". 15 min. jooksu = 60 min. kõndi
Kõik kommentaarid