Asu oma elu juhtima!

Oma elu juhtimine eeldab vastutust. Vastutust oma elu ja tegude ees. Lisaks on sul vaja vastutada ka oma emotsioonide ja mõtete eest, mille enda sisse lased. Kas need teevad sulle head või halba? Vastuta ja asu oma elu peremeheks.
Kommentaare: 9

11 tõde, mida vanemad peaksid lapsele kooli kohta rääkima

Esimene koolipäev on jälle käes ning paljud vanemad saadavad oma lapsed kooli. On mõned lihtsad ning elust endast pärinevad tarkuseterad, mida teavad kõik need, kelle koolitee on seljataha jäänud. Tutvustage neid tõdesid ka oma lastele.
Kommentaare: 10

Keha on hinge kodu

Kui vaatame maja kui sümboolset mudelit ühelt poolt kehasüsteemidest ja teiselt poolt meeles valitsevatest mõttemustritest, võime näha põnevaid paralleele. Astu oma kujuteldava maja uksest sisse, uuri ruume ja pane tähele detaile. Ära anna hinnanguid, vaid ole uudishimulik! Sind ootab ees põnev rännak!
Kommentaare: 5

Brené Brown "Ebatäiuslikkuse kingitused". Sinu teejuht kogu südamest elamise juurde

Brené Brown, tänapäeva tuntud ning tunnustatud teadlane ja kirjanik, kirjutab raamatus "Ebatäiuslikkuse kingitused" häbitundest, endale truuks jäämisest ning muudest enesehinnanguga seotud probleemidest. Ta toob esile kümme põhimõtet, kuidas elada kogu südamest.
Kommentaare: 6

Hea karma kunst Tiibeti moodi, 1 osa. Ainuüksi mõtlemine karmast loob head karmat.

Üha rohkem inimesi toovad asjade ja sündmuste mõtestamisel põhjendusena välja sõna "karma", imetledes või ka kadestades neid, kel tundub olevat mõnusat elu loov hea karma ning tundes hirmu halva karma ja selle tagajärgede ees.
Kommentaare: 4

Õnn on meie valik

Õnn on see miski, mida otsib terve inimkond - püsivat head tunnet, nautimaks oma unistuste elu. Ükskõik, kui palju on sel teemal raamatuid kirjutatud või seminare korraldatud, ei oska inimesed seda ikka veel leida. Võib-olla see jääbki müstiliseks otsinguks või ehk me siiski leiame selle õnne valemi?
Kommentaare: 4

7 põhjust, miks tegeleda oma sisemise arenguga

Üks parim viis ise ennast tundma õppida, on välja lülitada kõik see, mille rüppe me tavapäraselt põgeneme - olgu selleks teler või internet, raamatud või muusika, kodutööd või suhtlemine teistega. Vaid päris vaikuses, kohtudes oma meelega, õppides seda jälgima ja ohjama, on võimalik saada endale parim sõber kogu eluks - MINA ISE.
Kommentaare: 2

Kuidas leida õiget sihti ja tegeleda sellega, mida armastad

Kuidas leida oma kutsumus? Miks on prestiiž kire vaenlane? Kuidas saavutada tasakaal sõbrunemise ja piiride seadmise vahel? Oleme siia kogunud seitsme suure mõtleja kaemused, kuidas muuta kutsumus oma elukutseks.
Kommentaare: 3

Iga teekond alaku südamest

Küll oleks lihtne elada, kui õnnestuks igal hetkel oma südant kuulata ja südamega otsustada! Kui võtaksime oma südant kuulda, siis oleks palju vähem valesid valikuid, tagantjärele kahetsemist, süütunnet ja süüdistamist.
Kommentaare: 7

Haara elu oma kätesse!

Kui tunned, et sinu elus pole midagi, mis sära silmadesse tooks ja südamesse soojuse või tunned, et sa vajad muutust, siis riski. Visualiseeri ja meenuta endale, et sul on vaid üks elu. Elu seda täiel rinnal ja nautides.
Kommentaare: 2

Võõra keele õppimine pidurdab aju vananemist

Võõrkeelte õppimine aeglustab aju vananemist ning sellest on kasu isegi siis, kui teine keel õpitakse täiskasvanueas, näitas Šotimaal tehtud uuring.
Kommentaare: 2

11 nippi hajameelsuse vastu

Kellel meist ei juhtuks vahel nii, et mõnikord kaovad võtmed, teinekord ei leia vajalikke dokumente üles just siis, kui neid kiiresti tarvis on. Õnneks on olemas lihtsaid ja hästi toimivaid nippe, kuidas oma mälu heas vormis hoida.
Kommentaare: 2

19 raskust, mis tuleb edu saavutamiseks ületada

Sa pead tegema midagi sellist, mida mitte keegi teine ei tee. Midagi sellist, mis sind hirmutab ja paneb mõtlema, et kaua sa suudad veel vastu pidada. Need on asjad, mis defineerivad sind. Need on asjad, mis eristavad keskpärasuse meeletust edust.
Kommentaare: 2

16 põhjust, miks järgida oma unistusi

Unistus, visioon, eesmärk, soov on märksõnad, mida me kõik teame, kui püüdleme edu suunas; kuid selle püüdlemise kestel unustame vahel, miks on nii tähtis neid järgida.
Kommentaare: 3

Orja lugu ehk vaimse-geneetilise pärandi tagamaadest ja mõjust

On võimalik programmeerida endale kestvalt sisse ooteperiood, nägemata, et ainult selles elataksegi. On võimalik kujundada elustiiliks pidev ootus ja lootus kunagi tulevikus terendava õigema, parema, täiuslikuma jne nimel. Kuid, mis saab siis, kui see jääb tulemata?
Kommentaare: 8

Mõista ja andesta

Jätkame eelmisel nädalal alustatud teemaga. Mõista ja andesta - kõlab justkui väga lihtsalt. Tegelikult pole see nii kerge nagu üks pluss üks on kaks. Teises etapis on sul vaja esmalt andestada. Andestada millele või kellele? Iseendale!
Kommentaare: 1

Jõusaal tahtejõule

Tahtejõud on nagu muskel, mis pidevast kasutamisest väsib. Seetõttu pole mõtet peale rasket tööpäeva kommiletist väga lähedalt mööda minna, kuna meie võime kiusatusele vastu panna on nõrgendatud. Kõige lihtsam tahtejõu "võimlemise" harjutus on alustada väikestest muudatustest!
Kommentaare: 1

Robin Sharma 10 elutõde

Tuntud kirjanik ja koolitaja Robin Sharma on vaadelnud palju erinevaid inimesi, nii halvasti kui ka hästi käituvaid. Ta on selle põhjal pannud kokku 10 tabavat ja elementaarset soovitust, et meil kõigil oleks lihtsam elada.

Vana-Rooma tarkused. I osa

Kipume arvama, et meie aja inimesed on kõige targemad ja teavad elust ning maailmas toimuvast rohkem kui varem elanud inimesed. Siin on tõestus, et on aegumatuid tarkuseid, mis on meile edasi antud sadade aastate tagant.
Kommentaare: 2

Ole sina! Ole eriline!

Kas sa oled end iial veidralt tundnud? Oled sa tundnud end kõigist teistest inimestest erinevana? Kas sa oled alati teadnud, et oled eriline, aga ühtlasi ka püüdnud seda varjata kõigi – kaasa arvatud iseenda – eest? Oled sa otsustanud pigem teeselda, et oled samasugune nagu kõik teisedki?
Kommentaare: 2

ALKEEMIA ÕPITUBA I: "Elektromagnetväljad meie igapäevaelus"

Pühapäeval, 16. veebruaril kell 14-18 toimub Tallinnas esimene osa Alkeemia Õpitubade sarjast, kus TTÜ doktorant Tarmo Koppel peab loengu teemal "Elektromagnetväljad meie igapäevaelus" ning õpetab praktilisi võtteid, kuidas end kaitsta.
Kommentaare: 5

Ükskord saabub sinu päev!

Pole vahet, kas soovid saada edukaks, jõuda tippu või täita lihtsalt oma unistus õnnelikumast elust, teekond sinnani on ikka ühtemoodi. Pead endasse ja oma unistusse uskuma, tegema vigu, kukkuma ja taas püsti tõusma, kuid sa ei tohi mitte kunagi alla anda.
Kommentaare: 4

13 asja, mida vaimselt tugevad inimesed väldivad

Läbi aegade on suured juhid muretsenud füüsilise tugevuse ja tervise pärast, kuid lõpuks on ikka selgunud, et vaimne tugevus võib olla isegi tähtsam.
Kommentaare: 2

Teadlikkusest tarkuseni

Mu Tiibeti õpetaja on ütelnud, et inimkonna hädade põhjus on ennekõike teadmatus ja rumalus. Mulle endale tundub aina enam, et teadmised on pea kõigile kättesaadavas kauguses, aga lollusega on tõesti keeruline toime tulla.
Kommentaare: 3

Ela oma unistuste nimel

On asju, mida me tahaksime kogeda, kuhu me tahaksime minna, mida tahaksime saavutada....aga... See lihtne "aga" saab paljudel juhtudel takistuseks, mis ei lase oma soove ellu viia. Jäta see oma sõnavarast ja mõtetest välja ning tee seda, millest oled unistanud.
Kommentaare: 1

Naudi hetke!

Hea ajajuhtimise tundemärk on oskus hetke nautida. Sealjuures ütleb sõna "hetk" juba ära, et selleks ei pea kulutama palju aega. Küsimus on pigem oskuses või tahtmises sellist viivu leida. Kuidas siis planeerida neid meelepäraseid sekundeid, minuteid ja tunde, mis tõstavad elukvaliteedi uuele tasemele?
Kommentaare: 1

Meie elu niiditõmbajad

Olete täheldanud, et vahel on tunne, nagu keegi või miski juhiks meie käitumist? Vahel ärritume mõne pisiasja peale, samas kui hoopis tõsisem probleem võib meid külmaks jätta. Ennast jälgides tekkis mul küsimus, kes või mis mind siis tegelikult juhib, kui ma ise ei ole alati oma tunnete peremees?
Kommentaare: 3

R2 saatele "Hallo, Kosmos!" andis intervjuu legendaarne vaimne õpetaja Eckhart Tolle

Sel pühapäeval, 1. detsembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külalisteks maailmakuulus vaimne õpetaja ECKHART TOLLE ja tema kaaslane KIM ENG.

Enesekontroll on muskel, mis vajab trenni!

Kas enesekontroll on pidev võitlus enda sisemise kuradikesega, kes tahab kohustustele käega lüüa? Tegelikult on enesekontroll midagi palju enamat ja kindlasti mitte lihtsalt enesepiitsutamine.
Kommentaare: 1

7 viga, mida kõik meist teevad

Inimese aju ei ole veatu. Kuigi tegemist on väga võimsa ning kergesti kaasaskantava masinavärgiga, on tal omad nõrkused. Ajul on psühholoogiline kalduvus teha kindlat tüüpi vigu. Neid vältida on raske, kuid nendest teadlik olles on võimalik neid arvesse võtta ning oma mõtlemisprotsessi ümber suunata.
Kommentaare: 1

Alkeemia Akadeemia loomingulisuse kursus "LOOVUSE TEEL", I osa

"Loovuse teel" on vaimne tee suurema loovuse juurde, kuuenädalane loomingulisuse kursus, mida juhendab Inglise kunstnik CRYSTAL KERSHAW.
Kommentaare: 3

Clint Eastwoodi tsitaadid

Clint Eastwood on tuntud USA filminäitleja ja Oscariga pärjatud filmirežissöör ning produtsent. Siin mõned tema poolt välja öeldud kõnekad tsitaadid.

Clint Eastwoodi tsitaadid

Clint Eastwood on tuntud USA filminäitleja ja Oscariga pärjatud filmirežissöör ning produtsent. Siin mõned tema poolt välja öeldud kõnekad tsitaadid.

Jaan Krossi 15 populaarsemat tsitaati

Jaan Kross: "Kui sa tahad pidada raudseid põhimõtteid, pead sa olema ise terasest poiss. Ja suutma murda oma põhimõtte aeg-ajalt, mõnikord — krõksti pooleks. Et näidata, et sa oled oma põhimõtte peremees. Mitte oma põhimõtte ori."

Madonna 6 tsitaati

Madonna, sünninimega Madonna Louise Ciccone, on ameerika poplaulja,kes oma enam kui 25 aastat kestnud karjääri jooksul on olnud üks maailma edukamaid muusikuid. Siin mõned tema mõtted elu kohta.
Kommentaare: 1

Arnold Schwarzeneggeri 6 reeglit

Inimesed küsivad minult väga tihti, mis on edu saladus? Minul on selleks kuus reeglit, mida igapäevaselt järgides on võimalik saavutada rahulolu ja olla edukas.
Kommentaare: 2

Teetähised loomuliku ja tervikliku juhtimise suunas

Kui rääkida loomulikust juhtimisest, siis tähenduslike vestluste ellukutsumist inimeste vahel võimaldavad mitmed kaasavad meetodid. Milline on aga kaasav juht? Mis on avatud ruum, ring või maailmakohvik?
Kommentaare: 1

Ergutid ajajuhtimise teenistuses

Kas on olemas dopingut ka ajajuhtimises? Millised on meie vaimseid ja füüsilisi ajajuhtimisalaseid võimeid parandavad ergutid? Kuidas neid tarbida nii, et nad tõepoolest meid aitaksid ja ei tekitaks negatiivseid kõrvalmõjusid?

19 lihtsat asja, mida mitte teha, et elada rõõmsamalt ja muretumalt

Need on mõtted, mille järgi ma ise püüan igapäevaselt elada, vahel tuleb küll komistamisi ette, aga üldpildis olen suutnud, mida aeg edasi, seda rohkem, neid ideid järgida. Nende mõtete rakendamine on mind nii mõnestki raskest hetkest või sündmusest üle aidanud.
Kommentaare: 4

Parimatest parimad teevad midagi teisiti

Miks mõned sportlased saavad olümpiavõitjaks? Kuidas ühtedest lauljatest tulevad tipud? Kuidas osad inimesed jõuavad sama ajaga rohkem kui teised? Parimatest parimate käitumismustrit uurides selgub, et nad teevad midagi teisiti – kulutavad oma aega pisut isemoodi ja meil on sellest nii mõndagi õppida.

15 A. H. Tammsaare populaarseimat tsitaati

Anton Hansen Tammsaare on armastatud ja tunnustatud kirjanik, kes on läbi oma teoste tuttav pea kõigile eestlastele. Tema poolt välja öeldud tsitaadid on tabavad, vaimukad ja säravad.
Kommentaare: 6

Lilleoru saab 20. aastaseks ja ootab kõiki juubelile!

Eesti vanim vaimne keskus ja ökokogukond avab uksed kõikidele huvilistele sel laupäeval, 1. juunil kell 12. Juubelipidustused kulmineeruvad õhtuse tantsu, laulu ja Jagaspace'i muusikaga.

Kasuta tahtejõudu targalt!

Teadlased on jõudnud arusaamisele, et inimesed kulutavad tervelt neljandiku päevast ehk neli tundi ihadele vastupanemiseks, kuid tõeliselt vastu panna õnnestub vaid pooltel kordadest. Mida teha? Kas anda kiusatustele järele või õnnestub tahtejõudu kuidagi targalt kasutada?
Kommentaare: 2

Sõnade vägi

Päevik aitab leida tähenduse. Kirja läheb see, mis on emotsionaalselt tähtis. Kui paneme olulised elusündmused kirja, siis jäädvustame hetke nii, nagu seda hetkel tajume. Hiljem kirjapandut uuesti lugedes taipame, et kogemused on nagu pärlid üksteise järel reas, iga järgmine on välja kasvanud eelmisest, iga mõtte ja teoga loome oma tulevikku.
Kommentaare: 2

Kuidas hommikuti maast lahti saada?

Hommikune äratus paneb paika algava päeva meelsuse – kas pigem tore ja asjalik või stressirohke ja ebaefektiivne. Kuidas siis hommikuti maast lahti saada?
Kommentaare: 1

10 motiveerivat mõtet

Kuidas jääda alati endale kindlaks ja uskuda oma võimetesse? Kuidas mitte kaotada lootust raskel ajal, kui kõik tundub viltu vedavat? 10 motiveerivat mõtet aitavad lihtsalt ja selgelt sind õigel teel püsimisel.

Kuidas juhtida aega nädalavahetusel?

Nädalavahetus on ukse ees ja lõpuks ometi ei pea mõtlema efektiivsusele või tööle, saab puhata! Ent ometi... tihti kulub puhkepäevadel aeg käest ära nii, et midagi meeldivat ei jõuagi teha. Mida peaks silmas pidama, et nädalavahetuse aeg oleks hästi kulutatud?
Kommentaare: 1

Kuidas panna teisi tegema asju, mida nad teha ei taha

Mida saaksime ise ära teha selleks, et meid ümbritsevad inimesed peaksid kinni eelkõige meid puudutavatest kohustustest? Kuidas panna teisi tegema asju, mida nad teha ei taha?
Kommentaare: 3

Igavus tuleb kasuks

Kas lastel tohib olla igav? Keegi ei väida, et igavus oleks mõnus tunne. Ent just seetõttu peab lastel laskma igavleda, kuna sellest tundest pääsemiseks peavad nad midagi välja mõtlema. Igavus aitab neil arendada fantaasiat ja avada sisemist loomingulisust.

Veel ainult täna on avatud võimalus pääseda TEDxTallinnale!

Kiirusta, sest vaid kolmapäeva, 3. aprilli hilisõhtuni on võimalik Hooandjas registreeruda 3. mail toimuvale TEDxTallinn 2013 inspiratsioonikonverentsile.
Kommentaare: 1