Laupäeval toimub ühismeditatsioon Eesti ja eestimaalaste hüvanguks

Sel laupäeval, 3. mail toimuva üle-Eestilise talgupäeva Teeme Ära raames viiakse kell 9, 10 ja 14 läbi ühismeditatsioonid, millega soovitakse panustada Eesti ja eestimaalaste hüvanguks ja kaitseks.
Maailmas on ühismeditatsioonide teemal tehtud palju teaduslikke katseid, mille tulemused näitavad, et sõltuvalt sellest kui paljud inimesed korraga sama mõtet mõtlevad, tahte jõud kordistub

Teeme Ära talgud, mis sai tõuke 2008. aastal toimunud suurest prügikoristusest, on suurepärane võimalus koristamiseks ka energeetilises plaanis, mille mõju ulatub füüsilisele tasandile.

Eesmärk:
Et elu Eestimaal oleks harmoonilisem, turvalisem ja külluslikum.

Toimumiskoht:
1) Igaüks saab mediteerida talle sobivas asukohas või mõttekaaslastega kokkulepitud kohas.
2) Viimsis Lubja küla külaplatsil Majaka juures, kohapeal on juhendamas Kreet Rosin (tel. 5266988), kogunemine kl 8.45.
3) Pärnus Steineri aias, kohapeal on juhendamas Liis Luik (tel. 5645 2563), kogunemine kl 8.45.
4) Tartus Toomemäel Ajaloomuuseumi kõrval varemete juures, kohapeal on juhendamas Anne Toots (tel. 5176651), kogunemine kl 8.45.
5) Rakveres Laada 6 B, (1.korrus, tantsustuudio saal), kohapeal on juhendamas Merje Poom (tel. 5130381), kogunemine kl 8.45.
6) Viljandis, kohapeal on juhendamas Ade Ley (tel. 5039886), kogunemine kl 9.45.
7) Saaremaal, kohapeal on juhendamas Katrin Kivi (tel. 513 7511), kogunemine kl 13.45.
8) Tabasalus looduspargis (Rimi juurest minna mere poole lõkkeplatsile), kohapeal on juhendamas Viigi Saksakulm (tel. 5145078), kogunemine kl 8.45, 9.45 ja 13.45 (osale kõikidel kellaaegadel või vali üks aeg). Kes soovib, võib kaasa võtta reha, et meditatsioonide vahepeal korrastada Tabasalu loodusparki.
9) Haapsalu lähedal Lipu talu, Oru küla, Lääne-Nigula vald, kohapeal on juhendamas Silja Lipp (tel. 56622942), kogunemine kl 13.45.
10) Kadrinas Lauli Loovstuudios (Undla küla, Kadrina vald, Lääne-Virumaa), kohapeal on juhendamas Heli Preismann (tel. 521 1123), kogunemine kl 9.45

Maailmas on ühismeditatsioonide teemal tehtud palju teaduslikke katseid, mille tulemused näitavad, et sõltuvalt sellest kui paljud inimesed korraga sama mõtet mõtlevad, tahte jõud kordistub. Ühismeditatsiooni ellukutsuja Kreet Rosin plaanib ka edaspidi läbi viia ühismeditatsioone kui tahteeksperimente leevendamaks mitmeid ühiskondlikke hädasid või kitsaskohti.

TEEME ÄRA talgupäev toimub sel laupäeval, 3. mail üle kogu Eesti

Eestis on palju häid ja kasulikke asju ning suure osa neist on algatanud täiesti tavalised inimesed. Üks sellistest ettevõtmistest on kogu maailma jõudnud Teeme Ära koristustalgud, mis toimuvad üle-eestiliselt sel laupäeval, 3. mail, kuid pisteliselt ka varasematel ja hilisematel kuupäevadel. Praegusel hetkel on registreeritud 1594 talgut ja 15 304 talgulist.

Mis on talgupäev ning millal see toimub?

Teeme Ära talgupäev toimub traditsiooniliselt maikuu esimesel laupäeval, tänavu 3. mail 2014. Talgupäeva eesmärk on edendada ettevõtlikkust ja aktiivset eluhoiakut, parandades seeläbi meie ühist elukeskkonda ning tugevdades kogukondi tervikuna.

Üle-eestiline Teeme Ära talgupäev sai tõuke 2008. aasta suurest prügikoristusest ning sellele järgnenud 2009. aasta mõttetalgutest. Alates 2010. aastast on talgute korraldamine iga aktiivse kodaniku, kogukonna ja ühenduse võimalus midagi oma elukeskkonna heaks teha. Seejuures otsustades ise, mis vajab ärategemist koduümbruses või kaugemal. 2013. aasta talgupäeval korraldati üle Eesti 1522 eriilmelist talgut kokku 40 098 osalejaga.

Teeme Ära liikumine maailmas

Tänaseks on Teeme Ära algatus jõudnud rohkem kui sajasse riiki. Maailma eri paigus on Eesti 2008. aasta koristuspäeva eeskujul korraldatud oma koristuspäevi, mis jätkuvad ka tänavu. Kuigi eestimaalaste jaoks on koristustalgud nüüdseks vaid üks võimalikest talguliikidest teiste seas, oleme oma talgupäevaga seeläbi ka maailmakoristuse kaardil.

Infoks talgupäeval osajelatele:

Vaata üle talguinfo, pane kirja kogunemiskoht ja telefoninumbrid!

Otsi Teeme Ära lehelt www.teemeara.ee veel kord üles talgud, millele oled registreerunud ning vaata, kas nende kohta on lisandunud uut infot. Palun kirjuta üles või trüki välja ning võta talgupäevale kaasa oluline info: talgute kogunemiskoht ja talgujuhi telefoninumber. Kirjuta üles või salvesta telefoni ka talgupäeva infonumber 535 64 100 - sellelt saad vajadusel alati abi küsida.

Võta kaasa sobilik varustus!

Kindlasti tuleb tähelepanu pöörata oma riietusele ning jalanõudele. Soovitame riietuda kihiliselt, siis saad riideid vastavalt sellele, kas hakkab palav või külm, ära võtta või juurde panna. Pane selga riided, mille määrdumine või rebenemine ei tee meelehärmi. Kindlasti võta talgupäevale kaasa pudel joogiveega. Kui lähed autoga, oleks hea üle vaadata autoapteek. Ühtlasi kontrolli, et mobiiltelefoni aku oleks täis laetud!

Talgupäev toimub iga ilmaga

EMHI ennustuse kohaselt tuleb kena kevadine talguilm. Ilmatargad lubavad vahelduva pilvisusega ilma, kohati sajab hoovihma. Puhub loode- ja läänetuul 3-10 m/s. Õhutemperatuur on 6...12°C.

Seega võta igaks juhuks vihmakeep kaasa, et väiksem vihmasabin ei segaks, suurema vihmahoo ajaks soovitame varju alla minna. Nii saab talguid pärast taas jätkata. Kui on oht, et hakkab sadama, siis võta kaasa vahetusriided, et pärast märgade riietega külma ei saaks ja keha soe püsiks.
Bussiga saab talgutele poole odavamalt

Talgupäeval 3. mail on OÜ Eesti Buss liinidel üle Eesti kõigile talgulistele bussipilet 50% võrra soodsam. Täpsema info ja soodustuseks vajaliku kupongi leiad www.teemeara.ee/talgulisele/pakkumised
Pakkumised talgulistele - sõidutoetus töötutele, Hiiu Folk jt

Talgutööl osalemise eest maksab töötukassa registreeritud töötutele sõidutoetust. Täpsemat infot on võimalik saada töötukassa infotelefonilt 15501. Selle ja teised pakkumised leiad meie kodulehel: www.teemeara.ee/talgulisele/pakkumised

Et talgud mööduksid turvaliselt...

Talgukohta jõudes arvesta, et kohale jõudmisest kuni töö alguseni võib kuluda päris palju aega. Töötades ole alati ettevaatlik, et äpardus ei rikuks Sinu ega teiste töörõõmu. Märka enda ümber ka teisi talgulisi – kui keegi jääb hätta või juhtub õnnetus, anna sellest kohe talgujuhile teada, vajadusel kutsu kiirabi, helistades numbril 112. Kui juhtub, et pead talgupaigast varem lahkuma, teavita sellest kindlasti talgujuhti. Pea meeles, et oma ohutuse ja turvalisuse eest vastutad eelkõige ise! Selleks kuula tähelepanelikult talgujuhi instruktsioone ning täida ettenähtud ohutuseeskirju, kasuta vajalikku turvavarustust. Kui oled koos endaga talgutele kaasa võtnud alaealisi, siis pead hoolitsema ka nende turvalisuse eest: hoia neil silm peal ning jälgi, et ka nemad kõiki juhiseid täidavad.

Anna sõpradele Facebookis teada, millistel talgutel osaled!

Facebookis on Teeme Ära talgupäeva rakendus, mille abil saab sõpradele märku anda, millistel talgutel plaanid osaleda. Selleks klõpsa www.facebook.com/appcenter/teemeara, vali paremast tulbast "Mine rakenduse juurde" ("Go to app") ning vali maakond ja talgud.

Jaga pilte ja videoid!

Jaga talgupäeval tehtud fotosid, laadides need Teeme Ära Facebooki lehele või saates lingi oma piltidele info@teemeara.ee

Videod soovitatakse üles laadida Youtube'i (www.youtube.com), pannes neile kindlasti märksõnaks "Teeme Ära 2014", nii on need kõigile leitavad!

Oodatud on ka Sinu talgulood www.teemeara.ee/talgulood/jaga

Uuri lisa talgupäeva kohta www.teemeara.ee

 

 

Lisa kommentaar

Kommentaarid