Intervjuu 5 rütmi tantsuõpetaja Eugene Hedlund`ga, kes tutvustab 5 rütmi tantsu olemust ning räägib, kuidas sellega alustada ning milliseid suurepäraseid lõpptulemusi ja kogemusi võib see imeline tants kaasa tuua.
Täna, 25. augusti õhtul esitleb Raadio 2 saade "Hallo, Kosmos!" Katusekinos filmiõhtut: linastub Patricio Guzmáni hinnatud meistriteos "Nostaliga de la Luz", Igor Volke räägib viimaste vaatluste uudiseid, DJ Ott Kelpman mängib kosmilisi helisid ja Martin Välliku teleskoobist saab taevalaotust uurida.
Homme, reedel kell 15 toimub Viljandis Koidu seltsimajas Raadio 2 saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus, kus mängivad mõttemänge folklorist Anzori Barkalaja, elukutseline elu uurija Erki Kaikkonen ja antropoloog Marje Ermel.
Kas sa vahel mõtled sellele, kuidas meie imeline keha töötab? Vahel on nii mõnus oma keha lihtsalt jälgida ja saada teadlikuks, mis meie kehades ja kehadega toimub. Võtame näiteks hingamise. Kas sa tead, millise kehaosaga sa hingad?
Peamine põhjus, miks sa tunned end paremini peale joogatundi, seisneb elujõu liikumises, mis viib sind paremini tasakaalu, muudab sind terviklikuks ja sobib sinu mentaalsete või füüsiliste vajadustega.
Juba kolmandat aastat aset leidev Kahvliahvi kokakool seab seekord oma suure laua üles Kahvliahvi Metsakohviku nimelise sündmuse raames keset hõrku linnulaulu ja ehk isegi hundiulgu – Soomaal, Karuskose metsavahi metsamaja hoovis.
Suvel on hea looduses olles veidi sügavamalt endasse vaadata ning avardada oma sisemist olemust: Leesoja nõid Thule Lee viib läbi võimsat naiste väe laagrit ja tema kaaslane Erik Grünberg juhendab meeste väe laagris osalejaid mehelikkuse teadmiste teele.
Alati ei nõua enese eest hoolitsemine palju, piisab jalutuskäigust looduses, mõnest enesearengu praktikast või mõnusast joogatunnist. Jooga harrastamine tähendab aja võtmist iseendale - selleks, et elada rahulikumat ja harmoonilisemat elu.
Europarlamendi valimispäeva eelõhtul, täna, laupäeval kell 21 avaneb Eesti publikul ainukordne võimalus kuulata Estonia kontserdisaalis elavat legendi ja tõelist oma ala maailma tippu - India bambusflöödi virtuoosi Pandit Hariprasad Chaurasiat.
Laupäeval, 24. mail kell 21 on haruldane võimalus kuulata Estonia Kontserdisaalis India klassikalise muusika elavat legendi, bambusflöödivirtuoos Pandit (sanskriti k. teadja) Hariprasad Chaurasiat. Esitamisele tulevad raagad - India pärimuslik klassikaline muusika.
Häälejooga – see on heli- ja hääletreeningu suund, milles on nii idamaine lähenemine koos sellele omaste praktikatega, kui ka läänest pärit uusimad teadussaavutused.
15. veebruaril toimub esmakordselt Joogafestivali Talvepäev, Tallinnas. Sellel sisutihedal päeval keskendume neile joogapraktikatele, mida saab igapäevaelus hõlpsasti kasutada, vahel isegi joogamatti lahtirullimata.
NELJAPÄEVAL, 19. detsembril kell 17 jagab armastatud saatejuht, kunstnik, muusik ja lavastaja MART SANDER SOLARISE APOLLOS autogramme oma värskelt ilmunud menukasse raamatusse "LUGUSID SUURTEST HELILOOJATEST". Olete oodatud!
15. novembril kohtusid Üllar Saaremäe ja Jaanus Rohumaa üle kümne aasta taas laval - et lõpuks ellu viia 20 aasta tagune unistus, mida nad on jaganud juba teatrikoolist saati.
Teisipäeval, 24. septembril algab Tallinnas Loovstuudios kursus "Loovuse teel", mida juhendab Inglismaalt pärit kunstnik ja loomingulisuse õpetaja Crystal Kershaw.
Kas oled kunagi soovinud, et oskaksid joonistada, maalida, kirjutada luulet ja raamatuid, luua muusikat? Inglise kunstnik Crystal Kershaw jagab lihtsaid soovitusi, mis aitavad sul äratada oma loomingulisust.
Inglise kunstnik Crystal Kershaw õpetab neljapäeva õhtul kell 19 raamatupoes Slothrop’s toimuval loomingulisel õhtul armastuskirjade kirjutamise kunsti.
Tänased ökokogukonnad on kui uute jätkusuutlike inimkultuuri mudelite eksperimentaallaborid. Nende mudel toetab süsteemset lähenemist, rõhutades eri tegevuste, protsesside ja struktuuride omavahelist seotust ning luues võimaluse avaramaks ning rohkemhõlmavamaks arusaamaks jätkusuutlikust kogukonnast.
Kirjastuses Pilgrim ilmunud raamatu "Tantsi! oma südamest" autor sakslanna Cornelia Freise on tantsimisega tegelenud juba üle 25 aasta. Oma pikaajalised tantsukogemused on ta põiminud raamatusse, kus tema käsitlus kehast ja tantsust hõlmab mitmeid tasandeid, luues harmoonilise terviku.
Eesti vanim vaimne keskus ja ökokogukond avab uksed kõikidele huvilistele sel laupäeval, 1. juunil kell 12. Juubelipidustused kulmineeruvad õhtuse tantsu, laulu ja Jagaspace'i muusikaga.
Hang-trummi ingel Storia toob maaväliste helide maagia taas Eestisse. Kolmes unustamatus lossis toimub juuni alguses kolm maagilist kontserti – see on kolm tundi kestev kaasakiskuv nauding, mis viib su endaga rännakule läbi rütmide ja helide.
Michael Grab on kunstnik, kes on tegelenud kivide tasakaalustamisega alates 2008. aastast. Enamik tema hiljutistest taiestest on valminud Boulderi linna lähedal Colorado osariigis. Grab peab seda tegevust ühtlasi nii spirituaalseks kui ka tervendavaks.
Milline on see maailm, kus eesmärgiks ei ole aina uute asjade või teenuste tarbimine? Selles maailmas tegutsevad inimesed, kes loovad. Nende motivatsioon ja rõõm tuleb tõelisest loomisest, mitte tarbimisest.
Kas lastel tohib olla igav? Keegi ei väida, et igavus oleks mõnus tunne. Ent just seetõttu peab lastel laskma igavleda, kuna sellest tundest pääsemiseks peavad nad midagi välja mõtlema. Igavus aitab neil arendada fantaasiat ja avada sisemist loomingulisust.
Sel pühapäeval, 7. aprillil esietendub Mustpeade Majas president Ilvese ja nobelistist majandusteadlase Krugmani sõnasõjast inspireeritud lühiooper "Nostra Culpa", mis kummalisel kombel jätab Eesti meedia külmaks, aga välismeedia kirjutab sellest vaimustusega. Miks me vaikime?
Elu, tervis, töö, armastus, õnn ja rahulolu - need on teemad, mida me oma eluteel igapäevaselt kohtame. Pidevalt on õhus küsimused, kuhu, mida ja kuidas? Kõigil on oma valikud ja võimalused. Head mõtted ja soovitused aitavad oma teed valida.
Kuufaaside järgi istutamine (kutsutakse ka kuuaianduseks) on holistiline aiandusvorm, mis tähendab, et aednik istutab kõik oma juurviljad ja lilled ranges vastavuses kuufaasidega. Kuidas Kuu taimi mõjutab?
Tom Valsberg räägib intervjuus Alkeemiale oma rändamise kirest, vaatenurkade avardamisest ja hirmu põhjustest. Vestab naeratamise vajalikkusest ja teab jagatud ühtsustundest, võrdleb valu ning lõpetuseks pisut prohveteerib.
Tänapäeval puutume kokku paljude erinevate probleemidega - mõned suuremad, mõned väiksemad. Selleks, et neid edukalt lahendada on vaja loovust ja loovat meelt. Need omadused on harjutatavad.
Videos näeme, kuidas kunstnik viib läbi kunstiteraapiat, mis seisneb mandalate joonistamises erihoolt vajavate eakate inimestega. Inimesed, kes tavaelus vajavad enda kõrvale hooldajat, suudavad luua imelisi püha geomeetriat sisaldavaid pilte.
Kas Sul on vahel tunne, et tahaksid väga teha ja luua, aga justkui midagi takistab suuri tegusid ja vägevaid visioone realiseerimast? Võib olla on asi selles, et lisaks gaasipedaalile hoiad all ka piduripedaali?
Miks peaks inimene minema jääle ning püüdma nugaõhukesel uisuteral balansseerida? Võib arvata, et seda tehakse põnevate elamuste saamiseks, kuid miks mitte ka oma keha maksimaalseks tunnetamiseks ja tasakaalu viimiseks. Kõige toredam on uisutamise juures siiski emotsionaalse tasakaalu saavutamine - uisutades peab niivõrd keskenduma keha koordineerimiseks, et ununevad kõik mured.
Noor vaimulik kohtub paavstiga ja küsib: "Kas ma tohin palvetamise ajal suitsetada?" "Ei tohi", vastab paavst lühidalt. Järgmisel päeval näeb noor usumees oma vanemat kolleegi suitsetamas ja palvetamas. "Sa ei tohi palvetamise ajal suitsetada - ma eile küsisin paavsti käest," ütleb ta vanemale kolleegile. "See on kummaline," vastab vanem vaimulik "ma küsisin, et kas ma tohin suitsetamise ajal palvetada ja sain vastuseks, et tohin küll."
Mitte miski ei aita paremini hiiliva tööstressi vastu kui tubli annus loovust. Nii lihtsalt suunad oma energia millegi loomisesse - kodu või oma töökoha ümberkujundamisse, lilleseadmisse, ehete valmistamisse või mõne kirjatüki koostamisse. Targem on võtta ette tegevusi, millega ei eksi.
Kas loovat mõtlemist on võimalik arendada või on see kaasasündinud omadus? USA üks legendaarsemaid enesearengu ja motivatsiooni koolitajaid David J.Scwartz on kindel, et seda omadust saab endas igaüks arendada. Oma raamatus "Suurelt mõtlemise maagia" soovitab ta kasutada järgmisi tööriistu:
Küllap oled märganud, et kuigi me peame retoorikas loovust oluliseks ja suudame leida originaalseid ideid, siis tegevuste planeerima hakkamisel on meil kombeks originaalsemad ideed kõrvale heita ja suunduda turvalisele ja tuttavale rajale - ehk hakata ellu viima tavalisi ideid. Miks see nii on?
ERRi teadusuudised teatavad Ameerika Psühholoogide Assotsiatsiooni poolt avaldatud uurimistöö põhjal, et omakasupüüdmatute motiividega vabatahtlikutöö pikendab inimese eluiga.
Armastus - see on tunne, mida soovib terve inimkond leida ja kogeda. Me ei otsi enam armastatut enda kõrvale, me otsime armastust enda sisse. Seda võimsat tunnet, mis annab meile jõu ärgata igal hommikul ning saata korda suuri tegusid. Seda põlevat leeki, mis annab meile soovi liikuda, rääkida, mängida, õppida, areneda ning jõuda oma unistustemaale.