Mediteerimise kasust

Allikas: www.joogateraapia.ee
Arvukad psühholoogilised uurimused on näidanud, et inimesed, kes regulaarselt mediteerivad, on keskmiselt õnnelikumad ja eluga rohkem rahul. Juba sellest üksi ju piisaks, et mediteerimisega algust teha, kuid vaatame siiski meditatsiooni kasu pisut lähemalt.
Kommentaare: 11
Meditatsioon on suurepärane loomulik ja tasuta vastumürk maailma haaranud stressiepideemiale

Olen siia kogunud minu jaoks olulised ja omal nahal äratuntud hüved:

Meie elutempo on väga kiire, mistõttu aju on pidevas stressis. Organism toodab stressihormoone ja asub "võitlusse". See on iseenesest loomulik protsess, kuid probleem seisneb selles, et me ei suuda end enam lõdvaks lasta ja nii kurnab organism "võitlusega" oma süsteemid ära. Ka lühiajalise stressi jälg võib jääda rakkudesse mitmeks päevaks, rääkimata siis pikaajalisest stressist. Meditatsioon rahustab mõttemeele ja selle kaudu ka keha.

Kuna mõtted ja emotsioonid on tihedalt seotud, siis mõtete rahunedes muutuvad rahulikumaks ka tunded. Me ei upu enam oma kurbusesse või vihasse, vaid suudame sellega tasakaalukalt toime tulla ja konflikti lõppedes naasta oma rahulikku keskmesse.

Kui meel on rahulik, suudame tõhusamalt parajasti käsil olevale tegevusele keskenduda. Kui paraneb keskendumisvõime, paraneb ka mälu.

Oleme kaotanud kontakti oma kehaga. Paljudel inimestel on väga kehv kehahoiak – õlad on pinges, selg küürus, pea kuklas ja keharaskus on ühel puusal. Ka on hingamine tihti katkendlik või pinnapealne. Keha annab meile ebamugavusest ja pingest märku, aga me ei kuule teda. Ja õige pea on tulemuseks füüsiline haigus. Meditatsioon muudab meid kehaliselt tundlikumaks, teadlikumaks oma hingamisest, asendist ja liigutustest. Nii õpime märkama, kui oleme üle pingutanud või hiilib ligi haigus.

Kuna meditatsioon lõdvestab lihaseid ja rahustab meelt, siis tõstab ta sellega ka immuunsüsteemi vastupidavust. USA-s tegi üks tervisekindlustusfirma uuringu ja tõestas, et meditatsiooni praktiseerivatel inimestel on 87% väiksem tõenäosus haigestuda südame- ja veresoonkonna haigustesse. Üle 40 aaasta vanustel inimestel, kes mediteerisid, oli keskmiselt 70% vähem tervisemuresid kui ülejäänutel.

Teadlased on ajuskaneeringu abil kindlaks teinud, et meditatsioon tugevdab ja muudab aktiivseks aju piirkonna insula, millest sõltub inimese võime tunda empaatiat. Empaatia võimaldab vaadata teise inimese hinge, teda tõeliselt mõista ja hoolida. Kuid see on oluline ka inimesele endale – empaatia ja hoolivuse tundmine tõstab tuju ja eluga rahulolu.

Igapäevaelus domineerib vasak ajupoolkera, mille abil toimub ratsionaalne mõtlemine ja ülesannete lahendamine. Aju paremat poolkera kasutame siis, kui on vaja spontaansust, loomingulisust, asjade uutmoodi nägemist ja väljaspool kasti mõtlemist. Kuid probleem on siin selles, et suurel osal inimestest on tööst tingituna vasak pool ajust pidevalt ülekoormatud. 2001. aastal läbiviidud uuringu käigus skaneeriti mediteerijate aju. Uuring näitas, et meditatsioon suurendab parema ajupoolkeras paikneva nägemiskühmu verevarustust, mis tähendab, et meditatsioon annab inspiratsiooni ja suurendab spontaansust, kuna kallutab ajupoolkerade tasakaalu paremale ehk loovamale poolele.

Mediteerimise käigus keha lõõgastub ja puhkab. Sellises seisundis vallanduvad kehale loomuomased heaoluhormoonid ja keha saab loomulikul moel terveneda.

"Ilma teadlikkuseta toidame oma igapäevaelus viha ja meeleheidet, vaadates või kuulates seda meie ümber, mis on väga mürgine. Selle asemel otsustage olla ühenduses sellega, mis teis ja teie ümber on imeväärne, värskendav ja raviv," kirjutab budistlik munk ja kirjanik T. N. Hahn. Meditatsioon aitab olla teadlik, aitab märgata, millega oma meelt parajasti toidame. Nii saame endale õigel ajal "stopp!" öelda ja suunda muuta.

Mediteerides harjutame kannatlikkust. Kannatlikkus loob ruumi, milles mõelda ja hingata. Konflikti korral tekib kannatlikkusest see tühimik, millest meil on võimalik leida kompromiss või lepitus. "Pikameelsuse taga asub Taevariik," usuvad tiibetlased.

"Meditatsioon on suurepärane loomulik ja tasuta vastumürk maailma haaranud stressiepideemiale," kirjutab J. Fairley raamatus "Elu jooga". "Meditatsiooni ajal südame töö aeglustub, vererõhk normaliseerub ja organismile kahju toovate stressihormoonide tase alaneb. Ausalt, mis on siin sellist, mida mitte armastada?"

Autor: Kadi Kütt

Allikas: www.joogateraapia.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Velton
2023-01-23 09:37:42
(Whatsapp: +357-961-68055) Hankige pass, ID-kaardid, juhiload ja muud dokumendid.


Pakume ehtsaid ja ehtsaid passe, juhilube, isikutunnistusi, TOEFL-i, IELTS-i, sünnitunnistusi järgmistele riikidele: Austraalia, Belgia, Brasiilia, Soome, Prantsusmaa, Suurbritannia, Iirimaa, Itaalia, Holland, Norra, Austria, Rootsi, Šveits , Hispaania, Suurbritannia, USA jt. Garanteerime teile 100% ehtsad dokumendid, mida saate kasutada mis tahes probleemi korral. meil on rahulolevaid kliente üle kogu maailma.


Võtke ühendust e-postiga: info@patenteitalianaonline.com
Whatsapp: +357-961-68055
privaatne e-post: diplomaticdocsassistance@yahoo.co.uk

https://patenteitalianaonline.com/

Osta Itaalia pass Internetist
Ostke Internetist Itaalia ID-kaarte
Ostke Internetist Itaalia juhiluba
Osta Itaalia kollast lehte Internetist
Osta Saksa passe Internetist
Osta Saksa ID-kaart Internetist
Osta Saksa juhiluba Internetist
Mis tahes passi saamiseks võtke meiega ühendust
Ostke juhiluba Internetist
Uuendage oma juhiluba
Tellige litsentsi duplikaat
Asendage juhiluba
Hankige uus juhiluba
Nime muutmine litsentsil
Aadressi muutmine

veebisait: https://patenteitalianaonline.com/
khulusum
2022-10-23 14:38:06
+27732318372 BRING BACK LOST LOVER SPELLS EXPERT PROF MAMA KHULUSUM IN THE USA, UK, CANADA, SINGAPORE, AUSTRALIA, PAPUA NEW GUINEA


Prof Mama Khulusum and Prof Abdul Rahman+27732318372 https://www.strongspellcaster.us.com
I am a Psychic clairvoyant spell caster (traditional healer) and face reader by birth. I get indications in my mind and senses about things and people. I am perfect in clairvoyant, psychic, and divination readings based on the African native Arabic form of Numerology spell casting; I have an intense command over spiritual healing, spells and their removals. I can read the minds of anyone or any number of people just by their names. Very pleased to be here and serve. I am a spirit possessor from native African most known tribal clans providing the best of my services in my surroundings and have been a part of the Internet Psychic Communities. I have been loved and acclaimed by so many who are now my regular friends seeking support during times of confusing situations in their lives. My reputation follows me due to God s given abilities and the hard-earned knowledge I have gained. If you are seeking anything regarding career, financial situations, love relationship, cheating, love breakups situations just not being good and well, or even if you are intending to know about any upcoming plan or thing, or even if you want to know what someone has on mind, what goes on with people, I give accurate detailed readings and services to help clarify and give guidance to any question queries or problem you have. I make it a point to explain exactly how I will conduct your reading, to ensure that you are comfortable and fully understand what it entails and what it does not, psychic is all about taking a very down–to–earth, hands-on open approach, working closely with the Divine power and Divine intelligence of the Angelic realms and Spiritual Guides. The intention is to come from a place of integrity, simplicity and purity of thought. I believe that it is your right to access this vital spiritual intelligence, wisdom and knowledge. To take it, ground it, anchor it and integrate it in

to your daily life in a realistic way. The goal is to help you rediscover your inherent power to create and manifest blessings and love into your life. And to re-learn the power of natural practical magic responsibly,

Save my relationship spell

Break up relationship spell

Return My Love spell

Reinforce love relationship spell

I want to date a new man spell

I want to date a woman who spells

Passion and binding love relationship spell

Change my lover’s mind spell

Forgive my lover's spell

Stop his cheating ways spell

Stop her cheating ways spell

Return my love to me spells

Love me only lust for me spell

Stop our break-up spell

anchor it and realistically integrate it into your daily life. The goal is to help you rediscover your inherent power to create and manifest blessings and love into your life. And to re-learn the power of natural practical magic responsibly.Direct mail : mamakhulusum@gmail.com, website: www.strongspellcaster.us.com Phone: +27732318372
Alkeemik
2022-08-11 03:07:54
I read a lot of people speak good about him how powerful of his reunion love spell works, I put my faith up front he can help me too, I contacted him and put my trust on him. And I did according to what he instructed me to. Behold what happen now my husband came back just within 11 hours of contacting Dr Augus. I’m still short of words after months of living me for his mistress and filed divorce. my gratitude to Dr Augus remain forever because of the restoration of peace he brought back to my home. I believed God has sent Dr Augus to help people out from devastation, reach out to him via, draugus77@gmail.com or Whatsapp +447883246472
Kõik kommentaarid