Mida toob kaasa kaugloetav elektriarvesti?

Allikas: blog.kaitseomatervist.ee
Eesti rahvale tahetakse jätta muljet, et kaugloetav arvesti erineb praegu kasutusel olevatest arvestitest vaid selle poolest, et oskab ise näitu elektritootjale saata. Sellise arvestiga sunnitakse tegelikult Sind välja vahetama kõik töökorras elektriseadmed, s.h. väike ja suur kodutehnika.
Kommentaare: 10

Elektrikel ja teistel süsteemis töötavatel inimestel juba pikemat aega keelatud kasutada kõnealuse seadelise õiget, ingliskeelset nimetust — nutiarvesti (smart meter). Väidetavalt on inimesi ka vallandamisega ähvardatud, kui nad "sõna ei kuula" või käsuliini ei austa.

Avanev elektriturg on pettus

Nõndanimetatud kaugloetav arvesti ei ole kuidagimoodi seotud avaneva elektrituruga, nagu üritavad meile jätta muljet Eesti Energia poolt palgatud suhtekorraldusfirmad, sest nagu võib lugeda Eesti Energiaga seotud firma Elektrilevi kodulehelt, on kaugloetav arvesti ja avanev elektriturg kaks täiesti erinevat asja. Sellest hoolimata on Eesti Vabariigi Valitsus oma määrusega kehtestanud kõikide tavaliste elektriarvestite väljavahetamise kohustuse hiljemalt 2016. aasta lõpuks.

Miks sunnitakse peale seda, mida tegelikult vaja pole?

Juhtniidid viivad ikka sinna, kuhu alati: Eesti valitsuskoalitsiooni suurärimeestest sõprade juurde. Täpselt samamoodi nagu suruti peale mürgist ja uimast säästupirni (ja tapeti armas hõõgpirn), kästakse meil nüüd leppida nn seksika elektriarvestiga. Aga me ei lepi! Samamoodi nagu hoidsime ära ACTA,  peame ära hoidma ka valitsuse kurja teo (meie kõigi vabaduste ja õiguste piiramise püüde) eesti rahva vastu. Selleks otstarbeks on KaitseOmaTervist.ee trükkinud UV- ja ilmastikukindla NUTIARVESTI PAIGALDAMIST KEELAVA kleepeka, mille saad kleepida oma elektrikapi või -arvesti kõrvale. Kleepekaid müüme nende omahinnaga (+ postikulu), ostmise ja tellimise info on käesoleva lehekülje lõpus.

Kuidas nutiarvesti töötab ja millist pettust kavandab riik oma enda rahva vastu?

Kaugloetav arvesti (nutiarvesti) ei ole mingi tavaline karp, mis oskab oma näitu ise teatada, vaid tegemist on kõrgtehnoloogise arvutiga. Kui võrrelda praegu kasutusel olevaid elektriarvesteid  nutiarvestiga, siis võrdleksime me piltlikult öeldes kartulit ja  rösterit.

Kui tavaline arvesti salvestab vaid tarbitud elektri koguse, siis nutiarvesti saadab elektrifirmale põhjaliku ja detailse raporti sellest, mis kellast kellani su telekas ja raadio mängis, WC tuli põles,  juukseföön töötas, mobiiliaku laadis, elektriahi küpsetas jne.

Hea küll, paljud inimesed kehitavad selle peale õlgu ja küsivad: "Mis siis? Mul pole midagi varjata." Hea küll, varjata ei ole Sul midagi, kuid kuidas suhtud Sa nendesse ravimifirmade ahistajatesse, kes hakkavad Sulle helistatama ja oma eesnäärme ravimit soovitama, sest rahvastikuregistri andmetel elab Sinu aadressil 62-aastane mees ja nutiarvesti andmetel käiakse sel aadressil igal ööl mitu korda WC’s, keskmiselt 12 minutit korraga. Või mida arvata EMT müügineiu kõnest, kes teatab, et temale teada olevatel andmetel (mobiililaadja kaudu) on Sul vana Nokia 3210 telefon, mis tuleks nüüd kiiresti välja vahetada, sest nendele enam akusid ja varuosasid saada pole. Lisaks sellele peaksid Sa ära tulema Elisa võrgust, sest uue telefoni soodushind kehtib vaid ületulemisel. Vasta ainult JAH, ning kuller toob uue telefoni  kohe koju kätte.

Jah, kaugloetava arvestiga kogutud informatsiooni kasutatakse Sinu vastu ära turunduslikult. Lisaks võib oodata politseiniku koputust või K-KOMANDO poolt ukse maha lõhkumist, kui nutiarvesti fikseerib, et Su poeg on "ohtlik kanepikasvataja", kuna lülitas sisse UV-pirni perekonna troopiliste kalade akvaariumi tarbeks. Selliseid juhtumeid on Ameerikas olnud juba mitmeid.

Inimeste järele nuhkimine on taotluslik, sest tänu sellele on võimalik küsida kõrgemat elektrihinda. Kuidas skeem töötab? Kui järgmisel kuul on Su elektriarve 35% suurem, siis põhjendatakse seda sellega, et näe, esmaspäeval lülitasid radiaatori või kliimaseadme sisse ajal, mil võrk oli juba koormatud ja põhjustasid sellega ülekandejaamadele lisakoormust ning kulumist. Teisipäeval kasutas Su naine triikrauda valel ajal, kolmapäeval lülitas laps arvuti valel ajal sisse, neljapäeval tegid teleka valel ajal lahti, laupäeval kasutasid tolmuimejat valel ajal jne. Lõpuks enam ei julge Sa oma kodus midagi teha, sest kohe oled kurjategija. Tegelikult on Eestis juba pikemat aega elektrienergia ülejääk, sest rahvastik vananeb ja väheneb ning väljaränne on ka suur. Ülejäägi suurust praegusel hetkel vaata siit.

Kaugloetava arvesti üheks plussiks on nimetatud ka asjaolu, et tänu sellele saada Sa teada, kui palju voolu Su kodu või bürooseadmed võtavad. Tegelikult võid Sa kohe praegu elektritarvete poest osta 17 kuni 22 eurose võimsusemõõtja, mis käib seadme pistiku ja seinakontakti vahele. Nagu näiteks see või see.

Lisaks Sinu nn elustiili tundma õppimisele, oskab kaugloetav arvesti kindlaks teha Sinu kodus ning tööjuures kasutusel olevate elektrit tarbivate elektroonikaseadmete energiaklassi. Näiteks saadetakse Sulle koju kuri kiri, milles kästakse hõõgpirnide kasutamine ära lõpetada ja uus pesumasin osta. Kui Sa ettekirjutusele ei reageeri, võetakse vool ära, sest tänu kaugloetavale arvestile on elektrifirmal võimalik vool ära võtta tehnikut kohale saatmata. Jah, kaugloetav arvesti on võimeline informatsiooni nii saatma kui ka vastu võtma. Uuem tehnoloogia võimaldab teha ka nii, et voolu ära ei võeta, kuid "mustas nimekirjas" seadmed enam tööle ei hakka. Näiteks elektripliit saab voolu, kuid külmkapp mitte. Uus energiatähiste süsteem on hetkel Brüsselis väljatöötamisel. Ning kui juba mitme ministeeriumi koridorides ja kohvinurkades räägitakse: "Ah vahet pole, mida rahvas arvab", siis on tõenäoline, et mõne aasta pärast on inimestel võimalik tarbida ainult parteisid rahastanud firmade tehnikat, sest muud seadmed lihtsalt ei hakka vooluvõrgus tööle.

Kaugloetav arvesti on ka tervisele ohtlik

Kaugloetav arvesti ja energiafirma saavad omavahel suhelda kahte moodi. Modemi abil, mis tegelikult on mobiiltelefoni laadne GSM seade, mis kiirgab tugevat elektromagnetkiirgust ühes minutis kuni 40 korda või rohkem (sõltuvalt seadistamisest), põhjustades inimestel peavalusid, südamerütmi häireid, süljenäärmete vähki, lastel leukeemiat ning muid terviseprobleeme, mida tavaliselt omistatakse inimestele, kes elavad mobiilmastide või mobiilsideantennide (valge ristküliku moodi asi katustel või üle katuse ääre toetumas — vaata pilti Lasnamäelt) vahetus läheduses.

See elektromagnetkiirguse sage impulss (40 korda minutis x 24h x 7) on informatsioon Sinu voolutarbimisest, mis elektrifirmale saadetakse. Teine, alternatiivne variant, mida modemi asemel või koos modemiga kasutatakse, on informatsiooni saatmine voolufirmale mööda elektriliini. Kui on ikka suur soov kaugloetavat arvestit omale saada, siis tuleks küsida just sellist, mis mööda elektriliini andmeid saadab.

Kui Sa aga leiad, et Sinu praegusel arvestil (mis ei nuhi) pole häda midagi, ning ei soovi uue moehullusega (kaugloetav arvesti) kaasa minna, tee ise või kleebi KaitseOmaTervist.ee valmistatud kleepekas oma praeguse elektriarvesti peale või selle lähedusse. Nii teab tehnik, et Sinu arvestit ei tohi torkida. Sedasi jätkub Su elektritarbimise viis ja harjumus nõndaviisi nagu praegu. Neid kleepekaid võid anda ka oma naabritele, sõpradele, sugulastele, tuttavatele, töökaaslastele jne.

Ühes komplektis on 3 tk kleepekat, ning koos ümbriku, margi ja käibemaksuga on kõik kokku vaid 3 eurot. Tellida saad siit.

Allikas: blog.kaitseomatervist.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2022-06-17 11:45:54
​ht​tp​s:​//​ar​il​eh​t.​de​lf​i.​ee​/a​rt​ik​ke​l/​74​03​21​77​/e​le​kt​ri​le​vi​-v​ii​s-​le​vi​nu​d-​ku​si​mu​st​-e​le​kt​ri​ar​ve​st​it​e-​ja​-e​le​kt​ri​ar​ve​te​-k​oh​ta​-v​ii​s-​va​st​us​t-​pr​of​es​si​on​aa​li​lt

Siit väike lõik:

Kuidas arvestatakse elektrituru hinda, kui andmed õigel ajal süsteemi ei jõua?

Kaugloetavat arvestit ei nimetata asjata nutiarvestiks – tegemist on sisuliselt väikse arvutiga, mis suudab salvestada täpseid elektritarbimise tunniandmeid väga pikka aega. Isegi näitude prognoosimisel saame tagantjärele täpsed tarbimisandmed ja kõik prognoosnäidud asendatakse tagasiulatuvalt tegelike tarbimisandmetega ja täpsed tunniandmed jõuavad ka kõigi elektrimüüjateni.
Alkeemik
2017-02-21 20:49:02
Ega see seadmete jälgimine nüüd nii lihtne ka pole: seadmed peavad ise voolumõõtjaga suhtlema ning selleks omama mingisugust tillukest "kivi" (arvutit). Tänapäevased loll-seadmed seda luksust veel ei oma. Järgmine põlvkond aga küll - julgen arvata, et voolumõõtjad kuulavad pealt nutikodu seadmeid, kel vastav kivi juba sees. Kas siis Zigbee, X10 või mingi muu andmeside.
Alkeemik
2014-01-19 21:25:30
Elektrik
No ma ei tea. Infot hakkavad elektrifirmad kindlasti saama rohkem. Ka inimeste mõningate tarbimisharjumuste kohta, sest saab ajaskaalalt vaadata kuna on tarbimine suurem või kuna siis väiksem. Aga kodumasinaid ikka ühekaupa välja lülitada küll ei saa. Kui saab siis ehk terve elamise korraga, või äärmisel juhul ühe kolmandiku kaupa. Igatahes tundub tõesti liiga paranoiline see jutt. Mis ei tähenda, et ma pooldaksin neid uusi arvesteid. Minu arust on uued ülikeerulised arvestid lihtsalt ressursi raiskamine. Raha laristamine, mis kindlasti on kellelegi vägagi kasulik kusagil.
Kõik kommentaarid