Miks meil on vaja tervisenõustajaid, tervisetoetajaid, tervisevedureid?

Allikas: www.uustervis.ee
Tervis ei ole ainult riigi, omavalitsuse või arstide mure – tervis on meie kõigi kalleim vara ning igaüks saab oma tervise heaks ise palju ära teha. Vahel on aga just selle esimese sammu tegemine lausa põrgulikult raske.
Kommentaare: 1
Võib-olla oled just sina see sütitav tervisevedur, kes saab oma lähedasi, organisatsiooni või kogukonda toetada, aidates neil muutuda teadlikumaks ja tervemaks?

Mina ja liikuma? Mulle pole kunagi sport meeldinud. Mina ja tervislikult sööma? Söömine on ainuke rõõm mis mul on! Mina ja mediteerima - võtan parem väikse napsi - see rahustab samamoodi. Kõlab tuttavalt?

Tegelikult on aga iga tervisekäitumisega seotud muudatuse tegemine hoopis lihtsam. Olles harjunud sööma palju, ei pea kohe porgandi-kapsa dieedile minema, vaid piisab, kui mõnda toidukorda piirata või söömiskiiruses muudatusi teha. Kes harjunud õhtuti jooma neli õlut ja karsklus tundub võimatu, võib alustada sellest, et nelja õlle asemel võtta kolm. Ja siis kaks. Ja siis pool. Ja siis üle päeva. Ja nii edasi.

Kõigil on tuttavaid, sõpru, sugulasi, kelle puhul näeme kõrvalt, kuidas valed elustiilivalikud on viinud terviseprobleemideni või koguni pikkade ja raskete haigusteni. Ühel hetkel võib suurte muutuste tegemiseks olla juba liiga hilja, aga kui oleks õigel ajal teadnud rohkem toitumisest, liikumisest, kui oleks vaid olnud motivatsiooni või meelekindlust muutusi elluviia – lõppeks nii mõnigi lugu õnnelikumalt.

Ja paljud inimesed ei jõuagi arusaamiseni, et nemad ise saaksid midagi teisiti tehes oma tervist hoida ja parandada ning seeläbi haigusi vältida.

Üksi võib olla raske, tervisetoetaja aitab!

Ise on aga sageli isegi selliseid pisikesi muudatusi raske teha. Miks töötavad hästi nn tervisekäitumise kihlveod? Sest siis on sisemine kontroll, motivatsioon. Tean inimesi, kes kihlveo tõttu on loobunud alkoholist. Või nisust. Või võtnud kaalust alla. Või viinud ennast maratonivormi. Sest on olnud kokkulepe.

Nii ongi kõige lihtsam end motiveerida, kui oled selles kellegagi kokku leppinud. Olgu selleks naabrinaine, oma pereliige või - tervisenõustaja,tervisetoetaja. Viimasega on kokkulepped vast isegi kõige lihtsamad teha, sest see on professionaalne suhe ja seega on nn kontroll ka veidi tõhusam.

Seega on tervisenõustajatele ja tervisetoetajatele vajalikud teadmised, motiveerimis-ja julgustamisoskused vajalikud kõigile – nii terapeutidele kui tervisevaldkonna spetsialistidele, töötervishoiuspetsialistidele, aga ka üksikisikule oma pereliikmete nõustamiseks. Igaühel võimalus anda oma panus, et  kogukonnas, perekonnas või organisatsioonis teiste tervise toetamiseks midagi ära teha ja baasteadmised selliseks terviseveduriks hakkamiseks on väga lihtsalt omandatavad.

Tervisevedurid saavad aidata lähedastel, kolleegidel või kogukonnaliikmetel kaardistada, kus seisus nad oma eludega hetkel on ja milliseid muutusi nad tahaksid ellu viia, et parandada enda tervist ja heaolu. Nad on positiivsed inimesed, kes samaaegselt tegelevad nii enda arendamise kui teiste toetamisega.

Kuidas tervisetoetajaks saada?

Üks võimalus vastavate teadmiste-oskuste omandamiseks on veebruaris algav tervisevedurite koolitus.

Koolitusprogrammi läbides saavad osalejad ülevaate peamistest tervise alustaladest ja sellest, kuidas võimalikult lihtsalt ja kiirelt nii enda elustiili muudatusi sisse viia kui aidata seda ka teistel teha. Suurim rõhk on tervisekäitumisega seotud grupiprotsesside juhtimisel ja sellel, kuidas oma kogukonnas inimesi kaasata, kuidas neid motiveerivalt nõustada (coaching) ja seeläbi tervisekäitumist parandada. Koolitustel jagavad kogemusi ka juba varasemalt sarnase koolituse läbinud tervisetoetajad.

Kui sinus on sisemine kutse abistada, anda nõu, julgustada, inspireerida inimesi nägema asju teise nurga alt, siis loe uustervis.ee ja võib-olla oled just sina see sütitav tervisevedur, kes saab oma lähedasi, organisatsiooni või kogukonda toetada, aidates neil muutuda teadlikumaks ja tervemaks.

Allikas: http://uustervis.ee/koolitused

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2018-08-16 00:56:23


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Kõik kommentaarid