Miks on naised tujukad?

Allikas: www.novaator.ee
Võluv Casanova sobib kiireks flirdiks või paarinädalaseks armulooks. Abielluda ja lapsi saada eelistavad naised pigem tasakaalukate ja hästi kindlustatud meestega.
Kommentaare: 1

Ovulatsiooni ajal igatsevad naised siiski ligitõmbavat partnerit, näitasid Los Angelese California ülikooli psühholoogid. Martie Haselton ja Christina Larson jälgisid 41 pikaaegses heteroseksuaalses suhtes olevat naisüliõpilast. Katsealused pidid hindama nii oma kaaslase seksuaalset atraktiivsust kui stabiilsust ja majanduslikku olukorda.

Seejärel palusid uurijad naistel hinnata oma rahulolu suhtega kahel ajal – kohe enne ovulatsiooni ja menstruaaltsükli lõpus. Üldine rahuolu oli mõlemal perioodil üsna sarnane, kuid need naised, kes ei pidanud oma partnerit ülemäära seksikaks, tundsid end viljastumiseks sobiva aja lähenedes tihti üksildasena.

Haselton ja Larson otsustasid küsitlust korrata 67 uue vabatahtlikuga. Seekord palusid uurijad naistel kirja panna oma elukaaslaste häirivaid iseloomujooni. Need, kes hindasid oma kaaslast vähem ligitõmbavaks, leidsid enne ovulatsiooni, et mehed on lapsikud ja tujukad. Samad naised muutusid tsükli lõpus leebemaks.

"Naised hindavad oma suhet menstruaaltsükli eri faasides erinevalt. Oluliseks mõjutajaks on see, kui atraktiivseks nad oma meest peavad," kinnitas Haselton. Naiste tujukus pärineb iidsest partnerivalikustrateegiast, mis kunagi võis olla evolutsiooniliselt kasulik.

Meie esiemasid kütkestas madal hääl, mehelikud näojooned ja dominantne käitumine, mis signaliseerisid headest geenidest. Selliste joontega partneri järeltulijad olid samuti edukad sigijad.

Uurijad panid tähele, et naiste rahulolematus oli põgus ega tekitanud neis soovi suhet lõpetada. Nüüd huvitab teadlasi see, kuidas suhtuvad mehed oma kaasade muutlikku meelde ja kas naiste tujukus võib rikkuda pikaajalisi suhteid.

Uurimus ilmus ajakirjas Hormones and Behavior.

Autor: Piret Pappel

Allikas: www.novaator.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2017-05-03 19:01:57
Tere kallid lugejad tänu lugemiseks selles awesome reaalses elus tunnistust siin ...
minu nimi on Maris, Rootsi, Mu abikaasa lahutasid mind viimase 2yrs, tõttas ta teise naise,
Ma nutsin, sest ma armastan oma meest nii palju ja meil on laps tüdruk 9years vana. Jagan oma südame valu sõbrale Mickie,
ta tutvustas mulle võimas Baba alates troopika afrikan rahvaste, kes on must imevägi, et kustutada kõik kurja õigekirja hõlmates ja
hävitada mu perekonnaseis saatust. Mu abikaasa oli all paha õigekirja teisest naine, mis põhjustavad minu abikaasa abielulahutuse mind.
Mu abikaasa tuli tagasi mulle just eile nutt, et ta on kahju lahutuse mind, ta kahetses ja ütles, et ta ei olnud oma õigust meeli.
see on tõsi mu abikaasa oli all paha õigekirja teisest naine, sest ta väita, et mu abikaasa dateeritud teda enne abiellumist mulle. baba2goody@gmail.com
mind aidata lahendada minu abielu probleem. täna HA õhtusöök kuupäeva minu abikaasa. Ma olen väga õnnelik.
kui teil on sarnased probleemid abielus ärge võtke seda meest abi ja sa liiga hea meelega lõpuks.
Baba ka lahendada probleeme, nagu need allpool; -
- Tooge tagasi ex armastus õigekirja
- lõpetada petmine ja Stopp Lamades suhe
- saada tagasi usalduse oma suhe
- soovite sünnitada oma last
- Stop Abielulahutus / Seperation Õigekirja.
- Pay-tagasi Õigekirja?
- GOOG-õnne õigekirja.
- õigekirja saada promtion tööl kontoris.
- kontrollimine edu Õigekirja.
  Võtke nüüd tema .. baba2goody@gmail.com
 ..information on power..copy ja edasi. võite lihtsalt salvestada abielu.
Kõik kommentaarid