Millised puu- ja köögiviljad ei sobi külmkappi?

Allikas: www.okomarket.ee
Tänapäeva inimesed armastavad kõike külmkappi panna, uskudes, et see aitab paremini toitu säilitada. Paljud aga ei tea, et külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või juurvilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta.
Kommentaare: 4
Uuri järgi, milliseid puu- ja köögivilju peaksid külmkapist eemal hoidma

Organic Authority veebileht kinnitab, et nende 10 köögivilja välimus, maitse ja kvaliteet säilivad paremini, kui hoiad neid külmkapist eemal. Parim asukoht neile on pisut hämaram ja kuiv sahver, aga võid hoida neid ka lihtsalt köögilaual otsese päikese ja suurte temperatuurikõikumiste piirkonnast (nt pliit või ahi) eemal.

Hoia neid toidulaua lemmikuid külmkapist eemal:

1. Banaan - kui hoiad banaane külmikus, muutuvad need kiiremini plekiliseks ning mõne aja möödudes ka lödiks, ka maitse muutub ebameeldivaks. Hoia banaane kuivas kohas, näiteks puuviljakorvis või köögilaual.

2. Tomat - tomat kaotab külmkapis oma magusa maitse, hoia küpseid tomateid päikese käest eemal, mõnes kuivas ning varjulises kohas. Poolküpseid tomateid tasub muidugi otsese päikese käes hoida - näiteks rõdul.

3. Avokaado - kui oled ostnud avokaado, mis pole päris küps, aseta see köögilauale nii-öelda järelküpsema. Kui soovid, et avokaado kiiremini küpseks, siis tasub see koos banaaniga paberkotti asetada ning üleöö külmikus hoida. Jah, siinkohal võib avokaadot tõesti külmkapis hoida.

4. Melon - terve melon säilib ilusti jahedas ning kuivas kohas - mitte külmikus. Kuid kui oled selle poolitanud, siis säilita melonit külmikus, kuid pea meeles, et lõigatud melon ei säili üle nelja-viie päeva. Enne tuleb see lihtsalt ära süüa.

5. Tsitruselised - apelsinid, sidrunid, laimid, greibid säilivad kuivas kohas hoituna kuni seitse päeva, kõige parem on neid hoida kas köögilaual või puuviljakorvis, otsese päikese eest kaitstuna.

6. Õunad - värskelt korjatud õunad säilivad kõige paremini, kui paned need lihtsalt rippkotti ehk siis mõnda looduslikust materjalist (puuvill) valmistatud kotiga rippuma - nii säilivad nad värskena kuni nädala. Kilekotis lähevad õunad kiirelt mädanema! Kui sul on kelder, kus on kuiv ning pime, siis seal on õunu kõige mõistlikum säilitada!

7. Luuviljad - värskelt korjatud nektariinid, virsikud, aprikoosid ning ploomid säilivad mõned päevad kuivas kohas, näiteks puuviljakorvis või köögiriiulil. Kui aga plaanid neid pikemalt säilitada, aseta need pealt suletavasse kilekotti ning sellega koos külmikusse. Siinkohal ei saa tõesti rääkida poest ostetud pestitsiitidega ülepritsitud viljadest, mis ilmselt nädalaid isegi vastu peavad ning meie organismile pigem kahju kui kasu teevad. Pestitsiitidest ning nende kahjulikkusest räägime lähemalt peagi ilmuvas artiklis!

8. Kartul - kui kartul on pikka aega külma käes, muutub selle maitse ebameeldivalt magusaks ning jahuseks. Kõige parem koht kartulite hoidmiseks on jahe, kuiv ning pime paik.

9. Sibul
- terved sibulad säilivad ilusti kuivas kohas, päikese eest kaitstuna, lõigatud sibulat säilita aga nii: aseta poolik sibul väikesele taldrikule ning aseta katteks peale sobiva diameetriga klaas ja hoia sibulat sedasi külmikus. Nii säilib sibul kuni paar päeva ilusti ja ei kaota oma maitset ega krõmpsu. Miks terveid sibulaid külmikus pikalt säilitada ei tasu? Sest nende maitse ning see mõnus krõmps tunne, mis värske sibula hammustamisega kaasneb, kaob külmikus seistes kiirelt. Selle asemel tunned maitsetut ning pehmet ampsu, mis pole võrreldavgi värske sibulaga.

10. Küüslauk - küüslauku hoia jahedas ning pimedas paigas, kui oled küüslaugu katki teinud ehk siis mõned küüned sealt juba võtnud, siis säilib küüslauk maksimaalselt kümme päeva jahedas, kuivas ning pimedas kohas.

Allikas: www.okomarket.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Dora
2020-11-11 08:56:17
Olen vandeadvokaat Elisabeth Dora, elan ja töötan Dresdenis, pärast abikaasa surma 13 aastat tagasi ei otsusta ma enam kunagi suhetesse astuda, just hiljuti leidsin Dresdeni arsti, kes ka kaotas on naine, kohtun temaga ühel kohtingulehel nimega Match, pärast mõningat vestlust otsustame kohtuda üksteisega, kellega kohtume ja ta meeldib mulle, samuti meeldib ta mulle, enne kui me teame, et me üksteist nii väga armastame elu oli hea ja täiuslik, pärast seda, kui mõnikord oli meil kokkulepetest valesti aru saadud, ja ta lahkus, mõne päeva pärast helistasin talle, ja ta ei tulnud järele. Läksin tema töökohta, ta ei rääkinud minuga, nii et me läksime lahku, ma armastan teda nii palju ja ma tean, et see oli minu süü, et me lahku läksime, kuu aega hiljem lugesin artiklit selle kohta, kuidas dr Lomi, kuidas ta aitab naisel oma meest tagasi saada, kogusin kiiresti tema numbri ja helistasin talle, pärast mõnda vestlust ta ütles mulle, et ta saab mind aidata, et mu väljavalitu tuleb minu juurde tagasi, nii et kui ma sain loitsu materiaalse vajaduse, tegi ta t ta palvetas ja mu väljavalitu, kes pole mulle umbes kuu aega helistanud, helistas mulle ja hakkas mind paluma ja ütles, et soovib, et me saaksime jälle koos olla, ja me oleme nüüd mõlemad jälle koos, kõik tänu dr Lomile on suurepärane abi temaga ühenduse võtmisel e-post; lomiultimatetemple@gmail.com või WhatsAppi kaudu; +2349034287285 abi saamiseks teeb ta teile parima.
Alkeemik
2020-04-16 03:58:28
Kiire ja lihtne laenuprotsess, mis lubab sul täna TASUTA VÕLDA
Ükskõik, kas olete prantsuse, šveitsi, Kanada, belgia, portugali, itaalia üksinda ükskõik kus maailmas,

- Otsite oma projekti realiseerimiseks rahalaenu
- Teie pangad lükkasid teid tagasi
- võlgade kustutamiseks, arvete tasumiseks või projekti seadmiseks vajate laenu

Teie rahaline trauma on nüüd möödas,

Olen Joseph Henri, aktsionär ja finantsjuht.
Minu laenu andmise võime on 5000–5 000 000 eurot mõistliku määraga 3%, väga lihtsad ja probleemivabad tingimused.
Samuti teen investeeringuid igasuguste üksikisikute vahel.
Koostöös panganduspartneritega kogu Euroopa Liidus pakub pank meie krediitpakkumisi tehingu turvalisuse tagamiseks kõigile.
Kui olete huvitatud, võtke minuga ühendust oma isikliku aadressi või minu veebisaidi kaudu:

E-post: josephherie74@gmail.com

NB! Krediit seob teid ja see tuleb tagasi maksta. Enne kohustuste võtmist kontrollige oma maksevõimet.
Pole tõsine, hoiduge.
TÄNU
Alkeemik
2020-01-03 02:09:06
Laen 100% tagatud

Neile, kes soovivad erakorralist laenu, pakun teile taskukohast intressimäära 3%. Kas paljud pangad on teid tagasi lükanud? Kas vajate kiiresti võlgade konsolideerimise rahastamist? Või vajate oma ettevõtte jaoks pala rahastamist. Seega oleme teie vajadustele parim lahendus.


E-post: paquet1financial@gmail.com

Helistage + WhatsApp: +32 460 21 16 01

E-post: infos.kredit700@gmail.com
Kõik kommentaarid