Millised puu- ja köögiviljad ei sobi külmkappi?

Allikas: www.okomarket.ee
Tänapäeva inimesed armastavad kõike külmkappi panna, uskudes, et see aitab paremini toitu säilitada. Paljud aga ei tea, et külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või juurvilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta.
Kommentaare: 3
Uuri järgi, milliseid puu- ja köögivilju peaksid külmkapist eemal hoidma

Organic Authority veebileht kinnitab, et nende 10 köögivilja välimus, maitse ja kvaliteet säilivad paremini, kui hoiad neid külmkapist eemal. Parim asukoht neile on pisut hämaram ja kuiv sahver, aga võid hoida neid ka lihtsalt köögilaual otsese päikese ja suurte temperatuurikõikumiste piirkonnast (nt pliit või ahi) eemal.

Hoia neid toidulaua lemmikuid külmkapist eemal:

1. Banaan - kui hoiad banaane külmikus, muutuvad need kiiremini plekiliseks ning mõne aja möödudes ka lödiks, ka maitse muutub ebameeldivaks. Hoia banaane kuivas kohas, näiteks puuviljakorvis või köögilaual.

2. Tomat - tomat kaotab külmkapis oma magusa maitse, hoia küpseid tomateid päikese käest eemal, mõnes kuivas ning varjulises kohas. Poolküpseid tomateid tasub muidugi otsese päikese käes hoida - näiteks rõdul.

3. Avokaado - kui oled ostnud avokaado, mis pole päris küps, aseta see köögilauale nii-öelda järelküpsema. Kui soovid, et avokaado kiiremini küpseks, siis tasub see koos banaaniga paberkotti asetada ning üleöö külmikus hoida. Jah, siinkohal võib avokaadot tõesti külmkapis hoida.

4. Melon - terve melon säilib ilusti jahedas ning kuivas kohas - mitte külmikus. Kuid kui oled selle poolitanud, siis säilita melonit külmikus, kuid pea meeles, et lõigatud melon ei säili üle nelja-viie päeva. Enne tuleb see lihtsalt ära süüa.

5. Tsitruselised - apelsinid, sidrunid, laimid, greibid säilivad kuivas kohas hoituna kuni seitse päeva, kõige parem on neid hoida kas köögilaual või puuviljakorvis, otsese päikese eest kaitstuna.

6. Õunad - värskelt korjatud õunad säilivad kõige paremini, kui paned need lihtsalt rippkotti ehk siis mõnda looduslikust materjalist (puuvill) valmistatud kotiga rippuma - nii säilivad nad värskena kuni nädala. Kilekotis lähevad õunad kiirelt mädanema! Kui sul on kelder, kus on kuiv ning pime, siis seal on õunu kõige mõistlikum säilitada!

7. Luuviljad - värskelt korjatud nektariinid, virsikud, aprikoosid ning ploomid säilivad mõned päevad kuivas kohas, näiteks puuviljakorvis või köögiriiulil. Kui aga plaanid neid pikemalt säilitada, aseta need pealt suletavasse kilekotti ning sellega koos külmikusse. Siinkohal ei saa tõesti rääkida poest ostetud pestitsiitidega ülepritsitud viljadest, mis ilmselt nädalaid isegi vastu peavad ning meie organismile pigem kahju kui kasu teevad. Pestitsiitidest ning nende kahjulikkusest räägime lähemalt peagi ilmuvas artiklis!

8. Kartul - kui kartul on pikka aega külma käes, muutub selle maitse ebameeldivalt magusaks ning jahuseks. Kõige parem koht kartulite hoidmiseks on jahe, kuiv ning pime paik.

9. Sibul
- terved sibulad säilivad ilusti kuivas kohas, päikese eest kaitstuna, lõigatud sibulat säilita aga nii: aseta poolik sibul väikesele taldrikule ning aseta katteks peale sobiva diameetriga klaas ja hoia sibulat sedasi külmikus. Nii säilib sibul kuni paar päeva ilusti ja ei kaota oma maitset ega krõmpsu. Miks terveid sibulaid külmikus pikalt säilitada ei tasu? Sest nende maitse ning see mõnus krõmps tunne, mis värske sibula hammustamisega kaasneb, kaob külmikus seistes kiirelt. Selle asemel tunned maitsetut ning pehmet ampsu, mis pole võrreldavgi värske sibulaga.

10. Küüslauk - küüslauku hoia jahedas ning pimedas paigas, kui oled küüslaugu katki teinud ehk siis mõned küüned sealt juba võtnud, siis säilib küüslauk maksimaalselt kümme päeva jahedas, kuivas ning pimedas kohas.

Allikas: www.okomarket.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2020-04-16 03:58:28
Kiire ja lihtne laenuprotsess, mis lubab sul täna TASUTA VÕLDA
Ükskõik, kas olete prantsuse, šveitsi, Kanada, belgia, portugali, itaalia üksinda ükskõik kus maailmas,

- Otsite oma projekti realiseerimiseks rahalaenu
- Teie pangad lükkasid teid tagasi
- võlgade kustutamiseks, arvete tasumiseks või projekti seadmiseks vajate laenu

Teie rahaline trauma on nüüd möödas,

Olen Joseph Henri, aktsionär ja finantsjuht.
Minu laenu andmise võime on 5000–5 000 000 eurot mõistliku määraga 3%, väga lihtsad ja probleemivabad tingimused.
Samuti teen investeeringuid igasuguste üksikisikute vahel.
Koostöös panganduspartneritega kogu Euroopa Liidus pakub pank meie krediitpakkumisi tehingu turvalisuse tagamiseks kõigile.
Kui olete huvitatud, võtke minuga ühendust oma isikliku aadressi või minu veebisaidi kaudu:

E-post: josephherie74@gmail.com

NB! Krediit seob teid ja see tuleb tagasi maksta. Enne kohustuste võtmist kontrollige oma maksevõimet.
Pole tõsine, hoiduge.
TÄNU
Alkeemik
2020-01-03 02:09:06
Laen 100% tagatud

Neile, kes soovivad erakorralist laenu, pakun teile taskukohast intressimäära 3%. Kas paljud pangad on teid tagasi lükanud? Kas vajate kiiresti võlgade konsolideerimise rahastamist? Või vajate oma ettevõtte jaoks pala rahastamist. Seega oleme teie vajadustele parim lahendus.


E-post: paquet1financial@gmail.com

Helistage + WhatsApp: +32 460 21 16 01

E-post: infos.kredit700@gmail.com
Alkeemik
2018-08-16 01:26:58


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Kõik kommentaarid