Mitu elu meil on?

Tuntud kirjanik Paulo Coelho arutleb oma kolumnis küsimuse üle, mis on aeg ja mitut elu me elame.
Kommentaare: 13
Paulo Coelho, mees kes otsib elu saladusi

Mitu elu meil on? See küsimus painab meid tsivilisatsiooni algusest peale. Kas elu lõpeb surmaga? Kas me läheme üle teisele tasandile? Kas tuleme tagasi planeedile Maa? Minu uues raamatus „Aleph" kirjeldan oma isiklikku kogemust väga delikaatses asjas: ümbersünd.


Kõigepealt tuleb meil jätta kõrvale mõte, et aega saab mõõta. Ei saa. Oleme loonud selle süsteemi, mis on absoluutselt vajalik selleks, et ühiskond toimiks - vastasel korral ei jõuaks me õigeks ajaks rongile või kook läheks ahjus kõrbema. Oleme ühtlasi sunnitud looma enda ümber nähtava reaalsuse - muidu poleks inimsugu kunagi kiskjate seas ellu jäänud. Oleme välja mõelnud teatud asja, mida nimetatakse mäluks, sellise, nagu on arvutis. Mälu aitab meil end ohu eest kaitsta, võimaldab meil elada ühiskonnas, leida toitu, kasvada, anda kõik õpitu edasi järgmisele põlvkonnale. Aga see ei ole elu ise.

Aeg ei möödu - on vaid praegune hetk. Siin ja praegu, kui ma seda kirjutan, on ka mu esimene suudlus ja klaverimuusika, mida mu ema mängis, kui mina samal ajal elutoas olin. Ma olen kõik, mis ma olen olnud, ja kõik, mis minust saab. Et millelgi ei ole algust ega lõppu - igavik on olevik -, siis elan ma kõiges selles, mis on toimunud ja mis on alles ees.

Me kardame seda. Me soovime näiteks, et armastus peatuks selles hetkes, mil kõik on kõige paremas korras - aga see on lõks, sest armastus muutub koos olevikuga. Kas ma olen 30 aastat abielus olnud sama naisega? Ei. Tema on muutunud, mina olen muutunud, meie armastus on ühes sellega muutunud.

Miski pole alanud sünniga ja miski ei lõpe surmaga. Te võib-olla küsite: kus on need, kes on läinud? Kunagi, mitte iialgi ei kaota me neid, kes on meile kallid. Nad on meiega koos, sest nad ei ole surnud. Kujutlegem rongi: ma ei näe, mis on vagunis, mis on minu ees, kuid seal on inimesed, kes reisivad samas ajas ja samas ruumis, kus mina, kus teie, kus kõik. See, et me ei saa nendega rääkida, ei saa teada, mis toimub teises vagunis, on täiesti tähtsusetu - nad on seal olemas. Nii on see, mida me nimetame eluks, paljude vagunitega rong. Vahel oleme ühes, vahel teises vagunis. Vahel läheme ühest teise - kui näeme und või kui laseme ennast kanda ebatavalisel.

Ilmselge, et kõik see kuulub salapära maailma. Ent kui sageli oleme juba kogenud seda äratundmise tunnet, niinimetatud déjà vu'd vaid silmapilguks (mida me püüame kiiresti unustada, sest see ei sobi kokku meie tavaloogikaga) ning oleme kindlad, et oleme varem käinud selles kohas, olnud selles olukorras või tundnud seda tunnet.

Me rändame ajas igal ööl. Teeme seda alateadlikult, kui näeme und - läheme oma lähiminevikku või kaugesse minevikku. Ärkame, mõeldes, et elasime unenäos üle täiesti absurdseid asju - kuid see ei ole nii. Olime teises mõõtmes, teistes eludes, mida me elame samaaegselt kogetuga, ent kus asjad ei toimu täpselt nii nagu siin.
Mitut elu oleme juba elanud? Tegelikult on küsimus teistsugune: mitut elu me elame praegu? Vastuse annab igaüks ise.

Allikas: ajakiri Psühholoogia sinule, kirjastus Pilgrim  

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Velton
2023-01-23 09:57:12
(Whatsapp: +357-961-68055) Hankige pass, ID-kaardid, juhiload ja muud dokumendid.


Pakume ehtsaid ja ehtsaid passe, juhilube, isikutunnistusi, TOEFL-i, IELTS-i, sünnitunnistusi järgmistele riikidele: Austraalia, Belgia, Brasiilia, Soome, Prantsusmaa, Suurbritannia, Iirimaa, Itaalia, Holland, Norra, Austria, Rootsi, Šveits , Hispaania, Suurbritannia, USA jt. Garanteerime teile 100% ehtsad dokumendid, mida saate kasutada mis tahes probleemi korral. meil on rahulolevaid kliente üle kogu maailma.


Võtke ühendust e-postiga: info@patenteitalianaonline.com
Whatsapp: +357-961-68055
privaatne e-post: diplomaticdocsassistance@yahoo.co.uk

https://patenteitalianaonline.com/

Osta Itaalia pass Internetist
Ostke Internetist Itaalia ID-kaarte
Ostke Internetist Itaalia juhiluba
Osta Itaalia kollast lehte Internetist
Osta Saksa passe Internetist
Osta Saksa ID-kaart Internetist
Osta Saksa juhiluba Internetist
Mis tahes passi saamiseks võtke meiega ühendust
Ostke juhiluba Internetist
Uuendage oma juhiluba
Tellige litsentsi duplikaat
Asendage juhiluba
Hankige uus juhiluba
Nime muutmine litsentsil
Aadressi muutmine

veebisait: https://patenteitalianaonline.com/
Alkeemik
2022-07-01 19:15:28
I am here to spread this good news to the entire world on how Dr Emu helped me solve my infertility problem and i am so happy now that i am now a mother because for over 4 years i have been trying to get pregnant and needed help, i and my husband always go for medical check up and the doctor always say that the both of us are fine and i have nowhere else to get help from and all hope was almost lost until one day i visited a friend of mine and i told her what i was passing through and she introduce me to this great spell caster called Dr Emu who helped her when she was in need of help, so i took a try to contact Dr Emu through his email and i explain all my problem to him and after we have talked he perform an infertility spell for me and after that he told me what i should do, and i followed the instruction he gave and after that he instructed to sleep with my husband and also i followed the instruction and he said that the next week i should go for medical check up and the doctor confirmed that i was 4 months pregnant and i was so happy that all my sorrows were gone for ever, i am so very happy now and also if you need any kind of help or the same line with mine, contact Dr Emu on his email: emutemple@gmail.com or call/text his whatsapp phone number +2347012841542 visit facebook page: https://web.facebook.com/Emu-Temple- 104891335203341
Alkeemik
2022-06-09 15:02:53
I suffered from what they called peripheral artery disease (PAD). I have been suffering for years, Me and my wife searched for a medical cure, and then we came across a testimony of a man who suffered the same and was cured by Dr Chief Lucky. So my wife and I contacted Dr Chief Lucky via an email and thank God he replied. I explained what was wrong and he sent me herbal medicines that helped heal me completely. I am happy to say that herbal medicine is the ultimate and Dr Chief Lucky I am grateful. You can contact him on his email: chiefdrlucky@gmail.com or whatsapp: +2348132777335, Facebook page: http://facebook.com/chiefdrlucky or website: https://chiefdrlucky.com/. Dr Chief Lucky said that he also specializes in the following diseases: LUPUS, ALS, CANCER, HPV, HERPES, DIABETES, COPD, HEPATITIS B, HIV AIDS, And more.
Kõik kommentaarid