Mitu elu meil on?

Tuntud kirjanik Paulo Coelho arutleb oma kolumnis küsimuse üle, mis on aeg ja mitut elu me elame.
Kommentaare: 10
Paulo Coelho, mees kes otsib elu saladusi

Mitu elu meil on? See küsimus painab meid tsivilisatsiooni algusest peale. Kas elu lõpeb surmaga? Kas me läheme üle teisele tasandile? Kas tuleme tagasi planeedile Maa? Minu uues raamatus „Aleph" kirjeldan oma isiklikku kogemust väga delikaatses asjas: ümbersünd.


Kõigepealt tuleb meil jätta kõrvale mõte, et aega saab mõõta. Ei saa. Oleme loonud selle süsteemi, mis on absoluutselt vajalik selleks, et ühiskond toimiks - vastasel korral ei jõuaks me õigeks ajaks rongile või kook läheks ahjus kõrbema. Oleme ühtlasi sunnitud looma enda ümber nähtava reaalsuse - muidu poleks inimsugu kunagi kiskjate seas ellu jäänud. Oleme välja mõelnud teatud asja, mida nimetatakse mäluks, sellise, nagu on arvutis. Mälu aitab meil end ohu eest kaitsta, võimaldab meil elada ühiskonnas, leida toitu, kasvada, anda kõik õpitu edasi järgmisele põlvkonnale. Aga see ei ole elu ise.

Aeg ei möödu - on vaid praegune hetk. Siin ja praegu, kui ma seda kirjutan, on ka mu esimene suudlus ja klaverimuusika, mida mu ema mängis, kui mina samal ajal elutoas olin. Ma olen kõik, mis ma olen olnud, ja kõik, mis minust saab. Et millelgi ei ole algust ega lõppu - igavik on olevik -, siis elan ma kõiges selles, mis on toimunud ja mis on alles ees.

Me kardame seda. Me soovime näiteks, et armastus peatuks selles hetkes, mil kõik on kõige paremas korras - aga see on lõks, sest armastus muutub koos olevikuga. Kas ma olen 30 aastat abielus olnud sama naisega? Ei. Tema on muutunud, mina olen muutunud, meie armastus on ühes sellega muutunud.

Miski pole alanud sünniga ja miski ei lõpe surmaga. Te võib-olla küsite: kus on need, kes on läinud? Kunagi, mitte iialgi ei kaota me neid, kes on meile kallid. Nad on meiega koos, sest nad ei ole surnud. Kujutlegem rongi: ma ei näe, mis on vagunis, mis on minu ees, kuid seal on inimesed, kes reisivad samas ajas ja samas ruumis, kus mina, kus teie, kus kõik. See, et me ei saa nendega rääkida, ei saa teada, mis toimub teises vagunis, on täiesti tähtsusetu - nad on seal olemas. Nii on see, mida me nimetame eluks, paljude vagunitega rong. Vahel oleme ühes, vahel teises vagunis. Vahel läheme ühest teise - kui näeme und või kui laseme ennast kanda ebatavalisel.

Ilmselge, et kõik see kuulub salapära maailma. Ent kui sageli oleme juba kogenud seda äratundmise tunnet, niinimetatud déjà vu'd vaid silmapilguks (mida me püüame kiiresti unustada, sest see ei sobi kokku meie tavaloogikaga) ning oleme kindlad, et oleme varem käinud selles kohas, olnud selles olukorras või tundnud seda tunnet.

Me rändame ajas igal ööl. Teeme seda alateadlikult, kui näeme und - läheme oma lähiminevikku või kaugesse minevikku. Ärkame, mõeldes, et elasime unenäos üle täiesti absurdseid asju - kuid see ei ole nii. Olime teises mõõtmes, teistes eludes, mida me elame samaaegselt kogetuga, ent kus asjad ei toimu täpselt nii nagu siin.
Mitut elu oleme juba elanud? Tegelikult on küsimus teistsugune: mitut elu me elame praegu? Vastuse annab igaüks ise.

Allikas: ajakiri Psühholoogia sinule, kirjastus Pilgrim  

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Loanoffer
2021-03-13 22:53:11
International Loans Personal Loans?
Apply for a Loan from $3,000.00 to $10,000.000
with no collateral required
low interest rate as low as 2%
email: abdullahibrahimlender@gmail.com
whatspp Number +918929490461
Mr Abdullah Ibrahim
Alkeemik
2020-09-02 11:35:08
Tere, kas vajate kiiret laenu?
Olen Susan Benson. Olen laenuandja ja ka finantskonsultant.

Kas vajate ettevõtte asutamiseks, projekti lõpuleviimiseks, maja või auto ostmiseks laenu või vajate laenu muudel isiklikel põhjustel? kui teie vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole. Pakume kõikvõimalikke laenuteenuseid nii tagatud kui ka tagatiseta. Kui loete seda ja teate, et vajate rahalist tuge, võite meile lihtsalt kirjutada e-posti teel: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) või saata meile otse WhatsAppis: +447903159998 ja saada vastus kohe.

Oleme terviklik finantsteenuseid pakkuv ettevõte ja oleme pühendunud aitama teil parandada oma pikaajalisi ja lühiajalisi finantseesmärke, sest teie finantsstabiilsus on meie lõppeesmärk.

Funktsioonid & Benefit;
* Mugavus - laenu saate taotleda igal ajal ja igal pool.
* Paindlik summa - otsustate, kui palju soovite laenata.
* Kiire otserahastus - saate oma laenu 24 tunni jooksul pärast kinnitamist.
* Paindlik intressimäär 3%.
* Kõrge heakskiitmise määr
* Teil on võimalus valida tagasimaksekuupäev, kas iganädalane, kuu- või iga-aastane kestus 1–30 aastat.
* Lihtne veebirakendus.
* Isikupärane juhendamine ja asjatundlikkus.
* Varjatud tasud puuduvad

Paljud inimesed seisavad silmitsi enneaegsete rahaliste väljakutsetega ja neil on mõnel põhjusel oma kohalikest pankadest või muudest finantsinstituutidest laenu saamine nii keeruline.

Kui vajate tõesti oma rahandusele lahendust, kirjutage lihtsalt minu ettevõttele ja me aitame teid laenuga välja maksta. Oleme aidanud paljusid inimesi ja organisatsioone, kes on kogu maailmas rahaliste raskustega silmitsi seisnud. Meiega kandideerides pöördute usaldusväärse ettevõtte poole, kes hoolib teie rahalistest vajadustest, meie prioriteet on teie finantsstabiilsus ja teie eest hoolitsetakse kogu protsessi vältel.

Meie laenupakkumise kohta lisateabe saamiseks saatke meile oma laenutaotlus aadressil:
E-post: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com VÕI;
WhatsApp: +447903159998
Alkeemik
2017-11-26 22:48:27
Tere
Mul õnnestus krediidiga vahel eriti kell Madame Marie Hoebanx, on hea ka hüvitamise meetod. See on tõesti tõsine on 02%. Hoiduge tulevad Aafrikast, sest seal on tõepoolest erasektori laenuandjatele siin Prantsusmaal kui muidu peate laenuandjad krediidi, võtta ühendust tema siin on tema e-posti aadress: hoebanxmarie@gmail.com
Kõik kommentaarid