Naat, võilill ja nõges – kolm kasulikku umbrohtu

Allikas: www.tarbija24.ee
Umbrohuks peetavad naat ja võilill puhastavad suurepäraselt organismi ja soodustavad seedimist, raua- ja C-vitamiinirohke kõrvenõges aitab hästi väsimuse vastu.
Kommentaare: 3
Võilill puhastab maksa jääkainetest, reguleerib vere kolesteroolisisaldust ja aitab alandada vere suhkrutaset

Ravimtaimede tutvustaja Mall Värva sõnul eemaldab naat organismist vett, kiirendab ainevahetust ja parandab seedimist, kroonilisi liigesehaigusi põdevad inimesed võiksid endale teha naaditeed. Mida noorem taim, seda maitsvam ta on – eeskätt tasubki korjata väikseid ja alles lahti minevaid lehti.

Kuna ka võilill kiirendab ainevahetust ja soodustab seedimist, on see taimetarga sõnul väga kasulik näiteks neile, kel probleeme kaaluga. Lisaks puhastab võilill maksa jääkainetest, reguleerib vere kolesteroolisisaldust ja aitab alandada vere suhkrutaset.

Kasulik võililletõmmis

Värva soovitab kangeid rohte, nagu vererõhu- või põletikuravimeid tarvitavatel inimestel juua võililletõmmist.

Tõmmise tegemiseks tuleb võtta peotäis noori võililletaimi koos nelja-viiesentimeetrise juurejupiga (võililled saab edukalt noaga maast välja urgitseda kas või tallamata jäänud aianurgast), pesta voolava vee all puhtaks, hakkida õhtul kolme-neljasentimeetristeks juppideks, panna potti ja valada peale liiter külma vett. Seejärel lasta tõmmata hommikuni.

"Hommikul kergelt soojendada, kuni vesi kohisema hakkab, siis veel paar minutit lasta tõmmata ja päeva jook ongi valmis," kirjeldab Värva.

Taimetarga sõnul sõltub tõmmise kogus iga inimese enesetundest.

"Võilille võib pikalt juua, aga kui kaua – see on individuaalne. Kellel ei ole näidustusi, võib lihtsalt organismi puhastamiseks teha kevadel paarinädalase kuuri," rääkib ta. "Samamoodi võib süüa võilillelehti. Kui salati sisse panna, ei riku noored võilillelehed salatit oma mõru maitsega."

Võilillel säilitatakse tavaliselt noori juuri – neid kuivatatakse. "Pärast kuivamist on juurtel mõru maitse täiesti kadunud ja meenutavad pigem koorekommi. Neist saab ka vesitõmmist teha," selgitab taimetark.

"Kui süüa ühte taime või vilja tema kõige paremal kasutamise ajal, on organism nii tark, et oskab ladestada järgmise korrani paraja jao. Kui me ka ei usu seda, et organism salvestab selle järgmise aastani, siis ikkagi on kindel, et hetkel kui taim on kõige tugevam, on teda kõige õigem kasutada," rääkib ta.

Peotäis rohelist omletti

Värva sõnul pole vaja umbrohulaadsete taimede söömiseks spetsiaalseid juhiseid otsida või kokaraamatuid sirvida. "Kui sa kindlalt tead, et näiteks naat või muu selline ei ole mürgine, panegi neid sinna, kuhu sinu enda sisetunne ütleb," lausus ta.

Naine kirjeldab, et hommikuti omletti tehes korjab ta põõsa alt korraliku peotäie rohelist ning hakib selle söögi peale ning keegi ei tuvastagi pärast, mis seal täpselt sees. Samamoodi suppide ja hautiste puhul.

"Aga peaks meeles pidama, et neid ei panda hautisse või suppi keetmise ajal, vaid juba tulelt ära võttes kõige lõpus, muidu ei ole kasu," lisab ta.

Nõges värskelt ja kuivatatult

Nõgest tuleks korjata enne õitsema hakkamist – praegu, mil taim on tugevas kasvujõus, on selleks väga õige aeg. Sisaldades palju rauda, aitab nõges hästi kevadväsimuse vastu.

Ent nõgesega ei tohiks liialdada. "Kellel on vereprobleemid, need peaks üldse näpud eemale hoidma – see paksendab verd," hoiatab Värva. "Aga kevadväsimuse vastu ja esimeseks energiaks on nõges päris hea."

Nõgese kõige klassikalisem toime on verd puhastav, taimes on palju vitamiine ja mineraale. Samuti viib nõges organismist välja liigse vedeliku ja soolad, alandab vere suhkrusisaldust ja tõkestab verejooksu. Nõgest võib küpsetistesse, suppidesse ja salatitesse panna suve läbi. Säilitamiseks kuivatatakse nõgese lehti.

Värva selgitab, et üks taim, mida võiks praegu kindlasti süüa, ent mida tavapäraselt korjatakse alles juulikuus tema õitsemise ajal, on põdrakanep.

Põdrakanep teeb tugevaks

Viimane on asjatundja sõnul just seetõttu väga tänuväärne, et tugevdab üldiselt inimese immuunsüsteemi, omamata väga tugevat spetsiifilist ravitoimet.

"Kevadel enne varre puitumist on tal väga mahlane ja omamoodi eriliselt peen maitse," kirjeldab Värva ja lisab, et mida vanemaks taim saab, seda vähem tema alumine ots süüa kõlbab.

Põdrakanepil säilitatakse ja kuivatatakse enamasti õisi. Õisikuid kogutakse õitsemise alguses koos pika õievarre ja mõne noore lehega. Taime tuleks korjata siis, kui seemnised ei ole õisiku alumisse otsa veel tekkinud.

Umbrohusalatit saab Värva sõnul teha suvi läbi, aga praegu paneks ta täitematerjaliks sisse kõige rohkem põdrakanepit. Sinna juurde võilille, teelehte, kortslehte, paar nurmenukulehte, naati ja paar lehekest maajalga.

"Põhimõtteliselt võib kõike panna, mis ei ole mürgine ja mida kätte saab. Oluline on, et taimed oleksid korjatud puhtast keskkonnast. Salatisse peab panema ka midagi head – näiteks kurki. Sinna võib panna ka redist – kes kasvatab ise redist, võib sinna julgelt hakkida ka redisepealseid. Kui midagi muud võtta ei ole, võib näiteks riivida paar keedetud peeti, variante on palju," soovitab Värva.

Maitsev umbrohusalat

Lisaks võib peenralt juurde hakkida paar karulaugulehte, kindlasti murulauku, talisibulat või ka värskeid taliküüslaugulehti. Salatikastmesse paneb naine tilgakese marinaadivedelikku (näiteks hapukurkide pealt, aga võib vabalt ka muud kasutada), lisaks külmpressiõli ja pisut ürdisoola.

"See on väga maitsev! Aga esialgu, kui ei ole midagi sellist söönud, siis Lääne-Eestis öeldakse selle kohta, et väga äkiline võib olla – see võib kõhu lahti teha," hoiatab Värva, et alguses võiks sellise salati puhul piirduda paari lusikatäiega.

Allikas: www.tarbija24.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Velton
2023-01-23 10:19:25
(Whatsapp: +357-961-68055) Hankige pass, ID-kaardid, juhiload ja muud dokumendid.


Pakume ehtsaid ja ehtsaid passe, juhilube, isikutunnistusi, TOEFL-i, IELTS-i, sünnitunnistusi järgmistele riikidele: Austraalia, Belgia, Brasiilia, Soome, Prantsusmaa, Suurbritannia, Iirimaa, Itaalia, Holland, Norra, Austria, Rootsi, Šveits , Hispaania, Suurbritannia, USA jt. Garanteerime teile 100% ehtsad dokumendid, mida saate kasutada mis tahes probleemi korral. meil on rahulolevaid kliente üle kogu maailma.


Võtke ühendust e-postiga: info@patenteitalianaonline.com
Whatsapp: +357-961-68055
privaatne e-post: diplomaticdocsassistance@yahoo.co.uk

https://patenteitalianaonline.com/

Osta Itaalia pass Internetist
Ostke Internetist Itaalia ID-kaarte
Ostke Internetist Itaalia juhiluba
Osta Itaalia kollast lehte Internetist
Osta Saksa passe Internetist
Osta Saksa ID-kaart Internetist
Osta Saksa juhiluba Internetist
Mis tahes passi saamiseks võtke meiega ühendust
Ostke juhiluba Internetist
Uuendage oma juhiluba
Tellige litsentsi duplikaat
Asendage juhiluba
Hankige uus juhiluba
Nime muutmine litsentsil
Aadressi muutmine

veebisait: https://patenteitalianaonline.com/
Alkeemik
2022-06-09 14:41:35
I suffered from what they called peripheral artery disease (PAD). I have been suffering for years, Me and my wife searched for a medical cure, and then we came across a testimony of a man who suffered the same and was cured by Dr Chief Lucky. So my wife and I contacted Dr Chief Lucky via an email and thank God he replied. I explained what was wrong and he sent me herbal medicines that helped heal me completely. I am happy to say that herbal medicine is the ultimate and Dr Chief Lucky I am grateful. You can contact him on his email: chiefdrlucky@gmail.com or whatsapp: +2348132777335, Facebook page: http://facebook.com/chiefdrlucky or website: https://chiefdrlucky.com/. Dr Chief Lucky said that he also specializes in the following diseases: LUPUS, ALS, CANCER, HPV, HERPES, DIABETES, COPD, HEPATITIS B, HIV AIDS, And more.
Alkeemik
2018-08-16 01:36:32


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Kõik kommentaarid