6 mõjuvat põhjust, miks peaks raseduse ajal suitsetamist vältima

Seda, et suitsetamine kahjustab tervist, teavad kõik. Miks tasub aga olla raseduse ajal eriti hoolas ja vältida nii suitsetamist, kui kokkupuuteid suitsetavate inimestega?
Kommentaare: 20

Rinnavähi ülediagnoosimise tulemusena saab tarbetut ravi iga kolmas naine

Teadlaste sõnul on rinnavähi sõeluuringud viimas ülediagnoosimiseni, mille tulemusena saadetakse paljud naised tarbetutele operatsioonidele või määratakse neile kemoteraapia. Uued uurimistulemused näitavad, et iga kolmas naine saab rinnavähi väärdiagnoosi.

Emakakaelavähk - nakkuse ennetamine

60 kuni 80 % Ameerika Ühendriikide naistest, kellel diagnoositakse invasiivne emakakaelavähk esmakordselt, ei ole viie aasta jooksul enne vähi diagnoosimist PAP-testi teinud, ja paljud ei ole PAP-testi mitte kunagi teinud.

Suguhaiguste ABC

Siit leiad seksuaalsel teel levivate nakkuste ülevaate
Kommentaare: 2

HIV ja müüdid

Kas nakkuse võib saada tualetist? Või hambaarsti käest? Või sääsehammustusest? Ehk hoopis koera- või kassihammustusest? Siit leiad HIV'ga seotud enimlevinud müüdid ja vastused neile.

Külastus naistearstile

Naistearst e. günekoloog on arst, kes tegeleb tüdrukute ja naiste terviseprobleemidega. Eestis töötavad günekoloogidena enamasti naised, aga üksikuid mehigi võib selles ametis kohata. Naistearsti jutule saad naistenõuandlas või polikliinikus, erakliinikus või noorte nõustamiskeskuses. On arste, kes töötavad üksinda, kuid enamasti on abiks kas ämmaemand või õde.

Planeerimata rasedus - otsustamise protsess

Otsus, kas rasedus katkestada või sünnitada, on tähtis, seda ei tohi teha kiirustades. Lõplikult läbimõeldud otsusele jõudmiseks on vaja aega ja järelemõtlemist, ning erapooletut nõustamist. Otsuse teeb naine/mees/paar ise, mitte arst ega nõustaja.
Kommentaare: 2

Kes kaitseb naist suitsu eest?

Tubakatööstuse paljude sihtgruppidest on naised üks suurimaid kelle arvelt müüki suurendada. Sest võrreldes meestega kasutab veel suhteliselt vähe naisi tubakatooteid. Maailma enam kui ühest miljardist suitsetajast moodustavad naised umbes viiendiku. Ülemaailmne trend näitab, et kui meeste seas on suitsetamise levimus vaikselt langemas, siis naiste seas on see kahetsusväärselt tõusmas.

Rinnavähikäigu vastu

"See ei ole võimalik - mul avastati rinnavähk," ütleb üheksa patsienti kümnest, kes hoolimata mingi valu või eelsoodumuse puudumisest karmilt kõlava diagnoosi saavad. Ehkki varajase avastamise korral on see haigus enamasti väljaravitav, tekitavad müüdid rinnavähist hirme, milles ajakiri Üks üritab selgust tuua.
Kommentaare: 1

Miks on naiste immuunsüsteem meeste omast tugevam?

Novaator.ee kirjutab, et naiste tugevama immuunsüsteemi põhjused peituvad kõigest ühes kromosooomis, nagu näitas värske uuring.