Naistepunal on müstiline mõju

Naistepuna on mitut liiki. Meditsiiniliselt on kõige rohkem huvi pakkunud harilik naistepuna ehk Hypericum perforatum. Tema mõju on põhjalikult uurinud paljud teadlased ning on leitud, et naistepunast on abi nii depressiooni kui spordivigastuste korral.
Kommentaare: 1
Germaanlased hindasid naistepuna kui maagilist taime ja pidasid teda päikesejõu sümboliks. Õitsev naistepuna kaunistas sageli altareid

Naistepuna peletab hirmu

Umbes 5 miljonit sakslast kannatab pidevalt hirmu all. See võib põhjustada ka üksildustunnet. Hirmuseisundis peaks kõigepealt konsulteerima arstiga, kes määrab ka edasise ravi. Abiks võivad olla hingamisharjutused, lõdvestumistehnika. Kasu on ka naistepunast. 500-900 mg päevas teena aitab üsna hästi.

Nahahaigused ja haavad

Naistepunaõlil on antiseptiline toime ja ta sobib hästi haavade raviks. Seda on saada apteekides, kuid võib ka ise teha. Selleks on vaja värskeid naistepunaõisi, need asetada liitri oliivõli hulka ja lasta päikeselises kohas seista. 14 päeva pärast tuleks segu läbi sõela valada. Hoida hästi suletavas pudelis ja jahedas kohas. Naistepunaõlis leotatud lapp asetada haigele kohale, protseduuri korrata mitu korda päeva jooksul.

Spordivigastused

Naistepunaõli leevendab ja ravib verevalumeid, põrutusi, lihaserebendeid, muljumishaavu, nihestusi. Vaigistab kiirelt valu. Takistab verevalumite laienemist.

Kasutatakse kompressina või siis asetatakse haigele kohale naistepunaõlis leotatud lapp.

Depressioonid

Depressiooni raviks on üsna palju erinevaid antidepressante, kuid hinnatud alternatiiviks nendele on ka naistepuna, mis juba alates 17.sajandist on tuntud kui depressioonide leevendaja. Erinevad uurimused on näidanud, et naistepuna aitab kerge ja keskmiselt raske depressiooni korral.

Naistepuna on apteegis saadaval teena, tinktuurina, õlina ja drazeedena. Õli võib lisada ka vannivee hulka. Piiritusetõmmist ja õli saab ka ise valmistada.

Naistepunaõli

Soovitatakse haavandtõve, stomatiidi, paradontoosi, farüngiidi, kõhunäärme ja neerukivide puhul valuvaigistina ja limatekitava ainena. Naistepunaõli kasutatakse ka põletuste (väga radikaalne vahend), isegi kui 2/3 kehapinnast on kahjustunud. Halvasti kinnikasvavate haavade, lõhede, põletike, tuulevillide korral tehakse kahjustatud kohale õlikompressi.

Valmistamine - pool klaasitäit värskeid õisi ja lehti (peenestatud) valada üle klaasitäie mandli-, päevalille-, oliiv- või linaõliga ja hoida nii 3 nädalat. Pigistada seejärel kuivaks, kurnata. Hoida kompressideks haavade, lõhede, põletuste tarvis.

Naistepuna piiritusetõmmis

Valmistamine -  kuiv peenestatud naistepunaürt lastakse tõmbuda piirituses või viinas (vahekorras 1:10) 2 nädalat. Võetakse sisse 30-40 tilka korraga koos vähese veega 3 korda päevas peavalu, sapikivide, tsüstiidi, seedetrakti haiguste puhul.

Allikad: www.terviseleht.ee, www.seemnemaailm.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2018-08-16 01:09:22


Henderson Elizabeth
Dr joy is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr joy whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr joy a try and i contacted him on his email joylovespell@gmail.com. and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr joy has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr joy is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr joy on his email on joylovespell@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr joy. Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348100452479.

Kõik kommentaarid