Nõiataim angervaks

Angervaksa peetakse Euroopa niitude kuningannaks. Vahepeal oli angevaks põhjendamatult unustatud, kuid nüüd on teda jälle hindama hakatud kui väärt ravimtaime, millest on abi nii mõnegi tervisehäda puhul.
Kommentaare: 2
Jaaniööl pandi angervaksakimbud majapalkide ja -laudade vahele. See pidi ära hoidma kurja silma ja needuse, pidi kindlustama kodu- ja majarahu

Angervaksal on nii palju nimesid, et üksnes sellest võib järeldada, et tegemist on väärt taimega: angerpüdse, angerpüks, tuulerohi, lepavorm, hobusehurmarohi, nabaarnikas, risthammas, püst, lõhnalill, naesterohi, orm (Saaremaal), vormiõied, -oksad (Hiiumaal).

Harilik angervaks kasvab niisketes kohtades võsastikes, jõgede kallastel, kraaviservades, võpsikuis, niitudel. Erakordselt lopsakad on taimed Põduste jõe kallastel. Angervaksa märgatakse õide puhkemise ajal, kui suured kreemikasvalkjad kaneeli- ja meelõhnalised õiepuhmad juba kaugelt silma hakkavad. Tavaliselt näeme sellist vaatepilti heinaaja alguses.

Metsamoor Irje Karjus soovitab angervaksa järgmistel juhtudel:

- Kui teil on palavikuga viirushaigus, jooge angervaksateed - pange 1 tl ravimtaime tassi kuuma vee sisse, laske tõmmata 5 minutit ja jooge soojalt.

- Jooge angervaksateed köha puhul või siis, kui teil on külmavärinad ja tunnete, et te hakkate haigeks jääma.

- Kõrge palaviku korral tehke angervaksateega jahedaid mähiseid või pihustage kehale angervaksa lillevett.

- Pange kuivatatud angervaksa õiepuru haava peale, et see kiiremini paraneks.

- Loputage juukseid angervaksatõmmisega, et neid tugevdada ja nende kasvu soodustada, samuti peanaha tervendamiseks.

Allikad: Delfi Naistekas, www.saartehaal.ee

Lisa kommentaar

Kommentaarid

Alkeemik
2014-07-31 22:16:50
Siin üks soomlaste poolt kanaldatud taimeteave.
Angervaksa perekond õpetab inimest kes tahab arusaada õrnatundelisusest ja hingestatusest. Õigest ajastusest millal õieti ennast väljendada. Ka seda kuidas õieti ühendada sõnad lauseehituses. See on kasulik neile kes ületavad tihti kultuuripiire või õpivad teistelt. Aga tema hingeline ja kõrgema tasandi väljendus aitab mõista ajakulgu ennast. Selles mõttes et saada ajahetkest õieti aru olgu mis tahes olukorras on ühiskond ja planeet. Kui vaadelda aega eritahuliselt ja mitte mõistusega kasutades tarka kaastunnet saab ajakulgu mõista avaramalt. Angervaks õpetab tõlgendama maal toimuvat - maa liikumine... aastaaegade filosoofiad... sünni ja surma tsüklid kõiges jne. Kui hakkad mõistma aastaaegade süvateavet hakkad ka nägema kuidas taolist suurt energiahulkka võib laotada järjest suuremale ajaalale. Aitab kaasamõtelda kuidas koos planeeti omavahel venna õelikult sotsiaalses mõttes jagada. Töötab südametsandiga.
Alkeemik
2014-07-29 21:05:18
Väga hea meeldetuletus!
Kõik kommentaarid