Fukushima kiirgus hävitab putukaid

Liblikaröövikud, kes sõid Jaapani Fukushima tuumajaama lähedalt korjatud lehti, olid kidurama tervisega ja neil oli rohkem arenguhäireid, näitas ajakirjas BMC Evolutionary Biology ilmunud uurimus.
Kommentaare: 63

Nädalavahetusel toimus ülemaailmne Kliimamarss kliimat muutva saastamise vastu

New Yorgis toimus pühapäeval, 21. septembril suur Kliimamarss, kus osales ligikaudu 300 000 inimest. Kliimamarss on suunatud kliimat muutva ja katastroofe põhjustava saastamise vastu.
Kommentaare: 15

Täna on sügisene pööripäev

Selle aasta sügisene pööripäev ehk sügisene võrdpäevsus on ööpäev 23. septembril, millal on kogu Maal päev ja öö sama pikad - 12 tundi. See on ka astronoomilise sügise algus.
Kommentaare: 1

Täna on rahvusvaheline autovaba päev

Autovaba päev on iga aasta 22. septembril tähistatav rahvusvaheline tähtpäev, millega autovaba liikumine suunab ühiskonna tähelepanu autostumise probleemidele. Autovabadel päevadel püütakse vähendada liiklust linnas või kindlas piirkonnas terve või osa päeva jooksul.
Kommentaare: 5

Kuidas eemaldada erinevaid plekke?

Pole mõtet üritadagi kirjeldada neid tundeid, mis meid valdavad, kui avastame lapse uuel valgel T-särgil terve rea võililleplekke või oma pükstel kleepuva nätsu. Kuidas küll neist lahti saada?
Kommentaare: 1

Puhasta oma organism kahjulikest keskkonnamürkidest

Meie keha on algselt loodud sellisena, et see peaks toime tulema kõigi tervisehäiretega. Aga me oleme süsteemi nii üle koormanud, et keha ei suuda enam ilma abita keskkonnast tulenevate mürkidega toime tulla. Kuidas oma organismi puhastada?
Kommentaare: 7

Valmista ise pesupesemisvahend - lihtne, soodne ja keskkonnasõbralik

Kas oled kunagi mõelnud teha ise pesupesemisvahendit? See on oluliselt soodsam ja puhtam kui tavapoes müüdav, seega tee proovi ja veendu ise.
Kommentaare: 5

VÄÄRIB TUNNUSTUST! Kasuta puuetega inimeste tehtud tekstiilijäätmetest poekotte

Eesti Pakendiringluse ja Puuetega Inimeste Koja koostöös sündinud projekti "Mina hoolin!" raames on Viljandi puuetega inimesed meisterdatud käsitööna jäätmetest lahedaid ja omanäolisi poekotte, mida ostes hoiad keskkonda ja toetad abivajajaid.
Kommentaare: 1

Looduslikud vahendid päikesepõletuse leevendamiseks

Peale karget suvist suusailma on Eestimaale lõpuks jõudnud ka pisut soojem õhk. Päike võrgutab meelalt taevalael ja nii mõnigi laseb end tema särast nii pimestada, et unustab ettevaatuse.
Kommentaare: 7

10 nippi, kuidas puhata keskkonnasõbralikult

Suvi on puhkuste aeg ning igaüks üritab võimaluse korral jõuda maale vanaema juurde suvitama või sõita võõraid maid avastama. Kuidas puhata nii, et see oleks võimalikult keskkonnasõbralik?

5 kreemi koostisosa, mis soodustavad kortsude teket

Kreeme reklaamitakse igasuguseid, kuid tihtipeale leidub neis lähemal vaatamisel rohkem kahju kui kasu. Siin viis koostisosa, mida oleks targem oma nahale mitte määrida.

Ookeanid puhtaks!

19-aastane Boyan Slat avaldas TED konverentsil enda projekti seadmest, mis ooekanist 7 250 000 tonni prügi koristada võiks. Poisi leiutis võib igal aastal päästa tuhandeid mereloomi ning säästa miljoneid turismi- ja mereärile igaaastaselt tekkivaid kahjudollareid.

Tuleviku basseinid

Siin on bassein, mis pole just tüüpiline. Vee puhastamiseks ei kasutata siin kemikaale, kuna tegemist on loodusliku mageveega. See aga loob täiesti uue ujumiskogemuse, võiks isegi öelda elamuse, mida saad nautida täiel rinnal - sinu silmad ei kipita, nahk ja juuksed on pehmed ja mõnusad.

Virumaal tähistatakse Tammealuse hiie aastapäeva

Sel nädalavahetusel 7.- 8.juunil toimuvad Lääne-Virumaal Viru-Nigula vallas Tammealuse hiie taassünni 25. aastapäevale pühendatud sündmused.

Võilill toidulaual

Võilill puhastab maksa ja verd, taimega ravitakse nahahaigusi, lümfiteede põletikke, kehvveresust, parandatakse seedekulglat. Juuretõmmist, mõnel juhul ka juure-lehetõmmist kasutatakse furunkuloosi, vistrike, nahalööbe ja muude ainevahetushäiretest tingitud probleemide korral.

Päikesepaneelid on lahendus

Meil on tuhandeid kilomeetreid sõiduteid ja hiiglaslikud parkimisplatsid, millest paljud seisavad enamus ajast tühjana. Mis saaks aga siis, kui katta kõik see pind päikesepaneelidega, mis toodaks puhast energiat ja aitaks säästa raha?
Kommentaare: 5

Tee lõket nii, et see tervist ei rikuks!

Tihtilugu põletatakse jäätmeid lõkkes või koduahjus. Suures koguses seguplastide põletamine, seda just madalal temperatuuril, nagu lõkkes, seab ohtu sinu ja su naabrite tervise. Plastide mittetäielikul põlemisel paiskub õhku lausa mürgikokteil, mis sisaldab tervist kahjustavaid ühendeid.

X Alkeemia Akadeemia läheb Võilillefestivalile

Alkeemia Akadeemia toimub seekord Võilillefestivali raames, kus vestlusringi teemaks on "Mina olen". Sõna saavad Tiibeti meditsiini praktikud SILVA JA KAIDO SOOBIK, alkeemik ja tervisenõustaja KAIA-KAIRE HUNT ning coach ja kogemuskoolitaja KAIRI REBANE.

Menukas loomakaitse kampaania muutis tuhandete austraallaste harjumusi

Austraalias on toimumas midagi murrangulist. Riigis on hüppeliselt tõusnud taimetoitlaste arv, aina rohkem loobutakse loomsest kaubast ning suured ketid keelduvad loomavabrikute toodangust. Üheks põhjuseks on Animals Australia menukas kampaania Make it Possible.
Kommentaare: 3

KUULA! Alkeemia Akadeemia IX: "Tänapäeva kunksmooride tervisetarkused" kõlab saates "Hallo, Kosmos!"

Sel pühapäeval, 4. mail kell 14 kõlab saates "Hallo, Kosmos!" üheksanda Alkeemia Akadeemia salvestus, kus tervisetarkusi jagasid tänapäeva kunksmoorid: taimetark MERCEDES MERIMAA, metshaldjas MARI METSALLIK ja alkeemik KAIA-KAIRE HUNT.

6 põhjust talgutele minna. Retriidikeskuse talgusoovitus

Kui kellelgi on veel kahtlust, kas tasuks nädalavahetuseks seada sammud kodunt välja, siis siin on 6 põhjust, miks Teeme Ära! talgutel osalemine kasuks tuleb.

Laupäeval toimub ühismeditatsioon Eesti ja eestimaalaste hüvanguks

Sel laupäeval, 3. mail toimuva üle-Eestilise talgupäeva Teeme Ära raames viiakse kell 9, 10 ja 14 läbi ühismeditatsioonid, millega soovitakse panustada Eesti ja eestimaalaste hüvanguks ja kaitseks.

Talgupäev toob rahva kokku

Teeme Ära egiidi all peetav seitsmes talgukevad kogub hoogu ning kulmineerub maikuu esimesel laupäeval, 3. mail kõikjal üle Eesti ühise talgupäevaga.

Oil-Pulling - ajurveeda praktika tervete hammaste ja tervise heaks

Me kõik soovime, et meil oleks ilusad terved hambad, hea suuhügieen ja korras seedimine. Hambad, igemed ja suu on kogu seedesüsteemi alguspunkt. Kui suus on liiga palju toksiine, siis on seda ka kogu seedesüsteemis.
Kommentaare: 3

Lihavõtted

Lihavõtted ehk munapühad või ülestõusmispühad on tänavusel aastal 20. aprillil. Paljudel maadel on selle päeva nimetustes ja kombestikus säilinud paganlikke jooni ja tavasid, ühtlasi on see tähtis kevadpüha.

Naat, võilill ja nõges – kolm kasulikku umbrohtu

Umbrohuks peetavad naat ja võilill puhastavad suurepäraselt organismi ja soodustavad seedimist, raua- ja C-vitamiinirohke kõrvenõges aitab hästi väsimuse vastu.
Kommentaare: 3

Looduslikud munavärvid leiad köögikapist

Looduslike vahenditega saab ülestõusmispühade ajal anda munadele vahvaid mustreid ja värvitoone. Looduslike munavärvide otsimiseks ei ole vaja minna kaugele - ava lihtsalt köögikappide uksed ja vaata, mida värvilist sealt leiad.
Kommentaare: 4

Urbenädalal valmistu munapyhaks

Esmaspäeval, 14.04 algas urbenädal, mis lõpeb pyhapäeval munapyhaga. Meie ja hõimurahvaste põlises rahvakalendris on urbenädalal eriline koht. Sellega seotud tavad ja uskumused aitavad valmistuda saabuvaks kevadpyhaks.

Muna – mitte ainult toidulauale

Kanamuna on unikaalne toiduaine ja ravivahend. Rahvameditsiinis kasutatakse ammustest aegadest nii munakoort, -valget, -rebu kui ka kooresisest kilet.
Kommentaare: 3

Pane ennast lihavõttenädalal proovile!

Šokolaadimunad on kaasaegsete lihavõttepühade lahutamatu osa, kuid kas Sa oled teadlik selle magusa maiuse kibedast küljest? Kakaokasvatajate argipäev ongi kibe, sest nemad saavad kakao eest meie šokolaaditahvlis vaid väikese osa selle hinnast.

Kevadine pööripäev (20.-21.03)

Kui täpne olla, tähistab kevadine pööripäev astronoomilise kevade algust. Kevad ise ei hooli kalendrist ega tähetarkusest vaid saabub tasapisi koos kõrgeneva päevakaare ja tema äratatud kevadmärkidega.

Pikka liugu!

Teisipäeval, 04.03. on liugupäev ehk vastlapäev. Tavapäraselt jätavad sel päeval paljud väikesed ja suured oma igapäevased toimetused pooleli, et järgida yht tänapäeva levinumat maausulist tava.

Kihlakud (05.02.-07.03)

Kihlakud on kahepäevased pyhad, mis võivad jääda ajavahemikku 8. II kuni 7. III. Kihlakute esimene päev, liugupäev, on tavaliselt noore kuu teisipäeval ja sellele järgneb tuhkapäev.

Lihtsad meetodid, kuidas keha keskkonnamürkidest puhastada

Kuuleme ja loeme iga päev, kuidas meie õhk, vesi ja toit on küllastunud toksiinidest. See võib näida heidutav, kuid ei tasu ära unustada, et selle vastu on meie kehal mitmeid tõhusaid viise, kuidas neist ebavajalikest mürkidest vabaneda.

14 ideed roheliseks sõbrapäevaks

Kuidas tähistada sõbrapäeva nii, et saaksid näidata oma lähedastele, et hoolid neist ja samas mõtled teadlikult ning hoiad meid ümbritsevat keskkonda?

Pudrupäev (02.02)

Meie pyhad ja neist moodustuv rahvakalender on igavikuline õpetus loomulikust, tervest ja õnnelikust elust. Et eluratas saaks veereda, peab argine pingutus vahelduma puhkust ja rõõmu pakkuvate pyhadega. Pyhadel järgitavatel tavadel on tähendus ja eesmärk. 2. veebruaril tähistatakse rahvakalendri järgi pudrupäeva.

Greenpeace avaldas ülevaate kõige mürgisematest lasteriietest

Kas sa tead, millised on kõige mürgisemad riided ja jalanõud, kuhu poodi kindlasti mitte minna ja mida need mürgid teevad? Nüüd on hea võimalus ennast kurssi viia, sest Greenpeace avaldas just selleteemalise raporti.
Kommentaare: 2

Nahahooldus talvel: koori, niisuta ja toida!

Pakasesel talvel, kui õhk on kuiv ja viibime väljas miinuskraadide käes, seejärel toasoojas ning kanname külma kaitseks rohkem riideid kui tavaliselt, muutub nahk kõige selle toimel kergesti kuivaks. Kuidas talvel nahka hooldada?

Eestis on liiga vähe mesilasi

Biokütuste tootmiseks kasvatavad Euroopa põllumehed üha rohkem rapsi. Paraku jääb aina vähemaks mesilasi, kes kannaksid õietolmu ühelt taimelt teisele. Mure ähvardab tõsiselt ka Eesti põllupidajaid, näitas ajakirjas PLoS One ilmunud rahvusvaheline uurimus.

Seitse toitu, mida kunagi süüa ei tohiks

Miks ei söö toksikoloog mikrolaineahjus valmistatud popkorni, miks hoidub kalastusekspert eemale kalafarmides kasvatatud lõhest ja miks ei söö talunik kartuleid, mis pole kasvatatud orgaaniliselt? Lugu on kirja pandud küll USA's, aga suur osa infost kehtib ka meie toidulaua kohta.
Kommentaare: 23

Kaitse oma last: vali mänguasju teadlikult

Aegajalt ostame me kõik oma sõpradele, tuttavatele, pereliikmetele, lastele ja väikestele sugulastele kingitusi. Kõigil on tavaliselt kiire, kuid peaksime sellegipoolest leidma aega, et mõelda, kas need tooted või kingitused on ikka ohutud?

Pakendimürgid lekivad toidu sisse

Kõik pole kuld, mis hiilgab ja seda teavad hästi keemikud. Ning mida paremaks muutuvad keemikute uurimismeetodid, seda enam koorub välja ohte toidust ja nende pakenditeski, tõdeb Eesti maaülikooli toidutoksikoloogia professor Tõnu Püssa.
Kommentaare: 3

Õpilaste teaduslik eksperiment leidis, et taimed ei kasva Wifi kiirguse läheduses

Viis üheksanda klassi noort tütarlast Taanist, Hallerjupi koolist, tegid hiljuti teadusliku eksperimendi, mis põhjustab teadusringkondades segadust.
Kommentaare: 2

Üks taimetoidupäev nädalas võib muuta maailma

Gent (Belgia) oli 2009. aasta mais esimene läänemaailma linn, mis käivitas kampaania "Neljapäev – taimetoidupäev". Sellele järgnesid ka teised Belgia linnad nagu Brüssel, Antwerpen, Mechelen ja Eupen.

Lilleorus pandi nurgakivi unikaalsele talgute toel kerkivale keskusele

Hõimupäeval, 19.oktoobril paigutati Lilleorus uue AVATUD keskuse alusmüüri sisse nurgakivi. Kivisse müüriti kokkulepe, milles 75 inimest kinnitavad valmisolekut panustada oma aega ja teisi resursse uue maja valmimisse.

Mehhiko peatab GM-maisi kasvatamise, sama suuna on võtnud ka Hawaii

Mõned päevad pärast seda, kui tuhanded inimesed üle maailma osalesid Monsanto ja GMO-de vastases protestimarsis, tõid uudised Mehhikost lootust. Peale aastaid kaalumist on Mehhikos antud välja tähtajatu käsk peatada igasugune geneetiliselt muundatud maisi kasvatamine.

Tee ohutum valik!

Ole teadlik toodetes sisalduvate ohtlike kemikaalide mõjust sinu tervisele! Kuidas ise ohtlikke tarbetooteid ära tunda ja mil moel nendega käituda? Milline on mürgiste ainetega kokkupuutumisel esmaabi?
Kommentaare: 2

Suurem osa poes müüdavast meest polegi tegelikult mesi

Suurfirmad, kes müüvad oma "mett" poeriiulitel, ei taha oma tootes näha õietolmu. Kas on kokkusattumus, et õietolmu puudumine muudab mee päritolu tuvastamatuks ja ainult üks pakendaja on väitnud, et nad kasutavad Hiinast pärineva mee vältimiseks ettevaatusabinõusid?
Kommentaare: 2

7 moodust naturaalselt juuste kasvatamiseks

On küllaltki lihtne selgeks saada, kuidas juukseid kiiresti ja naturaalselt kasvatada – tuleb ainult teada õigeid mooduseid. Sa märkad peagi positiivseid muutusi oma juuste pikkuses ja tervises, kui väldid tavapäraseid juuksehooldustooteid ja muudad paari oma igapäevast harjumust.
Kommentaare: 2

Mida sisaldavad sinu kosmeetikatooted?

Oled sa kunagi mõelnud sellele, kuidas sinu kosmeetikatooteid valmistatakse? Oled sa läbi lugenud nimekirja koostisosadest, mille tootjad on siltidele kirjutanud? Kas tead, et tegelikult kannad sa nahale õõvastavat segu odavatest ja kergesti kättesaadavatest mürgistest ainetest?
Kommentaare: 2