9 fakti naeratuse kohta

Seda, et naer on terviseks, teavad ilmselt küll kõik. Spetsialistid on uurinud aga ka täpsemalt, milliseid positiivseid muutusi sinu kehas ja suhtlemises kutsuvad esile naeratamine ja naer.
Kommentaare: 93

Suurim tarkus on peidus sinu kehas

Intervjuu 5 rütmi tantsuõpetaja Eugene Hedlund`ga, kes tutvustab 5 rütmi tantsu olemust ning räägib, kuidas sellega alustada ning milliseid suurepäraseid lõpptulemusi ja kogemusi võib see imeline tants kaasa tuua.
Kommentaare: 86

Nädalavahetuse filmisoovitus, humoorikas ja intelligentne suhtefilm "Kõrvalehüpe"

Prantsuse draama "Kõrvalhüpe" räägib suhetest ja individuaalsest kasvamisest ühe prantsuse naise silme läbi, kes tõukarja aretajana kasvas läbi emotsionaalse suhtekriisi.
Kommentaare: 81

Milline oleks elu, kui sulle antaks raha niisama, mitte millegi eest?

Mis juhtuks, kui ei peaks muretsema elatise teenimise pärast? Kas inimesed logeleksid või teeksid oma eluga midagi tähendusrikast? Berliinist pärit 29-aastane tehnoloogiafirma asutaja Michael Bohmeyer tahtis sellele küsimusele vastust leida.
Kommentaare: 91

Kas sa oled valmis armastuseks?

Mida sa oled teinud selleks, et armastus su ellu jõuaks? Kas sa oled saanud iseendaga sõbraks ja armastad ennast? Kuidas saaks keegi sind armastada, kui sa ei ole leidnud meelerahu? Mida on sul pakkuda armastusele, kui ta su ellu saabub?
Kommentaare: 28

Täna toimub ülemaailmse rahupäeva raames ühismeditatsioon

Pühapäeval, 21. septembril saab igaüks kasvõi omas kodus osa võtta ülemaailmse rahupäeva raames ühismeditatsioonist, mis toimub Eesti aja järgi õhtul kell 22.00. Samuti soovitakse täna luua 24 tundi kestvat nn ülemaailmset rahulainet, millesse saavad oma panuse anda kõik kohaliku aja järgi kell 12.00 päeval kas mediteerides või muul moel rahule keskendudes, kirjutab Telegram.ee.
Kommentaare: 8

Intuitsioon

Igal inimesel on intuitsioon, see on osa inimeseks olemisest. Sinu intuitsioon räägib sinuga iga päev, iga minut, iga sekund, nii suurte kui väikeste asjade ja olukordade puhul. Kahjuks suur osa inimesi ei ole sellest häälest meie sees üldse teadlikud või siis nad ei oska seda kuulata ja ära tunda.
Kommentaare: 10

Andestamine ühendab

Andestamine ja andekspalumine on meile kõigile tuttavad ja tekitavad tihti ka sisemisi tõrkeid. Püüdes mõista, et keegi meist pole vaga kui lambatall, vaid et inimestes on nii voorusi kui puudusi, muutuvad ka andestamine ja andekspalumine lihtsamaks.
Kommentaare: 10

Asu oma elu juhtima!

Oma elu juhtimine eeldab vastutust. Vastutust oma elu ja tegude ees. Lisaks on sul vaja vastutada ka oma emotsioonide ja mõtete eest, mille enda sisse lased. Kas need teevad sulle head või halba? Vastuta ja asu oma elu peremeheks.
Kommentaare: 9

Sel pühapäeval, 14. septembril on vanavanemate päev

Igal aastal tähistatakse septembrikuu teisel pühapäeval vanavanemate päeva. Vanavanemad on meie kultuuriline pärand, meie varakamber, tarkuste varaait ja vundament, millel püsime.
Kommentaare: 4

10 mõtet õnnest

Kõik me soovime olla õnnelikud, kuid mis on õnn ja millest see sõltub? Kas vastab tõele, et õnn on siiski suures osas meie enda teha? Kui õnnelikuna sina end tunned?

Meryl Streep: mul pole enam kannatust

Kolmekordse Oscari-võitja Meryl Streepi mõtted asjadest ja nähtustest elus, mille talumise osas tal enam kannatust pole, levivad sotsiaalmeedias eufoorilise lainetuse saatel.
Kommentaare: 6

Kuidas leida oma töös õnn, rahulolu ja kõrgem eesmärk?

Oleme jõudnud uude huvitavasse ajastusse, kus vanad ideed ja mõttemallid töö kohta enam ei kehti. Kõrgelt hinnatud elutreeneri Steve Nobeli raamat "Õnnelikuks tööga" heidab valgust tõdemusele, et töö, mida teeme, ei pea endast kujutama rasket taaka ja vaevanägemist.

Kuidas olla õnnelik?

Kes meist ei tahaks olla õnnelik, kuid paljud ei tea ikka veel, mida see tegelikult tähendab. Me oleme ise oma õnne sepad ja olla õnnelik on sinu enda valik. Ära kunagi pane enda õnne sõltuvusse oma partnerist, lastest, vanematest, mineviku kogemustest ega raskustega täidetud eelnenud elust.

Keha on hinge kodu

Kui vaatame maja kui sümboolset mudelit ühelt poolt kehasüsteemidest ja teiselt poolt meeles valitsevatest mõttemustritest, võime näha põnevaid paralleele. Astu oma kujuteldava maja uksest sisse, uuri ruume ja pane tähele detaile. Ära anna hinnanguid, vaid ole uudishimulik! Sind ootab ees põnev rännak!
Kommentaare: 5

15 asja, millest loobumine muudab elu õnnelikumaks

Selle asemel, et lubada endale õnne ja rõõmu, hoiame me kinni asjadest, mis põhjustavad meile stressi ja kannatusi. Seda ei oleks vaja teha. Meil on võimalus neist asjadest lahti lasta juba täna ja muuta oma elu ilusamaks.
Kommentaare: 3

5 küsimust, mis panevad su hommikuti tantsima!

Kuidas sa tunned end hommikul ärgates? Oled sa väsinud, või rõõmus algava päeva ees? Kuidas sa alustad algavat päeva? Paljudel meist on raske kontrollida esimesi mõtteid, mida mõtleme, kui hommikul ärkame. Ometigi on need kõige olulisemad mõtted, mis loovad meie algava päeva. Seega ole tähelepanelik nende mõtete suhtes.
Kommentaare: 2

Tee naiselikkuseni

Mida tähendab olla naiselik, tõeliselt lummav naine? Selline, kelle sära paistab nii kaugele, et kõik läheduses viibijad, sealhulgas ka naised, endamisi mõtlevad, et kes ta on ja mida ta küll teeb, et ta niimoodi särab?
Kommentaare: 6

Brené Brown "Ebatäiuslikkuse kingitused". Sinu teejuht kogu südamest elamise juurde

Brené Brown, tänapäeva tuntud ning tunnustatud teadlane ja kirjanik, kirjutab raamatus "Ebatäiuslikkuse kingitused" häbitundest, endale truuks jäämisest ning muudest enesehinnanguga seotud probleemidest. Ta toob esile kümme põhimõtet, kuidas elada kogu südamest.
Kommentaare: 6

10 lihtsat mõtet

Ükskõik kui kaootiline või raske on olnud su minevik, sulle jääb alati võimalus oma elu paremaks muuta. Siin on mõned lihtsad ja kuldaväärt tõed, mille peale tasub mõelda kui elu stressi ja keerulisi olukordi pakub.

Vii oma elu tasakaalu

Tasakaaluseisund on sisemise rahu seisund, kus kogeme südamest tulevat elurõõmu ja oleme laetud eluenergiast. Meil on kindlustunne, et juhime ise oma elu – valime ja vastutame. Olles tasakaalus, oleme terved, meie immuunsüsteem on tugev ja silmad säravad elujõust. Ükski väline tegur ei saa hoida meie tasakaalu, see vägi on peidus meis endis.
Kommentaare: 7

Hea karma kunst Tiibeti moodi 3. osa

Rikkumatu kavatsuse ja hea motivatsiooni abil võib kõik saada täiuslikult heaks karmaks. Karmajooga tegemine võib viia tulemuseni, kus te kogete õnnelikku meelt, paremat elukvaliteeti, sisemist rahu ja rõõmu.
Kommentaare: 2

Hea karma kunst Tiibeti moodi 2. osa

Kui tahad hakata tegelema süsteemselt vaimsete praktikatega, siis tiibeti kultuuris paneb õpetaja Sind esmalt keskenduma viiele inimese meelt ja motivatsiooni pööravale ning inimelu olemust väärtustavale mõttele.
Kommentaare: 3

Igaveseks seotud

Meil on oma vanemate ja vanavanemate näol juured. Perekonnas omandame väärtused, mis puudutavad armastust, lojaalsust, õiglustunnet ja moraali. Kui me oma päritolu ja juuri ei mäleta või tunnistada ei taha, siis tunneme end ebakindlalt, meid räsib elutorm ja paneb kannatama kurnatud immuunsüsteem.
Kommentaare: 8

Hea karma kunst Tiibeti moodi, 1 osa. Ainuüksi mõtlemine karmast loob head karmat.

Üha rohkem inimesi toovad asjade ja sündmuste mõtestamisel põhjendusena välja sõna "karma", imetledes või ka kadestades neid, kel tundub olevat mõnusat elu loov hea karma ning tundes hirmu halva karma ja selle tagajärgede ees.
Kommentaare: 4

Lõpeta muretsemine ja saa vabaks!

Muretsemine on tunne, mis võib võtta meilt võime elada. Muretsemisel on võime teha meid liikumatuks ning panna tundma seletamatut hirmu. See on üks tunne, mida me tegelikult ei vaja.
Kommentaare: 2

Esimene mulje kujundatakse vaid 100 millisekundiga

Hea esmamulje jätmisel näivad näojooned olevat märksa olulisemad kui sobiva riietuse valik. Inglise teadlased analüüsisid inimeste esmamuljeid 16 sotsiaalse tunnuse osas. Sellised tunnused hõlmasid avatust, nooruslikkust/ atraktiivsust ja domineerivust.
Kommentaare: 4

Õnn on meie valik

Õnn on see miski, mida otsib terve inimkond - püsivat head tunnet, nautimaks oma unistuste elu. Ükskõik, kui palju on sel teemal raamatuid kirjutatud või seminare korraldatud, ei oska inimesed seda ikka veel leida. Võib-olla see jääbki müstiliseks otsinguks või ehk me siiski leiame selle õnne valemi?
Kommentaare: 4

7 põhjust, miks tegeleda oma sisemise arenguga

Üks parim viis ise ennast tundma õppida, on välja lülitada kõik see, mille rüppe me tavapäraselt põgeneme - olgu selleks teler või internet, raamatud või muusika, kodutööd või suhtlemine teistega. Vaid päris vaikuses, kohtudes oma meelega, õppides seda jälgima ja ohjama, on võimalik saada endale parim sõber kogu eluks - MINA ISE.
Kommentaare: 2

Rudra Shivananda: Mida kõrgem on teadvus, seda suuremad on õnn, õndsus ja kaastunne

Joogafestivali peaesineja Rudra Shivananda viib sel nädalavahetusel Haapsalus läbi festivalil avamise ja lõpetamise ning Nada jooga ja Kolmanda silma avamise töötoa.
Kommentaare: 3

Mis on uus paradigma?

Uus Inimene kasutab teadlikkust ning selle kaudu kättesaadavat taipamisvõimet, eristamist ning intuitsiooni. Ta puhastab ennast automatismist, et ise juhtida oma elu. Ta taipab seoseid põhjuste ja tagajärgede vahel ning rajab oma otsused nendele taipamistele.
Kommentaare: 1

Inimestega rääkimine teeb meele heaks

Inimesed on sotsiaalsed olevused. Ometigi juhtub ühissõidukisse sisenedes midagi, mis tuhandete aasta vältel vormunud loomust maha suruma paneb. Erinevates situatsioonides katseid teinud psühholoogid leiavad, et võõrastega juttu teinud inimesed on hiljem rõõmsamad, suhtluse algatamisel on aga tihti takistuseks hirm teistest erineda.

Alkeemia Akadeemia Joogafestivalil: Tiina Tiitus ja dr. Adik Levin

Alkeemia Akadeemia läheb sel nädalavahetusel Haapsallu Joogafestivalile, kus pühapäeval, 27. juulil toimuvad TIINA TIITUSE ja doktor ADIK LEVINI loengud.
Kommentaare: 16

Kuidas leida õiget sihti ja tegeleda sellega, mida armastad

Kuidas leida oma kutsumus? Miks on prestiiž kire vaenlane? Kuidas saavutada tasakaal sõbrunemise ja piiride seadmise vahel? Oleme siia kogunud seitsme suure mõtleja kaemused, kuidas muuta kutsumus oma elukutseks.
Kommentaare: 3

Kuidas alustada enesetervendamisega?

Tundub, et kõiki töid ja vajalikke asju pole iial võimalik ära teha. Kõiki muresid ning mõtteid, mis on seotud materiaalse maailmaga, pole iialgi võimalik läbi mõelda ja ära lahendada. Kuidas siis kogeda rahuseisundit? Õnneks on võimalik lihtsalt otsustada, et praegu ma ei mõtle millestki ja lülitada ennast välja.
Kommentaare: 2

Elu ilma hirmuta

Hirm on tunne, mis võib võtta meilt võime unistada, elada ning luua midagi imelist. Hirm jaguneb kaheks - on hea ja halb hirm. Hea hirm hoiatab meid ohtude eest. Halb hirm takistab meil ellu viia unistusi, soove ning uskumusi.

10 fakti meditatsiooni kohta, millele sa ehk pole mõelnud

Meditatsiooni osas pole vastunäidustusi, see sobib nii vanadele kui noortele, nii tervetele kui haigetele, algajaile ja edasijõudnutele. See aitab meelel rahuneda, emotsioonidel lahustuda ning parandab kontsentratsioonivõimet ja mälu.
Kommentaare: 8

Jooga arendab meelt

Kui me mõtleme jooga peale, tulevad esimese hooga kujutlusse joogapoosid, treenitud keha või võimlemine. Kuid kas sa oled mõelnud, et jooga harrastamine võib kasu tuua ka positiivsete mõttemustrite kujundamisel igapäevaelus?
Kommentaare: 2

Midagi hingele: Pärast lapse rääkima õpetamist tutvusta talle vaikimist. Ja endale ka

Kas mäletad kui pikalt sa pärast rääkima õppimist järjest vait oled olnud? Istu maha ja tuleta meelde. Paljudele ei meenu päevagi, mil poleks suud lahti tehtud. Kui õpid koos lastega vaikima, lood oma pereellu imelise uue mõõtme.
Kommentaare: 22

Kuidas saab jooga olla kasulik igapäevase elu toimingutes?

Jooga sügavus seisneb inimese sees toimuva praktilises teadmises. Jooga pole teooria, ideed ega arvamused. See inimhinge kaart kajastab sisemisi loodusseadusi just nii, nagu nad aset leiavad.
Kommentaare: 1

Iga teekond alaku südamest

Küll oleks lihtne elada, kui õnnestuks igal hetkel oma südant kuulata ja südamega otsustada! Kui võtaksime oma südant kuulda, siis oleks palju vähem valesid valikuid, tagantjärele kahetsemist, süütunnet ja süüdistamist.
Kommentaare: 7

Haara elu oma kätesse!

Kui tunned, et sinu elus pole midagi, mis sära silmadesse tooks ja südamesse soojuse või tunned, et sa vajad muutust, siis riski. Visualiseeri ja meenuta endale, et sul on vaid üks elu. Elu seda täiel rinnal ja nautides.
Kommentaare: 2

Kuidas vabaneda kurnavatest mõtetest ja tunnetest

Milliseid tehnikaid kasutada, kui soovid vabastada end pingeid ja ebamugavust tekitavatest emotsioonidest? Kuidas saavutada sisemine vaikus ja tasakaal?
Kommentaare: 7

Suvised meeste väe ja naiste väe laagrid Leesojal

Suvel on hea looduses olles veidi sügavamalt endasse vaadata ning avardada oma sisemist olemust: Leesoja nõid Thule Lee viib läbi võimsat naiste väe laagrit ja tema kaaslane Erik Grünberg juhendab meeste väe laagris osalejaid mehelikkuse teadmiste teele.

10 põnevat fakti unenägude kohta

Unenäod on läbi aegade inimestele huvi pakkunud. Mõned kirjutavad hommikuti oma unenägusid üles ja otsivad neile seejärel tähendust, teised unustavad need kiirelt. Kaitstud pole nende eest aga keegi, sest kõik inimesed näevad unenägusid. Mida me võiks unenägude kohta teada?
Kommentaare: 6

Mis paha tuju põhjustab ja kuidas sellest üle saada?

Sageli on meil raske leida enda meeleolu languse põhjust. Kuid just põhjuse leidmine on see, mis aitab meil pahura tujuga sobival moel toime tulla.
Kommentaare: 4

Armasta ennast!

Alati ei nõua enese eest hoolitsemine palju, piisab jalutuskäigust looduses, mõnest enesearengu praktikast või mõnusast joogatunnist. Jooga harrastamine tähendab aja võtmist iseendale - selleks, et elada rahulikumat ja harmoonilisemat elu.
Kommentaare: 8

Kuidas kadedus enda kasuks tööle panna?

Kadedus edastab sulle väärtuslikke sõnumeid. Kuid enne, kui need sinuni jõuavad, peavad need läbima mitu takistust selle tunde eitamisest kuni mahasurumiseni välja.
Kommentaare: 8

Elu eesmärk on armastada

Armastus - see on tunne, mida soovib terve inimkond leida ja kogeda. Me ei otsi enam armastatut enda kõrvale, me otsime armastust enda sisse. Seda võimsat tunnet, mis annab meile jõu ärgata igal hommikul ning saata korda suuri tegusid. Seda põlevat leeki, mis annab meile soovi liikuda, rääkida, mängida, õppida, areneda ning jõuda oma unistustemaale.
Kommentaare: 22

5 soovitust, kuidas tantra su igapäevaelu paremaks muudab

Tantra meditatsioon, hingamis- ja joogaharjutused on ideaalsed stressi leevendajad, mis teevad sinu keha ja vaimuga imet. Saades teadlikumaks oma keha heaolust, selle vaimsest, emotsionaalsest ja füüsilisest poolest, leiad peagi, et hakkad end hästi tundma ning enda eest paremat hoolt kandma.
Kommentaare: 4