9 fakti naeratuse kohta

Seda, et naer on terviseks, teavad ilmselt küll kõik. Spetsialistid on uurinud aga ka täpsemalt, milliseid positiivseid muutusi sinu kehas ja suhtlemises kutsuvad esile naeratamine ja naer.
Kommentaare: 93

Andestamine ühendab

Andestamine ja andekspalumine on meile kõigile tuttavad ja tekitavad tihti ka sisemisi tõrkeid. Püüdes mõista, et keegi meist pole vaga kui lambatall, vaid et inimestes on nii voorusi kui puudusi, muutuvad ka andestamine ja andekspalumine lihtsamaks.
Kommentaare: 10

Sel pühapäeval, 14. septembril on vanavanemate päev

Igal aastal tähistatakse septembrikuu teisel pühapäeval vanavanemate päeva. Vanavanemad on meie kultuuriline pärand, meie varakamber, tarkuste varaait ja vundament, millel püsime.
Kommentaare: 4

Mehe ja naise erinevuste mõistmine

Kõige suuremad konfliktid on peaaegu alati tingitud sellest, et mehed ei mõista naisi ja naised ei mõista mehi. Sugudevahelisi suhteid on juba aasatuhandeid üksteise vastu üles keeratud. Kuid seda poleks vaja, tuleb vaid mõista, millised on mehed ja millised naised.
Kommentaare: 10

Armastus on parim ravim

Viimase aja teaduse avastusi analüüsides võib arvata hoopis, et armastus on ainuke ravim, mis tervendab. Seda, et ilma armastuseta ei ole elu võimalik ja armastuse puudus on kõigi haiguste ja probleemide põhjustaja, võivad teadlased päris kindlalt kinnitada.
Kommentaare: 9

Tee naiselikkuseni

Mida tähendab olla naiselik, tõeliselt lummav naine? Selline, kelle sära paistab nii kaugele, et kõik läheduses viibijad, sealhulgas ka naised, endamisi mõtlevad, et kes ta on ja mida ta küll teeb, et ta niimoodi särab?
Kommentaare: 6

Igaveseks seotud

Meil on oma vanemate ja vanavanemate näol juured. Perekonnas omandame väärtused, mis puudutavad armastust, lojaalsust, õiglustunnet ja moraali. Kui me oma päritolu ja juuri ei mäleta või tunnistada ei taha, siis tunneme end ebakindlalt, meid räsib elutorm ja paneb kannatama kurnatud immuunsüsteem.
Kommentaare: 8

Esimene mulje kujundatakse vaid 100 millisekundiga

Hea esmamulje jätmisel näivad näojooned olevat märksa olulisemad kui sobiva riietuse valik. Inglise teadlased analüüsisid inimeste esmamuljeid 16 sotsiaalse tunnuse osas. Sellised tunnused hõlmasid avatust, nooruslikkust/ atraktiivsust ja domineerivust.
Kommentaare: 4

Alkeemia Akadeemia Joogafestivalil: Tiina Tiitus ja dr. Adik Levin

Alkeemia Akadeemia läheb sel nädalavahetusel Haapsallu Joogafestivalile, kus pühapäeval, 27. juulil toimuvad TIINA TIITUSE ja doktor ADIK LEVINI loengud.
Kommentaare: 16

Midagi hingele: Pärast lapse rääkima õpetamist tutvusta talle vaikimist. Ja endale ka

Kas mäletad kui pikalt sa pärast rääkima õppimist järjest vait oled olnud? Istu maha ja tuleta meelde. Paljudele ei meenu päevagi, mil poleks suud lahti tehtud. Kui õpid koos lastega vaikima, lood oma pereellu imelise uue mõõtme.
Kommentaare: 22

Suhted, mis teevad südamele head ehk kuidas luua unistuste elu

Kas igatsed suhete järele, mis tervendavad südant? Teadmised energia liikumisest võivad transformeerida su võime luua positiivseid suhteid ja ennetada üksindust. Tehes lihtsaid energeetilisi muudatusi, saad tõmmata häid asju enda ellu.
Kommentaare: 2

Miks meil nii kiire on?

Vabandus, et meil on koguaeg nii kiire, peidab endasse tegelikult palju hirme. Pideva kiiruse taga peitub hirm kuulata vaikust ning vaadata enda sisse. Meile tundub, et kui me oleme tegevusetult, siis mõtleme liigselt sellele, mis meie elus vajaks muutmist. Aga, suurim risk on mitte riskida!
Kommentaare: 1

Mis teeb mehe õnnelikuks?

Selleks, et mees tunneks end õnnelikuna, on oluline, et tema elus oleksid täidetud kahe tasandi vajadused. Pragmaatilisel tasandil tunneb mees end võimsa, vajaliku ning edasiviiva jõuna siis, kui ta saab oma era- ja tööelus otsustada, mida teha ehk valida suunda. Emotsionaalsel tasandil vajab mees, et naine väestaks, võimendaks ning rõhutaks mehe positiivseid omadusi ja andeid.
Kommentaare: 6

Head sõbrad toovad hea tervise

Tervisliku elu nurgakivideks peetakse näiteks õiget toitumist, sportimist ja suitsetamisest hoidumist, kuid üha enam leiab kinnitust, et vähemalt sama oluline on omada palju sõpru.
Kommentaare: 5

Armastuse defitsiit

See, mis on nii loomulik, on järsku saanud tänapäeva suurimaks defitsiidiks. Meie vanematel pole enam aega ja meie lastel pole hiljem huvi. Lihtsam on oma valu kinni mätsida ja kasvatada krõbe koorik, kui näidata oma inimlikkust. Nõnda palju kohtab hukkamõistu, et inimesed ei julge enam olla inimesed, olla nemad ise.
Kommentaare: 8

Rääkimise kunst - tülitsemine kooselus

Oskuslik tülitsemine on vajalik suhtes esinevate pingete maandamiseks. Kindlasti tuleb tülitsemise juures teada, et ka vaimne vägivald peab olema välistatud. Kuidas tülitseda oskuslikult kooselus? Mis on tüli eesmärk ja kuidas see suhet ülal hoiab?
Kommentaare: 7

Tõelised mehed ja naised?

Tõeliste meeste ja naiste jutt õhutab sugudevahelist vaenu ja see on igivana trikk. Seda on tehtud aastatuhandeid ja ikka astume kolinal sellesse vanasse pange. Tõelise mehe ja naise jutt on võimas relv vastassooga manipuleerimiseks. Kui mitte ette sööta seda vana jura, poleks naistel õpitud abitust ja meestel ülestimuleeritud agressiivsust.
Kommentaare: 8

Kuningas, Sõjamees, Maag, Armastaja

Äsja Pilgrim kirjastuselt ilmunud Robert Moore'i ja Douglas Gillette'i raamat "Kuningas, Sõjamees, Maag, Armastaja" annab meestele võimaluse oma elus kogetu panna terviklikku pilti ja otsida ning leida üles iseenda pildist puuduvad osad.

Arhetüübid

Kes ma olen? Kuidas ma oleksin rohkem rahul? Mis on mu eesmärk? Keegi meist ei tea elu algul, kes ta on või miks ta selline on. Me peame seda teadmist sügavalt otsima. Kui oled juba enda kohta huvi tundma hakanud, siis algab teekond endasse.

Avameelselt

Oma lähedasi tuleb hoida, erimeelsused lahendada, mitte lihtsalt inimesi oma elust välja visata. Me kõik oleme oma pagasiga, kes lihtsam, kes keerulisem. Hoiame üksteist, räägime asjad selgeks, sest koos on lihtsam.

3 põhjust, miks oma elu jagada

Meid on küll palju, aga sageli elame siiski, nagu oleksime üksi. Me tunneme üksteisest eraldatust, mõnikord hirmu üksinduse ja üksilduse, ning mõnikord isegi üksteise ees. Me ei ole siin maailmas üksi. Just seetõttu võiksime aeg-ajalt mõtiskleda põhjuste üle, miks oma elu jagada.
Kommentaare: 3

Naiselikkus

Naistepäeva eel mõtiskleb pereterapeut Katrin Saali Saul, mis on naiselikkus ja millist mõju esimesed eluaastad avaldavad naiselikkuse kujunemisele.
Kommentaare: 7

Lähedusest paarisuhetes

Igatsus läheduse ja tähendusrikka suhte järele on vähem või rohkem teadvustatud osa iga inimese elus. Selle algus on varases lapsepõlves, kui laps vajab suhtlemise arendamiseks teisi inimesi enda kõrvale. Suhtlemisnälg ja läheduse puudus tekitavad üksildustunnet, rahulolematust ja kurbust.
Kommentaare: 2

Naiselik ja mehelik energia

Mehelik ja naiselik energia peaksid käima käsikäes. Naine tõmbab ligi, mees astub ligi. Naiselik energia on passiivne, mehelik on aktiivne tegutseja. See on nagu tants. Mees on juhtija, naine järgija. Pikalt õnnelikus kooselus olnud paarid teavad, kuidas tantsuplats särama lüüa.
Kommentaare: 5

Kui palju Sa oma partnerit tunned?

Kas me saame sildistada inimest kindlate nimetustega? Kas inimese isiksus on muutumatu? Kas on olemas midagi nii algselt, mis jääb muutumata, olenemata olukorrast? Kas me mitte ei vähenda oma partneri olemust, kas me mitte ei sea talle piire, kui me kleebime justkui märkmepabereid talle otsa ette, mõeldes ja öeldes, milline ta on?
Kommentaare: 1

Tingimused ja armastus

Kui teie ise või teie partner ei soovi või suuda elada nii, et teie kõrval olev inimene on vaba kui lind ning teil ei ole õigust temalt midagi eeldada, oodata, nõuda, siis teadvustage, et teie omavaheline suhtlemine on tingimuslik ja teid hoiavad koos vastastikused vajadused.
Kommentaare: 6

Lastes lastel olla lihtsalt lapsed

Mõeldes tagasi enda lapsepõlve peale ei meenu mitte kuskil tunnis või trennis oldud aeg, vaid see hetk kus sai mängida ja olla lihtsalt niisama. Aeg, kus sai ronida puude otsa ja ehitada onne, mängida kodu või poodi.
Kommentaare: 6

Muster

Suhted on meie enda peeglid. Ei ole võimalik tõmmata enda ellu printsi või printsessi, kui Sa ise ei ole veel printsiks, printsessiks sirgunud. Ei ole mõtet süüdistada asjaolusid või inimesi enda ümber, sest kogu teadmine asub Sinu sees.
Kommentaare: 1

Abieluleping

Abielu on mehe ja naise vaheline leping. Koolis tehakse enne töö ära ja siis saadakse tunnistus. Abielus saab enne tunnistuse ja siis alles abielu ülesehitamise töö algab.

Julgus olla vihane

Enamasti pole meile ei koolis ega kodus õpetatud, kuidas vihaga arukalt toime tulla. Oleme iseenese tarkusest õppinud viha maha salgama või ebatõhusalt teiste peal välja elama. Nüüd on võimalik õppida tervemaid ja tulemuslikkumaid toimetulekuviise.
Kommentaare: 7

Ausalt

Et suhe töötaks, õpime kursustel ja teraapias ennast kehtestama ja valitsema, oma vajadusi ja tundeid väljendama, kaaslast aitama ja abi paluma. Aga miski ei hakka tegelikult tööle, kui me kõigepealt pole ausad enda vastu.

12 soovitust meestele, et hoida oma suhet ja tervist

Kõik soovivad, et nende elu oleks kontrolli all ning kodus valitseks idüll. Ometi kogevad enamus mehi aegajalt tagasilööke. Kuidas neid vältida ja hoida end tervena ning pereelu toimivana?
Kommentaare: 2

Too oma ellu õige partner

Kui me otsime omale partnerit, siis leiame isiku, kelle teadvusseisund vastab meie praeguse teadvuse tasandile. See tekitab suurepärase võimaluse arenemiseks, kui me vaid oleme nõus seda võimalust vastu võtma.
Kommentaare: 13

4 levinud suhtehävitajat – ja mis nendega peale hakata

Iga suhe on erinev. Ja ikka on ühiseid jooni selles, miks me suhtes kannatame. Kuigi Lev Tolstoi kirjutas, et "kõik õnnelikud perekonnad on üksteise sarnased, iga õnnetu perekond on isemoodi õnnetu," on ka lahkukasvamistes sarnast...
Kommentaare: 1

Kas kasutate rohkem ego või südame keelt?

Kõikides inimestes eksisteerivad mõlemad maailmad, nii ego kui südame oma. Milline on egoismist juhitud käitumine ja milliselt käitub inimene, keda juhatab tema südame hääl?
Kommentaare: 2

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 281

Õpetamine on vastutus. Sõnu seades võiks igal õpetajal vasardada tühikute vahel teadmine, et tõde on kõigis ja kõiges. See, mis sulle sobib, ei pruugi sobida teisele. Vahet pole, kas sa oled guru või alles esimese eneseabi raamatu läbi lugenud. Sama teadmine võiks ridade vahelt ka lugejate, kuulajateni jõuda.

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 282

Millal on õige aeg rääkida kellegi olulisega teemadest, mis sind puudutavad? Näiteks elukaaslasega, et kirg on kadunud? Isaga teie omavahelisest suhtest? Ülemusega palgast? Ämmaga lastekasvatamisest? Sõbraga tülist? Jne.
Kommentaare: 1

Mida vajab laps, et olla õnnelik?

Lapsed sünnivad ühise eesmärgiga – tulla õpetama teile armastust. Nad vajavad kõige enam, et vanemad teineteist armastaksid – siis on lapsel hea olla. Lapsed on täiuslikkuse kehastused ja neid on vajadusel võimalik suunata vaid väga ettevaatlikult ja minimaalse jõulisusega, et mitte kahjustada nende loomulikkust ja hinge.
Kommentaare: 9

Kuidas armastada iseennast?

Terve, loomulik ja harmooniline enesearmastus on sooja, meeldiva ja usaldusväärse inimese tunnus, kes oskab võrdselt hoolitseda nii enda kui ka oma suhete eest teiste inimeste ja maailmaga.
Kommentaare: 2

Tiina Tiitus: Naiselikkus

Naised tahaksid olla naiselikud aga kuidas seda teha? Mis on naiselik? Mis on see kummaline naiselik müsteerium, millest isegi naised ise aru ei saa?
Kommentaare: 2

Facebook mõjub ajule nagu seks ja hea toit

Miks meeldib inimestele kasutada Facebooki? Sotsiaalvõrgust saadud hea tagasiside ergutab aju samal moel kui mõnus toit ja meeldiva kaaslase lähedus.
Kommentaare: 1

365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 284

On hirmus mõelda, et meie tänased valikud mõjutavad meie laste tulevikku. Veel hirmsam on mõelda, et nendega juhtub midagi. Kuid see on omamoodi pea liiva alla peitmine, kui arvame, et keelates või lapsi luku taga hoides või tema eest kõik ära tehes või õppetunnid ära õppides, suudame neid kaitsta.
Kommentaare: 1

Tiina Tiitus: mehelikkus

Kuuleme ümberringi palju karme hinnanguid meeste kohta. Kes on vägev mees, kes on tuhvlialune, kes on tõeline mees või kes on siga. Mis on mehelik, kust nad seda teavad? Milline on sobilik käitumine oma soole? Miks on nii palju viha ja hirmu seotud sooga ja eriti vastassooga?
Kommentaare: 6

Et laps saaks elus hakkama

Joogateraapia.ee kirjutab sellest, milliseid omadusi laps vajab, et eluga hästi hakkama saada? Kuidas saame vanemana siin oma last aidata ja toetada?
Kommentaare: 1

Tiina Tiitus: Valu vangid

Kui kõik hakkaksid tegema seda, mis nende südame hõiskama paneb, elaksime teistsuguses maailmas, sellises, nagu me tegelikult tahaksime elada. Vaata üle vanad "tarkused", mis sulle õpetatud on. Kui nad sind enam ei teeni, siis viska nad oma tõdede hulgast välja.
Kommentaare: 10

16 nõuannet meestele, kuidas hoida oma abielu

Blogija Dan Pearce on olnud abielus kaks korda ja ühel õhtul kogunes tema suguvõsa kokku, et anda häid nõuandeid tema mehele minevale õele. Dan otsustas panna kirja, mida ta oleks võinud teisiti teha, et tema abielud ei oleks lõppenud lahutusega.
Kommentaare: 7

Mis lapsel mureks on?

Kui laps on kurb, agressiivne, ärrituv, ei kuula vanemat jms, siis nimetatud käitumised ei viita peaaegu mitte kunagi ebanormaalsusele ega arenguhäirele. Reeglina on laps lihtsalt hädas. Ta ei saa veel aru ei iseenda sees ega maailmas toimuvast, ta vajab abi: kuulamist, toetamist, mõistmist, mõistlikke ja toimivaid piire.
Kommentaare: 1

Ma pole piisav…

Mida siis teha, kui avastad, et oled end ülearuselt alaväärtustanud, end ebapiisavaks pidanud? Mõtle, kas tahad ikka hoida neid minevikumustreid või julged enda kohta öelda seda, mida su süda tegelikult tunneb?
Kommentaare: 1

Kristjan Port: Mida näitavad sinu valikud internetis?

Kuidas on tehnoloogilised valikud seotud isikuomadustega? Mida näitab tööandjale sinu internetilehitseja valik? Milliseid vajadusi rahuldab sinu jaoks sotsiaalvõrgustik?

Üksilduse kummalised teed

E-suhtluse levik soodustab eraldatust. Kerge on ennast peita suhtlusportaalides sotsiaalselt aktiivse inimese maski taha. Näiliselt on internetis meil sadu sõpru, kellega suhelda ja kelle tegemistest portaali kaudu teadlik olla, kuid oma tegelikest muredest ja probleemidest ei saa me selles keskkonnas kellelegi rääkida.
Kommentaare: 3